Beyaz piramitler ......

Lereenim

Onur Üyesi
Pro Üye
17 Ağustos 2006
4.371
1.798
Beyaz Pİramİt Ve Türkler

BEYAZ PİRAMİT- Resmi Tarihin Çöküşü

Türkleri bütün dünyaya geri bir millet olarak tanıtan görüş, bizim de içimize girmiştir. Evvelâ, millete tarihini,
asil bir millete mensup bulunduğunu, bütün medeniyetlerin anası olan ileri bir milletin çocukları olduğunu öğretmeliyiz.

1930 (Ahmet Hamdi Başar, Atatürk'le 3 ay, s. 122)
ORTA ASYADAKİ TÜRK PİRAMİTLERİ
Bugün Çin Halk Cumhuriyeti'nin sınırları içerisinde yer alan, Xian şehrine 100 km uzaklıkta Qin Ling Shan dağlarında
Ön-Türk uygarlıklarından birisi tarafından inşa edilmiş, etrafında irili ufaklı 100 adet piramitle beraber, 300 metre
yüksekliğinde bir piramit bulunmaktadır;
BEYAZ PİRAMİT
Beyaz Piramit'in ikinci dünya savaşı sırasında Çin'e yardım malzemesi ***üren bir C-54 uçağından çekilen fotoğrafı
1957 yılında ilk kez Life dergisinde yayınlanmıştır.
Bu piramitleri araştırmak üzere1994 yılında Şensi bölgesinde bir araştırma gezisi yapan Alman bilim adamı Hartwig Hausdof
kendi koleksiyonundan birkaç resmin halka açılmasına izin vermiştir. Hausdorf'a göre piramitlerin yapım tarihi
en az M.Ö. 2500'ler civarındadır.
Bölge Çin Halk Cumhuriyeti tarafından yasak bölge ilan edilmiş olduğundan dolayı Piramitler içerisinde bulunan
Mısır medeniyetinden çok ileri bir teknikle mumyalanmış olan cesetler ve Ön-Türkçe yazıtlar üzerinde araştırma
yapılamamaktadır. Türk Bilim adamı Kazım MİRŞAN yaptığı araştırmalarda Ön-Türk uygarlıkları tarafından OT-OĞ olarak
isimlendirilen Ön-Mısır'a M.Ö 3000 Yıllarında Doğu Anadolu'dan Isub-Ög yazısının gittiğini tespit etmiştir.
Kazım MİRŞAN'ın bugüne kadar anlamı çözülemeyen 184 adet mısır hiyeroglifini Ön-Türkçe olarak okumuş olduğu
ve mumyalama tekniklerinin yine M.Ö. 3000'li yıllarda Altaylarda geliştirildiği düşünülürse Piramit inşa teknolojisinin
Eski Mısır'a Ön-Türk Uygarlıkları tarafından öğretildiği sonucuna ulaşılmaktadır.
Tüm İnsanlık tarihini değiştirerek; MEDENİYETİN ASIL YARATICISININ TÜRKLER OLDUĞU SONUCUNU DOĞURAN bu olağanüstü
keşif batılı bilim adamları(!) tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte ve insanlığın bilgisinden daha uzun süre
saklanması mümkün olmayan bu piramitleri başka bir uygarlığa mal etmeyi amaçlayan maksatlı çalışmalar yapılmaktadır.

Son düzenleyen: Moderatör:
bu avrupa denen yada medenıyet ulkesı kabul edılen pek cok ulkeden gecmıste daha ılerı de omusuz...avrupa pek cok seyı bızden ogrenmış...
ama kendılerıne mahal etmişler...
burda bırazda bızlerın sucuda var...ya savunamadık..yada sahıp cıkmadık..yada ugraşmadık sanırım....
yada ugrastıgımız zaman karsımıza engeller cıktı...
afedersınız ama alaturka wc ılk turklerden cıkmıs..ama yanlıs bılmıyorsam fransa sahıplenmış...
yada sımdılerde yunanıstan lokumumuza sahıp cıkma derdınde..benım aklıma bunlar geldı tarıhte pek cok ılklere ımza atam turkler ...yılmamıslar...
bız onlar kadar sahıp cıkamıyormuyuz ne...???????

ve bır kez daha atalarımla guruda duydum cunku bılmıyordum...ogretılmedı işte sahıp cıkmakta ogrenmeklede ılgısı var..

canım tıkladım ama sayfaya gırıs engellenmıs yazısı cıkıyor...

ne kadar acı,atalarımızın yaptığı eserlerin kaybolması yada başkalarının sahip çıkması,gercekten üzücü.kültür bakanlığı bunu bilmiyormu,gercekleri belgeleriyle sunup bu benzeri keşiflerimize sahip çıkılması gerekiyor.
bnede tıkladım ama sayfa acılmıyor.

aslında o kadar çok taktir edilecek yönlerimiz var ki, fakat bunların kıymetini kaybettikten sonra anlıyoruz. başta aile yaşamımızı kaybediyoruz. örf ve adetlerimizi yok ediyoruz. örnek alınacak her davranış ilerki yaşamlarda belki incelenecek. ama yine bize değilde başkalarına mal edilerek bahsedilecek. belki biz o zamanda yine özümüze ait şeylere sahip çıkamayacağız. bunlar neden? kendimizi neden küçümsüyoruz? biz aslında zeki ve üstün bir ırkız. bunu kabullenmek neden bu kadar zor? buluşlarımız niye başkalarına aitmiş gibi gösterilsin. bunlara sahip çıkmak aslında bu kadar zor değildir sanırım. mumyalama işini mısırlılara ait biliyordum. piramitleri mısırlıların yaptığını sanıyordum. aslı bu değilmiş anladığım. çok yazık. gerçekten bize yanlı davranılıyormuş. buna çok üzüldüm.
canım siteye giriş engelli. göremediğim için çok üzgünüm.

