Beni Çileden Çıkaran Kuzenim!!!!

Okurken dikkatimi en çok şu 2 nokta çekti. Bence bu 2 noktanın ardından araya mesafeyi koymalıydınız iyice.

Birincisi, ders çalışmanızı engellemesi. Kendi ısrar ederekten çağırıyor, durumunu çalışman gerektiğini biliyor, salonda bile yatırmıyor, gece erkenden uyuyup ders de çalıştırmıyor. E pardon da bu kız kim oluyor? Kim oluyor da senin sınavınla geleceğinle oynuyor? Anne baba yapsa e oha ama denecek bi olay bu. Siz onu rahatsız etmeden salonda çalışabilirdiniz ama hanfendi izin vermiyor! Demekki sizin geleceğinizi (iyi bir sınavın ardından) kıskanıyor ve engel olmaya çalışıyor.

Ve beni taa burdan çileden çıkaran diğer nokta da şu oldu. O çocuk sana mı bakacak tarzında konuşması. Eğleniyormuşta bilmemneymişte. Eğer ki gerçekten (hiç sanmıyorum ama) iyi niyetle seni uyardıysa demek isterdim ama, iyi niyetli olsa böyle demezdi. Kıskandığı o kadar belli ki. Sana o adama layık değilsin demiş açıkça. Ne haddine onun ona ne ki pardon da. Bu kız bildiğin sen ona göre alt derecede kalıyosun demeye çalışmış.
Kıskançlık mı denir bilemem ama , hani ikiz kardeşler düşünün, 2 tane oyuncak vardır , ikisinin de oyuncağı aynıdır. Ama biri karşısındakiyle eşit olmasına rağmen her açıdan, ondaki oyuncağı almaya çalışır ya. Aynen olay böyle bence.

Eşit de olsanız, o sizden daha iyi bir hayat da sürse daha kötü bi hayat da sürse, yakınındakilerin en ufak bi mutluluğunu hazetmeyip, tek mutlu olan ve özenilen o olmak istiyor. Ha bunu kardeşine yaparsın susar, kuzenine yaparsın içine atar ama, elin insanlarına da yaptığında ilerde (yapacaktır eminim), k*çına tekmeyi yediğinde anlar anlayabilirse.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

sonuna kadar okudum ve karşımda olsada saçından tutup evire çevire dövsem dedim içimden.

yaptığın en akıllıca hareket nişana gitmemek olmuş.
hele o piknik olayı verya ben olsam oradan uzaklaşır aradıklarında da terslerdim. ne münasebet siz onların keyfine göre mi hareket edeceksizniz.
olan olmuş geleceğe yönelik yapman gereken tek şey fazla muhattap olmamak ve kesinlikle ona düğün için yardım etmemek. yanımda kimse yok diye ağlanacağına bir düşünsün neden kimse yok diye.

Ben bu kadar terbiyesizliğin üstüne düğüne bile gitmem harmoni :) çok sabırlı ve iyi niyetlisin.

Valla şımarıklığın son noktası artık... evlerden ırak :KK53: sanırım kuzenin manipülasyon ve insan kullanmakta çok usta...
Benim kuzenlerimle bu denli yakın bir ilişkim yok, çünkü ayrı şehirlerde büyüdük ve yaşıyoruz. ama uzun yıllar öncesinden süren çok yakın dostlarım var... Bir tanesinden böyle bir tavır görseydim ortada arkadaşlık falan da kalmazdı.. Hadi madem kuzenin, düğününe gidersin. Ama bunca şımarıklığın üzerine bir de ona yardımcı olmaya kalkarsan bence tepene çıkarırsın iyice, gerçi çıkmış çıkacağı kadar :KK31:
Çağırsın annesini anne kız halletsinler ihtiyaçlarını çok dardaysa, sen düğününe katılırsın olur biter. hepiniz yetişkinsiniz, yoğunluğunu öne sürersin, o mesajı alır herhalde...
Ne sana ne senin ilişkine zerre saygı gösteriyor. Hele bir de erkek arkadaşın hakkında söylediklerine şok oldum, senin adına sevinmesi gerekirken... Erkek arkadaşının da o olaydan sonraki tavrı da çok doğru bence, çocuk o kadar heyecan yapmışken gördüğü muamele çok fena.. büyük terbiyesizlik etmişler... hadi kavga ettiler, olabilir.. bir mesaj atmak da mı zor.. hadi atamadı diyelim o anın telaşıyla, sonrasında özür dileme gereği bile duymamak ne demek :KK20:
Sanırım dünyanın kendi etrafında döndüğünü sanıyor kuzenin. en tahammül edemediğim insan tipi. tabi tarz meselesi ama ben kim olursa olsun tavrımı koyardım.
Ayrıca evinde kaldığın sürede yaptıklarına gerçekten hayret ettim. her istediğini ağlamakla elde etmesi beni çok rahatsız etti. bu artık naz kapris değil, saygısızlık, koskoca insanlarsınız neticede..
hepsini geçtim kalkıp da hastaneye götürmemiş seni. insan tanımadığı bir komşusu bile o durumda olsa kalkar hastaneye götürür, yolda bir yabancı fenalaşsa koşar yetişir :KK20::KK20:
sen vicdan yapıyorsun ama o senin vicdanını gayet de güzel kullanıyor, bunu da bilinçli yaptığını düşünüyorum.

umarım bir an önce sorunsuzca evlenir de kuzenin bu badireyi de atlatırsınız... gerçi sonrasında da hamilelikti, çocuktu, hepsi için ayrı şımarıklıklar yapacak sanırım :KK9: allah kolaylık versin..

Kızlar benim derdim kuzenim... Artık delirmek üzereyim.

Çok uzun bir yazı olacak çünkü herşeyi yazıp rahatlamam lazım.

