Beta hcg yavaş artması

Bence biraz sakin olmalısın :) çünkü en başta farklı yerlerde kan verdiğini belirtmemişsin. Bazı kurumların hcg referans aralığı farklı oluyor. İlk yazdığını okuduğumda görseydim ben de gebeliğin oluşmayacağını düşünür ve heveslenme sen derdim. 5 günde 2 kat artış hiç normal değil çünkü. Ve genelde kimyasala dönüyor. Tecrübe etmişliğimiz de burda bolca görmüşlüğümüz de var. Hemşire hanım da size doğal olarak heveslenme demiş. Siz sonra başka yerlerde kan verdiğinizi söylemişsiniz; bu kadar kızmanıza gerek yok. Neyse ki bebeğiniz sağlıklı büyümüş. Umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız…
Merhaba. Ben de kanda pozitif gördüm fakat ilerlemesi çok düşük oldu 48. 52. Ve 33 e düştü.bu duruma kimyasal deniyor sanırım .Doktorla iletişime geçme şansım yok laboratuvara bilgi veriyoruz sadece. Değerde Düşme başladığı için ilaçları bıraktım (8martcuma) ve tekrar kanda beta baktirmadim. Dün bir kaç damla kan geldi şimdi çok az pecetede leke şeklinde. Merak ettiğim ne zaman adet olacağım.

doktor sağlıklı olduğunu ve haftasıyla aynı doğrultuda ilerlediğini söylüyor siz kadın doğum uzmanı mısınız size muayene oldum da benim mi haberim yok beta hcg değeri herkeste aynı oranda yükselmek zorunda değilmiş ayrıca kese gözüktükten sonra beta bakılması anlamsız bir durumuş bakılmamalıymış biz burda başlık açtığımızda insanlar başına gelen olaylardan örnekler verir kendisi üzerinden yorum yapar direkt sizin gibi bir tarafından uydurma bilgilerle insanların en stressiz olması gereken zamanda üzmez ümidini kesmez hala bebeğin sağlıklı olduğunu göstermez diyebilmenize haykırarak güldüm yani koskoca 6 yıl tıp okumuş adam 30 yıl belki sizin beyninize bulunan hücrelerden daha fazla hastaya bakmış doktor sağlıklı olup olmadığını ayırt edemiyor siz ediyorsunuz burda insanların psikolojisini bozmaya devam edin insan yaşattığını yasamadan ölmezmiş👋🏻
Kuzum kesinlikle böyle negatif insanları dikkate alma! Ay ben bile sinir oldum.. Nedir yani bu insanın yaşadığı mutluluğu bozmak?? O zaman kucağımıza alana kadar hamileliğimize sevinmeyelim ??? Sonuçta doğumda ölen bebek sayısıda azımsanır değil???!!!
Ayrıca şunu söyleyeyim kuzum benim düzenli arttı 220 ye kadar, 400 lerde değer beklerken 329 çıktı öyle panik yaptım ki.. şuan kızım 26+5 ve sağlıklı şekilde ilerliyor gebeliğim 🥰🧿 aslında X2 katı yada minimum %60 artışta çok aranır birşey değilmiş onu öğrenmiş oldum.
O günlerde şöyle negatif bir yorum alsam sanırım kahrolurdum. Bebeğimiz tüp bebek merkezi tedavisinde oldu üstelik.. 2 ay öncesinde de biyokimyasal gebelik geçirmiştim. 46lara kadar ancak yükselmişti..

Bence biraz sakin olmalısın :) çünkü en başta farklı yerlerde kan verdiğini belirtmemişsin. Bazı kurumların hcg referans aralığı farklı oluyor. İlk yazdığını okuduğumda görseydim ben de gebeliğin oluşmayacağını düşünür ve heveslenme sen derdim. 5 günde 2 kat artış hiç normal değil çünkü. Ve genelde kimyasala dönüyor. Tecrübe etmişliğimiz de burda bolca görmüşlüğümüz de var. Hemşire hanım da size doğal olarak heveslenme demiş. Siz sonra başka yerlerde kan verdiğinizi söylemişsiniz; bu kadar kızmanıza gerek yok. Neyse ki bebeğiniz sağlıklı büyümüş. Umarım sağlıkla kucağınıza alırsınız…
Çok teşekkür ederim . Bazen bizlerin de sabrı sınanıyor tabii özellikle mesleki konudan vurulmak daha can sıkıcı oluyor. Kendinize iyi bakın objektif görüşlerinizi eksiltmeyin hiç

