Bilen birilerinden fikir bekliyorum

Khalesi1

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
3 Aralık 2020
143
118
27
Hanımlar merhaba. Öncelikle çok aktif olamadigim için özür dilerim 😀 ben şuan özel sektör calisaniyim. Çalışma sartlarim sabah sekiz akşam yedi cumartesi öğlene kadar. Sigortam yok bir suredir ve biraz sömürülüyorum açıkçası. Çünkü işverenlerim borcum olduğunu ve çalışmak zorunda olduğumu biliyorlar. Biraz iş baktım ama yeni bir yere başlamaya korkuyorum galiba. Ayni zamanda evliyim. Biraz zorlanıyorum her çalışan kadın gibi tabi. Benim düğünden kalan biraz altınım var. İş kurmak istiyorum. Bunun daha zor olacağını biliyorum ama en azından kendi işim olucak. Aklımda da iki fikir var. Ama nasıl yaparım ederim bilmiyorum. İnternette biraz araştırdım ama çok net bilgiler bulamadım. Belki burda bilgisi olan ya da bu işleri yapan birileri varsa yardımcı olabilir diye düşündüm ve size sığındım. İlk fikrim söz nişan masa kurulumu. Aslında ilk aklımda olan bu. Digeri de internet üzerinden teraryum yapıp satma işi. Bunun hakkında da çok az bilgim var ama yine de her ikisinde de nasıl bir yol izlemem gerekiyor ne kadar bütçeye ihtiyacım var bilmiyorum. Ya da bu zaman da yapılacak iş değiller mi sizce. Fikirleriniz gerçekten benim için önemli etrafımda sorabilecegim kimse yok. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.

Ben olsam ilk fikre hiç girmezdim bu işler çevre ve bütçe işi.. ikinci işte ev gecindircek kadar sipariş alabilirmisiniz veya bir yerle anlaşma yapmadan sipariş beklermisiniz bilemiyorum... sigortasız çalıştıran bir yere de hiç baslamazdım öncelikle bu sorununuzu çözmelisiniz

İlk olarak sigortasiz isci calistirmak suc,ihbar edersen guzel bir para cezasi oder kurum sahibi.
Ayrica su zamanda is kurmak cok mantikli degil sanki..
Zaten hali hazirda yeri olan kapatiyorken kendi adina bir is yeri acman buyuk risk olur bence..
Tabi yine en iyisini sen bilirisn.

Hanımlar merhaba. Öncelikle çok aktif olamadigim için özür dilerim 😀 ben şuan özel sektör calisaniyim. Çalışma sartlarim sabah sekiz akşam yedi cumartesi öğlene kadar. Sigortam yok bir suredir ve biraz sömürülüyorum açıkçası. Çünkü işverenlerim borcum olduğunu ve çalışmak zorunda olduğumu biliyorlar. Biraz iş baktım ama yeni bir yere başlamaya korkuyorum galiba. Ayni zamanda evliyim. Biraz zorlanıyorum her çalışan kadın gibi tabi. Benim düğünden kalan biraz altınım var. İş kurmak istiyorum. Bunun daha zor olacağını biliyorum ama en azından kendi işim olucak. Aklımda da iki fikir var. Ama nasıl yaparım ederim bilmiyorum. İnternette biraz araştırdım ama çok net bilgiler bulamadım. Belki burda bilgisi olan ya da bu işleri yapan birileri varsa yardımcı olabilir diye düşündüm ve size sığındım. İlk fikrim söz nişan masa kurulumu. Aslında ilk aklımda olan bu. Digeri de internet üzerinden teraryum yapıp satma işi. Bunun hakkında da çok az bilgim var ama yine de her ikisinde de nasıl bir yol izlemem gerekiyor ne kadar bütçeye ihtiyacım var bilmiyorum. Ya da bu zaman da yapılacak iş değiller mi sizce. Fikirleriniz gerçekten benim için önemli etrafımda sorabilecegim kimse yok. Şimdiden hepinize teşekkür ederim.
İlk iş şu an için iyi bir fikir değil.Pandemi sonrasına erteleyin.Bir velim düğün organizatörü iki yıldır markette kasiyerlik yapıyor .Pandemi öncesi gayet iyi kazanıyordu.İşinizi kurmak için altınlarınızı bozmayın devlet bu konuda kadını destekleyip karşılıksız kredi veriyor çok ayrıntısını bilmiyorum KOSGEB’den Kadınlara Pozitif Ayrımcılık - KOSGEB T.C. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı burdan araştırırsınız.

