Bencillik değilde ne?

Böyle bir hodukle 6 yıl evli kadim evliyken kendime acirdim şimdi başkalarına acıyorum.Ben mesela böyle bir sıgirdan bir daha üremeyi düşünmedim siz neden 2.cocugu yaptınız? Her çocuk boşanmayı zorlastirir.Calisiyor musun bilmiyorum o yüzden boşan diye kestirip atamıyorum ama şunu söyleyeyim bu adam zaten hayatında değil gittiğinde de yokluğunu hissetmeyeceksin şu an sana gram faydası olmadığı gibi sana yük oluyo.Bir insan gittigi yerde boşluk bırakır değil mi yok o gidince huzur geliyor

Ya tabi olmaz da. Merhamet yok bu adamda.
Tapuyu iptal ederiz o zaman :)
Katolik nikahı yapmadık ya. :KK14:
hahaaha.
yani tabu alınca sanki her şeyin sonu.
akılsızlık işte.
ben tapumu hala iptal etmedim de.
çok gaddar kadın oldum
:KK53: :KK53:

eşin kendine sorsan o melaike . hiç fena biri değil . neyi varmış falan filan.
hep aynı şeyler.

Aranızda nasıl bir ilişki var güçlü mü zayıf mı bilemem ama bu şahıstan koca olmaz benim çocuğum yok ama çocuğu olan babalarıda görüyoruz pervane oluyolar etrafında abim ve babamda gördüğğm bu şekilde maddi durumunuz varsa çocuklarınız biraz büyüynce boşayın böyle insana sırt yaslanılmaz yarı yolda bırakır konu ne olursa olsun

Niyese artik konu bana iyicene fake gelmeye basladi. Yani 3-4 defa kusan bir cocuk birak patates kizartmayi, yemek bile istemez. Hastanede neyin röntgeni çekildi? Yani ayagi kirik degil bisey degil. Migde ile ilgili seyler röntgen ile bakilmaz. Konu basinda hiç gitmediniz, sonra bir sayfa sonra "gittik geldik hastaneye" felan diye kivirdin.

Bir adamin kendi cocuguna bu kadar az merhamet etmesi zaten tuhaf. Bilmiyorum konuda baya bosluklar var.
Korona dan şüphelenmiş doktor sanırım o yüzden röntgen çektiler

Benimki de bana çok ilgisiz ben hasta olurim yatar düşük tehlikesi geçirdim kanamam var dedim hiç bir şey demeden uyudu biraz geçti uyandı yapacak bişey yok dedi tekrar uyudu ama bu ikinci bebeğim oğlum var ona çok dusgun hasta olsun benimle bakar hastaneye götürür çok üzüldüm inanki çok sinirlendim keşke yapacak bişey olsa iki çocuklu boşanmak da çok zor ne diyim bilemedim ki kelin ilacı olsa başına sürer 😔

oluyor işte. her erkek babamız gibi olmuyor .
kocanın tutumunu görünce şok :duduk: :duduk: oluyorsun .

çeşit çeşit insan var işte.
öncesinde bu yüzünü bilmezsin .
göstermez . evlenince gösterir yüzünü. tapuyu aldım, der nasılsa.:duduk:
Öncesinde bilemezsin kısmı hikaye. Bal gibi bilirsin de görmek istemezsin. Ya da hiç tanımadan paldır küldür evlenmişsinizdir sürpriz çıkar. İnsan kolay kolay saklayamaz kendini, karakterini. Bir yerlerde açık verir muhakkak. Bizim hatunlar koca buldum derdine bu öküzlerle evlenip bir de çocuk yapıyorlar düzelir ümidiyle.

hahaaha.
yani tabu alınca sanki her şeyin sonu.
akılsızlık işte.
ben tapumu hala iptal etmedim de.
çok gaddar kadın oldum
:KK53: :KK53:

eşin kendine sorsan o melaike . hiç fena biri değil . neyi varmış falan filan.
hep aynı şeyler.
Boşver erkeklere gaddarlık iyidir.
Gerisi onlara yaramıyor. :63:
Tabi canım neyi varmış ? Yukarı da senin anlattigin anını okurken de şok oldum 😂
Yok hiçbirşeyi. Çok normal (!) :KK53:

