Beni anlayan varmı

[ ] Merhaba bayanlar ne zamandır kafamı kurcalayan bir konu var acaba ben mi yanlış düşünüyorum yoksa gerçekten yanlış bir şeyler mi var yardıma ihtiyacım var, 12 yıllık evliyim normalde eşim kendi arkadaşı olsun benim arkadaşım olsun ailecek görüşmeler ona hep tersti istemezdi açıkçası görüşmek yani ben kendi arkadaşımla görüşürdüm o kendi arkadaşlarıyla ama ev oturması yada dışarıda bi yerde oturalımlar ona yanlış gelirdi,eşimin işi dolayısıyla şöyle diyeyim özel okul tarzında bir okula ortak, bu sayede eşimin eski lise arkadaşı oğlunu o okula yazdırıyor ve o zaman karşılaşıyorlar falan oturup kahve içiyorlar bizde ailecek görüştük dışarıda kahve içmeler, okey oynamalar,pikniğe gitmeler falan böyle devam etti bir süre ama beni rahatsız eden şeyler vardı,mesela okey oynuyoruz biz bayanlar eş oluyoruz onlarda erkek erkeğe eş oluyorlar kadın eşime taş atıyor diyelim eline uzatıyor masaya taşı koyucağına ve her bittiğinde oyun kazansada kaybetsede eşime gösteriyor ıstakasını, bi konu oluyor diyelim müzik veya yemekle ilgili eşim açıyor mesela telefonundan okey oynarken müzik her bi şarkı açtığında buda çok güzel şarkı bunuda çok severim diye konuşması bitmiyor her lafa atlaması var , pikniğe gittik mangalı eşim yapıyor kadın yanında dikiliyor kocası orda oturuyor, o benim eşimin yanında dikiliyor,yani arkadaşı olabilir ama,bu kadar samimi olması bana yanlış geliyor hadi bunu geçtim geçen gün çocuklar okula gidicek sabah kalktım eşime mesaj gelmiş watsaptan baktım o kişi eşimin arkadaşı 2 tane 20 dakika arayla mesaj mesajda sadece tek nokta . diğer attığı mesajda sadece nokta bu ne demek oluyor ben anlamadım açıkçası bilen varsa bana söylesin
Valla şeytan diyor git o kadının kocasına söyle evli kadın neler yapıyor edepsiz senin kocan da iyi bi insan olsa evli Bi kadınla nasıl zinaya kalkışır sonuçta yol buna gidiyor bunun için görüşecekler

Bende karşısındayım kocamın yanında dikilmiyorum ama yakınındayım ama o yanında dikiliyor
İşte tam o anda yolacaksin ah o kadın ve onun gibiler hepsine çin işkencesi yapmak geliyor içimden. Doyurmuyor herhalde kocası az geliyor ona onun canı başka bir şey istiyor anlıyorum ben onu . Sen susma bacım dediğim gibi kadın korksun senden

Nokta koyup ben müsait durumdayım eğer sendr öyleysen konuşalım mı oluyor acaba yoksa buluşma falan mı 🤔

Valla vesvese diye okuyordum ki noktayı gördüm.
Benim nazarımda iki anlamı var.
Birincisi nokta dediğin yazdığın mesaja cevap vermezse koyulur, dönsün diye .
İkincisi müsaitse arasın diye,hem enselenirse elim çarpmış der
Ben kadını aradım o gün dedimki esimin adı murat. murat dediki filiz bana nokta mesajı atmış sana ulaşamadı galiba o yüzden bana msj atmış dedi dedim oda.bana ben atmadım.dedi oğlunun adı irfan irfan atmıştır dedi,neyse ben telefonu normal olarak kapadım, oğlunun okulunu aradım.çocuğa sordum napıyosun falan diye lafa girdim sabah dedim murat amcana msj attınmı dedim hayır dedi 3 kere üst üste sordum neyse onunlada kapadık.telefonu 15 dakika falan geçti çocuk beni aradı emel teyze dedi sabah ben arkadaşlarla msjlaşıyordum yanlışlıkla elim çarpmış olabilir dedi kapadık telefonu gel şimdi çık işin içinden
Konu sahibi, sen de ilgincsin.
Gerçekten okulu aradın, okul görevlisine çocuğu sordun, görevli çocuğu buldu ,getirdi (acil bir şey var gibi) ve Murat amcana mesaj attın mı ,diye mı sordun?
Çocuk da zor durumda kalmış, hem de o okul ortamında ne dedikodu dönmüştür, "annesi başkasıyla konuşurken mi basıldı" diye. Çok saçma bir hareket olmuş.
Ayrıca herkesin uyuduğu saatte kendi telefonu olan bir çocuk annesinin telefonundan birine iki kere nokta atmaz.
Hadi biri yanlislikla, yirmi dakka sonra ikincisi de mi yanlışlıkla??? Kaldı ki neden nokta?
Olayın içinde iş var ama siz bu fevrilikle çözemezsiniz

