Gebeliğe Hazırlık Beta Hcg Değerleri

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.

enonc

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Haziran 2023
3
1
31
Merhabalar

Sizlere danışmak istediğiö bir konu var, bugün başımdan çok saçma bir durum geçti.

Tüp bebek tedavimi başarı ile bitirdim transfer oldum. Henüz ilk denememiz. 10 gün sonra test yaptık, sonuç pozitif oldu.

Labratuardan toplamda 3 kan testi yaptırdık.

İlk testimiz 319 çıktı,
İkincisi 649 çıktı
ÜÇüncüsü de 648 çıktı(bugün)

İkişer gün ara ile yaptırdık testleri. Çok üzüldük. Doktorumuzu aradık ve emin olmak için farklı bir labratuarda bie test daha istedi ve sonuç az önce geldi 1500> çıktı. 1500 üatü olduğy için yarın farklı bir beta hcg testi yapmamız gerektiğini söylediler.

643 değerini yapan hastaneyi aradım ve bu şekilde olduğunu anlattım. Onlarda hata payının olmadığını söylediler. Yeniden test yaptırdık bunub üzerine ve yine 1500 üzeri çıktı. 642 sonucu ile 1500> testleri arasında sadece 2 saat var.

Benimle aynı durumu yaiayan oldu mu? Boşu boşuna stres sıkıntı üzüntü çektim 2 saat boyunca. Yeni sonuç aldığım haataneyide tetit ettirmek için aradım doğruluğundan ve onlarda bizde hata olmaz dedi.

Çok saçma bir durumda kaldık ortada. Yarın tekrardan bir test yaptıracağım.

Gebelik tecrübem yok ama hata payının olmaması imkansız. Tüm dünyadan farklı bi teknoloji mi kullanıyorlarmış neymiş de bu kadar net konuşuyorlar? Siz canınızı sıkmayın, umarım sağlıkla devam eder

Teşekkür ederim. İnşallah. Bu olay bugün çok yıprattı beni. Artık düşünmekten kötü bir şey olacak diye çok korkuyorum.

Canım merhaba sonucun ne oldu acaba??? 🥺 Benzer durumu şuan yaşıyorum

Herşey normal ve güzel gidiyor. Hastane piskolojimi bir tık bozmuştu kuzum ama ertesi gün doğru sonucu alınca rahatladık.

Sizin durumunuz nedir acaba? Bende salı akşam 150 ctesi sabah 288 beta değeri gördüm doktor olumlu konuşmadı. Laboratuvar yanılma durumu var mıdır
Bir diğer postta da sormuşsunuz başkalarına da destek olsun diye yazayım. Çarşamba günü 46 dan 33.6 ya düştü cumartesi günü ise biyokimyasal gebeliğe döndüğü için regl oldum.

X