Bencillik değilde ne?

Gerçekten çok üzüldüm size.
Eşiniz belki böyle değildi, belki hep böyleydi ama aşktan gözünüz görmedi, oraların bir önemi yok artık.

Sıkıntı şu ki siz evlilik için yalnızsınız. Zor zamanda yardımcı olmayan bir insan... Sıfatının ne olduğunun önemi yok, kardeş, arkadaş, komşu, eş... Böyle insanlar yüktür sadece. Neden o yükü taşıyasınız? Siz zaten tek başınıza atlatmışsınız.

Başka problemleriniz de var mı bilmiyorum, ancak bir insanın çocuğuna üzülmemesi, çocuğu için bir şeyler yapmaya çalışmaması, karısına çocuğuna acımaması zaten başlı başına kocaman bir problemdir.

Boşanın diyemem (çünkü şartlarınızı bilmiyorum), birikim yapın, bu adama güven olmaz.
Ailenizle de bir konuşun, anlatın bakalım duruşları ne öğrenin.

Öncelikle çok geçmiş olsun umarım çocuğunuz bir an önce toparlar. Çok üzülerek söylüyorum ki konu çocuğunuzun hastalığından sanki babasına olan öfkenizi pekiştirme sürecine doğru geçiş yapmış. Bu durumun tahminimce daha öncesi de vardır. Eşiniz size tepki olarak böyle davranmış gibi anladım ben. İki çocuklu hayat gerçekten yorucu yıpratıcı bir süreç o nedenle aranızdaki problemleri sessiz bir tepki ile değil birbirinizi incitmeye çalışarak değil sakin bir ortamda birbirinizi anlayarak konuşmanızı tavsiye ederim.
Öncesinde evet şu oldu çayını tazelememi istedi bende bebeği emziriyordum kendisinin almasını istedim sonra konuşmak istediğimde bir çay bile doldurmadığın adamla konuşma bir zahmet dedi saçma sapan tripler

Cocugu gece neden goturmediniz,apandisit bile olabilir,niye devamli besleme ve ilac verme modundasiniz,
Ilginc ,siz bu cocuklari kendi kendinize mi yaptiniz babalari niye bu kadar tuhaf davraniyor ,ilk cocukta da boyle miydi
Genel tavrı ilgisizdir ama çocukları mevzu olunca daha toparlar kendini bu aralar iyice saldım çayıra mevlam kayıra modunda

Eşinizin ne yaptını şuan önemli degil kızınız ne durumda.acaba bir yakını çağırıp hastaneye mi gitseniz
Bulunduğumuz yerde malesef kimsemiz yok götürdüm dediğim gibi test yaptılar geldik ateş için ilaç verdiler ama evde olan bir ilaç olduğu için almadım geceden kullanmaya başlamıştım zaten

Çocuğu hastaneye götürmeniz gerekiyor, anahtarı bırak demek yerine kendiniz alsaydınız, gece defalarca kusmuş çocuğa neden patates kızartıyorsunuz? Gece de yine yemek yedirmişsiniz zaten.

Sizi geçtim evladına merhamet etmeyen bir insana diyecek birşey bulamadım ben.
Biliyorum yedirilmez ama başka birşey yemek istemedi patates kızartması istedi yeterki midesine bir şeyler girsin die yapıverdim bende gece yediği şey yemek değil bir iki lokma ekmek kusan çocuk oturup bir tabak yemek yemez

Eşiniz bir gece de mi böyle oldu? Daha önce hiç hastalanmadı mı cocuklarınız o zaman cok ilgili bir baba sabaha kadar başinda duran endiselenen biro miydi ki?

Bir gecede boyle olduğunu zannetmiyorum baştan beri boyleyse "Ya bu deveyi güdeceksiniz ya bu diyardan gideceksiniz" başka care yok malesef.

Bu arada kızınızı doktora goturun. Arabanın anahtarinı bırakmadiysa taksi cağirın.

Yiyemez tabiki. İlacı ne maksatla verdiniz? Yani sebebini bilmeden ilaç vermek de sıkıntı burda. Mide almıyor zaten gıdayı üstüne bir de ilaç.

