Beşi Bir Yerde Zayıflama Çayı Deneyimlerimiz

Merhaba bende beşi bi yerde kullanıyorum. Bardak poşet çay olarak satılıyor. Eczaneden aldım. Herbalium doğal ürünler yazıyor alt tarafında. Beyaz bir kutusu var. 10-12 lira değişimli eczane fiyatları.
Bu kutu bitince aktardan başka marka aldım Mindivan markası. Aktarda 5 liraya satılıyor.

Sabah öğle ve akşam yemeklerinden yarım saat önce 3-5 dakika demleyerek içtim. ilk hafta 3 kilo verdim ama diyet ve spor yapıyorum. 2 haftadır diyetteyim sanırım ilk hafta daha çok kilo veriliyor.

Karar veremedim hangi marka daha iyi, içerikleri aynımıdır? Kalite nasıldır? Hangisini kullanmalıyım? MİNDİVAN daha iyi çok eski ve sadece bitkisel ürünler yapan bir firma konusunda uzmanlar bence fiatıda cazip 5 tl ben pazarlık yaptım 3 tanesini 12 tl ye aldım sizde yapın :KK70::sinifsinif:

Sankı fırmanın satıŞ temsılcısı gıbı yazmıŞın hıÇ samımı deĞıl tamamen reklam senınkı

satılıyo zaten :) ''xxxxxxxxx'' adında bi sitede.bana aktardan gidip alıp onları karıştırmak çok zor geliyo açıkcası :) netten araştırdım bu sitede CEMRE marka LİFE FORM YEŞİL ÇAYLI die biçay var ve içerisinde bu çaylardan hariç bikaç tane daha çay var zayıflamaya yardımcı.ben kullanalı 11 gün oldu 3,5 kg verdim.ayda 8 kg verdiriyo die de not geçiyo zaten.ben memnun kaldım kullanmayada devam ediyorum :)

cevap:
sanki firmanın reklamını yapıyorsun gibi hiç samimi değil :uhm:

Son düzenleyen: Moderatör:
barmel merhabalar, beşibiryerde çay kullanmaya başladıktan birkaç gün sonra mesajlarınızı gördüm, şimdi bu çaya mı dönsem diye düşünürken bahsettiğiniz life form yeşil çaylı yı internetten araştırdım, ter yoluyla kilo verdiriyo diye yazmışlar. kullananlar yazabilirmi acaba gerçekten çok mu terletiyo, hani havalarda ısınıyo, bide çay terletirse sırılsıklam olup, rezil olmayalım.ayrıca internet dışından çayı alabileciğimiz başka bir yer varmı? şimdiden teşekkürler.

aktarlarda MİNDİVAN beşi bir yerde olarak satılıyor sallama poşet çay tavsiye ederim 5 tl civarında

merhaba,
bu caylar zayıflamak ıcın ıse yarayabılır belkı o konuda bılgım yok fakat paylasmak ıstedıgım bırsey var LÜTFEN MATE ÇAYI ıÇMEYıN!!!! mate cayı hakkında ararstırma yapılmamıs oldugundan bahsedılmıs, aksıne bu cay gunumuzde bır cok arastırmaya konu olmus karsınojen bır ıcecektır!!

MATE CAYININ iciNDE YUKSEK DERECEDE KARSINOJENLER BULUNDUGU ISPATLANDI ASAGIDAKI ALINTILAR TAMAMEN ORJINAL MAKALELERDENDIR, ONUN YERINE YESIL CAY FILAN ICIN NE OLUR ZAYIFLAMAYA CALISIRKEN KANSERE DAVET CIKARMAYALIM..

High Levels of Carcinogenic Polycyclic Aromatic Hydrocarbons in Mate Drinks
Farin Kamangar1, Michele M. Schantz2, Christian C. Abnet1, Renato B. Fagundes3 and Sanford M. Dawsey1

Drinking mate has been associated with cancers of the esophagus, oropharynx, larynx, lung, kidney, and bladder. We conducted this study to determine whether drinking mate could lead to substantial exposure to polycyclic aromatic hydrocarbons (PAH), including known carcinogens, such as benzo[a]pyrene.

Conclusion: Very high concentrations of carcinogenic PAHs were found in yerba mate leaves and in hot and cold mate infusions. Our results support the hypothesis that the carcinogenicity of mate may be related to its PAH content. (Cancer Epidemiol Biomarkers Prev 2008;17(5):1262–8)

Non-alcoholic beverages and risk of bladder cancer in Uruguay
Eduardo De Stefani,1 Paolo Boffetta,2 Hugo Deneo-Pellegrini,1 Pelayo Correa,3 Alvaro L Ronco,4 Paul Brennan,2 Gilles Ferro,2 Giselle Acosta,1 and María Mendilaharsu1

A previous study from Uruguay suggested a high risk of bladder cancer associated with maté drinking. We conducted an additional case-control study in order to further explore the role of non-alcoholic beverages in bladder carcinogenesis.

In summary, we found very high mass fractions of total and carcinogenic PAHs in processed dry yerba mate leaves and in both hot and cold mate infusions. Our results support the hypothesis that the carcinogenicity of mate may be related to its PAH content.

bu konuyla ılgılı daha bır cok makale bulunuyor ancak ben sadece ıkısınden alıntı yaptım googleda arama yaptıgınızda aynı makalelere sızlerde ulasabılırsınız, ozetle sıcak yada soguk ıcılmesı durumunda mate cayı bas ve boyun kanserlerı ozafagus kanserı ve daha bır cok kanser tıpıne yol acabılıyor cunku ıcerısınde yuksek duzeyde kanserojen maddeler bulunuyor..

bılgınıze...