Ankara'ya ilk geldiğimde kuzenim burada öğrenciydi iki arkadaş kalıyorlardı. Ben ev vb bakıyordum, tutturdu gel beraber kalalım diye (çocukken öyle hayal kurardık), ben de gittim. 1 ay kalabildim. O dönemde problemli bir erkek arkadaşım vardı, sürekli telefonla arardı kavga ederdik, bu da sürekli etrafımda ne konuşuyorsunuz, ne oldu, ne dedi... İşe gidiyorum mesela çıkıyorum biraz dolaşıyorum, nerede kaldın, nereye gittin, kimle görüştün... Ki benden 1,5 yaş küçük ve ben çalışan biriyim ister gezerim ister tozarım. Ya aynı evdeyiz merak ediyor derdim önceleri, ama sonra sonra öyle bir hale geldi ki mesela ben arkadaşlarımlayım diyorum, adı ne kim nerden tanıştın..... Ardı arkası gelmeyen sorgulamalar... O dönemlerde işim gereği ciddi oturup çalışmam gerekiyordu. Yolum uzaktı ve eve geldiğimde yemek vesaire derken ders çalışmaya ancak 10 gibi başlayabiliyordum. Bu da 11 de uyuyan birisi. Evde salon var orada kalmak istememe rağmen beni ısrarla kendi odasında yer yatağında yatırıyordu. 11'de de benim uykum geldi ışıkları kapat diyordu. Salona gidiyordum ders çalışmaya ağlıyordu sen beni yanında istemiyorsun diye. Odada çalıştığımda 12 ye kadar sürekli öf püf uyuyamıyorum deyip problem çıkarıyordu. Sonra dayanamayıp, yolumun uzaklığını bahane edip özel bir yurda çıktım. Ah çıkmasaymışım, resmen aileler arası savaş çıktı. Kuzenim yengemle (yani annesi) herşeyi her detayına kadar konuşur, günde kaç kere wc ye gittiğine kadar. Ben evden ayrılınca, harmoni_ benden sıkıldığını söyledi, kavga çıkardı vb diye bir sürü şey anlatmış. Maaş aldığım için eve gereğinden fazla para verşrdşm sürekli alışveriş ypardım ona rağmen paralarını vermediğimi filan söylemiş. Kavga kıyamet oldu iş ailelere kadar büyüdü.

Ya sabır dedim hayatıma devam ettim. Sonra yaz dönemi bitince yurtta çalışan tutamayacaklarını söylediler. Benim de burada kalışım kesinleşti eve çıktım. Erkek arkadaşımdan ayrıldım vesaire... Bu arada da doğru düzgün arayıp sormadı(k). Özür vesaire dilenmedi ama konuyu kapattı herkes. Bir de ben eve çıkmadan 2 ay önce ameliyat olmuş, aramadığı için haberim yok tabi. Bir gün tel. çaldı sesi kötü hayırdır dedim. İşte bir başladı ağlamaya, ben ameliyat oldum da sen gelmedin de aramadın da bilmem ne... Ve öyle bir konuşur ki haklı bile olsanız susup kalırsınız. O zamanlar cahillik de vardı bende çok. Neyse dedim insanlık bende kalsın, kalktım gittim ziyaretine ki ameliyat dediği şey burun estetiğiymiş. Neyse sonra görüşmeye başladık ara ara tekrar. Ben eve çıkacağımı söylediğimde sinirinden delirdi. Yüzü değişti. Yalnız mı, nasıl olur bilmem ne diye bir sürü laf etti. Babamlara bir şekilde tel. ile ulaşıp işte yalnız kalamaz çok tehlikeli tarzı şeyler söylemiş. Ev bakarken çok aradım, belki yanımda gelmek ister diye telefonlarıma çıkmadı. Yapayalnız hallettim herşeyi neyseki evimi bir şekilde tuttum Allah yardım etti. Evi tutunca annemler İstanbul'dan bir kamyonla eşya getirdiler, burada bir tanıdığımızın akrabası ikinci el eşyalar buldu beş kuruş para harcamadan evimi full döşedim. Evim onun evine yakın biryerdeydi ve bunlar eşya taşırken ev arkadaşıyla çıkıp geldiler. Eve girdi selam verdi ve evin heryerini hemen tek tek gezdi. Suratı beş karış oldu. Balkonum manzaralı filan bir yer yüksekte olduğu için. Oranın kapısına oturdu gözleri doldu. İşte biz buradan ev bakmıştık daha önce tutamamıştık, içim çok kötü oldu ben bu evden çıkmak istiyorum deyip gitti. Biz tabi şok... Yine boşverdim ben, öyle demek istememiştir diye düşünüyorum tabi... Yerleştim ama evime 2 senedir toplasanız 4 kere ya geldi ya gelmedi.

Ben daha sonra erkek arkadaşımla tanıştım. Açmıştım başlık. Bir gün yanımda erkek arkadaşım varken karşılaştık. Onun öğrenci olduğu okulda çalışıyorum ben. İşte erkek arkadaşım var diye biliyordu sadece sonra hiç birşey sormamıştı. Tanıştılar filan. Neyse akşamına bu hemen benim yanıma geldi. O kim yabancı mı bilmem ne. Ben de anlattım. Erkek arkadaşım hoş çocuktur, Arap, terbiyeli ve davranışları ile sizi kendine hayran bırakabilecek bir tip. Hmm iyiymiş filan diye başladı. Neyse sonra bu maddi durumunu flan sormaya başladı. Ben de salak gibi oturup herşeyi anlattım. İşte ailesinin durumları iyi, kardeşlerinden biri İngiltere'de biri Dubai'de, bir kardeşi emniyet müdürü vesaire... Bu delirdi. İşte bu çocuk seninle dalga geçiyor seni bırakıp ülkesine dönecek, boşuna uğraşıyorsun bilmem ne diye öyle kötü konuşmaya başladı ki ben çöktüm o anda. Ya dedim ne alakası var dalga geçmeyle derken pat diye sonradan kendisinin de pişman olduğu bir laf etti:" O çocuk sana ne diye baksın ki? Zengin yakışıklı kültürlü.. Besbelli dalga geçiyor." O kadar sinirlendim ki kovmaktan beter ettim o anda onu. Sonra ev arkadaşına anlatmış durumu, artık nasıl anlattıysa beni arayıp kız işte onu çok üzmüşsüni o senin iyiliğini düşünüyor iki gündür sürekli ağlıyor filan demiş.

