Biktim artik anne olmamak ayri huzun :( kayinvalidemin sozleri ise ok gibi :(

Merayyy

Aktif Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
20 Eylül 2020
1.162
4.777
Canim keske kestirip atabilsem mesafeliyim ama ilk fisatta sokar yilan gibi
Mesafeli olmak yetmez bazen o nasıl söylüyorsa siz de ona söyleyin senin berbat yorumlarını duymak istemiyorum hatta bundan sonra seni görmekte istemiyorum diyin çok sinirlendim kusura bakmayın. Bu tavırlar karşısında eşinizin tutumu nedir? Annesini onun susturması lazım en azından tedavi sürecinde sizi karşı karşıya getirmesin bence açık açık konuşun eşinizle.

gelmeyenbaharim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
56
37
39
Mesafeli olmak yetmez bazen o nasıl söylüyorsa siz de ona söyleyin senin berbat yorumlarını duymak istemiyorum hatta bundan sonra seni görmekte istemiyorum diyin çok sinirlendim kusura bakmayın. Bu tavırlar karşısında eşinizin tutumu nedir? Annesini onun susturması lazım en azından tedavi sürecinde sizi karşı karşıya getirmesin bence açık açık konuşun eşinizle.
Annesine bu konunun omu ilgilendirmedigini sert dille ifade etti ama kadib hemen ayilip bayilip hastahanelere giden bir tip ben normalde saygiliyimdir ama yuzumun astarini yirtali cok oldu saygi beklenilmez hakedilir bu kadinda haketmedi ve herseferinde cevabini veriyorum ama anlayana arsiz anlamaz ki

folower

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
26 Aralık 2014
911
1.591
31
Merhaba arkadaslar lutfen yorum yapin:KK43:

40 yasindayim cocugum yok 3 tup bebek denemem var ilki pozitif ama kalp atisi duyamadik kurtaj oldum merkezi degistirdim 2020 temmuz ayinda ilk opu da 6 yumurta cikti 4 tanesi doluydu sadece birtanesi dollendi 7 hucreli orta kaliteydi esime de michrocip yapildi

Sonra biesteron gonamax ve omepa q10 kullandim ve prp yapildi akabinde bir opu daha oldum bu sefer 10 yumurta cikti 8 tanesi doluydu 5 tanesi dollendi 5.gune geldi

Aralikta ilk transferim negatif oldu subat 27 de tekrar transfer oldum pozitif oldu ama maalesef betalar duzenli artis gostermedi sagliksiz gebelik denildi regl olmayi bekliyorum

Kaynanam da artik bir doktora gidin sorun kimdeyse bilelim gibi sacma sapan yorumlarda bulunuyor zaten derdim bana yetiyor 3 transferde bir negatif var iki pozitif ama sagliksiz oldu :KK43:

Ilk opuda toplanan yumurtalarin sadece birtanesinin dollenmesi benim yumurta kalitemlemi ilgilidir ? Ya da iki defa pozitifi gorup gebeligin devam etmeme nedeni ne olabilir ? Yas faktoru ciddi korkutuyor beni :KK43:
Amaannn 1 tane olsun senın olsun canım. Yumurta sayısının ne önemi var ki. Benım her tedavımde 15 20 arası yumurtam oluştu. Olmuyor tutmuyor cok ıyı kalıtede embrıyolarım oluşuyor. Ama tutmuyor. Tutan da düşüyor..
Derler derler hepsı herkes bişey derler....
Ben tam 7 yıldır ugrssıyorum bir yığın tedavı oldum. Yazık günah vücuduma da bana da... Sebepsız ınfertılıte bizimkisi...
Benım kayınvalıdem de eşime evını vermek istemedi. Eşimin kendı aldıgı evı..
Neymıs cocugumuz yokmuş...
Neler duyduk neler gördük. Allah büyük.. Üzülme allahtan ümit kesilmezmiş.
Benım hala umudum var.
Psikolojik olarak çöküyoruz ama. Yeni tedavıler ıcın saglam ve dık ayakta olmamız lazım...

