Bina su tesisatı

itsmylife_

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
19 Temmuz 2015
1.767
3.808
İyi akşamlar kızlar.
Apartmanın bahçe katında oturuyoruz. 3sene önce taşındık. Binanın su tesisati sıkıntılı olmasının yanında sokağın logar yükseltisi bahçe katiyla uyumsuz olduğu için senede iki üç kere evi su basıyor. Su dediğim de bildiginiz pis su afedersiniz. Temizliği ayrı dert, her seferinde halıları yikatmaya vermek ayrı dert, stresi ayrı dert. Senede üç dört kere vidanjör çağırınca sorun olmaz dediler fakat son iki seferdir vidanjör cagirdiktan birkaç gün sonra yine su bastı. Yöneticiye söylüyoruz ilk bikac hafta 1-2 tesisatçı getiriyor baktiriyor sonra sonuç yok. Bizim görüştüğümüz tesisatçılar da boruların dar ve eğimli oldugunu söylüyor. Defalarca soyledik komşularla fakat adam onla görüşüyorum buna soruyorum bunu getiriyorum deyip resmen oyalıyor. Apartman wp grubunda bin kere sormaya yoruldum cevap verme tenezzulunde bile bulunmuyor çoğu zaman.
En son bizim gorustugumuz tesisatciyla görüşmeyi düşündüğünü söyledi. biz kendimiz oncesinde fiyat bile almistik tesisatçı hazır bekliyor ama biz bir haftadir yöneticinin tenezzül edip de tesisatciyla görüşmesini bekliyoruz şimdi de.
Sonuç olarak bu saatten sonra sinirlerim kaldırmıyor yöneticiyle muhatap olmayı. biz direkt tesisatciyla anlaşıp işleme başlasak faturasini apartmana kestirme gibi bir imkanımız var mıdır mesela? Ya da artık zabıta falan mi çağıralım napalim bir çözüm öneriniz var mıdır cinnet gecirmeden?🤬

Ben olsam bir sonraki su basmasinda çıkacak halı yikatma ve ev temizleme masrafının binaya bölünmesini talep edeceğim deyin. Hemen aksiyon alacaktır. Yani komşuları da tarafınıza çekmiş olursunuz

Gerçekten çok sinir bozucu Allah yardımcınız olsun.
Şeytan diyor o pis su dolu kovayı kafasına boşalt belki anlar o zaman sizi
Ay aynen en son cinnet geçirip binanın su vanasini kapatıcam başında oturucam tesisatçı getirip yaptırana kadar 😂 her sabah yataktan çıkarken stresle basıyorum yere Allah'ın cezası adam ya

Hemen evi sigortalattırın, bizim içeri alınan balkonda boru patladı, halının parasını apartmandan aldı sigorta. Komşular sizden yana ise bence düşündüğün gibi yaptır faturasını ver eline, uğraşsaymış pislik sanırsın devlet yönetiyor

Eski oturduğumuz ev 1.katti,alt katta başka daire yok,banyoda bulunan lavabodan üst katlarin sulari cikardi,bizim kullandığımız sular akıp giderdi neyse kaç tane tamirci geldi bizim borularda sıkıntı yok, banyoda kullandıkları su bizim evden çıkardi banyo yapma çamaşır yıkama vs, üst katlarin boruları tıkanmış yaptirincaya kadar akla karayı seçtik yaptırmamak için biz banyoyu kullanmıyoruz diyenler bile oldu 😅 ki bir tane banyo var,aynı olay tuvalettede olmuştu orayida kullanmadığını söyleyenler oldu ki oda bir tane başka yok.

Bence siz şuan kendiniz yaptirmayin derim çünkü şuan inşaat malzemeleri iyice pahalandi ödemezlerse malzeme+işçilik masrafı size kalır en iyisi zabıta ile çözün derim.

Hemen evi sigortalattırın, bizim içeri alınan balkonda boru patladı, halının parasını apartmandan aldı sigorta. Komşular sizden yana ise bence düşündüğün gibi yaptır faturasını ver eline, uğraşsaymış pislik sanırsın devlet yönetiyor
Ya sigorta o bu tamam bı derece ama ay bugün olur yarın olur stresi insanı çok geriyor. Olmasın diye aksiyon alınsın valla 31 haftalık hamileyim eşim sabah gidiyor akşam geliyor aman o gelene kadar bişey olur mu acaba diye kuruyorum kafamda durduk yere

Eski oturduğumuz ev 1.katti,alt katta başka daire yok,banyoda bulunan lavabodan üst katlarin sulari cikardi,bizim kullandığımız sular akıp giderdi neyse kaç tane tamirci geldi bizim borularda sıkıntı yok,yukarı katlarin borulari tıkanmış banyoda kullandıkları şu bizim evden çıkardi banyo yapma çamaşır yıkama vs,yaptirincaya kadar akla karayı seçtik yaptırmamak için biz banyoyu kullanmıyoruz diyenler bile oldu 😅 ki bir tane banyo var,aynı olay tuvalettede olmuştu orayida kullanmadığını söyleyenler oldu ki oda bir tane başka yok.