Öncesinde bilemezsin kısmı hikaye. Bal gibi bilirsin de görmek istemezsin. Ya da hiç tanımadan paldır küldür evlenmişsinizdir sürpriz çıkar. İnsan kolay kolay saklayamaz kendini, karakterini. Bir yerlerde açık verir muhakkak. Bizim hatunlar koca buldum derdine bu öküzlerle evlenip bir de çocuk yapıyorlar düzelir ümidiyle.
yok valla 4 yıl dolu dolu sevgilimdi kendisi. fakat ayrı şehirlerde üni. okuyorduk.
o yıllarda cep telefonu falan yeniydi. bi tek arama yapılıyordu.
yazın 3 ay aynı yerde oturduumuzdan görüşebiliyorduk .
şimdiki gibi değildi tabi. staj falan var.
el bebek gül bebek davranıyordu

zaten evlendikten sonra ben şok :KK53:

davranışlarına anlam veremediğimde -tapuyu aldım! -köprüyü geçene kadar! gibi talihsiz söylemleri oldu,

tapu, köprü beni bağlamaz.

ara ara talihsiz açıklamaları yine var . ama ben eski ben değilim .

3 tane de çocuk yaptım kendisine değil kendime:KK53:

ona sorsan, hiç bir şeyi unutmuyorsun, oluyor. aslında iyi birisi de işte . benim demek istediğim can alıcı noktalar oluyor . davranışları açısından . diyorsun ki , senden de bu beklenirdi.
ona göre hayatımı çiziyorum . ona bağlı değil bana bağlı her şey .

Burada üzerinize çok gelinmiş ama adamın kötü baba olmasının suçlusu tabii ki siz değilsiniz.Sonuçta bunu bile bile çocuk yapıldığını düşünmüyorum. Ciddi bir sorun olmayabilir.Hemen hastaneye gitmemeniz iyi olmuş.Belki de midesini üşütmüştür.Covid olma olasılığı düşük gibi, genelde bu belirtiler olmaz çünkü.
Ama eşiniz gerçekten bu kadar ilgisiz ve sorumsuzsa boşanmayı düşünün derim.Herşeydenönce çocuklarınızI düşünün derim.Böyle sevgisiz ve sorumsuz bir babanın yanında büyümeyi hak etmiyorlar.

Midesi bulanan, kusan cocuga patates kizartmasimi yediriyorsun? Konuyu nerden tutsam elimde kaliyor. Burda adama sövülebilir fakat onun ile evlenmeyi seçen, 2 cocuk babasini yapanda sizsiniz.

Bu konuda en fazla çay çekirdek konusu kusura bakma. Hani arkadaslarin ile bir araya geldiginde bir iki sövüp yine ayni seye devam etme konusu. Yani adam hiç kizina baktimi? Bezini degistirdimi? Yemegini verdimi? Hastalandiginda baktimi?

Hiçbirini yapmadi degilmi? Peki simdi beklemek niye? Niye ilk cocuguna babalik yapmayan adama 2inci cocuk? Ondan sonra adi kader olsun. Yaa kader.
Yapmadı evet bende asla dedim asla sana ikinci çocuğu doğurmam üç yaş var aralarında zaten yalvardı yakardı yeminler etti ilgilenicem bu acemilikti bu çocuğun bakımı bende felan filan bende inandım ya da inanmak istedim yalan söylemeyeyim ikinci de öyle oldu ama şimdi diyeceksiniz perşembenşn gelişi çarşambadan bellidir o da doğru valla

Boşver erkeklere gaddarlık iyidir.
Gerisi onlara yaramıyor. :63:
Tabi canım neyi varmış ? Yukarı da senin anlattigin anını okurken de şok oldum 😂
Yok hiçbirşeyi. Çok normal (!) :KK53:
haklısın . tek tek düşünüce çüş diyorum elbette.

başka talihsiz şeyler de oldu. çok talihsiz.
konu sahibine de örnek olması açısından yazıyorum .
erkeklere çok değer vermemek lazım anlamında.