Ben bir haftadır sabah öğle aksam bir bardak ılık suyun içine iki yemek kaşığı elma sirkesi koyup içiyordum.Bir haftada egzersiz yapmadan bir kilo verdim.Ama bu çayı duyunca çooook heveslendim ve yarın hemen bakıcam alabilirsem baslıcam. tesekkürler.....

:lepi::lepi::lepi::lepi:
Ben bir haftadır sabah öğle aksam bir bardak ılık suyun içine iki yemek kaşığı elma sirkesi koyup içiyordum.Bir haftada egzersiz yapmadan bir kilo verdim.Ama bu çayı duyunca çooook heveslendim ve yarın hemen bakıcam alabilirsem baslıcam. tesekkürler.....

:sm_cool::sm_cool::sm_cool:

sabacım cevabın için teşekkür ederim, gerçekten fiyatıda uygun mindivan beşibir yerde çayının.ben garden life beşibir yerde çayını 10 lr.dan almıştım, aynı işe yaradıktan sonra neden fazla verelim ki.
birde benim içtiğim çay ilginçtir sivilce yaptı.başka bir arkadaş daha yazmıştı, yağlar çenemden fışkırıyo diye, benim de çene kısmım sivilcelendi.bu yüzden de değiştirmek istedim, markalar arası farklılık gösterebilir.mindivanı deneyeceğim kesinlikle.
ferhanebrar inşallah kilo konusunda zafer bizim olur, benim ihtiyacım var çünkü.a.s.

arkadaşlar önce merhabalar kendi buluşumu paylaşmak istedim erimeye baladım sonunda 2günde 2kilo verdim daha verirsem yazarım şiddetle tavsiye ediyorum buluşumu herşey sebest sabah kalkınca 1bardak scak suya 1yemek kaşıgı elma sirkesi arkasından 1bardak sıcak su en önemlisi her yemekte 1ltre su geçebilirde püf nokta iki lokmada 1 1bardak su içilecek zaten istesende fazla yiyemiyorsun ve her yemek ten önce sabahki gibi sirkeli ve sirkesiz sıcak su işe yararsa paylaşırsanız sevinirim

elma sirkesi gaz yaptı bende vede bir hafta kullandım 1 kilo bile veremedim
sabah akşam içip üstüne su içtim bol bol
3 kilocuk vermek istiyorum
napmamaı önerirsiniz
diyet yapamıyorum
oturarak çalışıyorum

9 günde 4 kilo vermişim ama nasıl verdiğimi bilmiyorum:KK43:( tek yaptığım hamur işinden uzak durdum, tatlı yemedim 4-5 gündür de sabahları ballı elma sirkeli ılık-sıcak arası su içiyorum ve spor yapmaktan nefret ettiğim için sadece kalçamı bol bol sallıyorum bi nevi titretiyorum umarım bu elma sirkesi işe yarıyordur gelişmeleri bildiririm

bazıları yazmışlar.sivilce çıktı,miğdem bulandı diye,içmeyin kardeşim bünyeniz kötüyse,bu otlar nerdeyse yüzyıllardır var.eskilerimiz kullanmışlar ,aktarlarda satılıyor.demekki bildikleri birşey var.birisi miğdesi bulandı diye yok saçmadır yok kötüdür.o arkadaşlara diyorum ki bünyen kötüyse kullanma arkadaşım,sen bizim doğal yöntemlerimizi otlarımızı küçümseyemezsin.senin böyle şeye hakkın yok.onlar bizim özümüz...şakkıdı

bende içmeyi düşünüyorum çünkü form çaylarınla kilo verdim bununla daha güzel verilir diye düşünüyorum aslında işin özü (kiraz sapı maydonoz biberiye kekik) buda dördü bir yerde..yerimseniben

muhtesem bi cay.. bu caya bildigim bi iki malzeme ekledim ve etkiyi 3 e katladı... tarif söylee

ölçülü suyumuza aynı olçüteki bütün bu otları atıyorum dag kekigi karanfil çubuk tarçın top karabiber koyuyorum 1 limonu sıkıp kabuguyla atıyorum elmayı bölüp atıp kaynatıyorum . soguyunca siselere koyup hergun bi bardak kadar ısıtıp içiyorum..

yurtdışında olan biri vardı sanırım .. bulamam diyodu bu otları... bu otları bulamazsa elma limon karanfil tarcın karabiber karışımını kaynatsın metebolizmayı hızlandırıp yag yakımını sagıyo :))) herkese simdiden kolay gelsin :))

valla 4 gündür kullanıyorum.tuvalet sıklığından başka olumsuz durumu yok tavsiye ederim.zayıflamak için erken daha :nazar:

kızlar bence hergun elma sırekesı ıcın muthiş bişey ben bır gunde 400 gr verdım dusunun

bişi bir yerdeyi daha öncede çok kez duydum ama yapmamıştım..10 günde 200 gr verebildim metabolizmam durdu..yarın hemen alıp başlayacagım belki bir faydası olur metabolizmama kaydirigubbakcemile2

X