Bebek Beslenmesi benimki çok süt içmeye başladı ya

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Bonus

Ahlar ağacıyım gibisi fazla.
Pro Üye
11 Nisan 2007
79.221
460.059
ya benim 3 yaşında oğlum var.geceleri süt içiyo.bu aralar biras fazla içmeye başladı.bende acaba bi sakıncası olurmu merak ediyorum.günde yarım litre içmelerinin normal oldunu duymuştum.bilenleriniz varsa yardımcı olurmusunuz?

ya benim 3 yaşında oğlum var.geceleri süt içiyo.bu aralar biras fazla içmeye başladı.bende acaba bi sakıncası olurmu merak ediyorum.günde yarım litre içmelerinin normal oldunu duymuştum.bilenleriniz varsa yardımcı olurmusunuz?

Bonuscum iyi geceler:) Benim de ikizlerim var 3.5 yaşında ve aynı şekilde gece çok süt içiyorlar. Demir eksikliği yaptığını söyleyince doktorumuz ben de suyla karıştırarak veriyorum mecburen yoksa uyumuyorlar :KK43: Dene istersen. Sevgiyle kal :)

bonus be benimkide içiyo takma bu kadar demir takviyesi yaparsın

arkadaslar aynı olay bende de var 3 yaşındakı oğlum acıktığı zaman süt diye diretiyor ben bıktım artık yemek yemiyor sütle karnını doyuruyor ondan sonrada tabiki kabız oluyor o kadar çok inatlaşıyoruz ki bıktım artık

ya biras daha iyi şimdi sağolun arkadaşlar.yemeği erken yerse daha çok istiyoo.ama geç yerse daha iyi artık dengede tutmaya çalışıyom napimm..a.s

Mrb bonus ...benimde 2 yasinda oglum var ...aslinda cok icmiyormus ...Cok icmek demek : yemek yerinede (kati gida ) sadece sut icmesi bunu aliskanlik haline getirmesi demektir ...Dr umun dedigine gore ;
"Yeterli ve dengeli beslenme için günde en az Bebeklerin 750 gr., çocukların 300-350 gr., gençlerin 350 gr., yetişkin ve yaşlıların 250-400 gr., hamile ve emzikli kadınların ise 500 gr. içme sütü veya aynı miktarlarda süt içeren yoğurt, peynir, ayran gibi süt ürünleri tüketmesi gereklidir. "
Yani gunde maksimum yarim kiloyu gecmedigi muddetce korkulmasi gereken birsey yok :)...
sevgilerimle ...

Selam kizlar,
benimde kizim iki yasina kadar geceleri cok cok süt iciyordu doktor bunun hem saglikli olmadigini hemde dislerinde cürümeler meydana getirebilecegini söyledi ve gece sürekli süt icmesi normal degil susuyordur mutlaka ve susuzlugunu sütle dindirmeyin dedi.O günden sonra verdigim sütün miktarini azaltarak basladim biraktirmaya.200 ml yerine 150 ml verdim bes alti gün sonra 100ml derken su ile karistirmaya basladim bu hic hosuna gitmedi biberonu atip durdu ve bir gece baktim hic süt icin uyanmadi bile.Sadece yatarken biberon istiyordu su verdim bunu tabiki kabul etmedi bagirdi cagirdi sabirli davrandim ve bir hafta sonrada yatakta biberon isteme olayindan da kurtulduk.
Belki sizinde böyle bir yöntem isinize yarar...

ben dün dr sordum oğlum süt fazla içiyor diye dr ise vücut fazlasını atacaktır dedi yani korkulacak birşeeeey yok yanlış yapılan süt ile yumurta vermek ıspanakla yoğur vermek bunlar yanlışmış ve çocuğa verilen çay veya kahve çocuğun aldığı tüm besinlerin değerini öldürüyormuş birde çocuğun gece süt içip dişlerini fırçalamadan yatması dişleri daha hızlı çürütüyormuş
1 hafta dr gittim bunları söyledi

kalsiyum demir emilimini önlüyor bunun için sütün c vitamini içeren gıdalarla verilmesi lazım. sütü içince bir de portakal yedirin ki demir emilimini önlemesin

X