canım çok güzel hassas bir konuya parmak basmışsın yine teşekkürler

Ceviz Kabuğu Progamın'a katılan (İzleyici telefonu) Halil Şıvgın (Eski "Sağlık Bakanı" şöyle ne demiş bakalım

"1984 yılında ben Çin'i ziyaret ettim, Çin'i ziyaretim sırasında Turfan'a götürdüler. İlk defa Turfan'a giden Türk heyetinin mensubu olmakla da gerçekten gurur duyuyorum. Orada bizi gezdirirken mumya bulduklarını söylediler ve biz mumyaları gördük. O gördüğümüz mumyaların Mısır'daki mumyalardan çok farklı olduğunu ifade ettiler, yani teknoloji olarak, yapımı olarak Mısır'daki mumyaların önünde olduğunu.

Daha sonra aradan yıllar geçti, bir televizyon kanalında bu konun tartışılmakta olduğunu gördüm. Gerçekten bilimsel olarak, gidilmiş, Mısır mumyalarıyla Turfan'daki mumyalar arasında bir kıyaslama yapılıyor. Bu kıyaslamada, Turfan mumyalarının... ...Ben orada kadın mumyaları gördüm, çocuk mumyaları gördüm, erkek mumyaları gördükm, fakrlı şeylerden. Ve o sırada, hatta bir tanesinde yeterince koruma yapılmamış, bozulmaya başlamılştı müzede gördük onları.

Bu mumyalardaki üstünlüğü bilim adamları ortaya koymaya başladılar. Bilim adamlarının ortaya koydukları bir gerçek var ki, ilk defa mumya kültürünün Türkler'den geliştiği ortaya çıkıyor. Bundan dolayı da ben şimdi iştirak ediyorum. Yani ben bilim adamı değilim, ama bizim bilim adamlarımınızın bu olayın üzerine ciddiyetle eğilmeleri gerekiyor. Eğer Mısır'daki mumya kültürü olduysa, var idiyse geçmişte, onun etrafında da bir kültürün olması lazım. Mısır'ın etrafında mumya kültürüyle ilgili herhangi bir şey yok. Afrika öbür taraf, bu tarafta da yine böyle bir kültür yok. Dolayısıyla, Orta Asya'dan o bölgeye giden Türkler'in varlığı söz konusu olabilir..."

Ben bir katkıda bulunmak istiyorum bu mumyalar konusunda Urumçi mumyalarını söz konusu etmiştir, tabii ki çok önemli. Bakın, buradaki Urumçi'de teşhir edilen mumyalardan ilk birincisi 44 yaşında ve Milattan önce 1000, yani günümüzden 3000 yıllık. Bir başkası gene 1600, en yaşlı olarak da işte bu "Lolan" denilen bayan mumyası var, Doğum'dan önce 2000 bu, yani 4000. Şimdi en büyük özellii iç organlarının çıkartılmamış olması. Başka ?.. Şu andaki mumyaların durumu Mısır mumyalarına nazaran çok daha iyi olması... İleri teknolojide bir mumyalama sistemi öyledir, uygulanmıştır. Dahası, bir mumyanın üzerinde ameliyat izi var, at kılıyla dikilmiş. Amerika doktorların tespiti, dünyada ilk ameliyat veya operasyonlardan bir tanesi olarak kabul ediliyor. Dahası var; burada kumaş ekose ve boyalı ve Doğum'dan önce 2000'i konuşuyoruz, günüzmüden 4000 sene öncesini konuşuyoruz. Ve bunları biz bulmadık; bunlar şu anda Doğu Türkistan'da Urumçi'de teşhir ediliyor.

bothpyramids02.jpg

xianyangmap.jpg

en çok dikkatimi çeken çin turistik bir kaynagı neden gizliyor ülkeleri için bu kadar önemli bir pazarı kapatmalarına sebep olan ne acaba çok merak ediyorum ağaçlarla kapatacak kadar uğraş verdiklerine göre .......
chi_pyr1.jpg
chi_pyr4.jpg

chi_pyr2.jpg

pryamids5.gif

gecen tıkladıgımda goruntu ...bulunamıyordu...
sımdı ıse..resımlerı gordum atalarımızın yaptıgı ve yeterınce sahıp cıkamadıgımız...pıramıtlerı...
cok ılgınc geldı...
ayrıca ev hanımına da TESEKKURLER...goruntulerı buraya kopyalamıs...
lereenım sanada tesekkurler....hıc bılmedıgım bır yerde atalarımızın ızlerı varmı. ve sen bana ogrettın ..

MEDENİYETİN ASIL YARATICISININ TÜRKLER OLDUĞU SONUCUNU DOĞURAN bu olağanüstü
keşif batılı bilim adamları(!) tarafından ısrarla görmezlikten gelinmekte

Bu cümleler herseyi ortaya döküyor... Neden böyle bastirilmis bir ülke olarak kaliyoruz neden ilermelek yerine geriliyoruz..Aslinda herseyin nedeni kabak gibi ortada ama beynimizi sulandiran asil basimizdaki ülkeyi yöneteden gecmis ve gelecek adamlar..Kendi topraklarini satan sattiran insanlarin arasindayiz,bize söz hakki yok sadece boyun egmek var.. Cok üzücü

Ne yazıkki terihimize ve değerlerimize sahip çıkamıyoruz.Piramitlerimiz varmış haberimiz yok .Teşekkürler .

X