Beta HCG düzenli artmamış

menekse_234

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
17 Ekim 2018
460
455
34
Tüp bebekle hamile kaldı.2 adet 5. Gün emriyosu transfer edildi. 12. Gün 559 beta ile hamileliğimi öğrendim. Doktorum beta takibi yap falan demedi direk iki hafta sonra kontrole gelirsin dedi. Beklerken 3 gün sonra ilaç yazdırmaya gidince beta HCG baktırdım tekrar 853 çıktı. 2 katından az artmıştı 3 günde. Yaptırdığım kurumlar farklı olduğu için çok anlam yüklemedim. Tekrar 6 gün sonra yine ilaç yazdırmaya gidince baktırdım bu defa 1964 çıktı. Doğru düzgün yükselmiyor.

Bu arada hiç bir belirti de hissetmiyorum başından beri ne göğüs hassasiyeti ne mide bulantısı hiç bir şey yok.

Böyle düzensiz artışı olup hamileliği sağlıklı ilerleyen var mı? Lütfen yardım edin.

Tüp bebekle hamile kaldı.2 adet 5. Gün emriyosu transfer edildi. 12. Gün 559 beta ile hamileliğimi öğrendim. Doktorum beta takibi yap falan demedi direk iki hafta sonra kontrole gelirsin dedi. Beklerken 3 gün sonra ilaç yazdırmaya gidince beta HCG baktırdım tekrar 853 çıktı. 2 katından az artmıştı 3 günde. Yaptırdığım kurumlar farklı olduğu için çok anlam yüklemedim. Tekrar 6 gün sonra yine ilaç yazdırmaya gidince baktırdım bu defa 1964 çıktı. Doğru düzgün yükselmiyor.

Bu arada hiç bir belirti de hissetmiyorum başından beri ne göğüs hassasiyeti ne mide bulantısı hiç bir şey yok.

Böyle düzensiz artışı olup hamileliği sağlıklı ilerleyen var mı? Lütfen yardım edin.
Zaten belirtiler hemen oyle hızlı olmaz ama artışı gercekten az olmus doktorunuz ne dedi

Salı günü gel bir bakalım dedi. Bazen böyle olabiliyor dedi ama şu an 6 haftalık gibi oluyor 6. Haftada hep daha yüksek değerler oluyor sanki
Ya sizin gibi biri vardi yurt disinda onunlada uzun uzun konusmusduk doktoru hic umut vermiyodu ama kalp atisini duymuştu sonra noldu bilmiyorum bakındım kimdi diye bulsam sizi etiketlicekdim ama bulamadim yaa

Arkadaşlar merhabalar benim 2,07 çıktı doktor yükselebilir de dusebilirde dedi daha çok erken dedi 9 gün sonra test yaptim

Ya sizin gibi biri vardi yurt disinda onunlada uzun uzun konusmusduk doktoru hic umut vermiyodu ama kalp atisini duymuştu sonra noldu bilmiyorum bakındım kimdi diye bulsam sizi etiketlicekdim ama bulamadim yaa
Ben de başlıklara çok baktım benim gibi olup olumlu sonuç alan var mı diye ama hiç bulamadım 😢4. Transferim bu öncesinde de kendiliğinden olan boş gebeliğim var. Allah umarım bu defa nasip etmiştir.

Aslinda kese gorunur artik... dr ne dedi..bide artisin belli bi zaman sonra 2 degil 3 veya 4 gunde 2 kati artis oldugunu biliyorum. Rakamlari net hatirlamiyorum.

Benim normal gonal f kullandım sonra çatlatma iğnesi vuruldum bugün 9 gün sonuç verdim bu sonuç çıktı
Şu an gebelik yok gözüküyor bir de o minik yükselişin sebebi çatlatma iğnesi olabilir. Doktor test günü vermiştir illa ki o gün baktırsanız daha iyi olur

Merhaba benim de betam düzenli artmamıştı iki günde bir ölçümle şu şekildeydi fikir vermesi açısından yazayım, 201, 270, 467,1302. Yani herkeste illa kitabına uygun gidecek diye bir şey yok :) inşallah sağlıklı bir gebeliktir hakkınızda hayırlısı olsun

Gebeliğiniz ikiz başlamış sonra biri devam etmemiş olabilir, çünkü başta 559 çok iyi bi değer ikiz gibi ,

Merhaba,
Ben 3. Gün dondurulmuş embriyosu (2şerli) 2 farklı transferimin beta hcg artışlarını paylaşmak isterim. İlk transferim 14.09.2023 tarihinde yapıldı.
12. Gün: 512 (26.09.2023)
14. Gün: 784
16. Gün:1093
19. Gün:2030
22. Gün: 2395
6. Hafta Kese göründü fakat tam yuvarlak değildi ve 2-3 gün kadar geriden geliyordu
Tam 7 haftalıkken kalp atışı aldık.
8+3 günken kontrol vardı, kalp atışı kesilmiş ve büyümemişti, 3 gün sonra düşük yaptım.

2. Transferimi 10.01.2024 tarihinde oldum.
9. Gün: 112 (19.01.2024)
12. Gün: 383
15. Gün: 626
17. Gün: 1640
19. Gün: 2645 (29.01.2024)
Yine düzensiz bir artışla karşı karşıyayım. Bu Cuma ilk muayenemi olacağım. Bakalım doktor ne diyecek, heyecanla bekliyorum.

Merhaba benim de betam düzenli artmamıştı iki günde bir ölçümle şu şekildeydi fikir vermesi açısından yazayım, 201, 270, 467,1302. Yani herkeste illa kitabına uygun gidecek diye bir şey yok :) inşallah sağlıklı bir gebeliktir hakkınızda hayırlısı olsun
Sizin bu verdiğiniz değerler sonrası şuanda gebelik devam mı ediyor yoksa bebeğiniz doğdu mu?

X