Bıktıran mutfak halısı

KarincaKadin

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2016
4.624
5.320
Merhaba
Benim şimdiki derdim mutfak halım.
Evimdeki hiç bir halı kirlenmiyor. Beyaz kilimim var o bile renginde duruyor. Ama kaprisli kompleksli bir mutfak halım var :) kızlar bu halı tek renk pembe. 1 aya kalmadan rengi tuhaflaşıyor. Halı yıkamaya veriyorum ama adam da artık bu kadar katı bir halı için çıkamam boyutuna gelecek.
2 şey istiyorum sizden 1. Si bu halı nasıl temiz kalır. Olmadı rengini silip kendi tatlı pembesıne getirmek için hangi deterjanı kullanmalıyım ve nasıl bir bez?
(Ev işleri konusunda 0 beceri ve yeteneğe sahibim, onun için dağıtıp toplamak yerine-o zaman işin içinden çıkamadığım için- sürekli temiz tutmaya çalışıyorum)
Yardımcı olursanız çooook sevinirim. :KK66:

-Gulbeseker-

İçimde kış gibi bir mevsim üşüyor....
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2009
1.054
2.219
38
Halı örtüsü alabilirsiniz ,şu lastikli olanlardan
Ben çok memnun kaldım.

ATTRAENTE

ACTA EST FABULA
Pro Üye
Doğa Severler Kulübü
19 Ağustos 2008
14.184
33.070
Merhaba
Benim şimdiki derdim mutfak halım.
Evimdeki hiç bir halı kirlenmiyor. Beyaz kilimim var o bile renginde duruyor. Ama kaprisli kompleksli bir mutfak halım var :) kızlar bu halı tek renk pembe. 1 aya kalmadan rengi tuhaflaşıyor. Halı yıkamaya veriyorum ama adam da artık bu kadar katı bir halı için çıkamam boyutuna gelecek.
2 şey istiyorum sizden 1. Si bu halı nasıl temiz kalır. Olmadı rengini silip kendi tatlı pembesıne getirmek için hangi deterjanı kullanmalıyım ve nasıl bir bez?
(Ev işleri konusunda 0 beceri ve yeteneğe sahibim, onun için dağıtıp toplamak yerine-o zaman işin içinden çıkamadığım için- sürekli temiz tutmaya çalışıyorum)
Yardımcı olursanız çooook sevinirim. :KK66:

Çok kirlenen yerler için pembe bir zor renktir
Bence halıyı değiştirin, yıkama paralarına denk gelir =)

KarincaKadin

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
29 Mayıs 2016
4.624
5.320
Çok kirlenen yerler için pembe bir zor renktir
Bence halıyı değiştirin, yıkama paralarına denk gelir =)
Cidden ben bunu nasıl düşünemedim bilmiyorum ama hangi akla hizmet aldım düz renk pembeyi bilmiyorum.
Sanırım son çare değiştirmek:)

PabucumunNicki

NickiminPabucu
Kayıtlı Üye
20 Ekim 2014
7.769
15.793
Mutfakta yag yemek buhari cok isliyor haliya ama ayda bir yikatmak icinde uzerinde sogan falan dograman lazim.
Her ay 30 40 temizlemeye vermek yerine pamuklu yikanan halilardan alin makinede yikarsiniz.

okyanus85

Her nasip vaktine esirdir...
Kayıtlı Üye
2 Mart 2011
1.843
250
Bizim mitfagin halisida ayni cok hizli kirlenip yikaniyor biktim halidan acikli koyulu kahve rengi bizimki icinde krem rengide var

smeeygle

ÜZGÜN
Kayıtlı Üye
15 Temmuz 2015
2.393
4.616
39
Halıyı mutfaktan kaldırmakta buldum ben çareyi.

Hamilelik günlüğü : Doğumdan bu güne 1810 gün geçti.