Benden hala bir şey olmamış :)

Arg1

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Nisan 2023
1.255
998
Selam canlarım..
Konum egitim ile alakalı bunu uzun zamandır içime atiyordum ama geçen gün bu duygum tekrar patlak verdi. Ben lisans mezunuyum özel sektorde bı sure çalıştım araya pandemi girince işten çıkmış oldum sonrasında kendi alanimla alakalı bı turlu olmadı. Bu sürecte annem çalışıyordu evdekilerin ve evin sorumluluğu evde olduğum için benim üzerime yüklenmiş oldu.

Okuduğum bölümü severek okudum ama isteyerek gittiğim bir bölüm değildi çünkü bu günleri yaşayacağımı tahmin ediyordum aile ve öğretmen baskısı ile bölüme başlamış oldum başlayınca yarıda birakmayi kendime yediremeyip devam ettim. Önüme bu süreçte bı iki güzel fırsat çıktı ama ben maddi yük olduğumu dusunup bı an önce okulu bitirip eve döneyim aileme destek olayim kafasına girmiştim.

Şuan evli ve bir bebiş annesiyim. Güzel bir iş bulduğum anda hamile olduğumu öğrendim riskli bı gebelikti yine bı fırsat elimden kaçmış oldu ama bebeğim tabi ki her şeyden daha önemli. Lisans mezunuyum iyi kötü bı tecrübem var olmadı farklı bı sektörde iyi şartlarda iş bulursam bebişim biraz büyüyünce kendi paramı kazanirim ya da kpss için çabalarim diye kendimi teselli edip motive olmaya çalışıyordum.

Taaa ki geçen gün bı akrabamiz ( okuma yazma bilmiyor) adımla hitap edip konu ortasında alakasız bı şekilde bı anda senden niye bişey olmadı dedi. Bı an şok oldum hemen kendimi toparlayıp benden bişey olmadığını mı dusunuyorsun dedim. Bu kez açıklama yapmaya çalıştı o kadar okudun emek verdin neden atanamadin falan gibi. Dedim yaşadığım zorluklari biliyorsun mühim değil kpss girmek benim için her zaman bir seçenek olacak. Konuyu uzatmadim.

Geçen yılda kv. Niye bu bölümü okudun sağlık okusaydin diyip yorum yapmaya çalıştı bende severek okudum pişman değilim hiç bişey olmasa bile çocuk büyütürken bile daha bilinçli Olcam dedim o şekilde susturdum.

Bı sürü ufak tefek örnekler var. Ama tek bir kitap bile okumamış insanların eleştirileri canımı sıkıyor. Hepsini geçtim verdiğim emeklerin karşılığını alamadım belki kendi yüzümden belki ailemin kısıtlamaları yüzünden oldu. Ama olan bana oldu. 😔

Herkes, her şeyi ne kadar çok biliyor. Lütfen kulağınızı tıkayın böyle size hiç katkısı olmayacak yorumlara. Ben de yüksek lisansa başladığımda iyi iyi işsiz gezmekten iyidir diyorlardı, ki iyi bir mesleğim var. Size bir şey katmıyorsa, yeni bir açı sunmuyorsa, dikkate bile almayın lütfen söylenenleri:KK43:

Selam canlarım..
Konum egitim ile alakalı bunu uzun zamandır içime atiyordum ama geçen gün bu duygum tekrar patlak verdi. Ben lisans mezunuyum özel sektorde bı sure çalıştım araya pandemi girince işten çıkmış oldum sonrasında kendi alanimla alakalı bı turlu olmadı. Bu sürecte annem çalışıyordu evdekilerin ve evin sorumluluğu evde olduğum için benim üzerime yüklenmiş oldu.

Okuduğum bölümü severek okudum ama isteyerek gittiğim bir bölüm değildi çünkü bu günleri yaşayacağımı tahmin ediyordum aile ve öğretmen baskısı ile bölüme başlamış oldum başlayınca yarıda birakmayi kendime yediremeyip devam ettim. Önüme bu süreçte bı iki güzel fırsat çıktı ama ben maddi yük olduğumu dusunup bı an önce okulu bitirip eve döneyim aileme destek olayim kafasına girmiştim.

