Bileziklerim hiç takılmamış olacakmış

Kostebekkkkkk

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Ağustos 2021
18
16
Merhabalar, ben 7 yıllık evliyim kayinbabamin istanbulda ayakkabı dükkanı var esimle beraber bakiyolar yıllardır. Kaynım bu zamana kadar hic çalışmamış hep gezmiş çalışan yardim eden hep eşim olmus. Şimdi kaynimda kendisine kredi çekerek dükkan açtı evlenecek mecbur kaldi çalışmaya. Düğünüme evime kimse karışmasın biz herseyi kızla kendimiz yapacağız diyor bileziklerinide ben kendim alacağım diyor. Zamaninda dukkan borcu oldugu icin dugunde taktıkları bileziklerimi istemislerdi vermistim. Kaynanamda kaynima sen herseyi kendin yapiyorsan dükkana kostebegin kattigi bilezikleri saymiyoruz hic takmamisiz gibi olsun diyor. Kayinbabamin borcu olduğunda eşimle birikimimiz olan paradan verdik destek olmak için borçlar bittiginde ben emekliyim zaten bu dükkan size kalacak diyor. O dükkan kaynimla ortak olacak ben bileziklerimi verdim üzerine yine birikimimizi verdik biz ona dükkandan payına düşen kismida verecegiz kendisine ait baska bir dukkani oldugu icin. işin içinden çıkamıyoruz. Düğünde takılan bileziklerim sırf kaynımın kendi geliri var alim gücü var haksızlık olmasin ona yapmadık diye takılmamış sayilabilirmi?

Merhabalar, ben 7 yıllık evliyim kayinbabamin istanbulda ayakkabı dükkanı var esimle beraber bakiyolar yıllardır. Kaynım bu zamana kadar hic çalışmamış hep gezmiş çalışan yardim eden hep eşim olmus. Şimdi kaynimda kendisine kredi çekerek dükkan açtı evlenecek mecbur kaldi çalışmaya. Düğünüme evime kimse karışmasın biz herseyi kızla kendimiz yapacağız diyor bileziklerinide ben kendim alacağım diyor. Zamaninda dukkan borcu oldugu icin dugunde taktıkları bileziklerimi istemislerdi vermistim. Kaynanamda kaynima sen herseyi kendin yapiyorsan dükkana kostebegin kattigi bilezikleri saymiyoruz hic takmamisiz gibi olsun diyor. Kayinbabamin borcu olduğunda eşimle birikimimiz olan paradan verdik destek olmak için borçlar bittiginde ben emekliyim zaten bu dükkan size kalacak diyor. O dükkan kaynimla ortak olacak ben bileziklerimi verdim üzerine yine birikimimizi verdik biz ona dükkandan payına düşen kismida verecegiz kendisine ait baska bir dukkani oldugu icin. işin içinden çıkamıyoruz. Düğünde takılan bileziklerim sırf kaynımın kendi geliri var alim gücü var haksızlık olmasin ona yapmadık diye takılmamış sayilabilirmi?
Onlar takmıs onlar geri almıs.
Esiniz ne diyor?
Kardes ortaklı ise bilezik vermek hata.
Hediyeyi geri almıslar ne denirki simdi.

Sizden bilezikler borç alındıysa tekrar verilmeli bence

Evet ileride dukkan kaynımla eşime kaldığında bileziklerimizin tutarını biz alacaktık.
Zaten o is yasmıs.
Bilezik verip ev,araba alınan aile islerine o bilezikler geri gelmiyor cogu zaman maalesef.
Ben olsam yavastan biriktirir kendim alırdım kendime.
Siz takınızı geri aldınız,ben kendim taktım derdim:)

Borc alınmamıs aslında kaynı kendi yapıyomus herseyi,kvde de siz de kendiniz yapın demis özetle.
Bide bişi verildikten sonra böyle sıkıntılar çıkınca niye verdin düşüncesi oluyor kafamda madem çok önemli vermeyecekti veya sonradan böyle sıkıntılar olacağına vermemeliydi

Eğer sizin bilezikler borç sayılsa ve kaynınız kendi almak istemese altınları, eşyaları sizin ortak dükkan gelirinizden alınacaksa bence kardasınız bile

of benim kuzenim de kayınailesinin borçları için tüm bilezik ve altınlarını verdi. hatta anne babasının taktığı şeyler de gitti.
kp geri ödeyeceğim emekli ikramiyemle dedi ama elimizin orta parmağı var ya işte onu aldı kız geri anca.
geri isteyin bileziklerinizin güncel tutarını. eşiniz baskı yapsın ailesine.
resmen geri vermemek için bahane bulmuş şark kurnazları.

Eğer cidden alamayacaksanız karşı duramayacaksanız bence hiç konusunu yapmayın. çünkü sizs öyleyince büyük ihtimal kv ağlayacak sızlanacak almasanız bile almış kadar kötü olacaksınız. Ama ben bırakmam diyorsanız ;
butun herşeyi karşılayacağım diyen kaynınızmış karşılasada karşılamasada o sizin hakkınız. Resmen kv akıllı davranıp üstüne çökmüş. Açık açık onlar benim ben hakkımı istiyorum diyeceksiniz. Birde ne saçma sizin eşiniz didinsi çalıssın ömrünü dükkana versin yarısına zaten ortak olan adam diğer yaarısını kardeşiyle bölüşmeli . Yani sizde diyin ki kardeş buraya yüzde 25 ortak olacak o zaman. Bir de tapu babanın üzerindeyse oh ne ala üzerine soğuk su için. Ben olsaydım o altınlarımı söke söke alırdım. Mayfa gibi çökemezlerdi. (Kendi taktıklarını verirdim.Gözleri doysun)

Sanırım bana bu olay yanlış gelmedi ya 😂😂
Kadının eşinin iş yerine sıkıntıdaysa yardım etmesi bana normal geliyor yani
Borçtan dükkan batsa konu sahibi ne yapsın bileziklerini?
Orası onların geçim kaynağı yani nihayetinde
Ticaret yapıp giderken sadece ortaklardan gitsin ama gelirken hepimize gelsin demek oluyor mu bilmiyorum

Borç olan parayı geri isteyin
O tamamen sizin hakkınız
Ama bilezikleri geri isteseniz ve kaynınız o zaman benim de tüm masrafımı babam karşılasın dese
Bilezikten çok masraf yapmış olacaksınız
E o para da dükkanın ortak giderinden karşılanacak sonuçta

of benim kuzenim de kayınailesinin borçları için tüm bilezik ve altınlarını verdi. hatta anne babasının taktığı şeyler de gitti.
kp geri ödeyeceğim emekli ikramiyemle dedi ama elimizin orta parmağı var ya işte onu aldı kız geri anca.
geri isteyin bileziklerinizin güncel tutarını. eşiniz baskı yapsın ailesine.
resmen geri vermemek için bahane bulmuş şark kurnazları.
Böyle durumlarda kimse suclu değil bence.
Aklına ilk bilezikleri vermek gelen kocalar tek suclu.
Türk erkeğinin genlerden gelen bi sorunu bu sanırım.
Evlenince kadının bilezikleriyle ya is kuruluyor,ya araba alınıyoır.
Bana kvdem araba alacagız dediğimde,sakın verme bileziklerini demisti:KK70:Vermedim kvdemi dinledim:KK70:

X