Emziremiyorum sağım yapıyorum sütüm kesilir mi?

Yeni doğum yaptınız sanırım. Ben ikinci bebeğimi emzirirken acıdan ölüyordum canım tatlı değildir ve her emzirmede memeyi ağzına verdiğim ilk dakikada ayaklarımı yerlere vura vura emzirdim acıdan eğer böyle birşey yaşıyorsanız dayanın acıya geçiyor sonra. Sağmak zor olur sizin için ama yinede sütünüzü kesmez düzenli aralıklarla ve sürelerde gecede dahil olmak üzere sağım yaparsanız kesilmez.
Çok canım yanıyor 10 günü geçti hala yaralarım iyileşmedi

Oldu bişey olmaz. Emzirme tekniğin yanlış bebeğin siyah yeri mümkün olduğunca alsın ve dudakları dışa dönük olsun basuda vucududa size dönük olsun sizde rahat bir pozisyon alın. Acı gwciyor ozaman bunları yaptığınızda.
Keşke dediğiniz gibi yapabilsem. Memeyi doğru tutturmak için bi ton para verdim emzirme danışmanlığı aldım ama yapamıyorum

İkizlerim var ilk aylarda hem mama hem emziriyordum ve bazen ikisine yetisemiyordum emziremiyordum sagip sagip veriyordum fakat emzirmedigim icin sütüm gunden gune azaliyordu kadindogum doktoruma sormuştum doktor emzirmen gerekiyor devamli sagarsan körerir sütun azalarak kesilir demişti sen emzirdiginde beynin komut verip hissiyat geliyor demişti. Hatta sagarken bile bebeklerini düşün diyordu. Gercektende günde bir kaç kere bile emzirip sagdigimda oteki gogsumden şakır şakır akıyordu. Benimkiler zaten sonra biberona alıştı meme emmedi bende sağa sağa bitirdim. Yani burdaki arkadaşlar sağma sütü kesmez nasıl diyor anlayamadım ben sağa sağa 2 ayda kurudu yani
Meme ucunuza zeytinyağı sürün Allah yardımcınız olsun zor süreçler
Umarım geçer bu durumum

Göğsüm çok büyük kahverengi kısmı bir çok insanın memesinden daha büyük. Azıcık bi alsa kahverengi kısmı düzelecek ama ben sokamıyorum ağzına. Dışa dönük dudaklar ama elimle ittiremiyorum çok acıyor çok üzülüyorum
Madescar ve fito kremi karıştırıp sürüp gümüş kapağı kapa çok rahatlatiyor. Bir doktorda arkadaşıma anestol yazmıştı en son rahatlatma olmasaydi onu deneyecektim.ama bunlari emzirmeden önce yıka iyice öyle emzir. Eminim ve biliyorum nasıl acıdığını . Eşime sen benim neler çektiğimi Nerden bileceksin diye ağlıyordum sürekli. Benim 3. Bebeğim birde . 3 bebeğimde aynı şekilde yara oldu. 2 ay acı çektim 10 gün ne ki doğru emzirmeye bebekde alışacak sende ozaman duzeliyor. Alışıyorsun zamanla eğer doğru emzirmeye bir başladımmi yavaş yavaş ucu rahatlıyor acı azaliyor. Biberon da verdiysen kafası karışıyor yenidoğan bebeğin. Biberon yerine kaşık biberonla ver sagdigini ozaman yada finger yöntemiyle.biberon ve emzik verme. Birde kulak burun doktoruna başvur dil veya dudak bağı olduğunda bebekde doğru ememediginden yara olurmuş doktora sor varmı bebekde dil bağı diye.