Şuan evli ve bir bebiş annesiyim. Güzel bir iş bulduğum anda hamile olduğumu öğrendim riskli bı gebelikti yine bı fırsat elimden kaçmış oldu ama bebeğim tabi ki her şeyden daha önemli. Lisans mezunuyum iyi kötü bı tecrübem var olmadı farklı bı sektörde iyi şartlarda iş bulursam bebişim biraz büyüyünce kendi paramı kazanirim ya da kpss için çabalarim diye kendimi teselli edip motive olmaya çalışıyordum.

Taaa ki geçen gün bı akrabamiz ( okuma yazma bilmiyor) adımla hitap edip konu ortasında alakasız bı şekilde bı anda senden niye bişey olmadı dedi. Bı an şok oldum hemen kendimi toparlayıp benden bişey olmadığını mı dusunuyorsun dedim. Bu kez açıklama yapmaya çalıştı o kadar okudun emek verdin neden atanamadin falan gibi. Dedim yaşadığım zorluklari biliyorsun mühim değil kpss girmek benim için her zaman bir seçenek olacak. Konuyu uzatmadim.

Geçen yılda kv. Niye bu bölümü okudun sağlık okusaydin diyip yorum yapmaya çalıştı bende severek okudum pişman değilim hiç bişey olmasa bile çocuk büyütürken bile daha bilinçli Olcam dedim o şekilde susturdum.

Bı sürü ufak tefek örnekler var. Ama tek bir kitap bile okumamış insanların eleştirileri canımı sıkıyor. Hepsini geçtim verdiğim emeklerin karşılığını alamadım belki kendi yüzümden belki ailemin kısıtlamaları yüzünden oldu. Ama olan bana oldu. 😔

Akrabanızın dediği çok hadsizce olmuş. Anladığım kadarıyla işe girip, çalışmak istememişsiniz, buna bahane sunmanıza gerek yok. Biri bir şey dediğinde çalışmak istemediğinizi söyleyebilirsiniz, ya da bu konunun onu ilgilendirmediğini söyleyebilirsiniz.

Atanmadan önce bişey olmadın derler , yapamazsın zaten derler , atanırsın maaşın ne kadar , atanmadin yalan söyleme, sözleşmeli mi, maaşın ne kadar deyip arayanlar olur kimse kimseye bir şeyi yakistirmaz anlayacağın özgüvenli olun ezdirmeyin kendinizi okudum olmadı şöyle oldu böyle olduyu açıklamayın yormayın anlamazlar

Cevrenizdeki insanlari ciddiye almayin ama kendinize karsi durust olun .calismak isteseniz evlenmeden once,cocuktan once hayatinizi yolunuza koyardiniz gibi .sizi kirmak istemiyorum ama ailem su bu vs cogu son donemlerin gozde sebebi gibi oldu dizilerden sonra
Eger bir is hayatina baslamak istiyorsunuz cocugunuz kac yasinda bilmiyorum ama 3 yas kres icin oneriliyor .calismamak sizi mutsuz ediyorsa(yemisim milleti diyin o kisim gereksiz) bir an once net planlariniz olsun
Umarim kendiniz icin enmutlu olacaginiz secenegi bulursunuz

Boşverin benimde böyle bir akrabam vardı. Kendi totosu yemedi üniversite okumaya lise mezunu zengin koca üzerinden hava atıp duruyordu. Ikidebir bana o kadar okudun ev kadını oldun falan diyordu alayli bir uslupla. Bende en azından kendimi geliştirdim ufkum dar kalmadı diyordum. Geçen sene iyi bir yere işe girdim o günden beri benimle irtibatını sıfıra indirdi 😂 Ben bu tarz insanların içten içe kıskançlık beslediğini kendi ezikliğini başkaları üzerinden ört baz etmeye çalıştıklarını düşünüyorum.

Son düzenleme:
Selam canlarım..

