Benden hoşlanıyor mu emin olamıyorum :(

varunauzaylisi

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2019
9
7
22
Okulumdan üst dönemimden bir çocuktan hoşlanıyorum. Ona bakarken genellikle bakışlarını yakalıyorum. Genel olarak dıştan bakıldığında herkese mesafeli olurum. Bakışlarımla, tavırlarımla... O çocuğa bakarken nasıl bakıyorum bilmiyorum ama çocukla göz göze geldiğimizde genellikle o bana daha yumuşak güzel bakıyor. Bazen bana gülümsüyor gibi geliyor ama arkadaşlarıyla konuşurken denk geldiği için onlarla sohbetlerine gülüyor olabilir. Emin değilim.
Bir ara aynı otobüse denk geldik. O ve arkadaşı en arkada oturuyorlardı. Ben de orta kapıya yakın bir yerde oturdum. Normalde daha inmelerine çok varken ve inerken de arka kapıdan inebilecekken orta kapıya geldiler ve orada beklediler. Ara ara bakıyordu. Ben fazla bakmadım ama hissediyordum.
Başka bir gün de şöyle bir şey oldu. Onların bindiği durağa arkadaşlarla beraber gittik. Onlar da oradaydı. Bizim bineceğimiz otobüs geldi, biz biraz ilerledik. Ama otobüs dolu olduğu için binmedik. Onlar bir duvarın arkasında kaldığı için ne o beni ne de ben onu görebiliyordum. Aradan 5 dk. falan geçti. Bahsettiğim çocuk o duvardan bize doğru baktı. O ara ben de hem otobüs geliyor mu, hem de onlar gittiler mi veya minibüse bindiler mi diye bakıyordum. Ben onunla göz göze gelince de geri çekildi.
Yani ne bileyim tavırları hoşlanıyor gibi ama emin de olamıyorum. İlk açılan ben olmak istemiyorum çünkü kızın bir ağırlığı olmalı diye düşünüyorum. Fakat en azından onunla konuşabilmek istiyorum. Sizce ne yapmalıyım?

Bir de şöyle bir şey oldu. Ben fake hesaptan bir şarkı göndermiştim ona. Duruma uygun falan :) neyse işte ben ona şarkıyı attıktan 10-15 dakika sonra onun arkadaşı bu çocukla beraber bir fotoğrafı paylaştı. Başka bir arkadaşı da hoşlandığım kişiyi etiketleyip ona attığım şarkı ismini yazmış yorum olarak. Ben şimdi çocukla gitsem konuşsam olumsuz cevap alsam koca bir dönem daha onu görücem. Anlattığım üzere olay çabucak arkadaşlara gidiyor. Dalga geçerlerse haliyle bu da beni kırar. Kararsızım ne yapsam acaba?

Son düzenleme:
Konuşmadığın sürece nasıl bilebilirsin hoşlanıp hoşlanmadığını senden ? Birine arkadaşça yaklaşıp tanışmakta bir sorun olduğunu düşünmüyorum.
Ağırlıkla bir alaka göremedim bunda :kahve:

Direkt açılmana gerek yok zaten ama konuşma başlatabilirsin.

Kadının ağırlığı olmalı bence de, kadın seçmeli beraber olacağı erkeği.

Öyle bir köşede bekleyip de "Hmm biri beni seçsin." dememeli. :KK66:

Şöyle bir sorun var ki erkeklerle nasıl konuşulur bilmiyorum veya nasıl konuşma başlatılır. Yanında hep arkadaşları olduğu içinde yanına gidemem. Zaten löp diye direk yanına gitmem de saçma olur. Ne yapıcam nasıl konuşma başlatıcam? (Daha önce de fake hesaptan ona yazmıştım. Çok saçmaydı. Fake hesaptaki kişi olduğumu anlarsa da biraz komik olabilir diye düşünüyorum.)

Konuşmak istedigin icin; o sana bakarken denk gelirsen sanki bi arkadasinmis gibi hafifce tebessum et ama isine devam et yani selam ver gec. Bu karsilasmalari bakismadan, selamlasmaya cevir yani. Zaten gonlu varsa o gelir konusur. Ama asla sen gidip konusma. Evet kadinin bi agirligi olmali ve erkek onun pesinden kosmali :))

Direkt açılmana gerek yok zaten ama konuşma başlatabilirsin.

Kadının ağırlığı olmalı bence de, kadın seçmeli beraber olacağı erkeği.