Son düzenleme:
M Meleksm bu mesajda sizi tam olarak ne rahatsız etti. Yanlış bilgi verdiysem düzeltir misiniz ☺️
Hayır yanlış bir bilgi verdiniz demedim sadece sırf sagma olarak ve bana doktorun dediğini öne sürerek nasil sadece sagarak kesilmedigini anlamaya çalıştığımı söyledim.
Düzgün ve düzenli sağamamışsınızdır. Makineniz neydi?
Kuvvetli elektrikli tercihen çiftli bir pompa şart. Ben hastane tipi kiralamıştım.
Ben çalışıyordum 18 ay süt sağdım. Azaldıkça sağım sıklığını arttırarak sütümü arttırdım.
Sağma kısmının şöyle bir handikapı var emmeyen bebek gece sık uyanmıyor. Gece uyanmayınca da kimse kalkıp süt sağmıyor. Gece emzirme/sağma olmazsa süt azalıyor bunu deneyimledim.
O yüzden gece dahi olsa 2-3 saatte bir kalkıp sapmasını önerdim. Ben bu konuyu çok tecrübe ettim. Sizin azalmış belki azalacağı vardı. Ve sadece 2 ay deneyimlenmişsiniz muhtemelen yanlış bir şeyler yaptınız. Ben azaldıkça sağımla arttırdığım için biliyorum.
Lansinoh ciftliydi göğüs pompası hatta eşim e bebekteki çalışana sorarak almıştı çok araştırma yapmadık bu konuda sanirim iyi bir marka sizin hastane tipine mi benziyor bilemiyorum.
Benim ikizlerim birisi 4 ay diğeri 5 ay emdi. Geceleri mama ve meme de veriyordum çünkü çocuk doktoru 2 saatte bir doyurun diyordu gecede sagiyordum ama bazen tabi ayrıca gece emmeyen bebek sık uyanmıyor demişsiniz sagmadan farkli bir konu ama benimkiler 13 aylik her gece mamaya uyaniyorlar canım çıkıyor :KK43:
Dediğinize evet tabiki azalacağı varsa azalıyor. 2 ay deneyimledim çünkü emzirmeden 2 ay sadece sagarak tükendi. Ve ben bana doktorun Dediğini söylüyorum konu sahibi kesilir mi demiş sizinki kesilmemis benim ki kesilmiş.
Sonuçta tecrübe ettiklerimizi yazıyoruz buraya kimse kimseyi tanımıyor kimsenin kimseye yalan borcuda yok. Keşke kesilmeseydide bende emzirseydim ya da daha fazla sağsaydim bundan daha güzel vitamin deposu ve anne bebek arasındaki bağ yok

Hayır yanlış bir bilgi verdiniz demedim sadece sırf sagma olarak ve bana doktorun dediğini öne sürerek nasil sadece sagarak kesilmedigini anlamaya çalıştığımı söyledim.

Lansinoh ciftliydi göğüs pompası hatta eşim e bebekteki çalışana sorarak almıştı çok araştırma yapmadık bu konuda sanirim iyi bir marka sizin hastane tipine mi benziyor bilemiyorum.
Benim ikizlerim birisi 4 ay diğeri 5 ay emdi. Geceleri mama ve meme de veriyordum çünkü çocuk doktoru 2 saatte bir doyurun diyordu gecede sagiyordum ama bazen tabi ayrıca gece emmeyen bebek sık uyanmıyor demişsiniz sagmadan farkli bir konu ama benimkiler 13 aylik her gece mamaya uyaniyorlar canım çıkıyor :KK43:
Dediğinize evet tabiki azalacağı varsa azalıyor. 2 ay deneyimledim çünkü emzirmeden 2 ay sadece sagarak tükendi. Ve ben bana doktorun Dediğini söylüyorum konu sahibi kesilir mi demiş sizinki kesilmemis benim ki kesilmiş.
Sonuçta tecrübe ettiklerimizi yazıyoruz buraya kimse kimseyi tanımıyor kimsenin kimseye yalan borcuda yok. Keşke kesilmeseydide bende emzirseydim ya da daha fazla sağsaydim bundan daha güzel vitamin deposu ve anne bebek arasındaki bağ yok

Evet ama sizin pek tecrübeniz yok konu ile ilgili.
İstediğiniz kaynaktan araştırın sağmak arttırır.

