Benim çocuğum neden böyle ?

Kızım kadar memeye düşkün kimseyi görmedim.bazrn dayanamaz memede uydurdum bende o derece düşkündü.sutten kesmeye karar verdim gündüz gelip istedi.olmaz artık içinde süt bitti dedim ve hem ikna oldu.cok tuhaf bu kadar bağlı biri hemen kabullendi ve gece bile uyanmadı.korkmayin her çocuk aynı değildir inşallah sizinkide böyle kolay kabullenir

Ben de memede uyutuyorum oğlumu umarım biz de çabucak kabulleniriz vakti geldiğinde ya benim oğlum da memeye çok düşkün bütün gece memede, en azından uyuyor diyip ellemiyorum hiç

Ben de memede uyutuyorum oğlumu umarım biz de çabucak kabulleniriz vakti geldiğinde ya benim oğlum da memeye çok düşkün bütün gece memede, en azından uyuyor diyip ellemiyorum hiç
Bende öyle yapardım ama toplasan gecede 1 saat düzgün uyumazdim.gecede 10 defa kalktığı olurdu

Bende öyle yapardım ama toplasan gecede 1 saat düzgün uyumazdim.gecede 10 defa kalktığı olurdu
O kötüymüş benim oğlum çok sık uyanmıyor uyandığında da memeyle hemen uykuya geçiyor o yüzden bana da kolay geliyor memede uyutmak. Siz gece emzirmesini kesmeden direkt sütten mi kestiniz?

Ah seni çok iyi anlıyorum Bazı çocuklar maalesef böyle. Benim 4 yıl gecem gündüzüm karıştı.uykuya hasret kaldım Oğlum 4 yaşına geldiğinde gece deliksiz uyku uyumaya başladım.

Papatya çayı içebilirsin yada dislerine sürebilirsin...detayli bir kan tahlili yaptırdınızmi belki bazi değerleri yüksekse oda uykusuzluk yapar
Defalarca bakıldı, demir eksikliği anemisi vardı. Epey oldu tedavi olduk düzeldi

Fazla gelmiyor maalesef. Uyandıktan 3-3.5 saat sonra sürünmeye başlıyor resmen. Ağlıyor, gözlerini yoluyor, kendini oradan oraya atıyor. İki uykudan teke düşecek aşamaya gelmedi henüz. Ekran yok tabi ki, ama yorma olayında çuvallıyoruz bence. Ayına göre çok tombik, yürüyüp düşmesi kalkması lazım şimdi ama bunlar yok. Belki bundan mı bilmiyorum ama çok küçükken de sorunluydu uykusu
Dubleks ev, üst katta ışık vs yanmıyor, ama hiçbir yöntem işe yaramıyor. Ergoterapi falan düşünüyorum bir denesem mi. Sabah 5 buçukta uyudu. Şu ana kadar 2 kere uyandı. Kaldırmayı düşünüyorum ama eziyet çekecek onu da biliyorum, zaten artık erken yatma treni kaçtı çoktan…

Eşim de böyleymiş bebekken maalesef. Köyde büyümüş adam, sabahlarlarmış komşularla beraber falan kayınvalide. Ben ona çektiğini düşünüyorum. Diğer her şeyi benim kopyam, adam gitmiş uykuyu babadan almış. Ben de harika uyuyan bir bebek değilmişim ama bu kadarı değilmişim tabi.

Düşünsenize sabah 9’da uyandı. 12-13.30 arası uyudu, sonra sabah 5 buçukta yattı. Yani gündüz uykusu fazla gelse 12’de yatar, hadi 1’de yatsın.
Oyun oynamak için çıldırıyor resmen. 5 buçukta memede sızarken hala brrr falan diyordu.

İki önceki mesajımda açıkladım, tek uyku aşamasına gelemedik henüz. Bir tık geriden gidiyoruz zaten genelde bu tarz şeylerde

Benimki tek uykuya düşebilecek gibi değil henüz maalesef, doğduğundan beri erken yatıp erken kalktığını bilmiyorum inan dün gece ağlama krizlerine girince pes edip aldım beşikten. Beş buçukta araba sesleri yapa yapa sızdı. Uykudan nefret ediyor gerçekten

Kan değerlerine çok bakıldı, korkunç bir süreç geçirdik kanser gibi hastalıklardan şüphe edildiği bir dönem oldu. Biyopsi yapıldı vs. Demir eksikliği vardı tedavi olduk.
Ama bu kendi haline bırakma lafınıza çok katılıyorum. Bunu yapamıyoruz. Mesela oyun halısında oturuyor oynuyor. Arkasında mutlaka biz oturuyoruz. Bir şeye kızınca atıveriyor kendini geri. Mesela bırakmalı mıyım birkaç kez atsın başı acısın sonra öğrenir mi, çocuğumu kaybetme korkusuyla çok karşı karşıya kaldığım için kıyamıyorum, kendisi oyun oynamayı da çook seven bir bebek, ama yine de arkasında oturuyoruz işte. Tabi biz de dahil oluyoruz böyle olunca oyunlara. Kafasına bişey aldım böyle hasar gelmesin diye takıyorsunuz düşse de yastığa çarpmış gibi oluyor. Taktırsa onu takacağım ama izin vermiyor. Ona zarar vermeden kendi haline nasıl bırakabilirim acaba

İkinci uykuyu yaptırmasam dayanamıyor işte. Bence ikiden teke geçiş süreci gibi bir şeye başlamak üzereyiz ondan iyice beter olmuş olabilir. Gerçi benim oğlum hep uykusuzdu. 13 aydır aralıksız 3 saat uyumamışımdır

h

hayırrr tabiki 5 değil en fazla 3
şöyle düşünüp üzmeyin kendinizi
eşinizle dönüşümlü bakacaksınız başka yolu yok gibi görünüyor
Eşim olmasa çocuğu kucağıma alır hastaneye giderdim sanırım yatırın bizi buraya, ben dayanamıyorum diye sağolsun benden çok o bakıyor ama uykusuzluk hepimize işte..

Emiyor canım, sabah 1 tane çay öğlen 1 tane nescafe içiyorum. Nescafe de eskiden içtiğim gibi gold falan değil fındıklı mındıklı kahve resmi gösterilmiş gibi olanlardan bunların hepsini denedim, tam uykusu bölünecek dediğim anda o hareketlenmeden alıp emzirdim falan, bazı zamanlar işe yarıyor ama yüzde 85 falan uykusuz yaşıyoruz

Ben de aynen böyle olduğunu düşünüyorum aslında. Ben de uykuya düşkün değil(d)im, şimdi ölürüm uykuya tabi ama çocuk öncesi değildim. İşkolik düzeyinde çalışırdım, 2 saat uyur saatlerce çalışırdım sonra 2 saat daha uyurdum. Benimki tercih olsa da eşime çekmiş bence bebeğim. Eşim de bebekken böyleymiş çünkü. Sağlık sorunu olmasın sizler gibi de razıyım bu birkaç seneye ne yapayım şimdi birkaç saat uyudum bu moda geçtim tabi ama gece yine uykusuzluktan ağlamalarım başlar hehe

Bence de böyle az önce yazdım hatta. İki uyku çok, tek uyku fazla. Ama bence uyku sayısı da değil benim oğlumun durumu. Hep uykusuzdu çünkü ne zaman düzelicez be..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…