İşte tam o anda yolacaksin ah o kadın ve onun gibiler hepsine çin işkencesi yapmak geliyor içimden. Doyurmuyor herhalde kocası az geliyor ona onun canı başka bir şey istiyor anlıyorum ben onu . Sen susma bacım dediğim gibi kadın korksun senden
Adamın hiç suçu yok demi ?

Valla iyice içinize şüphe düşürmek istemiyorum ama bizzat tanık olduğum benzer bir olayı anlatayım;

Kadın ve adam liseden (normal) arkadaşlar ama okul bittikten sonra görüşmemişler. İkisi de evli çoluk çocuk sahibi insanlar.
Birgün lise arkadaş toplantısında denk geliyorlar ve çok yakın yakın oturduklarını öğreniyorlar. Kadın "akşam eşini çocuklarını al bize gel yemek yiyelim" diye teklifte bulunuyor. Sonrasında karısıyla da iyi anlaşıyor, erkeklerin de kafası uyuşuyor falan. Derken sık sık görüşmeler, birlikte pikniğe gitmeler, birbirlerinin yazlığına tatile gitmeler falan resmen aile gibi oluyorlar.
Kimse hiçbir şeyden şüphelenmiyor. Ancak mesela akşam kadının evinde yemek yenilecek, erkekler işte. Adamın karısı 7 gibi gelirim diyor, eşi de iş çıkışı direkt oraya gelecek diye konuşuluyor. Ama ne hikmetse kadın gidiyor ve eşi sözde 5 dk önce gelmiş (ev sahibi kadının kocası hala işte..)
Birlikte tatile gidiyorlar pansiyon tarzı bir yer adam her sabah koşuya çıkıyor, kadının da ekmek almaya ya da kahvaltılık almaya gidesi tutuyor tam da denk gelecekleri saatte.
Böyle örnekler son dönemde çoğalıyor ama eşlerin aklında yine asla bir şey yok çünkü kadın diğer kadınla falan da aşırı ilgili,kardeşime canım ciğerim modunda. Adamlar birlikte ek iş yapıyor erkek erkeğe de takılıyor sık sık balığa gitmeler vs.. Ancak çocuklardan birinin içine şüphe düşüyor. Kadının evinde yemek yenileceği bir gün haftaiçi okulda ama derse girmiyor ve eve erken gidiyor. Zile basmak yerine anahtar ile sessizce eve giriyor ve BİNGO!!!

Yani evet kadın erkek arkadaş olabilir ancak sınırlar çok önemli! Kimse kusura bakmasın ama kaçıncı yüzyılda olursak olalım herhangi bir arkadaşı (!) sabahın köründe, gecenin bir yarısında falan öylesine "nasılsın?" mesajı bile atamaz kocama. Konuşması gereken önemli bir şey varsa normal bir saatte insan gibi arar konuşur, acil bir durum varsa eşime değil bir zahmet bana mesaj atar ben eşime söylerim..

Valla iyice içinize şüphe düşürmek istemiyorum ama bizzat tanık olduğum benzer bir olayı anlatayım;

Kadın ve adam liseden (normal) arkadaşlar ama okul bittikten sonra görüşmemişler. İkisi de evli çoluk çocuk sahibi insanlar.
Birgün lise arkadaş toplantısında denk geliyorlar ve çok yakın yakın oturduklarını öğreniyorlar. Kadın "akşam eşini çocuklarını al bize gel yemek yiyelim" diye teklifte bulunuyor. Sonrasında karısıyla da iyi anlaşıyor, erkeklerin de kafası uyuşuyor falan. Derken sık sık görüşmeler, birlikte pikniğe gitmeler, birbirlerinin yazlığına tatile gitmeler falan resmen aile gibi oluyorlar.
Kimse hiçbir şeyden şüphelenmiyor. Ancak mesela akşam kadının evinde yemek yenilecek, erkekler işte. Adamın karısı 7 gibi gelirim diyor, eşi de iş çıkışı direkt oraya gelecek diye konuşuluyor. Ama ne hikmetse kadın gidiyor ve eşi sözde 5 dk önce gelmiş (ev sahibi kadının kocası hala işte..)
Birlikte tatile gidiyorlar pansiyon tarzı bir yer adam her sabah koşuya çıkıyor, kadının da ekmek almaya ya da kahvaltılık almaya gidesi tutuyor tam da denk gelecekleri saatte.
Böyle örnekler son dönemde çoğalıyor ama eşlerin aklında yine asla bir şey yok çünkü kadın diğer kadınla falan da aşırı ilgili,kardeşime canım ciğerim modunda. Adamlar birlikte ek iş yapıyor erkek erkeğe de takılıyor sık sık balığa gitmeler vs.. Ancak çocuklardan birinin içine şüphe düşüyor. Kadının evinde yemek yenileceği bir gün haftaiçi okulda ama derse girmiyor ve eve erken gidiyor. Zile basmak yerine anahtar ile sessizce eve giriyor ve BİNGO!!!