Bu arada söylemeyi unuttum ben o eve taşındıktan 3-4 hafta sonra kuzenim de alt sokağıma taşıdı evi apar topar kışın ortasında. Sonra erkek arkadaı da burada iş bulup benim sokağıma taşındı. Benim kalp rahatsızlığım var bir gün sabah karşı çok fena rahatsızlandım ölüyorum sandım. Saat beş buçuk gibi aradım dedim ki ben ölüyorum hastaneye gitmem lazım. Bana verdiği cevap şu oldu. Çok lazım mı geleyim mi? Ölüyorum hareket edemiyrum dedim, evde de arkadaşım var nasıl bırakıp çıksam ki bilemedim filan dedi. Tamam dedim kapattım telefonu. Erkek arkadaşımı aradım ki onun evi çok yakın değil bana sesimi duyar duymaz daha ben üstümü çıkaramadan kapımda bitiverdi. Hastanelerde kaldım vs.. Bir kere kapımı çalıp da ziyarete gelmedi. Annem kalkıp İstanbul'dan buraya gelene kadar o bir sokak çıkamadı. Ben yine kapattım...

Kuzenim güzel kızdır ve 9 yıllık bir ilişkisi var. Erkek arkadaşı hakikaten çok hoş çocuktur (dünya ahiret kardeşim olsun). Hani bana yaptığı buraya yazmadığım erkek arkadaşımla ilgili o kadar çok pislik var ki sayfalar sürer... Neyse bunca olaya rağmen ben yine de sükunetimi korumaya çalıştım. İşte bunlar biz nişanlanacağız dediler. Aileler tanıştı kuzenim mezun olunca. Nişan işleri başladı. Beni her aradğında ben dibinde bittim. Koşturduk ettik. Nişana 1 aydan az vardı 23 Nisan tatilinde beni aradılar, hepimize tatil hadi gezmeye pikniğe gidelim dediler. Erkek arkadaşımı da davet ettiler. Plan yapıldı neyse. Erkek arkadaşım normalde hiç takmaz sosyal yönü çok kuvvetlidir. Ama ailemden birisiyle böyle davet olunca o kadar heyecanlandı ki (ilk kez dışarı çıkacaktık o şekilde). Sabah erkenden uyandık ikimiz de hazırlandık. Ben kuzenimi aradım. Telefon açıldı, sözleştiğimiz saate yarım saat vardı, bu yeni uyandı. Gidecek miyiz dedim, tabi tabi dedi. Normalde aynı yerde olduğumuz için birlikte çıkacaktık, erkek arkadaşım bize katılacaktı gidecektik. Bu dedi ki sen çık sevgilinle buluş biz arkadan gelelim ufak bi işimiz var dedi. Yarım saat sonrasına sözleştik. Neyse biz buluştuk. Buluşma yerine gittik. Aradım açmadılar. Bekledik biraz tekrar aradım, bu böyle tam 1,5 saat sürdü. Artık sevgilim delirdi. Bu ne terbiyesizlik gelmeyeceklerse söylesinler biz onları beklemek zorunda mıyız diye. Ben de hem tatil günüm mahvoldu hem onun hevesi kursağında kaldı dayanamayıp ağlamaya başladım siinirmden. Sonra erkek arkadaşım tuttu kolumdan gel biz gidelim ya onlarsız daha iyi eğleniriz dedi çıktık yola. Gittik ama ikimiz de gergindik, yedik birbirimizi. Sonra aradan 2 saat daha geçti bunlar başladılar beni aramaya. Sevgilim telefonu aldı açmayacaksın dedi. Onlar saygısızlık ettiler. Açmadım baya. Sonra kuzenimin erkek arkadaşı mesaj attı "Aradığınızı gördüm açamadım çok fena kavga ettik. Ama şu an herşey yolunda merak etmeyin (sanki tek derdim o). Biz yola çıktık geliyoruz neredesiniz?" cevap vermedim sonra bunlar oraya geldiler aramay başladılar neredesiniz diye. En sonunda açtım geldiler yanımıza. Ne bir özür, ne bir kusura bakmayın salak salak tavırlar çileden çıkardılar bizi. Biz ne yapalım diye konuşurken bir anda baktım kuzenim basmış bir yere gitmiş oturmuş, nişanlısı bizi bırakıp gitti. Biz mal gibi kalakaldık. Biz gidiyoruz dedik en sonunda. İşte kuzenim karnım aç yemek yiyelim sonra gideriz filan diye ısrar etmeye başladı. Zorla seviglimi ikna ettim. Yemek yedik ama hepimizin boğazına dizildi... Oradan kalktık ayrıldık. Biri de özür dilemeden ya da en azında bir açıklama yapmadan gittiler. Erkek arkadaşım net bir şekidle şunu söyledi. Benden özür dilemezlerse bir daha asla onların adını duymak istemiyorum ileride evimize gelemezler. Sonra kuzenimi aradım konuşmak istiyorum buluşalım diye tam 3 kere buluştuk. Ama her buluşmamıza tanımadığım bir arkadaşıyla geldi ki konuyu bile açamadım. Konu da öyle kapandı. Ama benim içim yandı. Nişan zamanı geldi çattı, ama duramıyorum yerimde bana yapılan erkek arkadaşıam yapılan saygısızlık özür dilenmemesi, yaptığım herşeye rağmen bir teşekkürün çok görülmesi... Yine de gidecektim o nişana...

Kuzenimin şehir dışından bir arkadaşı gelecekti. Kuzenim önceden gideceği için, o arkadaşı ben ve ev arkadaşı birlikte gidecektik nişana (başka şehirde). Aradım kuzenimi o arkadaşına ve ev arkadaşına haber vermesini beni aramalarını otobüs biletini onlara göre alacağımı söyledim. İki gün sonra ev arkadaşıyla bir şekilde buluştuk. Ona sordum ne zaman alıyorsunuz diye. Biz aldık dedi biletleri ben kalakaldım tabi. Ee kuzenim size söylemedi mi dedim. Yoo bize bişey demedi biz de sen hallettin sanıp aldık dedi. Bu bardağı taşıran son damla oldu, ki nişan alışverişi sırasında kıyafet bakıyorum kendime benim nişanıma bununla mı geleceksin diyecek kadar da ileri gitmişliği var bunları hiç yazmadım. O akşam eve gittim ve annemleri arayıp ben onun nişanına gitmeyeceğim haberini olsun diye söyledim. Bizim ev mevzularından sonra zaten bir kaç şey daha olmuştu iki aile gergindi ben öyle deyince annem o zaman ben de gitmiyorum dedi, babam da gitmedi. Aradım ben gelemiyorum işlerim çıktı dedim ama mesajı aldı tabi. Gideceği güne kadar sürekli mesaj attı bişey mi oldu filan diye. Ama ne arayabildi ne yanıma gelebildi korkusundan. Nişana abim gitti nişanlısıyla, hepimizin adına o da ortasında katıldılar bir saat durup kalktılar.