İlk olarak sigortasiz isci calistirmak suc,ihbar edersen guzel bir para cezasi oder kurum sahibi.
Ayrica su zamanda is kurmak cok mantikli degil sanki..
Zaten hali hazirda yeri olan kapatiyorken kendi adina bir is yeri acman buyuk risk olur bence..
Tabi yine en iyisini sen bilirisn.
Bu da çok doğru birşey amacım zaten bunu hemen yapmak değil ama.ne biliyim biseyler yapmak istiyorum sanırım bu şekilde biraz basarisizmisim gibi hissediyorum

mesleğiniz var mı ?

Varsa kendinizi o alanda geliştirin.

Şu an hali hazırda borç varken tekrar düğün takıları ile bilmediğiniz bir iş kurmaya çalışmak pek mantıklı değil.

SGK sız işçi çalıştırma suç gidip şikayet edin
Muhasebeciyim ama bu bölüm mezunu değilim.

Bu da çok doğru birşey amacım zaten bunu hemen yapmak değil ama.ne biliyim biseyler yapmak istiyorum sanırım bu şekilde biraz basarisizmisim gibi hissediyorum
Canim benim biraz yasim var.Su sekilde anlatayim.Teraryum'u omru hayatimda 2 kez duydum.İlk gordugumde bilmiyordum hatta bu akvaryumun icerisindeki nedir diyerek sormuslugum sonrasinda aydinlandim..Daha bilindik,daha ulkecek dilimizin dondugu seylere yonelsen ya.. :)
Belki de benim cevremde tutulmuyordur bu teraryum :)

Canim benim biraz yasim var.Su sekilde anlatayim.Teraryum'u omru hayatimda 2 kez duydum.İlk gordugumde bilmiyordum hatta bu akvaryumun icerisindeki nedir diyerek sormuslugum sonrasinda aydinlandim..Daha bilindik,daha ulkecek dilimizin dondugu seylere yonelsen ya.. :)
Belki de benim cevremde tutulmuyordur bu teraryum :)
Ya aslında benimde çevremden biri bilindik bir internet sitesinden bunun satislarini yapıyordu maliyeti daha uygun ve Isi D'e baya buyuttu biraz onu görünce bende yapabilirim moduna girdim sanırım 😂

24 yasında sigortsaız çalışan biri için iş kurmak hayal üstü hayal... üstelik pandemi sürecindeyiz.

Pandemi bitmeden kıpraşmayın bence.
Amacım zaten hemen işi gücü bırakıp iş kurmak değil 😊 bunu pandemiye göre bir süre daha ilerisi için düşünüyorum zaten ben sadece önden biraz bilgi toplamak istedim bu işlerle alakalı son zamanlarda biraz fazla kafamı taktım sanırım😊

24 yasında sigortsaız çalışan biri için iş kurmak hayal üstü hayal... üstelik pandemi sürecindeyiz.
Amacım hemen yarın iş kurmak değil elbette. Sürece göre ayarlanacak bişey o. Yaklaşık son bir senedir sigortasız çalışıyorum. Acil bir işe ihtiyacım vardı mecburdum biraz. Öncesinde tabiki sigortalı çalışıyordum. Aslında üniversite mezunuyum ama çalışma hayatı ev işleri derken kpssye odaklanamadım bir türlü.

Amacım hemen yarın iş kurmak değil elbette. Sürece göre ayarlanacak bişey o. Yaklaşık son bir senedir sigortasız çalışıyorum. Acil bir işe ihtiyacım vardı mecburdum biraz. Öncesinde tabiki sigortalı çalışıyordum. Aslında üniversite mezunuyum ama çalışma hayatı ev işleri derken kpssye odaklanamadım bir türlü.
ama bu durumunuz kpsss ye hazırlanmak yerine evlenmeniz sebebiyle böyle olmuş
her zaman derim önce iş sonra evlilik.
sigortasız çalıştırmak suç ve siz buna ortak oluyorsunuz bir de burdan bakın.

