Bi bana mı hain yıllar

Ah o elmacık kemiklerinden bende de olsa. Bn zayıfım ama suratım çok şişko birinin yüzü gibi. Naparsin böyleyiz biz de . Estetik düşünmüyorum çünkü hem param yok hemde kötü uygulama olursa orjinalini bile ariyolar öyle bı risk alamam..

Gangsta sen misin? Çünkü onun birkaç ayda bir açtığı konulara benzettim
Eğer sensen bana kendine çok büyük haksızlık yapıyormuşsun gibi geliyor eminim ki çoğu kadından hatta sana akıl veren kadınlardan çok daha güzelsin
Ayrıca birkaç fotoğrafını görmüştüm karşımda harika bir kadın duruyordu
İşlerim oturursa olur, düzenli devam edebilirim.

Güneş koruyucular, her türlüsü bende sivilcelenme yapıyor maalesef. Alerjik/Hassas ciltler için olanları da dahil çeşitli markaları denedim, kar etmiyor, mutlaka güneş koruyucusu sürdüğüm günün akşamına en az bir sivilce çıkarırım; bu yüzden kullanasım gelmiyor, ben de güneşte çok gezmemeye çalışıyorum. Tabi çoluk çocuk d vitaminine doysun diye mecburen çıkıyoruz.

Tavsiye çok asit adı geçiyor ama peeling oluyor yani bunlar mantıken, değil mi? Hep ölü deriyi arındırmak için?

Belli oluyo di mi ben olduğum? :KK70:
Ama birkaç ayda bir açmıyorum ya; 2017 temmuzunda açmışım göz altlarım ve yeni oluşmaya başlayan kırışıklıklarım için, aralık 2018de selülitlerimi fark etmişim (O da annemin lafıyla) onun için açmışım bir konu, temmuz 2019da devamı gelemeyen spor salonu maceralarımıza bozulmuş içlenmişim tembelliğime sövmüşüm bir miktar, konu açmışım, hah şimdi de estetiğe merak salmışım.
Bir 6 ay sonra daha açarım herhalde çöken yeni bir yerimi daha fark edip. Senede iki kere açıyom. :KK70:

Yazık ya bak 2017de başlamış gözüme batmaya ve ben 2 senede buna can sıkmaktan ve ara ara spor vb. deneyip bırakmaktan başka hiçbir şey yapmamışım. Üzüldüm ya kendime... Ya bi alışsam şu bakım rutinlerine... Kendimi hoyrat kullanmaya o kadar alışmışım ki...

Teşekkür ederim kuzum, senin güzel bakışından o, bana duyduğun sempatiden güzel görünmüşümdür gözüne, ben biliyorum kendimi yani. Bi de o fotoğraflar kim bilir kaç sene önce çekilmiştir. Şu 5-6 ay bile suratıma çentik atıp geçiyor :/

Ay pardon bi daha baktım da konu tarihlerini son yoruma göre yazmışım yanlış olmuş, diyorum ben de aralıkta annem selülitlerimi nasıl gördüydü ki diye, haziranda açmışım konuyu. :/
Bi gözlerim sorun olmaya başlamış burada: Hiç yaşlanmasak, hep genç kalsak ya (Haziran 2017)
Burada çok güzel tavsiyeler gelmiş ama ben tembelliğimden yapmamışım işte. Yüz yogasını mesela ilk kez bu konuda öğrenmiştim.

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/degisim-icin-cana-tak-eden-yer-neresiydi.1078957/ (Haziran 2018)
Bunda baya bi morallerim sızlamıştı ama alıştım selülitlerime :/

Bi de bu https://www.kadinlarkulubu.com/forum/threads/fit-olma-savaslari.1129930/ (Temmuz 2019)
Tabi bu biraz daha karışık bi konuydu; sorsan "Eşin başladı mı?" diye, o benden beter çıktı...
Off of bak aklıma geldi yine sinirlendim :KK70:

Aynen peeling için, asitlerin fiziksel peelingden farkı şu, belli süreç içinde minik minik kimyasal olarak üst deriyi soyuyor. Bir de yağlı ciltlerde sebumu dengeliyor daha duru yapıyor siyah noktaları zamanla azaltıyor. Güneş kremini de daha rahat kullanabilirsin bu şekilde. Herkesin cilt yapısı farklı farklı , ben kuru ciltli olduğumdan uzun süre asitli ürün kullanmam mesela. Haftada iki kez falan banyoda elimle yüzümü ovarım, anam babam eski yöntem kese yani, bir çeşit fiziksel peeling. Parmakla tabi :)

Not: retinoik asit (a vitamini) daha ciddi bir olay ama, peeling amaçlı değil kolajen üretimini tetikleyici ve cilt yenilenmesini hızlandırıcı olarak kullanılır. Cildi de çöl gibi kurutur ama alışana kadar. Çok dikkatli kullanmak lazım. Peeling için dediğimiz asitler salisilik asit, glikolik asit, laktik asit falan. Toniklerin çoğuna katıyolar zaten bunları. Retinoik asit ise tıbbi bir ürün ilaç yani.

Şunları da bi araştırayım da, estetik filan başlarsam milat yapayım bari kendime.
Teşekkür ederim bilgi için.

Yüzüm yuvarlak ve 5 kilo alsam aboooo kadın 100 kilo olmuş dersiniz sadece yüzüme değerlendirince, ağzım burnum küçük ama gözlerim seninki gibi çekik olmadığındandır belki orantılı duruyor olabilir ama o altın oran dedikleri mükemmel yüz hatlarına sahip değilim, galiba benim daha çok vücut olarak ufak tefek olmam yaşımdan küçükmüşüm algısı yaratıyor ya da insanlar iltifat olsun diye aaaa hiç göstermiyorsunuz ben sizi 37-38 sanıyordum diyor çünkü ben aynada 38 yaşı göremiyorum :))))

Senn kendini tarif edince tonton büyükanneannem geldi gözümün önüne, pamuk gibi bir ten rengi, çekik mavi gözleri, minicik bir yüzü vardı, 90'larında olduğundan o minik gözlerinin üzerine inmişti göz kapakları, gözleri daha bir küçülmüştü, çok tatlı gülerdi mahçup mahçup.

İyi hissedeceksen estetik yaptır ama kendine haksızlık da etme, hoyratlık diyorsun da ben de bakmam dikkat etmem, kendime bakıma gelince çok haksızlık yapıyorum keşke dikkat etsem ama bazı insanlar var genlerden kesin ben başka izahat bulamıyorum çünkü, kadın hayatı boyunca kırışık önleyici kremi bir kenara bırak arko krem görmemiş, yüzüne suyla sabun dışında bir şey sürmemiş ama o nasıl bir cilttir kırışık yok leke yok, yanaklar desen allık sürmüş gibi al al, cildi parlıyor resmen, velhasıl bakıp dikkat etsende yüz bozulacaksa bozuluyor.

Şimdi o göz kapağı işi, görüşü de etkileyeceği için sağlık açısından mecburi hale gelebiliyormuş göz yapısı buna müsait olanlarda Mune. Geçen sene, kursta sanırım 55-60 yaşlarında iki ablamız vardı, biri göz kapağını kestirmiş görüşünü engellediği için, tabi daha genç bir görüntü de elde etmiş, bakımlı bir kadındı. Diğer abla da ona doktor soruyordu, o da düşünüyordu yaptırmayı (Ve kurs bitmeden aynı sene içinde o da yaptırdı memnun kaldı); ben de yanlarında dahilim sohbete, diğer arkadaşlarla birlikte. Gözlerimizi inceliyoruz hep beraber, bana da dediler mesela "Senin gözlerin erken düşecek, bak buralar inik, içeride zaten, benim göz yapım gibiymiş" diye. Baya kızlarla bir arada gözlerimizi kıyaslamıştık ve en erken benim gidici olduğuma karar vermişlerdi, bunu estetik olarak yaptırmasam da, sorunsuz görmek için illaki yaptırmak zorunda kalacağımı söylemişlerdi. :))