Sonra ben nişandan bir hafta sonra kongre için Amerika'ya gittim. Kimseye birşey söylememiştim. Newyork'ta chek-in yaptığımı görünce bana facebooktan bir sürü mesaj yazmış. Mesaj kısaca şu: Senin orada ne işin var o benim hayalimdi. (gülücük koyarak) Benim hayalimi çaldın. Hemen geri dön çok durma ben evleniyorum yaz sonunda sen geziyorsun.
Kısaca cevap verdim on gün kaldım orada, bir kaç eyalet gezdim. İki günde bir bu ve benzeri mesajlar attı. Artık cevap vermeyi kestim o derece.

Türkiye'ye döndüm Ankara'ya geldiğim gün bir mesaj daha geldi. İşte yeterince kıskandırdın sonunda döndün rahatladın mı filan gibi ama heps,nde de gülücük koyuyor. Çok güzeldi acayip eğlendim filan yazdım ben de. Aman anladık diye bir cevap geldi. Sonra ramazanda bir kaç kez aradı iftar yapalım diye işlerim vardı gerçekten gidemedim, sonra geçen gün ben SALAK BEN!!! vicdan yapıp aradım onu.

İşte düğün telaşesi nasıl gidiyor diye sormak için. Telefona bağıra çağıra nasıl konuşuyor. Çok yalnızmış kimse yokmuş alışveriş yapamıyormuş yetişemiyormuş. Ben de geri dönemmişim görmek istiyormuş niye aramıyormuşum. Biraz anlattım ben de yoğun olduğumu, araştırma görevlisiyim ben farkındaysan srekli labda çalışıyorum yorgun oluyorum dedim. Ben de biliyorum ünv.de işler nasıl yürüyor bana masal anlatma filan dedi. Çok sinirlendim mübarek günde kalbini kırmamak için alttan aldım ama sürekli laf soktu. Telefonu kapatırken de bana emir veriyor her gün ona mesaj yazacakmışım nasılsın ne yaptın diye, o da bana ihtiyacı olduğunda bana söyleyecekmiş ki yanına yardıma gidecekmişim.

BURAYA KADAR HALA OKUYAN KALDI MI BİLMİYORUM, ama gerçekten merak ediyorum. Benim bu kızı aramamam, yardımcı olmamam, düğününe sıradan bir misafir gibi katılıp çıkmam, beni kötü bir insan yapar mı? Boşuna mı vicdan yapıyorum yoksa abartıyor muyum?

Okurken ben daraldım yerinizde olsam ilk anda keserdim iletişimi sabırlıymışsınız gitmeyin derim öyle ne akrabalık olur ne kuzenlik herkes yerinde iyi olsun boşverin

kuzeniniz sizden gelecek olan hiçbir yardımı, hiçbir iyiliği haketmiyor.
siz onu arayıp ölüyorum, hareket edemiyorum demişsiniz o da size evde misafiri olduğunu söylemiş.ya gerçekten size kötü bir şey olsaydı?

Bence bu kizin gözüne şırıngayla kezzap sıkmak lazım. :what: uzak durcan bacım bunlardan. Bunlar içi fesat kesim oluyor. Yarin öbür gün bebeğin olur yuvan olur tat bırakmaz bence bas buna tekmeyi. Ben olsam selam vermem vesselâm nedir bu yahu? Koy mesafeyi bence. Hicbisi de olmaz sana mis gibi yaşar gidersin ayağı çok taşa takılır onun daha:rolleyes:

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.

Kuzeniniz olduğu için hayatınızdan çıkarmanız zor ama bence araya mesafe koysanız hiç de fena olmaz.
Gercekten hareketleri, sözleri çekilir gibi değil.
Acaba kardeşi yok da sizi mi cok benimsedi? O yüzden böyle davranıyor olabilir mi? Yakın görüp nazının geçtiğini ,sizin onu sürekli alttan alacağınızı düşünüyor olabilir.

iPhone 'den Kadınlar Kulübü aracılığı ile gönderildi

bence kesinle uzak durmalısın... benimde kuzenim var kıskançlıktan ne yapacağını şaşırmış vaziyette. telefon aldık biz diyelim tek dediği şey aa bende bunu almayı istemiştim ama sonra beğenmedim şuyu kötü buyu kötü der durur. yani ben ne yaparsam o aynısını çoktan yapmıştır (!) yada çok kötüdür benim yaptığım şey gibi yorumlarla dolu. Allahtan farklı şehirlerde yaşıyoruz. Senin için çok zor bir durumdur tahmin edebiliyorum. Sabrına da hayran kaldım gerçekten ama yapma bu kadar bence.

Amacım asla seni doldurmak değil ama bunları yapan insan yarın öbür gün evlense dahi seninle sevgilin,nişanlın, eşinle aranı açmaya çalışacaktır. Çünkü kıskançlığı asla bitmez. Umarım ben yanılırım ama sanmıyorum. Mesafe koy derim kesinlikle. Hayatında olmazsa olmaz biri değil sonuçta. Anladığım kadarıyla aileninde az çok bilgisi var ve nişana sen gitmeyince onlarda gitmemiş. :KK50:

Allah sabır versin diycem ama Rabbim peygamber sabri vermiş mübarek:)öncelikle bu hayata bir kez geliyoruz ve kimsenin mahvetmeye hakkı yok çevremizde bize düşkün onlarca insan varken kıskançlıgi, kibiri ve uyumsuzluğu bu kadar bariz olan bir insanın hayatıni mahvetmesine izin verme. Evet malesef kuzenin zararsız dayikizi kavramını aşmış ve hayatı sömürülecek insan olarak seni seçmis.. farketmeyiz ama onlar ruhumuzu sömürürler yaşama sevincimizi alırlar ve bundan büyük bir haz duyarlar( sen izin verdiğin sürece)ve yalniz değilsin çevremizde onlardan binlerce var ( benim çevremde de ) ama onlara pabuç birakmiyorum- sinsi şeyler- artik alttan almayı bırak lütfen hayat cok ama cok değerli.

