Bilgisi olan var mı? Transkript

Cileklivanilinn

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2018
6.285
16.586
27
Merhabalar. Yüksek lisans alımı sırasında transkript detaylı inceleniyor mu yani bir dersi alttan alarak vermiş olmamız yüksek lisans kabulünü etkiler mi yoksa genel olarak not ortalamasına mı bakılıyor? Bilgisi olanlar cevaplarsa çok mutlu olurum.

Hiç etkilemez. Etkileyecek olsaydı kimse geçemezdi. Genel not ortalaması ve genel kültür daha çok inceleniyor. Konuşma kabiliyetiniz, iletisiminiz.. soruları yanıtlayabilmeniz vs

Bir arkadasımın alttan dersleri yuva yapmıştı ortalama zaten düsüktü. İslerinden, birikiminden ve genel kültüründen yırtmıştı. Tabi üniversiteden üniversiteye degisebiliyor bu incelemeler elbette.
Ama suna inanıyorum ne kadar kendinizi sunabilirseniz o kadar şansınız artar.

Hiç etkilemez. Etkileyecek olsaydı kimse geçemezdi. Genel not ortalaması ve genel kültür daha çok inceleniyor. Konuşma kabiliyetiniz, iletisiminiz.. soruları yanıtlayabilmeniz vs

Bir arkadasımın alttan dersleri yuva yapmıştı ortalama zaten düsüktü. İslerinden, birikiminden ve genel kültüründen yırtmıştı. Tabi üniversiteden üniversiteye degisebiliyor bu incelemeler elbette.
Ama suna inanıyorum ne kadar kendinizi sunabilirseniz o kadar şansınız artar.
Evet. Bir de Ales, yds de çok etkili ama bu transkript olayı aklıma takılmıştı cevabınız için çok teşekkür ederim🌸

Merhabalar. Yüksek lisans alımı sırasında transkript detaylı inceleniyor mu yani bir dersi alttan alarak vermiş olmamız yüksek lisans kabulünü etkiler mi yoksa genel olarak not ortalamasına mı bakılıyor? Bilgisi olanlar cevaplarsa çok mutlu olurum.
Hayır benim yüksek lisans başvuruma yedi sekiz alttan vermiş olduğum dersler vardı hiç kimse takılmadı buna .
İncelemediler 👍

ABD'ye basvurmuyorsaniz hic etkilemez.
AGNO, ALES, DIL (yuksek olmasi tercih sebebidir, yabanci dilde guncel literatur tarayabileceginize dair bir indikatordur) onemli.
Bir de kafanizda calismak istediginiz alt disipin ve nedenine dair bir fikir olmasi onemli (tabi ki fikriniz degisecek ama adayin alanla ilgisine bakariz)

X