ya allahım ya seni hemşire yapanlara mı söveyim yoksa o okula alıp 4 yıl boşuna eğitim verene mi doktor diyorum bak doktor hemşire değil teknisyen değil 6 yıl tıp okumuş tusa girmiş uzmanlık alan adam kese görüldükten sonra bakılmaması gerektiğini bebeğimin kese olduğunu kalp atışlarının olduğunu söylüyor dinletiyor sen hala beta diyorsun burda ki bilgisiz dediğin insanların bebek kesedeyken beta baktırılmayacağının ultrason ile takip edileceğini bilir sen hemşire falan olamazsın evde oturan mutsuz insanların mutluluğunu kıskanan belkide bu duyguları hiç bir zaman yaşamayacak bir kadınsın ha çocuğun olmuyorsa ve bunları yazıp hamile olanların psikolojisini bozmak için burdaysan yinde de sana kötü bir niyet etmiyorum allah kalbine göre versin daha fazla da yorum yapıp benim canımı sıkma.
Bekarım :) mutsuz da değilim çok şükür sağlığım işim gücüm yerinde . Biz sizler gibi duruma duygusal yaklaşamıyoruz çünkü alıştık. Gebelik olmadığını ya da sağlıksız olduğunu söylerken bu bize normal geliyor çünkü artık iş olarak bakıyoruz olaya. Bunun kalple merhametle duyguyla da alakası yok pek . Kimse de beni hemşire yapmadı kendi çabamla okudum çalıştım oldum :)

Bence ne olursa olsun “doğumda görürüm seni derdim ama demeyeceğim çünkü dediğim gibi olacak” deme lüksüne sahip değilsiniz. İleriyi sadece ve sadece Allah görür. Siz her gün vaka görüp alışkın olabilirsiniz. Böyle taş kalpli gibi konuşmaları yakıştıramadım. Hepimiz anne olmak için canımızı dişimize takmışız. Doğuramayacaksın görürsün demek korkunç bir söylem biçimi. Gerçekten bu mübarek aylarda nasıl bir mucize olur kimse hiçççç kimse bilemez. Tövbe haşa
İdrara sıkışık olan hastaları öncelik olarak muayeneye aldığımız için gebelik şüphesiyle gelen çift tarafından azarlanmıştık hastanenin ortasında . Her gelişlerinde bize yapılan muamelenin haddi hesabı yoktu . Hanımefendinin çatısı dar ve bebeğin doğum kanalına sıkışmasıyla çok zor bir doğum gerçekleşti acil sezeryana almıştık. Bize bağıran çağıran ve ezikmiş muamelesi yapan eşinin kapıda bize yalvarışları aklımdan çıkmıyor . Kusura bakmayın ama bunun taş kalplilikle değil de daha çok tecrübeyle alakası var

Merhaba. Ben de kanda pozitif gördüm fakat ilerlemesi çok düşük oldu 48. 52. Ve 33 e düştü.bu duruma kimyasal deniyor sanırım .Doktorla iletişime geçme şansım yok laboratuvara bilgi veriyoruz sadece. Değerde Düşme başladığı için ilaçları bıraktım (8martcuma) ve tekrar kanda beta baktirmadim. Dün bir kaç damla kan geldi şimdi çok az pecetede leke şeklinde. Merak ettiğim ne zaman adet olacağım.
Kimyasal gebelik olup olmadığını öğrenebilmek için doktor kontrolü şart. Kimyasal gebelik ise tarlusal yazacaktır ama değilse duruma göre tedavi şekli değişir bu sebeple net bir şey söylemek pek mümkün olmaz . Yine de risk almayıp muayene olmanız daha iyi olacaktır sizin için . Dış gebelik olup olmadığını öğrenmek için kan değerleriniz yeterli değil bu değerlerde henüz kese rahim yuvasına veya tüplere yerleşmiş olmaz bu sebeple teşhis için erken .

