Beyazlar almış başını gidiyor

eflatuns

Guru
Kayıtlı Üye
24 Ocak 2012
1.598
1.088
Belki bu da dert mi diyeceksiniz ama beni takıntılı hale getiren aynalara küstüren kafamın sürekli saçlarımda olmasına neden olan şey bu; 26 yaşında beyazlamış olan saçlarım.
Üniversitede can sıkıntısından saçlarımı boyuyordum şimdiyse boyamak istemiyorum ama beyazlarım çok ve hepsi sadece başımın ön görünen kısmında konuşlanmış durumdalar. Arkalarda tek tel beyazım yok, geçen sene 6 ay boyatmadım alışmaya çalıştım ama alışamayıp gidip tekrar boyattım ombre yaptırıp.
Belki uçlarını açtırırsam beyazlar çıkınca gözüme kötü görünmez dedim ombre yaptırdım, diplerim de boyandı aktıkça dore-turuncu bir hal aldı diplerden beyaz beyaz parlamaya başladı.. Şuan yine boyatmama kararı aldım ayrım çizgimi değiştiricem tek tük beyazlarımın olduğu yerden ayırıcam saçlarımı şubata kadar boyatmamayı düşünüyorum. Ama şuan o kadar renk cümbüşü ki kafam bu halde de gezemem ne yapsam işin içinden çıkamadım, kuaförler boyayalım diyor küllü boyasam da 1 ay sonra akıp kızıl kahve oluyor saçlarım.
Beyazları olan arkadaşlarım boyatmayıp mutlu olan var mı ? veya boyatıp '' yoo benim aksa da turunculaşmıyor'' diyen var mı ?
Dert edindim takıntı edindim kurtulamıyorum bu ruh halinden :KK43:

Saç beyazlaması genetik sanırım, teniniz beyazsa koyu kumral çok yakışır, böylece açık renk zorluklarıyla renk tonlarıyla uğraşmazsın, dip boyası yapıp geçersin sürekli koyu kumrala

Saç beyazlaması genetik sanırım, teniniz beyazsa koyu kumral çok yakışır, böylece açık renk zorluklarıyla renk tonlarıyla uğraşmazsın, dip boyası yapıp geçersin sürekli koyu kumrala
İşte sorun şu aslında ben koyu küllü kumral boyatıyorum ama 3 hafta sonra akıyor dip boya ve ortaya çıkan renk kızılımsı kahvemsi sıcak bir ton oluyor o bana hiç mi hiç yakışmıyor o kadar solgun ölü gibi gösteriyor ki, koyuluk kalsa küllülük kalsa zaten boyatırım :KK43:

İşte sorun şu aslında ben koyu küllü kumral boyatıyorum ama 3 hafta sonra akıyor dip boya ve ortaya çıkan renk kızılımsı kahvemsi sıcak bir ton oluyor o bana hiç mi hiç yakışmıyor o kadar solgun ölü gibi gösteriyor ki, koyuluk kalsa küllülük kalsa zaten boyatırım :KK43:
İyide hiç bi saç boyası uzun süre canlı rengini korumaz, boyalı saçlar için olan şampuandan kullanacaksın, ve tekrarlayacaksın başka çaresi yok, küllü birde zordur, istediğini tutturmak zordur, saçın yapısı zemin çok etkiler

Benim eski sevgilim ilginc bir insandi. Bir gun beni oturttu sandalyeye,cikartti çantasından cimbizini (evet cimbizi var) yoldu tek tek beyaz saclarimi:KK49:
Ara sira goruyorum önde tel tel beyaz, ama ama beni rahatsiz etmiyor acikcasi (yas 28)
Boyalarla ilgili bir fikrim yok ama watsonsta gratiste falan sac kalemi gibi seyler var. Genelde erkekler kullaniyor,soyle bir boyuyorlar beyazları -renk degisiyor. Yikaninca yine eski haline geliyor. Seni kirk yilda bir rahatsiz ediyorsa onlardan da alabilirsin...

Kardesimin aniden rahatsizlanmasi sonucu 1 gecede sacim beyazladi benim. Gece bayginlik gecirmsiim uyandim bi baktim aynaya ön sağ tarafi sacimin bembeyaz 1 gecede oldu bu... o gun bugundur artarak devm ediyor, boyuyorum tabiki mecburen.

Benim 19 yaşında başladı. Şu kesin bir gerçek ki, boya saçın beyazlamasını arttırıyor. Eniştem sosyetik kuaför. O da söyledi bunu. Doğal bir renge boyayın madem saçınız rengarenk?

