Çocuk Hastalıkları Biberon kullanmak anbe sütünü azaltır mı ?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Aylin0701

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Nisan 2022
30
13
27
Bebegimin kilosu bi yık daha az oldugu için mama ile destekliyorum ama geçen gittiğim başka bir doktor eger biberonla verirsen mamayı anne sütün ilk önce azalır sonrada biter biberonla verme dedi bu durumu yaşayan var mı ?

Bebegimin kilosu bi yık daha az oldugu için mama ile destekliyorum ama geçen gittiğim başka bir doktor eger biberonla verirsen mamayı anne sütün ilk önce azalır sonrada biter biberonla verme dedi bu durumu yaşayan var mı ?
Bastan beri meme +mama gidiyoruz bizde.. Bebeğim sürekli emmek istiyor o yüzden sütümün yetmediğini düşünüyordum ama geçen gün bir yazı okudum, mama verince bebek daha uzun sure tok oluyor ya , o arada emmiyor mesela, vücut diyormuş ki bu bebek bu kadar süt içiyor benden , o zaman bu kadar sut üretsem yeter, yani sut üretimi emdikçe artar diyordu. Azcik sut çıksa bile sağınki meme uyarilsin diyordu,Bende 3 gündür aksam mama yiyip yatınca 4 saat falan uyuyor ya bebek, 2.saatte kalkıp sağıyorum ya da birini emip uyursa diğerini sağıyorum, bi sonraki sut içeceği saate kadar artıyor süt, faydalı olacak gibi. Biberona alışıp beni reddetme gibi bir durum olmadi, biberonla vermeden ayni ölçü mama versen de yine bi sure emmeyecek tok olduğu için, niye biberona öyle dedi acaba bende merak ettim

Bence azalıo.Biz de 2.ay meme+mama gitmeye başladık.Sutum azaldı.Covid geçirince de bebeğe korkumdan hiç yaklasamadim.O sırada sadece mama aldı ve emmeyi bıraktı.

Çoğunlukta meme ise bitmez diye düşünüyorum meme bebeğin ihtiyacı olan kadar üretim yapıyor zaten ne sıklıkla emerse o kadar üretiyor. Meme reddi yapabilir diyorsa doktor eğer o olabilir bebek emmek için biberonda cok enerji harcamadan karnını doyurduğu için daha sonra memeyle uğraşmak istemeyebilir diye okumuştum.

Bastan beri meme +mama gidiyoruz bizde.. Bebeğim sürekli emmek istiyor o yüzden sütümün yetmediğini düşünüyordum ama geçen gün bir yazı okudum, mama verince bebek daha uzun sure tok oluyor ya , o arada emmiyor mesela, vücut diyormuş ki bu bebek bu kadar süt içiyor benden , o zaman bu kadar sut üretsem yeter, yani sut üretimi emdikçe artar diyordu. Azcik sut çıksa bile sağınki meme uyarilsin diyordu,Bende 3 gündür aksam mama yiyip yatınca 4 saat falan uyuyor ya bebek, 2.saatte kalkıp sağıyorum ya da birini emip uyursa diğerini sağıyorum, bi sonraki sut içeceği saate kadar artıyor süt, faydalı olacak gibi. Biberona alışıp beni reddetme gibi bir durum olmadi, biberonla vermeden ayni ölçü mama versen de yine bi sure emmeyecek tok olduğu için, niye biberona öyle dedi acaba bende merak ettim
Bu açıdan bakılırsa çok mantıklı aslında benim bebegimse troid sıkıntısı olduğu için endokrin doktoruna gitmiştik ondan bende sormaya biraz çekindim kendi doktorumuz olmadığı için ama bana illa mama verilcekse iki memeyi de 15 er dakika emzirdikten sonra mama vereceksin demişti demekki meme illa ki uyarılcak cevabınız için teşekkür ederim 😊

Çoğunlukta meme ise bitmez diye düşünüyorum meme bebeğin ihtiyacı olan kadar üretim yapıyor zaten ne sıklıkla emerse o kadar üretiyor. Meme reddi yapabilir diyorsa doktor eğer o olabilir bebek emmek için biberonda cok enerji harcamadan karnını doyurduğu için daha sonra memeyle uğraşmak istemeyebilir diye okumuştum.
Çoğunlukla meme istiyor ama hormonal olarak mı azalıyor diye düşündüm bende

Cok mantıklı bi açıklama olmuş . Eds sistemiyle mi emzir demek istedi acaba yada bahsetti mi doktor size bu yöntemden ?

Biberondan az ölcekte verirseniz doyum olmadan, anne sütüne ihtiyac duyup emebilir.. ve anne sutu emdikce çogalan, uyarildikca talebe gore artan bisey, yani doyum oldugu surece,anne sutune ihtiyacida azalir bebegin ve emmez.. emdikce uyarilır, uyarildikca süt salgilanir . tam tersi emmezse ve gogusler uyarilmazsa süt azalir. kullanilmadigi surece körelir yani ..

eBu açıdan bakılırsa çok mantıklı aslında benim bebegimse troid sıkıntısı olduğu için endokrin doktoruna gitmiştik ondan bende sormaya biraz çekindim kendi doktorumuz olmadığı için ama bana illa mama verilcekse iki memeyi de 15 er dakika emzirdikten sonra mama vereceksin demişti demekki meme illa ki uyarılcak cevabınız için teşekkür ederim 😊
geçmiş olsun..evet benim dr da önce emebildigi kadar emsin, üzerine mamayı ver dedi. Rica ederim,bol bol sütümüz olsun da inş yavrularin mamaya ihtiyacı kalmasin

S
Hiç duymamıştım ama şimdi baktım çok iyi bir emzirme yöntemi aslında biberondan yada kaşıktan kat kat iyidir bence
Kesinlikle ☺️ Hem meme uyarılıyor hem de karnı doyuyor ☺️ Bi deneyin isterseniz arkadaşım çok faydasını gördü

Çoğunlukla meme istiyor ama hormonal olarak mı azalıyor diye düşündüm bende
Yani ben yanlış yönlendirmiş olmak istemem ama hormonal olarak azaldığını duymadım hiç. Emme olduğu sürece süt üretimi devam eder işin içine stres üzüntü vs girmedikçe daha sonra doktora bir sorun isterseniz bende merak ettim açıkçası sebebini.

X