Ne olmuş peki üşütmüş mü? Anlayamadım. GGeçmiş olsun ne diyelim.
covitten şüphelendiler

Öncelikle kızınızın inşallah ciddi bişeyi yoktur ama bir hastaneye götürseniz iyi olur bence..
Şimdi; eşinizin bencilliği ve umursamazlığı sanırım sabrınızın sınırlarını çoktan aşmış, çünkü şu cümlelerinizde çok fazla emir kipi ve beraberinde tahammülsüzlük var.. Yani iletişiminiz sürekli böyle miydi eşinizle, yoksa sizin sabrınız bittiğinden beri mi böyle? Sakın beni yanlış anlamayın eşiniz zaten tam bir öküz onun savunulur bi yanı asla yok, ama sizin de eşinizle konuşma şekliniz benim hoşuma pek gitmedi. Yani birisi bana sürekli bu şekilde emir kipiyle konuşsa eşiniz kadar umursamaz olamazdım. Bu söylediğimi yapıcı bi eleştiri olarak algılarsanız sevinirim, eşiniz acaba sizin bu tavırlarınıza bir tepki olarak ve olaylar büyümesin diye umursamaz bir hale bürünmüş olabilir
Normal bir babanın bunları birilerinin söylemeden yapması gerekir haliyle bana karşı yapsa hiç umursamam başımın çaresine bakarım ama çocuklarına böyle bir tavır çıldırttı konuşma tavrıma dikkat edecek bir ruh halinde değildim inanın

Öncesinde evet şu oldu çayını tazelememi istedi bende bebeği emziriyordum kendisinin almasını istedim sonra konuşmak istediğimde bir çay bile doldurmadığın adamla konuşma bir zahmet dedi saçma sapan tripler
Hele şuna bak hele, bebeği emziren kadından çay istiyor bir de vermeyince trip atıyor. Cariye misiniz siz o evde? Bu ne saygısızlık? Ne kadar terbiyesiz, kötü kalpli, bencil ve çirkin zihniyetli bir eşiniz var?

Üzgünüm ben kendimi geçtim ama çocuğuma bu şekilde davranan biriyle asla evli kalamazdım. Muhtemelen gözüm döner kapının önüne koyardım deli midir nedir.

Genel tavrı ilgisizdir ama çocukları mevzu olunca daha toparlar kendini bu aralar iyice saldım çayıra mevlam kayıra modunda
Genel tavrı böyle bir adamdan sizin yardım beklemeniz de yada sinirlenmeniz bana tuaf geldi..çocuklarına karşı bile toparlar diyorsunuz biraz daha..ilgilidir diyemiyorsunuz bir gecelik bir tavır değil yani, bu adam hep böyleydi ..2. çocuk olup sizin iş yükünuz arttıkça eşiniz gözünüze batmaya başlamış...

ajahaha çayını doldurmanı mı istedi? 😂 Sinirden gülüyorm şaka gibi. Adamın çayını ihmal etmeyin bir daha😐

