Bilgisayarinizi Hizlandirin

ya arkadaşlar benim de Vista yolları xp le farklı.
Sistemi Vista olupda yapan arkadaş varmı acaba aramızda
perfetch yazıyorum bazı dosyalar çıkıyor ama onlarmı emin değilim
silemeyde korkuyorum açıkcası

denedim bakalım ne olacak ben pcimde öle atıklar bırakmam zaten hemencek temzilerim. temiz kızım canım napayım:) teşekkürler......

ayy bu windowsu siliyorsunuz yaa o windows dosyaları öenmli dosyalardır oyuna gelmeyin format atın kurtulun şimdiki format için 3 cdye ihtiyacınız var ... cd yi takıyorsunuz formatı atıyorsunuz yaa bişesi yook

ben de sildim hemen..:eek: dünden hazırmışım silmeye lülülülülülü hızlansın da herbişeyi silerimhihoyyyt

bu paylaşımın için çok teşekkürler canım a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.a.s.

ayy bu windowsu siliyorsunuz yaa o windows dosyaları öenmli dosyalardır oyuna gelmeyin format atın kurtulun şimdiki format için 3 cdye ihtiyacınız var ... cd yi takıyorsunuz formatı atıyorsunuz yaa bişesi yook

Windows'u silmiyoruz arkadaşım,olur mu öyle şey..
Başta da yazmıştım sadece pc'mizin işlem geçmişini siliyoruz.Nasıl ki internet geçmişini temizleyince bir sorun olmuyorsa,bunda da olmuyor yani..:)

yaptım umarım yanlış bir şey yapmamışımdırrrr :uhm:umarımmm benim anlayamadığım sildiğimiz şeyler internette yaptığımız işlemlermi girdiğimiz siteler yada ne bileyimCADIARZU nedir bu dosyalar ayrıntılı bir şekilde anlatın ama lütfen anlayabileceğimi gibi olsun:enbuyukkk:yaptığima pişman olmayımmmm kafamçokkarıştı

yaptım umarım yanlış bir şey yapmamışımdırrrr :uhm:umarımmm benim anlayamadığım sildiğimiz şeyler internette yaptığımız işlemlermi girdiğimiz siteler yada ne bileyimCADIARZU nedir bu dosyalar ayrıntılı bir şekilde anlatın ama lütfen anlayabileceğimi gibi olsun:enbuyukkk:yaptığima pişman olmayımmmm kafamçokkarıştı

Korkacak bişey yok canım..:)
Eğer ilk sayfada anlattığım şekilde yaptıysan,yani prefetch klasörünü açıp,içindeki dosyaları sildiysen doğru yapmışsın demektir.yerimseniben
Windows, sık kullandığımız programları daha çabuk açmak için yaptığımız her işlemi bu klasöre kaydediyormuş.Mesela bir oyun açtın,msn'ye girdin,world'de yazı yazdın,internete girdin gibi..Bu işlemleri saati ve adıyla bu klasöre kaydediyor.
Klasörün içindekiler senin sistem dosyaların değil;sadece pc'de yaptığın işlerin çetelesi,günlüğü işte.Yani internet geçmişini silmeye bu bakımdan benziyor;çünkü orda da internette yaptıklarımızın geçmişini siliyoruz.Umarım anlatabilmişimdir..

Ayrıca denemek isteyen arkadaşlar,klasörün içini açıp,içinde kaç tane dosya olduğunu(klasörün içinin herhangi bir yerine sağ tıklayıp özelliklere bakarak)önce bir görüp,ona göre silip silmeyeceğinize karar verebilirsiniz..

X