Koronada mide bulantisi/kusma yokki. Benim bildigim ishal felan var. Ki nefes darligi yasamayan birine niye cigerlerin röntgenini çeker? Tuhaf bir durum.
çocuklarda karın ağrısı . kusma şikayeti oluyormuş . bunu duymuştum . çocuklarda olursa diye bilgim var konu ile ilgili.

ya aklıma geldi siz yazınca
evvelki yaz çocukları babaannede uyuttuk . biz gece olta ile balığa gittik.
saat 22.00 den gece 02.00 oldu . dönelim diyorum . dönmüyor. bi dakka. tamam. şu yem bitsin . bu yem düşşün.
tövbeee
üşüdüm . rüzgar çıkmış . adam yapıştı kaldı .
döndüm yürüdüm . gece karanlık. kayalıklara gitmişiz balığa.
155 i arıyorum dedim . aldım telefonu. toplandı geldi .
ararım da bilir . 17 yıllık evlilikte beni delirtti artık . ne yapacağım belli değil sayesinde.
Bende yaparım bilir o yüzden tamam gidelim die yelkenleri suya indirdi ama kız yanaşmadı

yok valla 4 yıl dolu dolu sevgilimdi kendisi. fakat ayrı şehirlerde üni. okuyorduk.
o yıllarda cep telefonu falan yeniydi. bi tek arama yapılıyordu.
yazın 3 ay aynı yerde oturduumuzdan görüşebiliyorduk .
şimdiki gibi değildi tabi. staj falan var.
el bebek gül bebek davranıyordu

zaten evlendikten sonra ben şok :KK53:

davranışlarına anlam veremediğimde -tapuyu aldım! -köprüyü geçene kadar! gibi talihsiz söylemleri oldu,

tapu, köprü beni bağlamaz.

ara ara talihsiz açıklamaları yine var . ama ben eski ben değilim .

3 tane de çocuk yaptım kendisine değil kendime:KK53:

ona sorsan, hiç bir şeyi unutmuyorsun, oluyor. aslında iyi birisi de işte . benim demek istediğim can alıcı noktalar oluyor . davranışları açısından . diyorsun ki , senden de bu beklenirdi.
ona göre hayatımı çiziyorum . ona bağlı değil bana bağlı her şey .
Neyse ki iyi biriymis 🙃 ya kotu olsaydi :)

bi tane daha yazayım .
doğumlarım normal .
3. çocuk da normal doğum ile olacaktı. sezaryan ve bağlama istedim . ne özeli ne de devleti ikna edemedim .
2 kez doğuran 3 . yü doğururmuş .
istersen sonra gel bağlarız vs .
doğuma gittim . bugün git yarın gel dediler. olmadı o gün .

gittim eve sancı ne zaman gelir . ne zaman artar . bilmiyoruz . kv deyiz .

benim koca , dalmaya gitcem, dedi (deniz aşığı )

dalmaya giderse 4 saat suda
kıyafetleri olduğundan üşümüyor . zaten yaz . ağustos . neyse gitmedi tabi.

işte bunlar bunlar .
kv kp delirdi tabi . böyle şeyler de oldu. unutulmayacak bi anı. :mad: :mad:

kendisine karşı gaddar oluşum boşuna değil .
istediği kadar pervane olsun şimdi . biliyorum ki talihsiz açıklama ondan her an çıkar .

oluyor işte. her erkek babamız gibi olmuyor .
kocanın tutumunu görünce şok :duduk: :duduk: oluyorsun .

çeşit çeşit insan var işte.
öncesinde bu yüzünü bilmezsin .
göstermez . evlenince gösterir yüzünü. tapuyu aldım, der nasılsa.:duduk:
İşin en acı yanı şu aslında idareci bu beyfendi onlarca çocuk emanet ediliyor kendisine bugün onu da söyledim kendi çocuğuna acımayan faydası olmayanın başkasının çocuğuna ne faydası olacak

İşin en acı yanı şu aslında idareci bu beyfendi onlarca çocuk emanet ediliyor kendisine bugün onu da söyledim kendi çocuğuna acımayan faydası olmayanın başkasının çocuğuna ne faydası olacak
üni okumakla da adam olunmuyor .
içinde olacak. :duduk:

mesai bitti.
bugün burayı keşfettim (bir derdim var). iş yoktu. iyi de oldu . .:işsiz:

X