Bencillik değilde ne?

Karılarına karşı ilgisiz erkekleri görüyoruz artık çok sık ama insan evladına karşı da bu kadar umursamaz olamaz olmamalı ya :/
Biz kadınlar mı bu erkekleri bu kadar şımarttık bilmiyorum 🤷🏻‍♀️
Keşke kalkıp keyfi gelecek de çocuğa bakacak diye beklemek yerine kızınızı kapıp hasteneye götürseydiniz. Her anne gibi çocuğum benim kırmızı çizgim, çocuğum hastayken hala dana gibi yatmayı düşünen bir adamla sanırım ömrümü geçirmek istemezdim:/
Haklısınız normalde zaten bir çok işimi ben hallederim mevzu kendim olsa kalkar giderdim ama arabayı yeni değiştirdik ve ben otomatik vites kullanmayı bilmiyorum öğrenmedim ambulansı arayacağımı söyledim gidelim o zaman dedi ama çocuk kendini yerlere attı öyle olunca sakinleşmesi için beklemek zorunda kaldım

Çocukları babanızın evinden getirmediniz ya... Aranızda ne problem olursa olsun çocuk hastayken hala inatlaşmaya devam etmesi çok çocukça. Adam olgun değil, baba olacak adam değil. Bu sizin evliliğinizdeki mutluluktan başka bir şey.
Çocuğu hastaneye götürün. Kocanızla sonra uğraşırsınız.

Çocuğu hastaneye götürmeniz gerekiyor, anahtarı bırak demek yerine kendiniz alsaydınız, gece defalarca kusmuş çocuğa neden patates kızartıyorsunuz? Gece de yine yemek yedirmişsiniz zaten.

Sizi geçtim evladına merhamet etmeyen bir insana diyecek birşey bulamadım ben.

Çocuğu hastaneye götürmeniz gerekiyor, anahtarı bırak demek yerine kendiniz alsaydınız, gece defalarca küsmüş çocuğa patates kızartmaya ne gerek var? Gece de yine yemek yedirmişsiniz zaten.

Sizi geçtim evladına merhamet etmeyen bir insana diyecek birşey bulamadım ben.
Aynen habire yemek yedirmiş konu sahibi ki ben de takildim buna.

5 yillik evlisiniz ve 2 cocugunuz var. Esiniz bu kadar bencilse, bu kadar sikayetciyseniz onu zamaninda dusunecektiniz. Burada simdi biz ne desek esinizi savunacaksiniz ve mutlu mesut hayatiniza devam edeceksiniz. Bizler kotu olacagiz. Onun icin gecer cok takilmayin. Esinizden cok sikayetciyseniz ona gore bir yol cizin. Yok amac dedikodu ise onu aile bireyleri ile yapin Ki biz kotu olmayalim.
Çocuğum hastayken en son yapacağım şey dedikodudur anlatıp boşalmak istedim

Çok şükür durabiliyorum öğretmenim ama şu an çocuktan dolayı ücretsiz izne ayrıldım
çok sevindim gerçekten.
o zaman neden diye sormak geliyor içimden . neden boşamıyorsun kocanı.

benim hemen gözüm döner . gözü dönenlerden değilsin demek. o_O

Yemekten kastım bir lokma ekmek o da ilaç midesini ağrıtmasın die zaten hasta çocuk ben dayatsam bile tabak dolusu yemek yiyebilir mi sizce
Yiyemez tabiki. İlacı ne maksatla verdiniz? Yani sebebini bilmeden ilaç vermek de sıkıntı burda. Mide almıyor zaten gıdayı üstüne bir de ilaç.
Gittik test yaptılar röntgen çektiler serum takmak istediler ama kızım yerlere attı taktırtmadı bizde geldik ilaçta evde vardı vermediler uyudu sonra işte
Ne olmuş peki üşütmüş mü? Anlayamadım. GGeçmiş olsun ne diyelim.

Bu olayın üstüne ne yapmayı planlıyorsunuz? Ciddi bir umursamazlık bu

ilgisizliği sevgisizliği için bana attığı mesaj şu keşke seni mutlu edecek biriyle evlenseydin

şimdi arkadaşlar çocuk hasta vs demiş de çocuk 3-4 yaşlarında

o yaşlarda kusması da olağandır

neyse ben bu eşinizin seni mutlu edecek biri ile evlenseydin çıkarımına şu nedenle takıldım

evde iki çocuk var biri meme bebeği birisi de hasta

evde de iki kişi var

olağan olan o iki çocuğa iki kişinin bakmasıdır, yani çocuğun babası vs olması gerekmez

ben sizin evde olsam ben de derim ver oğlanı da git kızının yanına diye

eşiniz bunu neden yapmamış ya da sabah siz ocak başında iken ağlayan bebeği neden almamış kucağına

bunun açıklaması ne olabilir ki

evde buradaki herhangi birisi ve siz olsanız siz ocakta bir şey pişirseniz herkes ya ocaktakine ben bakayım ya da bebeğe ben bakayım diye hamle yapar

eşiniz bu basit insani refleksten neden yoksun

yani o çocukların babası olduğu gerçeğini boş verin, basit ilk tepki olan "bebek ağlıyorsa susması için hamle yapılmalı" tepkisini neden vermiyor

çok mu ağır uykusu var algılamıyor diyeceğim de sabah kahvaltıda olana böyle bahanesi de yok

kızınız iyileşsin siniriniz biraz yatışsın anlatsın kendini

sizi suçlamadan ama sen de böylesin demeden o gece olanları kendi penceresinden bir anlatsın o zaman hatasını anlayabilir belki

nie seyrediyorsunuz oğlanı uzattım tut die
oğlumu yatağa bıraktım ister bak ister bakma dedim
kapısına vurdum kalktı kızla ilgilen çocuğu emziriyprum ben dedim
beyfendiyi çağırdım tekrar kalk acile gidelim
ağzıma geleni saydım senden yardım bekleyenden kabahat ben görürürüm dedim
dedim ki çocuğa bak ağlıyor
arabanın anahtarını bırak hastaneye gidicem dedim
Öncelikle kızınızın inşallah ciddi bişeyi yoktur ama bir hastaneye götürseniz iyi olur bence..
Şimdi; eşinizin bencilliği ve umursamazlığı sanırım sabrınızın sınırlarını çoktan aşmış, çünkü şu cümlelerinizde çok fazla emir kipi ve beraberinde tahammülsüzlük var.. Yani iletişiminiz sürekli böyle miydi eşinizle, yoksa sizin sabrınız bittiğinden beri mi böyle? Sakın beni yanlış anlamayın eşiniz zaten tam bir öküz onun savunulur bi yanı asla yok, ama sizin de eşinizle konuşma şekliniz benim hoşuma pek gitmedi. Yani birisi bana sürekli bu şekilde emir kipiyle konuşsa eşiniz kadar umursamaz olamazdım. Bu söylediğimi yapıcı bi eleştiri olarak algılarsanız sevinirim, eşiniz acaba sizin bu tavırlarınıza bir tepki olarak ve olaylar büyümesin diye umursamaz bir hale bürünmüş olabilir mi?

Çok şükür durabiliyorum öğretmenim ama şu an çocuktan dolayı ücretsiz izne ayrıldım
heee bide öğretmensiniz :KK57::KK57:
yani okumuş başarmış bir yerlere gelebilmiş biri

adama bugün muhakkak sorun çocuklarını neden sevmiyorsun diye
ve bu günü sakın unutmayın affedecekseniz bile süründürün

X