Fazla tevazunun sonu vasat adamdan nasihat dinlemektir.
Bu sözü çok severim hadsizlik yapana çat cevabını ver. İnsanlar konuşmadan önce bir kendilerine baksalar keşke. Okuma yazma bilmeyen birinin dediğini asla ciddiye alma

Zaten böyle yorumlar hep böyle insanlardan gelir. Ben hiç bir yerlere gelebilmiş insanlarım bir başkasına saldırdığını görmedim. Bu onların tesellisi bir nevi. Okumakla da bir şey olunmuyor diye düşünmeye çalışarak kendilerini teselli etmeye uğraşıyorlar, ama işte boş tenekeden çok ses çıkar tezini doğrulamaktan başka bir anlam ifade etmiyor.
Kendiyle barışık olanın başkasıyla kavgası olmuyor.

de ki aslında bak çok şey oldum ama dur okuma yazman yoktu ben okuyayım sana ahdjdj

Daha bugün bu tarz bir konu hakkında sohbet ettim
Pişkin olun, en sağlıklı savunma mekanizması derler.
Evet keyfim yerinde size de dert olduğuna göre amacıma ulaştım fln diyin
Kimseye laf dusmez
Öyle cevaplar veriyorum okudum pişman değilim bı sürü kitap okudum kendimi geliştirdim çalışmak için her zaman şansım var mesleğim var diyorum. Ama istediğim yerde olamadigim için ister istemez içimde burukluk var onlar öyle yaptıkça açığa çıkıyor bu duygum bide öfkeleniyorum

Akrabanızın dediği çok hadsizce olmuş. Anladığım kadarıyla işe girip, çalışmak istememişsiniz, buna bahane sunmanıza gerek yok. Biri bir şey dediğinde çalışmak istemediğinizi söyleyebilirsiniz, ya da bu konunun onu ilgilendirmediğini söyleyebilirsiniz.
Hayır tam aksine 3 yıl kadar çalıştım pandemi dönemi işsiz geldim özel sektordeydim. O süreçte ailevi durumlar girdi araya ailem bazı konularda baskiciydi orası uzak olmaz burasının saati geç vs. Gibi ekstra başka problemlerde oldu zten sonra evlendim. Evlenir evlenmez iş bakıp buldum bu kezde hamile olduğumu öğrendim nasip olmadı. Evet akrabam hadsizce konuştu önemsemiyor gibi tepki verdim ama icerledim

Fazla tevazunun sonu vasat adamdan nasihat dinlemektir.
Bu sözü çok severim hadsizlik yapana çat cevabını ver. İnsanlar konuşmadan önce bir kendilerine baksalar keşke. Okuma yazma bilmeyen birinin dediğini asla ciddiye alma
Aynen öyle o kadar haklısınız ki bende bunun farkındayım ama sanırım hedefledigim yerde olmamak benim canımı sıkıyor

Kadın aslında canınızı yakmak için fırsat kolluyormuş sanki..
Dalgaya alın, ciddiye alıp cevap vermezdim ben olsam..

Kadın aslında canınızı yakmak için fırsat kolluyormuş sanki..
Dalgaya alın, ciddiye alıp cevap vermezdim ben olsam..
Bende gülerek tepki verdim konuyu uzatmadim hiç ama ne kadar zorluk yasadim hepsine şahit olmuştu böyle demesi sinir etti beni

Bende gülerek tepki verdim konuyu uzatmadim hiç ama ne kadar zorluk yasadim hepsine şahit olmuştu böyle demesi sinir etti beni
Nasıl biri nasıl bir ilişkiniz var bilmiyorum tabi ama size karşı kıskançlık sezdim anlattığıniz durumdan.

Nasıl biri nasıl bir ilişkiniz var bilmiyorum tabi ama size karşı kıskançlık sezdim anlattığıniz durumdan.
Emeğine yazık oldu gibisinden konustu ama annem babam sağlık sorunu yaşadı farklı dönemlerde ameliyat oldular benden başka ilgilenecek kimse yoktu bu süreçler ve ekstra bazı durumlar işsizlik süremi uzatti ailem için fedakarlık yapmak zorundaydım bile bile böyle konuşmasi sinirimi bozdu. Ama hiç bişey için geç değil kendim için elbette bı yerden tutunacagim 🌸

Emeğine yazık oldu gibisinden konustu ama annem babam sağlık sorunu yaşadı farklı dönemlerde ameliyat oldular benden başka ilgilenecek kimse yoktu bu süreçler ve ekstra bazı durumlar işsizlik süremi uzatti ailem için fedakarlık yapmak zorundaydım bile bile böyle konuşmasi sinirimi bozdu. Ama hiç bişey için geç değil kendim için elbette bı yerden tutunacagim 🌸
Daha da ayıp öyleyse.
Tutunursuz niye tutunamayasınız..

X