Benden geçti demeden okul hayatına geri dönenler

mrb ben 18 yasindayim..Ne evliyim nede cocugum var..Sadece yurt disinda yasiyorumm..
Almanyaya geleli 6 yil oldu ilk okuldan bittikten sonra geldik..
Türkiyeye geri dönücez..Okula dvm etmek istyiroum lise uni.Disardan yada icerden bitirmek istiyorum ama hangi yoldan gidicegim konusundan hic fikrim yok..Ablalarim lutfen bana yardim edin..Dogru konuyami yazdim bn bilmiyorum ama

:Saruboceq:
mrb ben 18 yasindayim..Ne evliyim nede cocugum var..Sadece yurt disinda yasiyorumm..
Almanyaya geleli 6 yil oldu ilk okuldan bittikten sonra geldik..
Türkiyeye geri dönücez..Okula dvm etmek istyiroum lise uni.Disardan yada icerden bitirmek istiyorum ama hangi yoldan gidicegim konusundan hic fikrim yok..Ablalarim lutfen bana yardim edin..Dogru konuyami yazdim bn bilmiyorum ama

Canim anladigim kadariyla Almanyaya gttikten sonra egitim hayatina devam edememissin.suan ilkogretim diploman var sanirim.diplomanla beraber en yakin acikogretim burosuna gtmen gerekiyor acik liseye baslaman icin.onlar sana gereken bilgileri verirler ben yanlis bilgilendirmek istemem seni..ama ilk etapta ne yapman gerektigini internettende arastirmaya baslayabilirsin...umarim hersey gonlunce olur:Saruboceq: egitim-ogretim hayatinda basarilar diliyorum canima.s.

a.s. Merhaba arkadaslarim...bende 24 yasindayim 2.universitemi okuyorum..gecen yil hazirlik okudum bu yil 1.siniftayim yabancidil ogretmenlik okuyorum...evliyim ve birde bebek planliyoruz..Allah izin verirse bebegimiz olduktan sonra da ara vermeden okul hayatima devam etmek istiyorum..:Saruboceq: insallah anlimin akiyla yil kaybetmeden bitiririm.okul bittikten sonra kismetse 28 yasimda olacagim..ilk baslarda biraz gec kalmis hissediyordum ama suan kesinlikle oyle dusunmuyorum...40 yasima da gelsem egitime devam diyorum!!! :enbuyukkk:
ve sizleride gayretlerinizden dolayi taktir ediyorum...Allah hepimize zihin acikligi versin..basarailar diliyorumkaydirigubbakcemile5.Sevgiler...zemuszemus

bende 24 yasındayım esımın oglumun ve arkadasımın destegı uzerıne çok hırslandım 2 yasındakı oglum bıle kıtabı getırıp ders yap anne dıyor babasının dedıklerını tekrarlıyor 4 yıllık a.ö istıyorum.aslında dırek 2 yıllık gecış hakkım var ama çok kararsızım ne yapsamki

30 yaşındayım bende bu sene ygs ye giricem ama hiç hazırlnamıyorum ev iş çocuk of offf

keşke daha önce rastlasaydım bu konuya.
ben de 24 yaşında üniversite kazandım ama benden geçti,
hem iş hem okul çok zor diyerek vazgeçmiştim.
hem de hayalimdeki bölümdü.hayata karşı çok zayıfım sanırım

eminimki birçok kişi cesaret edemiyor belli bir yaştan sonra okumaya devam etmeye bende liseyi dışarıdan okuyorum ev hanımı arkadaşım var benden heveslendi ortaokula yazılmaya kocasına söylemiş izin vermemiş böyle birşey olabilirmi neden bizim kendimizi geliştirmemize karışırlarki kurslarada gidiyorum okuyorumda ve herkezinde kendine güvenmesini istiyorum birgün o kocadan ayrılırsa arkadaşım ne olacak baba evine mecbur neden kendisi çalışmasın bunların hepsini onada söyledim birde şuanda çocuk yapmaya çalışıyorum allah nasip ederse

konu süper
kesinlikle okumanın yaşı yoktur
yanlış hatırlamıyorsam (allah rahmet eylesin kemal sunalında yaşı epey vardı ünv okuduğunda)