MasaAllah ne kadar sabirlisin Harmoni.
Kuzenler arasinda kıskançlık genelde oluyor galiba.
Bence seni hiç çekemiyor hasetinden orta yerinden çatlıyor kizcagiz, hep bir kiyaslama "benim hayatım, erkek arkadasim, evim vs. daha iyi daha güzel en güzeli olsun" ..
sen yine iyi dayanmissin.

Bende kendi kuzenimden biliyorum bu durumu seninki
kadar olmasada.
Ben Almanya'da yasadigim icin en fazla senede bir kez görüyorum teyzemin kizini ama bir kez derken yaklasik toplasam 3 haftam onunla geciyordu.
küçükken hic bir negatif şeyini görmedim bana karşı gerçi çocuk iken insan öyle seyler düşünmez herhalde.

En son 3 sene önce gittik Türkiye'ye, Teyzem gil köyde yaşıyor.
Anlam veremedigim durumlar oldu, bana karşı hal ve hareketleri bana cok anlamsiz geliyordu neden böyle yapiyor diyordum.
Onlarin evinde degil köyde baska evde kalirdik biz, onlara gittiğimde doğru dürüst ilgilenmezdi benimle, okadar Almanya'dan gelmisim etmişim insan özler degil mi.
Soğuk soğuk davraniyodu.. bizim kaldigimiz evde tek erkek kuzenim vardi benden 3 yas küçük iyi anlastigim.
Benim genelde canım sıkılıyordu, ben evden cikmasam hic gelmiyordu kaldigimiz eve.. hastalandigimda zorla gelmiş gibi görünüyodu bir geçmiş olsun bile demedi.. hep ben gidiyordum onlara.
ona arkadaşları gelirdi gezmeye çıkarlardi benim hic bir arkadaşım olmadigini ve canimin sıkıldıgını bildiği halde bana haber vermezdi, yada arkadaslari ona oturmaya gelirdi yine haber vermezdi, onlara gittigimde öğrenirdim ama bir keresinde eve girmedim üzüldüm neden cagirmadi diye.
biz merkezde de kaliyoruz izine gittigimizde ve benim hayalim onuda yanimda götürmek ve merkezde bol bol gezmek eğlenmekti.. okadar ısrar (!) etmeme rağmen gelmedi.. bahaneler buldu yok başım agriyo yok Annem bensiz yapamaz falan.. ben tabii sonra caktim aslinda gelmek istemedigini ve arabada giderken üzüntümden aglamistim ne aptalmisim..
iftara ailecek bize merkeze gelmislerdi.. ben tabii sıkıntıdan patliyorum orda hic bir akranim yok ve evimiz carsiya uzakti baya bi bunalıma girmiştim .. Anneme onların yaninda yalvardim nerdeyse "köye gidiyim ben de nolur hic değilse orda erkek kuzenim var teyzemin kizi var" diye.. inanirmisin sesini bile cikarmadi.. onun yerine erkek kuzenim ikna etti.. ben tabii ozamanlar hala anlamiyorum üzülüyorum niye böyle soguk diye.. iste bikaç böyle soğuk beni üzen hareketi daha oldu..

Almanya'ya geri döndüğümüzde erkek kuzenimle yazisiyoduk arada.. orada ögrendim bu hal ve hareketlerin sebebini.. meğersem beni çekemedigindenmiş!
Erkek kuzenime baya saçmalamış hakkimda..
"Güzellik kompleksi var, kendini bir numara saniyor, halbuki benim yanimda çocuk gibi kaliyor hic cekici degil.. cok şımarık, birsey istedim onuda halledemedi ancak gezmesini biliyor" falan demiş .. ben şok! :KK53:
Erkek kuzenim beni tanimasa neyse ama tanidigi icin biliyordu tabii nasil insan oldugumu anlattigi ile uzaktan yakindan alakam olmadigni falan baya bi uçmuş kız..
bide bişey istedim halledemedi dedigi seydede nekadar ugrastim köye getir götür falan numarasi yoktu ceketin ondan olmadi baska ne yapabilirdim yani..

benimkide baya uzun oldu sanirim ama kuzenlerden yana pek şanslı değiliz sanirim dert olmuş içimize :KK53:

herneyse.. bunun sonra erkek arkadsdi oldugu ortaya cikti sözlendi falan benden saklamis erkek arkadasini ozaman.. bende salak gibi herseyimi anlatiyodum :KK19:

Zaten tel.de görüzmezdik kirk yilda bir olurdu.. ama bu olaylardan sonra hic konuşmadık telde. O evlendi barklandi hayirli olsun bile demedim okadar soguttu kendinden ve kizgindim.. :26:

Bence sende artık pek muhattap olma çok bile dayanmissin.. arkadaslarinda dedigi gibi dügününe gidersende 5 dk otur git evine, bişey demeye hakki yok.

Son düzenleme:
canım bu açtığın konuyu
bir çıktı al senin annene onun annesine okut göster düğünden sonra
düğüne gitmezlik etme git ama misafir gibi ilgilenme hiç
ona da düğünden sonra postayı koyarsın
kıskanç ne olacak!!!

Kızlar benim derdim kuzenim... Artık delirmek üzereyim.

Çok uzun bir yazı olacak çünkü herşeyi yazıp rahatlamam lazım.