Kuzum kesinlikle böyle negatif insanları dikkate alma! Ay ben bile sinir oldum.. Nedir yani bu insanın yaşadığı mutluluğu bozmak?? O zaman kucağımıza alana kadar hamileliğimize sevinmeyelim ??? Sonuçta doğumda ölen bebek sayısıda azımsanır değil???!!!
Ayrıca şunu söyleyeyim kuzum benim düzenli arttı 220 ye kadar, 400 lerde değer beklerken 329 çıktı öyle panik yaptım ki.. şuan kızım 26+5 ve sağlıklı şekilde ilerliyor gebeliğim 🥰🧿 aslında X2 katı yada minimum %60 artışta çok aranır birşey değilmiş onu öğrenmiş oldum.
O günlerde şöyle negatif bir yorum alsam sanırım kahrolurdum. Bebeğimiz tüp bebek merkezi tedavisinde oldu üstelik.. 2 ay öncesinde de biyokimyasal gebelik geçirmiştim. 46lara kadar ancak yükselmişti..
canım iyi niyetli insanlar olduğu kadar maalesef ki kötü kalpli insanlarda mevcut inşallah bebişlerimizi sağlıklı bir şekilde kucağımıza almayı nasip eder Allahım🤍😍🧿

Kuzu bu konuda hiç bilgi sahibi değilim malesef yani bu kadar az hcg değeri kimyasal mıdırr başka bir şey midir hiç bilemiyorum ki. Doktora görünmen çok daha iyi olur bence en kısa zamanda da git derim… Kimyasalda genelde bir 500-600-1000 bandı görüyor, okuyordum. Seni yanlış yönlendirmek hiç istemem…

canım bugün kalp atışlarını duyduk bebeğim gayet sağlıklı lütfen burda insanlara olumsuz yorum yapıp ümitlerini kesmeyin 🙏🏼
Böyle örnekleri görünce çok seviniyorum Allah bağışlasın 🤲🏻 rabbim bize de kalp atışını duymayı sağlıkla ilerlemeyi nasip etsin 🥹🥰

Merhaba kızlar ilk beta değerim 48.64 çıktı 36 saat sonra yine yapıldı 82.69 çıktı 32 saat sonra 125 çıktı bana yardımcı olun lütfen değerler nasıl bi doktor normal diyo diğeri başka bişey çok korkuyorum
Çok da iyi ve guvendigim doktorum bana bhcg nin%60 artışın bile normal kabul edilebilecegini, bazen gebelik kesesinin yüksek bhcg degerlerinde gorulebilen gebeler de oldugunu söyledi. Duzenli ultrasonla bazı seyler netlesir. Sadece bhcg artisü tek basina yeterli bir parametre degil her zaman

Kızlar merhabâ beta hakkında sorum olacaktı paniğimi mazur görün daha önce bir kaybım var.. Yorumlarsanız sevinirim
8 mart 42.58
10 mart 127.18
13 mart 531.80
15 mart 1183

Arkadaşlar son adet tarihim 9 şubat. 7 martta hcg 154 çıktı 12 martta 744 19 martta 4733 sizce ilerleme nasıl ? Ayrıca ne zaman ultrasonda karından bakılınca görebilirim fikri olan var mı🥰

Arkadaşlar son adet tarihim 9 şubat. 7 martta hcg 154 çıktı 12 martta 744 19 martta 4733 sizce ilerleme nasıl ? Ayrıca ne zaman ultrasonda karından bakılınca görebilirim fikri olan var mı🥰
şuan görebilmen gerekiyor canım 4500-5000 olunca gözüküyor

Benim değerim 2.50 çıktı adetim 7 gün geçti tekrar kan vericem evde yapılan testte çift çizgi ama silik çıkıyor bu değer artarmi sizce hamilelik oluyomu lütfen cevap verin
Sonuç ne öğrenebildiniz mi? Dün bende test verdim. 3 gün geciktim sol kasık ağrısı şikayetiyle gittim 2.5 çıktı betam. Bazıları yükselir diyor bazıları da negatif diyor. Sizde durum nedir?

X