2. Bebeğimde Sadece sağarak 3 satte bir en fazla 40 -50-60-70 CC cikardim hiç yukarı çıkamadım. Moralim bozuluyordu uzatıyorum süreyi dezenfekte etmek zaman alıyor çocuk durmuyor zamanlar uzadıkça süt azaldı . 6 ay sonunda da sagmayi bıraktım. Bebek 200 içiyor ben 60 sağlıyorum.bebek daha fazlasını çekebilir memeden en iyi makina bebegimiz.hic bir makina bebeğinden güçlü degil.bebegin emdiği gibi olmaz doğal akışı bu fizyolojimizin. Bebeğin ağzı ucuna değecek uyaracak hormonlar çalışacak beyne sinyal gidecek daha çok süt uret
. 3. Bebeğimde De inat ettim illa emzireceksin dedim kendime.yara oldu 2 ay çektim süt azdı emzirdim saatlerce sonra gittim boş boş sagdim artsın diye bazen çıktı bazen çıkmadı ama sütü arttirdi. Mamayı bıraktım.Tek başına sağmak bende de işe yaramadi yani.
succulentaski succulentaski

Evet ama sizin pek tecrübeniz yok konu ile ilgili.
İstediğiniz kaynaktan araştırın sağmak arttırır.
Hanimefendi arkadaş süt kesilir mi kesilmez mi diye konu acıyor bende başımdan geçtiğini anlatıyorum benim mememdeki süt sağa sağa kesildi, sizin memenizdeki süt sağa sağa kesilmemis. Tecrübe ile ne alakası var her insan biyolojisi farklı memedeki sütü teknik işlemler yaparak mi getiriyoruz diyeceğim vazgeçtim cevap yazmanizi polemik haline getirmenizi istemiyorum çünkü.
Ki kadindogum doktoru söylüyor bunu.
Hayret yani ya vallahi billahi hayret bir arkadaşımız burda konu acıyor emziremiyorum sagiyorum sütüm kesilir mi diye konu acıyor benimki kesildi diye yorum yapıyorum başka bir arkadaş bana karşı diretiyor kesilmiyor da kesilmiyooorrr

Hanimefendi arkadaş süt kesilir mi kesilmez mi diye konu acıyor bende başımdan geçtiğini anlatıyorum benim mememdeki süt sağa sağa kesildi, sizin memenizdeki süt sağa sağa kesilmemis. Tecrübe ile ne alakası var her insan biyolojisi farklı memedeki sütü teknik işlemler yaparak mi getiriyoruz diyeceğim vazgeçtim cevap yazmanizi polemik haline getirmenizi istemiyorum çünkü.
Ki kadindogum doktoru söylüyor bunu.
Hayret yani ya vallahi billahi hayret bir arkadaşımız burda konu acıyor emziremiyorum sagiyorum sütüm kesilir mi diye konu acıyor benimki kesildi diye yorum yapıyorum başka bir arkadaş bana karşı diretiyor kesilmiyor da kesilmiyooorrr

Hanım efendi bana ilk karşı gelen sizsiniz durduk yerde beğenmedim attınız. Bana da doktorum bebeği emziremiyorken bol bol sağ demişti. Ben sonra sağa sağa dondurucuyu doldurdum. Sanmasaydım o kadar çıkmazdı. Herkes aynı şeyi söylüyor. Bu benim deneyimim değil. Süt arz talep meselesidir. Ne kadar çekersen o kadar üretilir. Sizin sütünüzün kesilmesi farklı bir şeydendir. Zaten kesileceği vardır. Kadın doğum doktorunuz da yanlış biliyor evet. Hastane tipi pompayla 2 saatte 1 mim 15 dk sağarsanız süt coşuyor memede başka problem yoksa.