Yani evet kadın erkek arkadaş olabilir ancak sınırlar çok önemli! Kimse kusura bakmasın ama kaçıncı yüzyılda olursak olalım herhangi bir arkadaşı (!) sabahın köründe, gecenin bir yarısında falan öylesine "nasılsın?" mesajı bile atamaz kocama. Konuşması gereken önemli bir şey varsa normal bir saatte insan gibi arar konuşur, acil bir durum varsa eşime değil bir zahmet bana mesaj atar ben eşime söylerim..
Ee yuh artık ya ahlaksızlıkta sınır yok sonra noldu ortalık savaş alanına dönmüştür.

Ben kadını aradım o gün dedimki esimin adı murat. murat dediki filiz bana nokta mesajı atmış sana ulaşamadı galiba o yüzden bana msj atmış dedi dedim oda.bana ben atmadım.dedi oğlunun adı irfan irfan atmıştır dedi,neyse ben telefonu normal olarak kapadım, oğlunun okulunu aradım.çocuğa sordum napıyosun falan diye lafa girdim sabah dedim murat amcana msj attınmı dedim hayır dedi 3 kere üst üste sordum neyse onunlada kapadık.telefonu 15 dakika falan geçti çocuk beni aradı emel teyze dedi sabah ben arkadaşlarla msjlaşıyordum yanlışlıkla elim çarpmış olabilir dedi kapadık telefonu gel şimdi çık işin içinden
O gün eşinizin tavırları değiştimi size karşı merak ettim haberi oldum acaba görüşüyorlar herturlu anlatmıştır

Görüşmeyi birakin aileyle . Eşinize de şüphelendiğini belli edin bence varsa zaten mesaj olayını konuşmuşsunuz çoktan söylemiştir karşı taraf. Gözünüz uzerinde olduğunu bilsin . Benimde eşimin arkadaslariyla tanisikligim oldu hiç eşlerini kaydetmedim. Eşiniz kadını neden kaydetmiş .

Okul sizin diye mi çocugu sormak için bu kadar rahat aradınız. Sabretseydiniz biraz neden hemen kadına sordunuz. Emel hanım isim vermeden yazın
Okulda çalısan tanıdık var öğlen tatilinde onu aradım öyle istedim birşey sorucam diye

Vallahi anlatdiginizin bir benzeri komsum yasadi hadda aynisi uzmek istemiyorm sizi ama aynisi eşi muhabbet sevmeyen isi uzun suren evde vakit geciren biri komsumun is yeride evin dibinde yani herneyse birden bire derneğin birinde bir arkadasi ezki arkadasi ama evine geliyor oturmaya sonra esiyle geliyor bu gel gitler fazlalasiyor eslerde samimi kadinlarda arkadas oluyor cocuklari falan aonra komsum adami mesajlasirken yakaliyor o kadinla hemde kotu konusmalar....
Komsum sinmedi ama ekran kayitlarini Facebook da paylasti bu yuzden bosaniyorum yazip paylaşmıştı😆

Ee yuh artık ya ahlaksızlıkta sınır yok sonra noldu ortalık savaş alanına dönmüştür.

Kadın boşandı eşi zaten direkt evden kovdu. Çocukları falan da görüşmüyor.
Adam nasıl yaptı bilmiyorum ama karısına kendini affettirdi, evliliği devam ediyor.
Yani iki tarafın pisliği ama olan kadına oldu adam hayatına kaldığı yerden devam ediyor. En azından artık yüzyüze görüşmediklerini biliyoruz (telefonla falan görüşüyorlar mı bilmiyorum) kadın farklı bir şehirde.

X