Öyle bir köşede bekleyip de "Hmm biri beni seçsin." dememeli. :KK66:

Bendeki sorun da bir erkekle nasıl konuşulur bilmiyorum. Haliyle nasıl konuşma başlatılacağınıda... Durumum vahim. :)

Şöyle bir sorun var ki erkeklerle nasıl konuşulur bilmiyorum veya nasıl konuşma başlatılır. Yanında hep arkadaşları olduğu içinde yanına gidemem. Zaten löp diye direk yanına gitmem de saçma olur. Ne yapıcam nasıl konuşma başlatıcam? (Daha önce de fake hesaptan ona yazmıştım. Çok saçmaydı. Fake hesaptaki kişi olduğumu anlarsa da biraz komik olabilir diye düşünüyorum.)
Romantik komedilerdki gibi sürekli sakarlık yap yanında emin ol farkeder :)
Konuşmanada gerek kalmaz,bu kadar korkmayın yahu en fazla ne olabilir.

Bendeki sorun da bir erkekle nasıl konuşulur bilmiyorum. Haliyle nasıl konuşma başlatılacağınıda... Durumum vahim. :)

Normal arkadaşınla nasıl konuşuyorsan öyle, hafif cilve de yaparsın tabii ne bileyim bakışınla, gülüşünle falan o mesajı alır zaten :)
Sosyal medya hesabından gidebilirsin çok utangaçsan ama ben olsam yalnız olduğu bir anda ufak bir muhabbet başlatırım o an ne bileyim kahve içiyorsa falan oradan girerim :)

Romantik komedilerdki gibi sürekli sakarlık yap yanında emin ol farkeder :)
Konuşmanada gerek kalmaz,bu kadar korkmayın yahu en fazla ne olabilir.

Okul çıkışı yanından geçip gideyim derken botlarımın ipi dolandı birbirine ve düştüm. Farketmemesi imkansız zaten :) ama sonra üzülerek bakıp gitti insan bi yardım eder yahu :KK70:

Normal arkadaşınla nasıl konuşuyorsan öyle, hafif cilve de yaparsın tabii ne bileyim bakışınla, gülüşünle falan o mesajı alır zaten :)
Sosyal medya hesabından gidebilirsin çok utangaçsan ama ben olsam yalnız olduğu bir anda ufak bir muhabbet başlatırım o an ne bileyim kahve içiyorsa falan oradan girerim :)

Yalnız bulabilirsem beyefendiyi denerim. Fakat yalnız olduğu bir an yok çete gibi dolaşıyolar mübarek :)

Okul çıkışı yanından geçip gideyim derken botlarımın ipi dolandı birbirine ve düştüm. Farketmemesi imkansız zaten :) ama sonra üzülerek bakıp gitti insan bi yardım eder yahu :KK70:
Tamam işte böyle devam ,üstüne bişey dök,kitapları elindeyken çarp düşür beraber toplarken :KK15:

Ah gençlik... Okurken bir çocuk dikkatimi çekiyordu. Yapacak daha iyi işlerimin olmadığı zamanlar. Aynı ortama denk geldikçe ona bakardım onun da bana baktığını görürdüm. Sonra bir arkadaşıma söyledim laf arasında. Sen git ona anlat rezalet. Bir gün bir fırsatını bulup sohbet ettik. Meğer bir başka arkadaşımdan hoşlanıyormus bana onu sordu. Baktığı da o kızmış ne rezalet :olamaz: bu anımı da kimseye açmadım şimdiye kadar hadi yine iyisiniz :KK53:

Ah gençlik... Okurken bir çocuk dikkatimi çekiyordu. Yapacak daha iyi işlerimin olmadığı zamanlar. Aynı ortama denk geldikçe ona bakardım onun da bana baktığını görürdüm. Sonra bir arkadaşıma söyledim laf arasında. Sen git ona anlat rezalet. Bir gün bir fırsatını bulup sohbet ettik. Meğer bir başka arkadaşımdan hoşlanıyormus bana onu sordu. Baktığı da o kızmış ne rezalet :olamaz: bu anımı da kimseye açmadım şimdiye kadar hadi yine iyisiniz :KK53:

Bunu kendim için düşünmüyor değilim. Bende de böyle bir şey çıksa... trajikomik :KK70:

sana bir abla tavsiyesi, düşündüğün gibi olabilir de OLMAYABİLİR DE.
bir erkek ne olursa olsun bir kızı beğenip hoşlanıyorsa, eninde sonunda gelip açılır,kimseye bakmaz, çekinmez.bunu bilir bunu söylerim.açılamıyorsa bir ihtimal, eziktir.eziği de kim ne yapsın?
açılmıyorsa yeteri kadar hoşlanmıyordur ya da başka rakiplerin de vardır bu çok net.gidip konuşursan beni yanlış anladın a dönebilir olay :KK51:hatta arttırıyorum adamın hali hazırda bir sevgilisi bile olabilir,mesela kendi şehrinde

X