Sık sık sağarsanız kesilmez artar. Ama düzenli yapın. Gece de uyanıp sağın 2-3 saatte bir. 15 dk bir meme 15 dk diğer meme.
Merhaba Bende Doğumun 4.Gununde Süt Gelmeye Başladı Göğüs Ucum Hiç Yok Kızım Tutmadı Sagarak Veriyorum Ek Olarak Gece Mama Veriyorum Sütüm Kesilir mi

Merhaba Bende Doğumun 4.Gununde Süt Gelmeye Başladı Göğüs Ucum Hiç Yok Kızım Tutmadı Sagarak Veriyorum Ek Olarak Gece Mama Veriyorum Sütüm Kesilir mi
Gece de sağım yapın düzenli .kaç aylık bilmiyorum ama 2- 3 satte bir emziriyormus gibi sağım yapın.
Birseyide belirtmek istiyorum. Memenizin ucunun olmaması bebeğin emmmesini etkilemez. Çünkü meme ucunu emmiyor bebekler. Siyah bölgeyi mümkün olduğunca alırsa sorunsuz emiyor bebekler. 4 gün boyunca biberon alan bebek emmeyi bilmediginden unuttuğundan memenizi tutamamistir. Emzirmek isteyen biberon vermemeli.

Merhabalar. Göğüslerim çok büyük emzirirken bebek sadece ucunu emiyor, emzirme danışmanına ve ebeye de gittim emzirmek için ama onlar memeyi doğru tuttururken ben tutturamıyorum sadece ucunu emiyor ve yara içinde kalıyorum. Lansinoh, garmastan pomat,gümüş kapak, sarı kantaron, silikon kapak denedim 10 gün oldu iyileşmedi. Emzirme denedikçe çok fena oluyor iyileşmiyor. Sağım yapıp biberonla vermeye başladım biberon da meme reddi olabilir biliyorum ama diğer türlü veremedik. Şimdi sorum şu yaşayan,tecrübeli olanlara, bebeği emziremeyip sağım yaptığımda sütüm kesilir mi? Ne kadar daha sağımla süt gelmeye devam eder?
Merhaba sütün azalmaz artar ama düzenli sağıcaksınız her iki saatte bir iki göğsünüzüde sağın ve bunu gecede tekrarlayın. Ben 16 ay sağdım emmedi oğlum ve sağarak 16 ay mamasız anne sütü ile besledim. Sizinde artıcaktır ama dediğim gibi asla aksatmadan maksimum 3 saat aralıklarla sağın ikisinide mutlaka

İkizlerim var ilk aylarda hem mama hem emziriyordum ve bazen ikisine yetisemiyordum emziremiyordum sagip sagip veriyordum fakat emzirmedigim icin sütüm gunden gune azaliyordu kadindogum doktoruma sormuştum doktor emzirmen gerekiyor devamli sagarsan körerir sütun azalarak kesilir demişti sen emzirdiginde beynin komut verip hissiyat geliyor demişti. Hatta sagarken bile bebeklerini düşün diyordu. Gercektende günde bir kaç kere bile emzirip sagdigimda oteki gogsumden şakır şakır akıyordu. Benimkiler zaten sonra biberona alıştı meme emmedi bende sağa sağa bitirdim. Yani burdaki arkadaşlar sağma sütü kesmez nasıl diyor anlayamadım ben sağa sağa 2 ayda kurudu yani
Meme ucunuza zeytinyağı sürün Allah yardımcınız olsun zor süreçler

Aynı sorun bende de var. Sezeryan ile doğum yaptım. 37+6 sancı ile geldi. Sütüm geldi çok şükür ama küçük sıpam hiç emmek istemedi. Küçük dedik şu dedik bu dedik. Emzirme danışmanı tuttuk elle sonda ile besledim. Sağdım silikon koruyucu ile emdi ama kilo alamadı. Üstüne sağıp elimle sondayla besledim. Velhasıl ne yaptıysam olmadı. Emmedi. 3. Ayda biberona geçtim hem emmeye başladı hem biberonla içti. Şimdi 100ml çıkmıyor sağım yapıyorum herkes emiyor demi diyor emmiyor canımın içi emmiyor. Psikolojim bozuldu. Olan sütte gitti. 2 saate 1 sağım yaptım 10 ml bile gelmiyor.

X