Bilgilendirin beni. Spora ara vermek.!

Htcsvbn

Üye
Kayıtlı Üye
14 Haziran 2020
97
202
32
Haftada 1 gün spora ara vermek diye yazılar okuyorum heryer de. Kasların dinlenmesi için 1 gün sizde ara veriyor musunuz?

ne tarz spor yaptığınıza bağlı. bahsettiğiniz şey cardio ise böyle bir şeye gerek olduğunu düşünmüyorum. çünkü cardio spor değil.

ama spor her gün yapılmaz zaten. ara vererek yapmak gerek.

Evet dinlenmek sart. Hem kasi dinlendirmek hem de bunyeyi dinlendirmek lazim haftada 1 yada 2 gun.

Haftada 1 gün spora ara vermek diye yazılar okuyorum heryer de. Kasların dinlenmesi için 1 gün sizde ara veriyor musunuz?
Kas yapimina yonelik sporlarda ya da spora yeni baslayanlarda her gun spor yapmakntavsye edilmez. Ayrica yaptiginiz spor turune bagli olarak degisecegi gbi genel olarak haftada 3-4 gun seklinde ayarlanir✌🏻 mesela ben pzt-crs-cmt gunleri kas yapimi icin spor yaparm ama esneme egzersizi kardiyo ve ya yuruyus gbi aktiviteleri her gun ayni saatlerde yaoarim ✌🏻🥰

Merhabalar. Ben kendi tecrübemden bahsedeyim belki yardımı olur. 4 ay önce düzenli spora başladım. İlk etapta günde 20 dk hafif şekilde yaptım. Başladığımda 55 kilo idim. Haftada 2 gün yapmadım 5 gün yaptım. Sonrasında agirlastirarak devam ettim ve haftada 6 güne çıkardım. Son 3 haftadır 2 gün yapıp 1 gün yapmıyorum ve süre 1 saate yakın sürüyor. Şuan ki kilom 48. Tabi vücutta sikilasma da oldu 4 ay öncesine göre. Size tavsiyem kademe kademe arttırmaniz. Sonrasında egzersiz yoğunluğunu arttırıp gene ara vererek devam etmeniz. Ben bu şekilde fayda gördüm. Umarım faydası olur size de

X