Bilmiyorum benimki dert mi ama u sralar canm skyor bu olay..

serçecik

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
1 Ekim 2007
1.710
21
belki cok özel bir durum ama paylaşmak istedim..

7 ay önce dogum yaptım..çalışan bir bayanım.işe başladım haliyle.eşim cocuga bakma konusunda kafasına göre takılıyor bazen cok yardım eder bazen umursamaz..neyse bunları aşabiliriz ancak uygun bir korunma yöntemi bulamadık .spıral taktırdım yaramadı,kızım emdigi için hap kullanamıyorum,3 aylık ignelerı doktorum önermıyor adetten kestigi için tek çare eşimin korunması gelgelelim eşim korunmak istemıyor..daha dogrusu olmuyor denedık ama kondom kullanamıyor..ve hamıle kalmaktan cok korkuyorum..eşimle sürekli tartısıyoruz.kondom kullanmazsan olmaz diyorum.hayır kullanamıyorum dıyor..onada hak veriyorum ama yapacak baska bir alternatif yok.yeniden hamile kalırsam eşim zaten cok fazla sey bılmıyor cocuk bakma konusunda iyice bunalıma girerim ve cok uzun bir süre cocuk istemıyoruz aslında ikimizde..ancak cinsel hayatsız nereye kadar gidecek bilmiyorum..bi akıl verin kızlar yaa..

spiral taktırdım taktırdıgım gunden itibaren agrıdan kıvrandım ve ayda 20 gün kanamam oldu..tamam dedim razıyım agrı nasıl olsa gecer 2 ay sonra kontrole cagırmıslardı gittim ve spiralı hemen cıkarmamız lazım enfeksıyon olmus tedavı olman gerek dedı doktor suan antıbıyotik alıyorum..yumurtalıklarımda abse yapmıs:KK43:

canım birde kola takılan kürdan gibi birşey varmış onu araştır derim..
bende doğuralı 7 ay oldu bizde korunmuyoruz.
sigara içiyorum emziriyorum hap olmuyor
spiral e cesaret yok :)
3 aylık iğne hormonları alt üst ediyormuş dahada çirkinleşemem :)
ama şu kola takılan aleti bende araştırıyorum.
gerçi son 2 aydır ben adet olmuyorum test aldım negatif çıktı
inşallah kazaya kurban gitmem Allah ın gücüne gitmesinde daha istemiyorum
Rabbim olmayanlara versin

ben condom a hiç güvenmiyorum.
benim yırtık kondom sayesinde imalatım gerçekleşmiş delikafadulden

niye siz korunucaksınız kı ,nıye sızden beklıyor boyle bırseyı.

fedarlıgı bırakın o yapsın ,bir istemez ıkı ıstemez üçüncü dde alışır..

hiç olmadı gerı cekme yontemı denen sey ,ne kadar guvenılır tartısılır..

implant denen şeyden bahsediyorsun sanırım ..canım oda tamamen hormon içerikli.ne yapacagız biz yaaa...eşim suratını asıyor dönüp sırtını yatıyor..zaten hamıellıgm riskliydi hamılelk boyuncada cınsel hayatımız olmadı:KK43:

niye siz korunucaksınız kı ,nıye sızden beklıyor boyle bırseyı.

fedarlıgı bırakın o yapsın ,bir istemez ıkı ıstemez üçüncü dde alışır..

bende öyle yapıyorum canım..fedakarlık yapmıyorum ama bılıyorsunkı cınsel hayat evlılıgın olmazsa olmazı nereye kaadr sürecek..bakalım ben pes etmeyecegım o kesin...o ne zaman pes edecek bakalım..

kızlar benim kardeşimde aynı durumda...spiral taktırmaya gittik iki spiral ziyan oldu..rahim kabul etmedi geri atıyor spirali..igneyide önermiyorlar...daha anlatmamam gerek yok hepinizinki gibi işte.inş bir çare bulunur.

böyle durumlarla eşler çok karşılaşıyorlar ve aile planlaması merkezlerine başvurduklarında hemşirelerin iknası ile kondom almak zorunda kalıyorlar

pek çok bayan değişik yöntemler kullanıyor..yaşlı bir teyze oksijenli suyu pamuğa batırıp vajinasına yerleştirdiğini ve yıllarca hamile kalmadığını söyledi çok şaşırdım...ph dengesini bozması lazım..

bazı çiftler de geri çekilme yöntemi kullanıyor ama çok güvenli değil ve ilişki tam gerçekleşmiyor..

vajinaya konulan aparatlar var çok tavsiye edilmese de.....

çok dikkat edin hamile kalma olasılığınız var.keşke eşler bu konuda anlayışlı olabilseler....

Kola takılan implantlar var güzelim, devlet hastanelerinin kadın doğum bölümlerinde takıyorlar.

bence şuan tek yapabilceğiniz yöntem geri çekilme yöntemi ilerde bebeği emzirmeyi bırakınca hap kullanırsın bu kadarcıkta fedekarlık yapar eşin herhalde

valla kizlar benden size abla tavsiyesi, ne yaparsaniz yapin ama mutlaka korunun..herseyi Allaha birakmayin. erkeklere gore ne var ki..siz ikinci kez hamile kalsaniz, esleriniz inanin sevinirler bile..tecrubeyle sabittir:KK43:( ilk bebegim 6 aylikken , emzirdigimden dolayi adette goremiyordum ve hamile kalmisim. haberim bile olmadi...daha 19 yasinda iken ve 6 aylik bebegim varken ikinci hamileligi yasayan bendim..her neyse...inanin olan size olur...tedbirinizi alin derim ben..

Son düzenleme:
bizde de aynı sorun var devamlı.spiral taktırıcam ama yara var önce onun dondurulması lazım.eşim prezervatif kullanmak istemiyor.bizde geri çekilme yöntemi her ne kadar basit bi yöntem olsada idare ediyorz işte:KK70:

X