ama bu durumunuz kpsss ye hazırlanmak yerine evlenmeniz sebebiyle böyle olmuş
her zaman derim önce iş sonra evlilik.
sigortasız çalıştırmak suç ve siz buna ortak oluyorsunuz bir de burdan bakın.
Afedersiniz yanlış anlattım sanırım. Ben üniversiteden mezun olduğum gibi sınava hazırlanmaya vakit ayiramadan iş hayatina atılmak zorunda kaldim ve evlenmeden öncede bu saatler aralığında çalışıyordum ve şimdiki kadar olmasa da yine ev işlerinde aktiftim. Çünkü küçük kardeslerim var ve annem gerçekten çok zorlaniyordu onu o şekilde yorgun görmeye icim el vermiyordu ve aksamları elimden ne gelirse biseyler yapmaya çalışıyordum. Evlenmek sadece ev içi sorumluluğumu bir miktar arttırdı başka bir etkisi olmadı. Sınav konusunda başarısız olunca bu tarz fikirlere yönelmeye başladım. Ancak tabiki şuan böyle bir şeye kalkışmak mantıklı değil ben ilerisi için biraz onbilgi toplamak istemiştim sadece. Fikirleriniz için teşekkür ederim 😊

Muhasebeden devam edin

İş başvurularına aralıksız devam edin

Büyük işyerlerinin ilanlarına mutlaka başvurun fabrika vs gibi çalışma saati belirli servisi olan yerlerde çalışmak daha düzenli hayat sağlar

Nişan masası vs bir süreçte modaydı ama bence o moda sönecek pandemi bitse de

Bir kısım daha da büyük organizasyona yönelecek diğer kitle minimal olacak

O evdeki süslü masa modu bence azalacak

İnternetten neden teraryum alayım, hadi alacağım bilindik siteler yerine neden sizden alayım

Yani bu konudaki orijinal fikriniz ne

Bazı alanlara ilk girenler kazanır ama sonra girenlerin tutunmak için bir farklılık yaratması gerekir

İnternette 50 tane benzer iş varken sizin öne çıkmanız ya farklı olmanızı ya ucuz olmanızı ya da şanslı olmanızı gerektirir

Mesela markette de satılan x temizleyici bir sitede 99 bir sitede 44 tl idi 44

İlk gördüğümü almam ki

Yine bir diğer sitede 44 değil 48 tl idi ama 20 bez ile ben de onu aldım

Bu bir örnek bir de tabii internet satışı nereden yapılacak instagramdan vs ise bence daha da zor

Bence kurumsal iş aramaya devam edin size çıktığınızda da işe devam ederken bu hayalini kurduğunuz kendi işinizi deneyin

Başarırsanız işten ayrılır olmazsa devam edersiniz işe

Kolay gelsin

Muhasebeden devam edin

İş başvurularına aralıksız devam edin

Büyük işyerlerinin ilanlarına mutlaka başvurun fabrika vs gibi çalışma saati belirli servisi olan yerlerde çalışmak daha düzenli hayat sağlar

O evdeki süslü masa modu bence azalacak

İnternetten neden teraryum alayım, hadi alacağım bilindik siteler yerine neden sizden alayım

Yani bu konudaki orijinal fikriniz ne

Bazı alanlara ilk girenler kazanır ama sonra girenlerin tutunmak için bir farklılık yaratması gerekir

İnternette 50 tane benzer iş varken sizin öne çıkmanız ya farklı olmanızı ya ucuz olmanızı ya da şanslı olmanızı gerektirir

Mesela markette de satılan x temizleyici bir sitede 99 bir sitede 44 tl idi 44

İlk gördüğümü almam ki

Yine bir diğer sitede 44 değil 48 tl idi ama 20 bez ile ben de onu aldım

Bu bir örnek bir de tabii internet satışı nereden yapılacak instagramdan vs ise bence daha da zor

Bence kurumsal iş aramaya devam edin size çıktığınızda da işe devam ederken bu hayalini kurduğunuz kendi işinizi deneyin

Başarırsanız işten ayrılır olmazsa devam edersiniz işe

Kolay gelsin
Çok teşekkür ederim yorumunuz için 😊

Bu tespite katılıyorum ciddi zenginlerin birçoğu ihtişamdan kolay vazgeçmiyor ama minimalizm akımı da gün geçtikçe büyüyor. Minimalist olmayanlar için de durum instagramda birkaç ünlünün sade masa ile bir kutlama yapmasına bakar.

Bu tespite katılıyorum ciddi zenginlerin birçoğu ihtişamdan kolay vazgeçmiyor ama minimalizm akımı da gün geçtikçe büyüyor. Minimalist olmayanlar için de durum instagramda birkaç ünlünün sade masa ile bir kutlama yapmasına bakar.
bir yandandan minimalist olmak zorundayız çünkü para yok. tüketim konusunda aşırılaşmıştık, pandemi sürecinde olmasada oluyormuş öğrendik. o yüzden süs-püs işleri eski randımanında gitmez bence. benim tanıdığım çoğu kişi bu nişan süsü, doğum süsü şeylerini kendi yapıyor artık.

X