Benim 19 yaşında başladı. Şu kesin bir gerçek ki, boya saçın beyazlamasını arttırıyor. Eniştem sosyetik kuaför. O da söyledi bunu. Doğal bir renge boyayın madem saçınız rengarenk?
Doğru mu beyazlatıyor mu gercekten. Ben de beyazlar yüzünden boyatmayı dusunuyordum. Yapmasam mi🙄

diplerimi kendi rengime yakın doğal bir renge boyatıyorum zaten uçuk dikkat çekici renklerde gözüm yok ama o boyanan doğal renk akıp berbat bir hal alıyor :) o yüzden boyamamak istiyorum kendi doğal koyu tonu kalsın diye beyazlar olsa da yaşamaya alışacağım sanırım alışmak zorundayım

Ya genc insanlara beyaz sacı ben cok yakıştırıyorum. Özge ozpırınccı nın Instagram profiline girin bakın. Sacının önleri beyazlamış ama boyamıyor. Bence bırakın kalsınlar.
Her kırışıklık her beyaz bir yasanmıslık benım gozumde. Sırf beyaz ıcın boyamayın sacınızı

Sacim beyazlasa ve eger ben sacimi surekli boyamak istemiyorsam sacimin uc kisimlarina da ara ara beyaz attiririm. Yani sadece dipler degil uclarda da gri olur.. Bir videoda gormustum kiz resmen kir sacliydi ve inanilmaz orjinal duruyordu. Suan zaten griler falan moda.. Ya da uclara gri omre yaptiririm ve Ustten tek tuk cikanlarla butunlesirdi..

Eklentiler

• 20191128_201343.jpg
    20191128_201343.jpg
    93,3 KB · Görüntüleme: 71
  • Screenshot_20191128-200931_Google.jpg
    Screenshot_20191128-200931_Google.jpg
    98,8 KB · Görüntüleme: 98
  • Screenshot_20191128-200841_Google.jpg
    Screenshot_20191128-200841_Google.jpg
    93,5 KB · Görüntüleme: 112
Benim eski sevgilim ilginc bir insandi. Bir gun beni oturttu sandalyeye,cikartti çantasından cimbizini (evet cimbizi var) yoldu tek tek beyaz saclarimi:KK49:
Ara sira goruyorum önde tel tel beyaz, ama ama beni rahatsiz etmiyor acikcasi (yas 28)
Boyalarla ilgili bir fikrim yok ama watsonsta gratiste falan sac kalemi gibi seyler var. Genelde erkekler kullaniyor,soyle bir boyuyorlar beyazları -renk degisiyor. Yikaninca yine eski haline geliyor. Seni kirk yilda bir rahatsiz ediyorsa onlardan da alabilirsin...

Aaa bunu yapan tek ben degilmisim.
6 yildir itinayla cimbizliyorum

Belki bu da dert mi diyeceksiniz ama beni takıntılı hale getiren aynalara küstüren kafamın sürekli saçlarımda olmasına neden olan şey bu; 26 yaşında beyazlamış olan saçlarım.
Üniversitede can sıkıntısından saçlarımı boyuyordum şimdiyse boyamak istemiyorum ama beyazlarım çok ve hepsi sadece başımın ön görünen kısmında konuşlanmış durumdalar. Arkalarda tek tel beyazım yok, geçen sene 6 ay boyatmadım alışmaya çalıştım ama alışamayıp gidip tekrar boyattım ombre yaptırıp.
Belki uçlarını açtırırsam beyazlar çıkınca gözüme kötü görünmez dedim ombre yaptırdım, diplerim de boyandı aktıkça dore-turuncu bir hal aldı diplerden beyaz beyaz parlamaya başladı.. Şuan yine boyatmama kararı aldım ayrım çizgimi değiştiricem tek tük beyazlarımın olduğu yerden ayırıcam saçlarımı şubata kadar boyatmamayı düşünüyorum. Ama şuan o kadar renk cümbüşü ki kafam bu halde de gezemem ne yapsam işin içinden çıkamadım, kuaförler boyayalım diyor küllü boyasam da 1 ay sonra akıp kızıl kahve oluyor saçlarım.
Beyazları olan arkadaşlarım boyatmayıp mutlu olan var mı ? veya boyatıp '' yoo benim aksa da turunculaşmıyor'' diyen var mı ?
Dert edindim takıntı edindim kurtulamıyorum bu ruh halinden :KK43:
Geçenlerde saçım dökülüyor diye Hindistan da yaşayan bir bayandan sosyal medya üzerinde amla yağı sipariş ettim. Amla yağı hindistanda yaygın kullanılıyormuş. Daha önce anneme de sipariş vermiştik. Bu yağın özelliklerinin arasında beyazlamayı durdurduğu, mevcut beyazların koyulaştığı vardı. Ama ne yalan söyleyim inanmadım. Ama annemin beyazları griye dönmeye başladı. 1 ayı gecti sacını boyamadı. Bence bir araştırın herkese aynı etkiyi gösteriyor mu? Diye. Belki buradan da kullananlar vardır.

X