İşte bazılarına bir miktar alışsam da (Mesela selülitlerimi baya baya kabullenmeyi başardım, doğumda oluşan çatlaklarımın lafını bile etmiyorum vs), yaşıtlarıma, 4-5 yaş büyük arkadaşlarıma bakıp ardından kendimi incelediğimde böyle arada, o zaman işte canım sıkılıyor. Bi de sağ olsun, kuzenle ayrı bir arkadaş grubuna girmiştik, beni tanımıyorlardı. Abla abla dediler (Sevdiğim oğlan bana abla dediğ :p ), dayanamadım sordum "Sen kaçlısın?" diye, benle yaşıt ve bana abla diyor kız, büyük sanmış. :olamaz:
Böyle şeylerle daha sık karşılaşır oldum, hadi biri bilemedi, ikincisi de mi bilemedi, küçük göstermeyi bırak demek ki yaşımda bile görünmüyorum artık diyorum gayri ihtiyari. Zaten iriden biriyim.

Dediğin doğru Mune, genetik de var işin içinde tabi. :/
Ben bu estetik işini ciddi düşünüyorum artık hayırlısı.

Yorumların için teşekkür ederim.

Ben 32 yasindayim
Gozaltlarim oldum olasi mor
Cildimde cok sivilce vs problemim yok ama kisin kupkuru yazin yagli oluyor
Saclarim beyazlamaya basladi 3 4 kere krepeli balyaj attirdim o kdr
Ben oldugu kadar felsefesindeyim hep
Birtek ellerime uzulurum bir donem hic dikkat etmedim en basit el kremini alacak param yoktu hala guzel ama boyle olmayabilirdi kirismaya cabuk basladi.
Ben gozaltlarima 2 yildir nar cekirdegi ve kusburnu cekirdegi yagi kullaniyorum bana ne yaptin diye sordular artik cok cok iyi durumda birde dolgu oldu resmen
Yuzume de freiöl krem denedim istinasiz kullandigim en iyi krem
Simdi el kremi ve yuz yikama jeli de alicam
Cok kimyasal urunler kullanmamaya calisiyorum daha cok yipratiyor bence
Tonik kendimi bildim bileli gulsuyu kullanirim
Kendimce mutlu olmak icin yapiyorum yapamadigim zamanlarda kendimi yormuyorum daha kotu gozukmeme sebep olur
Siz de her turlu degerli oldugunuzu bilin
Gerisi ayrinti
Aksam lari mi suruyorsunuz yaglari benimde gozaltim kapkara :KK43:(

Ay pardon bi daha baktım da konu tarihlerini son yoruma göre yazmışım yanlış olmuş, diyorum ben de aralıkta annem selülitlerimi nasıl gördüydü ki diye, haziranda açmışım konuyu. :/
Bi gözlerim sorun olmaya başlamış burada: Hiç yaşlanmasak, hep genç kalsak ya (Haziran 2017)
Burada çok güzel tavsiyeler gelmiş ama ben tembelliğimden yapmamışım işte. Yüz yogasını mesela ilk kez bu konuda öğrenmiştim.

Değişim için cana "Tak" eden yer neresiydi? (Haziran 2018)
Bunda baya bi morallerim sızlamıştı ama alıştım selülitlerime :/

Bi de bu Fit olma savaşları (Temmuz 2019)
Tabi bu biraz daha karışık bi konuydu; sorsan "Eşin başladı mı?" diye, o benden beter çıktı...
Off of bak aklıma geldi yine sinirlendim :KK70:
Kıyamam tek tek açıklamış birde :) öyle dememin sebebi bunu kendine düzenli olarak ara ara dert etmeni belirtmekti
19 yaşında silikon taktıran biri olarak estetiğe hiç karşı değilim 24 yaşında da burnumu yaptırdım. yalnız bu estetik işlerinde mutlaka birkaç yıl sonra deformasyon oluyor mesela burnumu yaptırdıktan 3 yıl sonra ufak bir yamulma oldu burun deliklerimden biri hafif içeri çöktü falan. Göğüslerde de ufak sıkıntılar var fakat yine de iyi ki diyorum özellikle de eski fotoğraflara bakınca

X