Merhaba hanımlar. Çok gerginim çok şu an kızım hasta uyuyor yanımda oğlumda diğer yanımda uyuyor ben de sinirden ölüyorum resmen. Dün geceden şu ana kadar neler oldu kısaca anlatmak istiyorum size.
Kızım saat 9 gibi uyudu herhangi bir şeyi yok saat 12 gibi oğlumu emzirirken uyandı bağıra çağıra ağlıyor karnım ağrıyor, kusucam die bağırıyor ben oturma odasından koşa koşa çocuk kucağımda odaya gittim eşim olacak insanda kapıda durmuş bakıyor çocuğa hiç bir şey yapmadan, çocuğu kaldırıp lavaboya götürmek gibi herhangi bir girişimi yok kız yatakta kıvarnıyor resmen neyse nie seyrediyorsunuz oğlanı uzattım tut die tutmuyom ne yapıcan dedi döndü yatak odasına gitti kızımın elinden tutup lavaboya götürdüm o kusarken oğlumu yatağa bıraktım ister bak ister bakma dedim döndüm kızımın yanına gittim neyse sakinleşti biraz oturma odasına getirdim yatırdım üzerini örttüm sırtını karnını sıvazlamaya başladım beyfendi oğlanı getirip yanımıza bırakıp yatmaya gitti neyse ya sabr dedim oğlanın eline oyuncak verdim kızıma birkaç lokma birşeyler yedirip ilaç içirdim uyudu oğlanı da uyuttum bende yanında uyudum gece saat 4 gibi gene uyandı ateşi karın ağrısı burun akıntısı kusması var yani korona olma olasılığı yüksek yine kustu ateşini düşürmek için yine ilaç içirdim o sırada oğlan uyandı onu emzirmek için odasına gittim kızım ağlamaya başladı kendi kendime dedim şimdi kalkıp bakar zaten kalkmadı kapısına vurdum kalktı kızla ilgilen çocuğu emziriyprum ben dedim kızın yanına gitti bir dakika durmadan tuttu elinden yanıma getirdi annen burda yanında otur dio oğlanı uyuttum gittim beyfendiyi çağırdım tekrar kalk acile gidelim korona olmuş olabilir ilaç verirler dedim ne koronası saçmalama ilaç ver uyur büyütme dedi çok sinirlendim ağzıma geleni saydım senden yardım bekleyenden kabahat ben görürürüm dedim ama kızım da kendini yerlere atıyor gitmem die çok korkuyor hastaneden zaten ateşi var havale filan geçirir die korkuyorum da bir yandan bunun bağrışmalarına oğlanda uyandı oğlanı aldım beyzadenin yatağına bıraktım bak çocuğa dedim gitmedik daha doğrusu gidemedik ateşi düşmüştü uyukluyordu zaten yatırdım uyudu. Sabah giderim artık die bende uyudum sabah 8.30 gibi uyandı yine bağır çağır kusucam die çıkardı yatağına yatırdım sen uzan ben sana kahvaltı hazırlıycam dedim kahvaltı hazırlarken beyfendi de uyandı oturdu kahvaltı yapmaya başladı ben hala geceden sinirliyim zaten oğlan ağlamaya başladı patates kızartıyorum dedim ki çocuğa bak ağlıyor, bakmadı beyfendi işine bak, konuşma dio bana elimde tabak vardı gözüm döndü elimdeki tabağı kafasına fırlatmamak için zor tuttum kendimi ama tezgaha fırlattım tabağı kırıldı tabi döndüm oğlanı aldım kucağımda bebekle kızımın kahvaltısını hazırladım yatağına götürdüm yediriyorum geldi beyfendi kıza canım nasılsın iyi misin neren ağrıyo dio sanki sabaha kadar çocuklar umrumda olmayan de değilmiş gibi dişimi sıktım sustum ya sabr dedim arabanın anahtarını bırak hastaneye gidicem dedim bırakmadı tabi bir sürü mesaj attım ilgisizliği sevgisizliği için bana attığı mesaj şu keşke seni mutlu edecek biriyle evlenseydin 5 yıllık evliyiz. Çok şükür şimdi iyi kızım ateşi düştü karın ağrısı geçti ilaçların etkisi geçince de böyle kalır inşallah
[/QUO😤😤😤😤😤😤😤😤😤 sizde nasil bir sabir var ya!!

Çocuğu hastaneye götürmeniz gerekiyor, anahtarı bırak demek yerine kendiniz alsaydınız, gece defalarca kusmuş çocuğa neden patates kızartıyorsunuz? Gece de yine yemek yedirmişsiniz zaten.

Sizi geçtim evladına merhamet etmeyen bir insana diyecek birşey bulamadım ben.
Bende patates olayına takıldım bu kadar sorun arasında kusan insana patates kızartması mı verilir ya enteresan

Ya allah aşkına kocayı bir kenara bırakın, çocuğa yemek ve ilaç dayamayı da bırakıp bir hastaneye gidin gözünüzü seveyim. Bu nasıl rahatlıktır.

İlk anda aklıma apandisit geldi.
Besle ilaçla besle ilaçla döngüsü işe yaramıyor demek ki
Yine araba olmadab hastaneye gidemeyen vaka..o kadar çok var ki... takside mi yok?

