Davranış Bozuklukları benim canım kızım

Çocuğumuzda karşılaştığımız huysuzluk, saldırı, şiddet, içe dönüklük, korkaklık, hiperaktiflik, pasiflik, dikkatsizlik, çevreye uyum, utangaçlık, hırçınlık vs birçok sorununuzun paylaşıldığı konular.

baxsxak63

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
22 Aralık 2007
49
0
61
:eek:arkadaşlar 9 yaşında bir kızım var.bana fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.KIzıma başkaları soru sorduğu zaman yakın çevremdeki kişilerde dahil ailemizden de olmak üzere sorulan sorulara cevap vermiyor,başkasının yanında benimle fısıldayarak konuşuyor bende çok rahatsız oluyorum.Biz yanlızken hiç susmuyor fakat başkaların sorduğu soruya cevap vermiyor.babasıyla ben yanındayken daha fazla yapıyor yani bizimle dahaçok yapıyor arkadaşlarla söylediğim zaman öğretmenide dahil sen yokken böyle değil diyolar bende o halini görmek istiyorum ama ne mümkün sizlere soruyorum ne yapmalıyım?:çok üzgünüm:

:eek:arkadaşlar 9 yaşında bir kızım var.bana fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.KIzıma başkaları soru sorduğu zaman yakın çevremdeki kişilerde dahil ailemizden de olmak üzere sorulan sorulara cevap vermiyor,başkasının yanında benimle fısıldayarak konuşuyor bende çok rahatsız oluyorum.Biz yanlızken hiç susmuyor fakat başkaların sorduğu soruya cevap vermiyor.babasıyla ben yanındayken daha fazla yapıyor yani bizimle dahaçok yapıyor arkadaşlarla söylediğim zaman öğretmenide dahil sen yokken böyle değil diyolar bende o halini görmek istiyorum ama ne mümkün sizlere soruyorum ne yapmalıyım?:çok üzgünüm:

selam canim uzuldum ama ins gecer bnm kizim daha 2 yasinda boyle bir sorunum yok hicte etraftada duymadim ne yazikki yardimci olamayacamm,belki senden ve babasindan cekiniyor yada korkuyor olabilirmii,,bilemiyorum canimm:1no2:,ama endiselenme ins gecer canim,sevgilerrrrrrr

aslında tam olarak anlayamadım sizin yanınızda dahamı rahat yoksa dahamı sessiz olduğunu.acaba yanlış davranışlarını çok eleştiriyor olabilirmisiniz?
çocuğun yapısıylada alkalı tabi.Benim oğlum henüz çok küçük olmasına karşın kreş psikoloğu bildiği halde çoğu şeyi söylemekten çekindiğini söyledi ve nasıl bir ev ortamımız olduğunu sordu.Oysa çok sakin,kavgası gürültüsü olmayan hatta bir evimiz var.

Bir uzman pedagog'a goturdunuz mu ?
cok onemli birsey olmayabilir ama ertelememek lazim bence ...

cevap yazdığın için tşkler.biz anne, baba olarak baskıcı bir aile değiliz, bizbizeyken zaten bir sorun yok hiç çenesi durmuyo bizi susturuyo bizim yanımızda başkalarına cevap vermiyo.

aynen bizim ailede öyle sessiz, aile ortamımız çok güzel ama bizim yanımızda çekingen.Yinede cevap verdiğin için tşkler.

cevabın için tşkler bende aynı fikirdeyim birkaç gün içinde götürmeyi düşünüyorum.

X