Ankara'ya ilk geldiğimde kuzenim burada öğrenciydi iki arkadaş kalıyorlardı. Ben ev vb bakıyordum, tutturdu gel beraber kalalım diye (çocukken öyle hayal kurardık), ben de gittim. 1 ay kalabildim. O dönemde problemli bir erkek arkadaşım vardı, sürekli telefonla arardı kavga ederdik, bu da sürekli etrafımda ne konuşuyorsunuz, ne oldu, ne dedi... İşe gidiyorum mesela çıkıyorum biraz dolaşıyorum, nerede kaldın, nereye gittin, kimle görüştün... Ki benden 1,5 yaş küçük ve ben çalışan biriyim ister gezerim ister tozarım. Ya aynı evdeyiz merak ediyor derdim önceleri, ama sonra sonra öyle bir hale geldi ki mesela ben arkadaşlarımlayım diyorum, adı ne kim nerden tanıştın..... Ardı arkası gelmeyen sorgulamalar... O dönemlerde işim gereği ciddi oturup çalışmam gerekiyordu. Yolum uzaktı ve eve geldiğimde yemek vesaire derken ders çalışmaya ancak 10 gibi başlayabiliyordum. Bu da 11 de uyuyan birisi. Evde salon var orada kalmak istememe rağmen beni ısrarla kendi odasında yer yatağında yatırıyordu. 11'de de benim uykum geldi ışıkları kapat diyordu. Salona gidiyordum ders çalışmaya ağlıyordu sen beni yanında istemiyorsun diye. Odada çalıştığımda 12 ye kadar sürekli öf püf uyuyamıyorum deyip problem çıkarıyordu. Sonra dayanamayıp, yolumun uzaklığını bahane edip özel bir yurda çıktım. Ah çıkmasaymışım, resmen aileler arası savaş çıktı. Kuzenim yengemle (yani annesi) herşeyi her detayına kadar konuşur, günde kaç kere wc ye gittiğine kadar. Ben evden ayrılınca, harmoni_ benden sıkıldığını söyledi, kavga çıkardı vb diye bir sürü şey anlatmış. Maaş aldığım için eve gereğinden fazla para verşrdşm sürekli alışveriş ypardım ona rağmen paralarını vermediğimi filan söylemiş. Kavga kıyamet oldu iş ailelere kadar büyüdü.

Ya sabır dedim hayatıma devam ettim. Sonra yaz dönemi bitince yurtta çalışan tutamayacaklarını söylediler. Benim de burada kalışım kesinleşti eve çıktım. Erkek arkadaşımdan ayrıldım vesaire... Bu arada da doğru düzgün arayıp sormadı(k). Özür vesaire dilenmedi ama konuyu kapattı herkes. Bir de ben eve çıkmadan 2 ay önce ameliyat olmuş, aramadığı için haberim yok tabi. Bir gün tel. çaldı sesi kötü hayırdır dedim. İşte bir başladı ağlamaya, ben ameliyat oldum da sen gelmedin de aramadın da bilmem ne... Ve öyle bir konuşur ki haklı bile olsanız susup kalırsınız. O zamanlar cahillik de vardı bende çok. Neyse dedim insanlık bende kalsın, kalktım gittim ziyaretine ki ameliyat dediği şey burun estetiğiymiş. Neyse sonra görüşmeye başladık ara ara tekrar. Ben eve çıkacağımı söylediğimde sinirinden delirdi. Yüzü değişti. Yalnız mı, nasıl olur bilmem ne diye bir sürü laf etti. Babamlara bir şekilde tel. ile ulaşıp işte yalnız kalamaz çok tehlikeli tarzı şeyler söylemiş. Ev bakarken çok aradım, belki yanımda gelmek ister diye telefonlarıma çıkmadı. Yapayalnız hallettim herşeyi neyseki evimi bir şekilde tuttum Allah yardım etti. Evi tutunca annemler İstanbul'dan bir kamyonla eşya getirdiler, burada bir tanıdığımızın akrabası ikinci el eşyalar buldu beş kuruş para harcamadan evimi full döşedim. Evim onun evine yakın biryerdeydi ve bunlar eşya taşırken ev arkadaşıyla çıkıp geldiler. Eve girdi selam verdi ve evin heryerini hemen tek tek gezdi. Suratı beş karış oldu. Balkonum manzaralı filan bir yer yüksekte olduğu için. Oranın kapısına oturdu gözleri doldu. İşte biz buradan ev bakmıştık daha önce tutamamıştık, içim çok kötü oldu ben bu evden çıkmak istiyorum deyip gitti. Biz tabi şok... Yine boşverdim ben, öyle demek istememiştir diye düşünüyorum tabi... Yerleştim ama evime 2 senedir toplasanız 4 kere ya geldi ya gelmedi.

Ben daha sonra erkek arkadaşımla tanıştım. Açmıştım başlık. Bir gün yanımda erkek arkadaşım varken karşılaştık. Onun öğrenci olduğu okulda çalışıyorum ben. İşte erkek arkadaşım var diye biliyordu sadece sonra hiç birşey sormamıştı. Tanıştılar filan. Neyse akşamına bu hemen benim yanıma geldi. O kim yabancı mı bilmem ne. Ben de anlattım. Erkek arkadaşım hoş çocuktur, Arap, terbiyeli ve davranışları ile sizi kendine hayran bırakabilecek bir tip. Hmm iyiymiş filan diye başladı. Neyse sonra bu maddi durumunu flan sormaya başladı. Ben de salak gibi oturup herşeyi anlattım. İşte ailesinin durumları iyi, kardeşlerinden biri İngiltere'de biri Dubai'de, bir kardeşi emniyet müdürü vesaire... Bu delirdi. İşte bu çocuk seninle dalga geçiyor seni bırakıp ülkesine dönecek, boşuna uğraşıyorsun bilmem ne diye öyle kötü konuşmaya başladı ki ben çöktüm o anda. Ya dedim ne alakası var dalga geçmeyle derken pat diye sonradan kendisinin de pişman olduğu bir laf etti:" O çocuk sana ne diye baksın ki? Zengin yakışıklı kültürlü.. Besbelli dalga geçiyor." O kadar sinirlendim ki kovmaktan beter ettim o anda onu. Sonra ev arkadaşına anlatmış durumu, artık nasıl anlattıysa beni arayıp kız işte onu çok üzmüşsüni o senin iyiliğini düşünüyor iki gündür sürekli ağlıyor filan demiş.