Aaaah ahh, babam göndermedi işte :s
İki yaşında oğluşum var şimdi. Ama kararlıyım, inşallah onu büyütecem biraz daha, sonra kardeş yapıcam. Onu da kreşe gönderecek çağa getirecem ve ben de ver elini ünii :KK66:
Ablam 35 yaşında ve bu sene psikolojiye başlıyor.

aşkımda bana 2. üniversiteyi okumam için ısrar ediyor yabancı dilim iyi diye ingilizce öğretmenliğini okumamı ıstıyor evlenince istersen oku diyor bende uğraşmak istemiyorum muyum ne bi gevşeklik var o benden çok hevesli okumama

böyle azim hikayelerine bayılıyorum.ben de üni mezunuyum üstüne master da yaptım ama aklım başka bölümde kaldı.doktora yapmak yerine öss ye girip o bölümü mü okusam diyorum ama puanı yüksek sayılır.26 yaşındayım geç kalmış gibi hissediyorum.çok kararsızım:KK43:

evacım bence hiç de geç değil. 26 yaş henüz herşeyi yapabilecek bir yaş. Yani yetmiş yaşında okuyanlar var :)
Bence bi gir, şansını dene, insan zamanla o kadar bilgi birikimine sahip oluyor ki, yorumlama yeteneği de tabi gelişiyor, bence kazanırsın. Doktora yapana kadar istediğin bölümden mezun olursun.

bende evlendikten sonra üni okudum.37 yaşındayım. artıları çok oluyor ama yaş geç olduğu içnde in iş bulamıyorsun ve tekrar başa dönüyorsun.en azından bende öyle oldu.okumuş olmak için değil sevdiğin işi yapmak için okumalı yada kendini geliştirmeli.sırf üniversite mezunu olmak pratikte yarar sağlamayabilir. bazen bir tatmin duygusu olmaktan ileri gitmeyebilir.insan hayatta sadece sevdiği işi yapmalı. bunun için ille üniversite gerekmeyebilir.

çok güzel bir konu olmuş arkadaşlar bende önlisans mezunuyum ve açıköğretime geçiş yaptım 3.sınıfa fakat örgün öğretimde okumak daha iyi bir üniversitede okumak istiyorum.bazı yerlerde duyduğumda gördüğümde okuyanları içim acıyor benim onlardan neyim eksik diye...şuan 23 yaşıma giricem ama çok geç kalmış sayılmam sanırım:26:

slm kızlar başka bı forumada yazdoım burayada yazım ıstedım belkı bılen wardır ben sağlık yuksekokulnda okuordum devamsuzlık yaptım ve kaydım sılındı bı 3 sene falan olcak yenı af yasası çıkıor sanırım 2011 de yasalaşacak tekrar donmek ıstıorum ama şu an ıstanbulda ıkamet edıorum ercıyesde okuodum ve sadece 3 dersım kalmıştı şimdı af çıkarsa ben tekrar mecburmuyum orda okumaya yoksa ıstanbulda bolumum olan yerde devam edbılıomuyum ve ayrıca mufredatlara baktım benım okulumda dığper sağlık okullarının mufredatlkarı çok farklı bu durumda kredıye mı bakılıor ders saatıne mı yoksa iilakı o dersın aynısı olmazk mı zorunda bılgısı olan varsa benı aydılatabılırmı acaba???

af gelirse okulunuza devam edeceksiniz.başka bir okuldan devam edemezsiniz.arayıp bölümünüzle görüşürseniz daha net cevaplar alabilirsiniz.yatay geçiş falan yapabilirsin ancak o da uzun iş. kalan 3 ders için sanmam kabul edeceklerini.

hımm cevabın için teşekkur edeırm yaff zaten ben o okuldan sorunlu olarak ayrıldım bı daha aynı okula donmek çok sıkıcı ve zor olur benım için keşke yasada buna bı çare bulsalar ne gusel olurdu bırde ıstanbudayım şımdı gıt gel bılmem ne amannnn af çıkarıolar dıe sevıneyımmı aynı okula donup aynı sıkıntıları yaşıcam dıe uzuleyımmı bılemedım yaww neyse arrtık ınşalla hayırlısı olur

X