Merhaba hanımlar. Çok gerginim çok şu an kızım hasta uyuyor yanımda oğlumda diğer yanımda uyuyor ben de sinirden ölüyorum resmen. Dün geceden şu ana kadar neler oldu kısaca anlatmak istiyorum size.
Kızım saat 9 gibi uyudu herhangi bir şeyi yok saat 12 gibi oğlumu emzirirken uyandı bağıra çağıra ağlıyor karnım ağrıyor, kusucam die bağırıyor ben oturma odasından koşa koşa çocuk kucağımda odaya gittim eşim olacak insanda kapıda durmuş bakıyor çocuğa hiç bir şey yapmadan, çocuğu kaldırıp lavaboya götürmek gibi herhangi bir girişimi yok kız yatakta kıvarnıyor resmen neyse nie seyrediyorsunuz oğlanı uzattım tut die tutmuyom ne yapıcan dedi döndü yatak odasına gitti kızımın elinden tutup lavaboya götürdüm o kusarken oğlumu yatağa bıraktım ister bak ister bakma dedim döndüm kızımın yanına gittim neyse sakinleşti biraz oturma odasına getirdim yatırdım üzerini örttüm sırtını karnını sıvazlamaya başladım beyfendi oğlanı getirip yanımıza bırakıp yatmaya gitti neyse ya sabr dedim oğlanın eline oyuncak verdim kızıma birkaç lokma birşeyler yedirip ilaç içirdim uyudu oğlanı da uyuttum bende yanında uyudum gece saat 4 gibi gene uyandı ateşi karın ağrısı burun akıntısı kusması var yani korona olma olasılığı yüksek yine kustu ateşini düşürmek için yine ilaç içirdim o sırada oğlan uyandı onu emzirmek için odasına gittim kızım ağlamaya başladı kendi kendime dedim şimdi kalkıp bakar zaten kalkmadı kapısına vurdum kalktı kızla ilgilen çocuğu emziriyprum ben dedim kızın yanına gitti bir dakika durmadan tuttu elinden yanıma getirdi annen burda yanında otur dio oğlanı uyuttum gittim beyfendiyi çağırdım tekrar kalk acile gidelim korona olmuş olabilir ilaç verirler dedim ne koronası saçmalama ilaç ver uyur büyütme dedi çok sinirlendim ağzıma geleni saydım senden yardım bekleyenden kabahat ben görürürüm dedim ama kızım da kendini yerlere atıyor gitmem die çok korkuyor hastaneden zaten ateşi var havale filan geçirir die korkuyorum da bir yandan bunun bağrışmalarına oğlanda uyandı oğlanı aldım beyzadenin yatağına bıraktım bak çocuğa dedim gitmedik daha doğrusu gidemedik ateşi düşmüştü uyukluyordu zaten yatırdım uyudu. Sabah giderim artık die bende uyudum sabah 8.30 gibi uyandı yine bağır çağır kusucam die çıkardı yatağına yatırdım sen uzan ben sana kahvaltı hazırlıycam dedim kahvaltı hazırlarken beyfendi de uyandı oturdu kahvaltı yapmaya başladı ben hala geceden sinirliyim zaten oğlan ağlamaya başladı patates kızartıyorum dedim ki çocuğa bak ağlıyor, bakmadı beyfendi işine bak, konuşma dio bana elimde tabak vardı gözüm döndü elimdeki tabağı kafasına fırlatmamak için zor tuttum kendimi ama tezgaha fırlattım tabağı kırıldı tabi döndüm oğlanı aldım kucağımda bebekle kızımın kahvaltısını hazırladım yatağına götürdüm yediriyorum geldi beyfendi kıza canım nasılsın iyi misin neren ağrıyo dio sanki sabaha kadar çocuklar umrumda olmayan de değilmiş gibi dişimi sıktım sustum ya sabr dedim arabanın anahtarını bırak hastaneye gidicem dedim bırakmadı tabi bir sürü mesaj attım ilgisizliği sevgisizliği için bana attığı mesaj şu keşke seni mutlu edecek biriyle evlenseydin 5 yıllık evliyiz. Çok şükür şimdi iyi kızım ateşi düştü karın ağrısı geçti ilaçların etkisi geçince de böyle kalır inşallah
Bir gecede olmamıştır bu ilgisizlik. Öncesi muhakkak vardır diye düşünüyorum.

Genel tavrı böyle bir adamdan sizin yardım beklemeniz de yada sinirlenmeniz bana tuaf geldi..çocuklarına karşı bile toparlar diyorsunuz biraz daha..ilgilidir diyemiyorsunuz bir gecelik bir tavır değil yani, bu adam hep böyleydi ..2. çocuk olup sizin iş yükünuz arttıkça eşiniz gözünüze batmaya başlamış...

Yani. Böyle bir adamdan cocuk yapsan herseyi tek basina yapmayi göze alman lazim. Seni sevmeyen, cocuklarini da sevmez. Davranislari bunu bas bas bagriyor resmen

X