Bu arada söylemeyi unuttum ben o eve taşındıktan 3-4 hafta sonra kuzenim de alt sokağıma taşıdı evi apar topar kışın ortasında. Sonra erkek arkadaı da burada iş bulup benim sokağıma taşındı. Benim kalp rahatsızlığım var bir gün sabah karşı çok fena rahatsızlandım ölüyorum sandım. Saat beş buçuk gibi aradım dedim ki ben ölüyorum hastaneye gitmem lazım. Bana verdiği cevap şu oldu. Çok lazım mı geleyim mi? Ölüyorum hareket edemiyrum dedim, evde de arkadaşım var nasıl bırakıp çıksam ki bilemedim filan dedi. Tamam dedim kapattım telefonu. Erkek arkadaşımı aradım ki onun evi çok yakın değil bana sesimi duyar duymaz daha ben üstümü çıkaramadan kapımda bitiverdi. Hastanelerde kaldım vs.. Bir kere kapımı çalıp da ziyarete gelmedi. Annem kalkıp İstanbul'dan buraya gelene kadar o bir sokak çıkamadı. Ben yine kapattım...

Kuzenim güzel kızdır ve 9 yıllık bir ilişkisi var. Erkek arkadaşı hakikaten çok hoş çocuktur (dünya ahiret kardeşim olsun). Hani bana yaptığı buraya yazmadığım erkek arkadaşımla ilgili o kadar çok pislik var ki sayfalar sürer... Neyse bunca olaya rağmen ben yine de sükunetimi korumaya çalıştım. İşte bunlar biz nişanlanacağız dediler. Aileler tanıştı kuzenim mezun olunca. Nişan işleri başladı. Beni her aradğında ben dibinde bittim. Koşturduk ettik. Nişana 1 aydan az vardı 23 Nisan tatilinde beni aradılar, hepimize tatil hadi gezmeye pikniğe gidelim dediler. Erkek arkadaşımı da davet ettiler. Plan yapıldı neyse. Erkek arkadaşım normalde hiç takmaz sosyal yönü çok kuvvetlidir. Ama ailemden birisiyle böyle davet olunca o kadar heyecanlandı ki (ilk kez dışarı çıkacaktık o şekilde). Sabah erkenden uyandık ikimiz de hazırlandık. Ben kuzenimi aradım. Telefon açıldı, sözleştiğimiz saate yarım saat vardı, bu yeni uyandı. Gidecek miyiz dedim, tabi tabi dedi. Normalde aynı yerde olduğumuz için birlikte çıkacaktık, erkek arkadaşım bize katılacaktı gidecektik. Bu dedi ki sen çık sevgilinle buluş biz arkadan gelelim ufak bi işimiz var dedi. Yarım saat sonrasına sözleştik. Neyse biz buluştuk. Buluşma yerine gittik. Aradım açmadılar. Bekledik biraz tekrar aradım, bu böyle tam 1,5 saat sürdü. Artık sevgilim delirdi. Bu ne terbiyesizlik gelmeyeceklerse söylesinler biz onları beklemek zorunda mıyız diye. Ben de hem tatil günüm mahvoldu hem onun hevesi kursağında kaldı dayanamayıp ağlamaya başladım siinirmden. Sonra erkek arkadaşım tuttu kolumdan gel biz gidelim ya onlarsız daha iyi eğleniriz dedi çıktık yola. Gittik ama ikimiz de gergindik, yedik birbirimizi. Sonra aradan 2 saat daha geçti bunlar başladılar beni aramaya. Sevgilim telefonu aldı açmayacaksın dedi. Onlar saygısızlık ettiler. Açmadım baya. Sonra kuzenimin erkek arkadaşı mesaj attı "Aradığınızı gördüm açamadım çok fena kavga ettik. Ama şu an herşey yolunda merak etmeyin (sanki tek derdim o). Biz yola çıktık geliyoruz neredesiniz?" cevap vermedim sonra bunlar oraya geldiler aramay başladılar neredesiniz diye. En sonunda açtım geldiler yanımıza. Ne bir özür, ne bir kusura bakmayın salak salak tavırlar çileden çıkardılar bizi. Biz ne yapalım diye konuşurken bir anda baktım kuzenim basmış bir yere gitmiş oturmuş, nişanlısı bizi bırakıp gitti. Biz mal gibi kalakaldık. Biz gidiyoruz dedik en sonunda. İşte kuzenim karnım aç yemek yiyelim sonra gideriz filan diye ısrar etmeye başladı. Zorla seviglimi ikna ettim. Yemek yedik ama hepimizin boğazına dizildi... Oradan kalktık ayrıldık. Biri de özür dilemeden ya da en azında bir açıklama yapmadan gittiler. Erkek arkadaşım net bir şekidle şunu söyledi. Benden özür dilemezlerse bir daha asla onların adını duymak istemiyorum ileride evimize gelemezler. Sonra kuzenimi aradım konuşmak istiyorum buluşalım diye tam 3 kere buluştuk. Ama her buluşmamıza tanımadığım bir arkadaşıyla geldi ki konuyu bile açamadım. Konu da öyle kapandı. Ama benim içim yandı. Nişan zamanı geldi çattı, ama duramıyorum yerimde bana yapılan erkek arkadaşıam yapılan saygısızlık özür dilenmemesi, yaptığım herşeye rağmen bir teşekkürün çok görülmesi... Yine de gidecektim o nişana...

Kuzenimin şehir dışından bir arkadaşı gelecekti. Kuzenim önceden gideceği için, o arkadaşı ben ve ev arkadaşı birlikte gidecektik nişana (başka şehirde). Aradım kuzenimi o arkadaşına ve ev arkadaşına haber vermesini beni aramalarını otobüs biletini onlara göre alacağımı söyledim. İki gün sonra ev arkadaşıyla bir şekilde buluştuk. Ona sordum ne zaman alıyorsunuz diye. Biz aldık dedi biletleri ben kalakaldım tabi. Ee kuzenim size söylemedi mi dedim. Yoo bize bişey demedi biz de sen hallettin sanıp aldık dedi. Bu bardağı taşıran son damla oldu, ki nişan alışverişi sırasında kıyafet bakıyorum kendime benim nişanıma bununla mı geleceksin diyecek kadar da ileri gitmişliği var bunları hiç yazmadım. O akşam eve gittim ve annemleri arayıp ben onun nişanına gitmeyeceğim haberini olsun diye söyledim. Bizim ev mevzularından sonra zaten bir kaç şey daha olmuştu iki aile gergindi ben öyle deyince annem o zaman ben de gitmiyorum dedi, babam da gitmedi. Aradım ben gelemiyorum işlerim çıktı dedim ama mesajı aldı tabi. Gideceği güne kadar sürekli mesaj attı bişey mi oldu filan diye. Ama ne arayabildi ne yanıma gelebildi korkusundan. Nişana abim gitti nişanlısıyla, hepimizin adına o da ortasında katıldılar bir saat durup kalktılar.

