Bilgi ve deneyimlerinize ihtiyacım var lütfen !!!!!!!

Canım ben tıp öğrencisiyim. Beta-hcg ektopik(dış) gebelikte de mol(psikolojik) gebelikte de yükselir. Normal gebelikte her gün 2 kat artmalı. Ama gebelik olsa da eğer bebek bir patolojiye sahipse artıs böyle olmuyor. O yüzden mutlaka USG yani ultrason ile tetkik şart. Farklı bir dr'a git derim. İyi günler .

Canım ben tıp öğrencisiyim. Beta-hcg ektopik(dış) gebelikte de mol(psikolojik) gebelikte de yükselir. Normal gebelikte her gün 2 kat artmalı. Ama gebelik olsa da eğer bebek bir patolojiye sahipse artıs böyle olmuyor. O yüzden mutlaka USG yani ultrason ile tetkik şart. Farklı bir dr'a git derim. İyi günler .

Peki birşey soracağım bhcg ilk günden itibaren nasıl artış gösterir

Fertilizasyondan(döllenme) 8 gün sonra her 2 günde bir 2 katına çıkar ve gebeliğin 8.haftasına kadar bu 2 kat kuralı devam eder.

Arkadaşlar ben 8+3 hamileyim 8. Haftada doktora gittim ancak bebeğin kesesi var bebek henüz yok boş gebelik olabilir dedi cuma tekrar gidecem eğer görmezse bebeği alacakmış bilgisi olan varmı yardım edin lütfen acilllll:KK43:

Canim bu konu daha önce de acilmisti kese var bebek yok seklinde aratirsan cikar bir suru cevap bulabilirsin. Dollenmen gec olmus olabilir benim ortalama 10 . 11 gun kadar gec dollenmem olmus normalde kalp atislarini dinlicez dedi doktorun yardimcisi ama kese bombostu yani sonraki hafta gorduk embriyoyu. Ha sayet yine goremezseniz haftaya da ki insaallah görürsünüz baska bir doktora git muhakkak ve de en azindan 1 2 hafta daha bekle yani tek bir doktora gorunup aldirma sakin bir iki doktora git onlar da aynisini derse o zaman dusunursun aldirmayi.

İçimi çok rahatlattın yinede çoook teşekkür ederim gerçekten vitis kullanıcısı cuma günü haberlerimi ilk sizinle paylaşacağım

X