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.632
10.328

40 yasindayim cocugum yok 3 tup bebek denemem var ilki pozitif ama kalp atisi duyamadik kurtaj oldum merkezi degistirdim 2020 temmuz ayinda ilk opu da 6 yumurta cikti 4 tanesi doluydu sadece birtanesi dollendi 7 hucreli orta kaliteydi esime de michrocip yapildi

Sonra biesteron gonamax ve omepa q10 kullandim ve prp yapildi akabinde bir opu daha oldum bu sefer 10 yumurta cikti 8 tanesi doluydu 5 tanesi dollendi 5.gune geldi

Aralikta ilk transferim negatif oldu subat 27 de tekrar transfer oldum pozitif oldu ama maalesef betalar duzenli artis gostermedi sagliksiz gebelik denildi regl olmayi bekliyorum

Kaynanam da artik bir doktora gidin sorun kimdeyse bilelim gibi sacma sapan yorumlarda bulunuyor zaten derdim bana yetiyor 3 transferde bir negatif var iki pozitif ama sagliksiz oldu :KK43:

Ilk opuda toplanan yumurtalarin sadece birtanesinin dollenmesi benim yumurta kalitemlemi ilgilidir ? Ya da iki defa pozitifi gorup gebeligin devam etmeme nedeni ne olabilir ? Yas faktoru ciddi korkutuyor beni :KK43:
Bence sorun kvde kimseye böyle bir şey söylenmeyeceğini kavrayamamış.
Tüp bebek konusunda da maşallah yaşınıza göre yumurta sayınız iyi. 6 yumurtada 4 tanesinin dolu çıkması zaten kaliteli olduğunu gösteriyor. Embriyolariniza pgt ngs falan yapıldı mı belki genetik sorundan dolayı gebelik ilerlemiyordur? Kalbinin durması kalp atışı oluşmaması gibi şeyler hep embriyodan kaynaklanan sorunlar ile ilgili. Dondurulmuş embriyonuz varsa bence bi de genetiğe yollayın sağlıklı çıkanları transfer ettirin.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

Hamilelik Günlüğünü İmza alanına eklemek için tıklayın

gelmeyenbaharim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
56
37
39
Amaannn 1 tane olsun senın olsun canım. Yumurta sayısının ne önemi var ki. Benım her tedavımde 15 20 arası yumurtam oluştu. Olmuyor tutmuyor cok ıyı kalıtede embrıyolarım oluşuyor. Ama tutmuyor. Tutan da düşüyor..
Derler derler hepsı herkes bişey derler....
Ben tam 7 yıldır ugrssıyorum bir yığın tedavı oldum. Yazık günah vücuduma da bana da... Sebepsız ınfertılıte bizimkisi...
Benım kayınvalıdem de eşime evını vermek istemedi. Eşimin kendı aldıgı evı..
Neymıs cocugumuz yokmuş...
Neler duyduk neler gördük. Allah büyük.. Üzülme allahtan ümit kesilmezmiş.
Benım hala umudum var.
Psikolojik olarak çöküyoruz ama. Yeni tedavıler ıcın saglam ve dık ayakta olmamız lazım...
RABBIM gonlunun muradini versin canim benim yas sorunum var zaman aleyhime :KK43: doktor ileri yas grubu icin cok ta olumlu konusmuyor maalesef :KK43:

gelmeyenbaharim

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
29 Aralık 2020
56
37
39
Bence sorun kvde kimseye böyle bir şey söylenmeyeceğini kavrayamamış.
Tüp bebek konusunda da maşallah yaşınıza göre yumurta sayınız iyi. 6 yumurtada 4 tanesinin dolu çıkması zaten kaliteli olduğunu gösteriyor. Embriyolariniza pgt ngs falan yapıldı mı belki genetik sorundan dolayı gebelik ilerlemiyordur? Kalbinin durması kalp atışı oluşmaması gibi şeyler hep embriyodan kaynaklanan sorunlar ile ilgili. Dondurulmuş embriyonuz varsa bence bi de genetiğe yollayın sağlıklı çıkanları transfer ettirin.
Canim genetik doktor onerdi ama maalesef maddi olarak cok fazlaydi yapamadik ama 3 transferin ikisinin pozitif olmasi ama devam etmemesi genetik diyor doktorda canim geriye dondurulmus bir embriyom var ama biyopsi alinmadigi icin onu gonderemeyiz ama tekrar opu yapicaz maddi olarak bittik ama yas ta 40 olunca arada vericek zamanimiz yok :KK43: ilk opu da 6 yumurta cikti bir tane dollendi sonra prp ve iki ay vitamin takviyesiyle 5 tane dollendi acaba benim yumurtalarimmi kalitesiz bilemedim sende minnosunu saglikla kucagina al canim

defne-28

Guru
Kayıtlı Üye
1 Eylül 2014
20.110
21.346
31
Canim esimin sperm testi yapildi sayisi hizi hersey cok iyi tup bebekte de mikrochip yapildi ilk opuda birtane dollenirken ikinci opuda 5 tanesinin dollenmesi acaba benim yumurta kalitemlemi ilgili ?
Microship ne oluyor. ?
Eşinizin yaşı kaç ?
Sorun kimdeyse iğrenç bir söz
Bazen hiç sorun olmazken de olmuyor.
Sorunun kimde olduğunu ne yapacakmış
Ne kadar iprenç bir insan

Nosking

Popüler Üye
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
2 Şubat 2020
5.632
10.328
Canim genetik doktor onerdi ama maalesef maddi olarak cok fazlaydi yapamadik ama 3 transferin ikisinin pozitif olmasi ama devam etmemesi genetik diyor doktorda canim geriye dondurulmus bir embriyom var ama biyopsi alinmadigi icin onu gonderemeyiz ama tekrar opu yapicaz maddi olarak bittik ama yas ta 40 olunca arada vericek zamanimiz yok :KK43: ilk opu da 6 yumurta cikti bir tane dollendi sonra prp ve iki ay vitamin takviyesiyle 5 tane dollendi acaba benim yumurtalarimmi kalitesiz bilemedim sende minnosunu saglikla kucagina al canim
Evet genetik testler de maliyeti yüksek Rabbim çok bekletmesin inşallah

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 08-08-2021

Hamileliğimin 27. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 93 gün kaldı.

Bebeğinizin beyin dalga şekilleri artık doğmuş bir bebeğin beyin dalga şekilleri ile aynı. Bebeğinizin beyninin görsel ve işitsel bilgileri işleyen bölümünde faaliyetlenme başladı. Anneler artık haftada 200-400 gr kilo alırlar.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 960 gr. - Yaklaşık boyu : 36.6 cm. (Baştan Topuğa)

kediseverkadin

SessizZuzu
ÜZGÜN
Anneler Kulübü
Doğa Severler Kulübü
Kayıtlı Üye
22 Ağustos 2020
2.380
3.398

Sorunun kimde olması neyi değiştirecekmiş acaba? Bu ne dangalakça bir soru.
Şu soruyu sorarken Allah'tan da mı korkmuyor ya.
Çatır çatır ağzının payını verin herkes haddini bilsin.
Ayrıca endişelenmemeye çalışın nasip vaktine esirdir.

Bebeğimin doğacağı muhtemel tarih : 07-10-2021

Hamileliğimin 19. haftası içindeyim.
Bebeğimi kucağıma almama 153 gün kaldı.

Önümüzdeki ay içinde bebeğinizin boyu yaklaşık 5 cm ağırlığı yaklaşık 730 gr. artacak. Tebrik ederiz artık 4 aylık hamilesiniz. İki hafta içinde hamileliğinizin yarısına ulaşmış olacaksınız. Bebeğinizin boyu 14-15 cm civarında. Ağırlığı ise 250 gr. civarında.

Bebeğimin yaklaşık ağırlığı : 280 gr. - Yaklaşık boyu : 15.3 cm. (Baştan Popoya)