Sonra ben nişandan bir hafta sonra kongre için Amerika'ya gittim. Kimseye birşey söylememiştim. Newyork'ta chek-in yaptığımı görünce bana facebooktan bir sürü mesaj yazmış. Mesaj kısaca şu: Senin orada ne işin var o benim hayalimdi. (gülücük koyarak) Benim hayalimi çaldın. Hemen geri dön çok durma ben evleniyorum yaz sonunda sen geziyorsun.
Kısaca cevap verdim on gün kaldım orada, bir kaç eyalet gezdim. İki günde bir bu ve benzeri mesajlar attı. Artık cevap vermeyi kestim o derece.

Türkiye'ye döndüm Ankara'ya geldiğim gün bir mesaj daha geldi. İşte yeterince kıskandırdın sonunda döndün rahatladın mı filan gibi ama heps,nde de gülücük koyuyor. Çok güzeldi acayip eğlendim filan yazdım ben de. Aman anladık diye bir cevap geldi. Sonra ramazanda bir kaç kez aradı iftar yapalım diye işlerim vardı gerçekten gidemedim, sonra geçen gün ben SALAK BEN!!! vicdan yapıp aradım onu.

İşte düğün telaşesi nasıl gidiyor diye sormak için. Telefona bağıra çağıra nasıl konuşuyor. Çok yalnızmış kimse yokmuş alışveriş yapamıyormuş yetişemiyormuş. Ben de geri dönemmişim görmek istiyormuş niye aramıyormuşum. Biraz anlattım ben de yoğun olduğumu, araştırma görevlisiyim ben farkındaysan srekli labda çalışıyorum yorgun oluyorum dedim. Ben de biliyorum ünv.de işler nasıl yürüyor bana masal anlatma filan dedi. Çok sinirlendim mübarek günde kalbini kırmamak için alttan aldım ama sürekli laf soktu. Telefonu kapatırken de bana emir veriyor her gün ona mesaj yazacakmışım nasılsın ne yaptın diye, o da bana ihtiyacı olduğunda bana söyleyecekmiş ki yanına yardıma gidecekmişim.

BURAYA KADAR HALA OKUYAN KALDI MI BİLMİYORUM, ama gerçekten merak ediyorum. Benim bu kızı aramamam, yardımcı olmamam, düğününe sıradan bir misafir gibi katılıp çıkmam, beni kötü bir insan yapar mı? Boşuna mı vicdan yapıyorum yoksa abartıyor muyum?

Canım ben senin yerinde olsam düğün hazırlıklarına hiç karışmazdım. Ama düğüne giderdim. Hem de bulabileceğim en güzel elbiseyi bulup, en güzel saç ve makyajı yaptırıp giderdim. Belki ben biraz kötüyümdür:)))

karkraliçesi bir ben bir Allah biliyor. dayımın kızı oluyor bu kuzenim. annemle babam kaçarak evlendiklerinden 20 sene küs durdular dedemler. ailesine yıllarca hasret kaldı. sonra ben bir şekilde barıştırdım dedemle annemi son 6-7 yıldır görüşüyoruz. sırf onun için katlanıyorum. dayımla en ufak bir gerginlik olduğu anda dedemle görüşemiyor aileler tamamen kopuyor diye susuyorum. çünkü herşey direkt olarak annemi etkiliyor :KK43:

müthiş bir kıskanclık damarı var....
mümkünse fazla konuşmayın... biraz dikkatli olun.
aradıgında herşeyinizi anlatmayın...
evet akrabanız ama... akrepden beter:KK50:
annenizi etkilemeside ayrı bi sacmalık zaten.... olan olmuş affetmişinizde. daha ne...

Kuzeninin ruhsal problemleri var heralde :KK14::KK14:
Boşuna vicdan yapıyosun kendini korumadığın için kız da sana sürekli yükleniyor. Bence gitme çünkü senin nişanına geleceğini hiç sanmıyorum.
Çatır çatır söylemiş valla sana lafları. Sende geri kalma derim. :KK31::KK31:

Sanırım fazla duygusal ve oldukça iyi niyetli bir insansınız veya olayların bizzat içinde olduğunuz için objektif olamıyorsunuz. :KK20: Bu nedir yahu ?Kendinize nasıl bir azap yaşatmışsınız yıllarca. Ben en çok size kızdım :KK19: Ne şirret bir kızmış o, siz hâlâ ona yardım peşindesiniz. Kusura bakmayın ama ailesi de, o da yardımlarınıza değil takdirle yaklaşmak, ya sizi enayi yerine koydukları için kıs kıs gülüyor ya da az bulup, arkanızdan demediklerini bırakmıyorlardır.:KK19: Sizin için bu hayattaki en değerli varlık sizsiniz ve sizin değer gösterip değer gördükleriniz:KK16: Bana sorarsanız değil yardım etmek ,düğününe gitmek bilmem ne, derhal atın o kızı hayatınızdan. Kuzen kuzen değil ömür törpüsü mübarek :KK4: Tabii ilk zamanlar size mesaj atıp arayacaktır. Nasıl olsa kıskancın tekiymiş ,mesaj attığında onu kıskandıracak şeyleri yazın ki o kız sizin mutlu olduğunuz her ânı da kıskanacak bir potansiyeldeymiş zaten ,hiç zorlanmazsınız. :KK9: Altıncı hislerim fazla kuvvetlidir, o kız ilerde sevgilinizle nişan veya evlilik döneminiz de de huzurunuzu kaçıracak gibi duruyor. Sonuçta akraba hiçbir şey yapamazsa, akrabaları doldurur durur:KK20: Önce ailenizle ,sonra da sevgilinizle oturun bu durumları konuşun ,uzak durma sebebinizi bilsinler. Sonra o sağ siz selâmet.:KK34: Arkanıza bile bakmadan kaçın, kurtarın hayatınızı :KK16:

X