Bence siz şuan kendiniz yaptirmayin derim çünkü şuan inşaat malzemeleri iyice pahalandi ödemezlerse malzeme+işçilik masrafı size kalır en iyisi zabıta ile çözün derim.
Zabıtanin sözü geçiyor mu böyle durumlarda peki onu merak ediyorum? Yani gelip de kuru kuru uyarı yapacaksa gene bir işe yaramayacak

Ya sigorta o bu tamam bı derece ama ay bugün olur yarın olur stresi insanı çok geriyor. Olmasın diye aksiyon alınsın valla 31 haftalık hamileyim eşim sabah gidiyor akşam geliyor aman o gelene kadar bişey olur mu acaba diye kuruyorum kafamda durduk yere

Sigorta tesisat yenilense de olsun ama gerçekten apartman hayatında şart. Diğer konuda da çağırıp yaptırın, mesaj atın adama “defalarca söyledik ama sanırım müsait olamıyorsunuz, biz çağırdık yarın yaptıracağız haberiniz olsun.” diye. Yaptırın geçin apartman aidatlarından ödensin

Sigorta tesisat yenilense de olsun ama gerçekten apartman hayatında şart. Diğer konuda da çağırıp yaptırın, mesaj atın adama “defalarca söyledik ama sanırım müsait olamıyorsunuz, biz çağırdık yarın yaptıracağız haberiniz olsun.” diye. Yaptırın geçin apartman aidatlarından ödensin
Valla geç saat falan dinlemedim az önce gruba tekrar mesaj attım tesisatçı hazır biz neyi bekliyoruz diye. Yarın da cevap vermezse yan komşuyla gorusucez onların tesisatçısı zaten yaptiricaz artık yapacak bişey yok. Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın ya delirtirler adamı

Valla geç saat falan dinlemedim az önce gruba tekrar mesaj attım tesisatçı hazır biz neyi bekliyoruz diye. Yarın da cevap vermezse yan komşuyla gorusucez onların tesisatçısı zaten yaptiricaz artık yapacak bişey yok. Allah vicdanlı insanlarla karşılaştırsın ya delirtirler adamı

Amiin, gerçekten bencil insanlarla yaşamak çok zor.

İyi akşamlar kızlar.
Apartmanın bahçe katında oturuyoruz. 3sene önce taşındık. Binanın su tesisati sıkıntılı olmasının yanında sokağın logar yükseltisi bahçe katiyla uyumsuz olduğu için senede iki üç kere evi su basıyor. Su dediğim de bildiginiz pis su afedersiniz. Temizliği ayrı dert, her seferinde halıları yikatmaya vermek ayrı dert, stresi ayrı dert. Senede üç dört kere vidanjör çağırınca sorun olmaz dediler fakat son iki seferdir vidanjör cagirdiktan birkaç gün sonra yine su bastı. Yöneticiye söylüyoruz ilk bikac hafta 1-2 tesisatçı getiriyor baktiriyor sonra sonuç yok. Bizim görüştüğümüz tesisatçılar da boruların dar ve eğimli oldugunu söylüyor. Defalarca soyledik komşularla fakat adam onla görüşüyorum buna soruyorum bunu getiriyorum deyip resmen oyalıyor. Apartman wp grubunda bin kere sormaya yoruldum cevap verme tenezzulunde bile bulunmuyor çoğu zaman.
En son bizim gorustugumuz tesisatciyla görüşmeyi düşündüğünü söyledi. biz kendimiz oncesinde fiyat bile almistik tesisatçı hazır bekliyor ama biz bir haftadir yöneticinin tenezzül edip de tesisatciyla görüşmesini bekliyoruz şimdi de.
Sonuç olarak bu saatten sonra sinirlerim kaldırmıyor yöneticiyle muhatap olmayı. biz direkt tesisatciyla anlaşıp işleme başlasak faturasini apartmana kestirme gibi bir imkanımız var mıdır mesela? Ya da artık zabıta falan mi çağıralım napalim bir çözüm öneriniz var mıdır cinnet gecirmeden?🤬

Öncelikle çok geçmiş olsun benim ev de çatı katı ve akma problemi vardı konum var, fakat apartmanımızda sizin durumunuzda olanlar da var ondan yazmak istedim.

Ben çatımla 2 sene uğraştım yönetici oyaladı durdu en son whats up grubuna resim atıp 1 hafta içinde yapılmazsa mahkemeye başvuracağımı yazdım 1 saatte usta buldu 2 kere yaptırdı :)

Şimdi ortak alanda sorumluluk var uyarı olarak yazın yaptırmazsa gerçekten mahkemeye gidin. zabıta bize gelmedi ama arayıp çağırın gelip zabıt tutarsa mahkemede kanıt olur size. Ustadan fiyat alma vb hepsi yazılı kanıtlı olsun

Ay aynen en son cinnet geçirip binanın su vanasini kapatıcam başında oturucam tesisatçı getirip yaptırana kadar 😂 her sabah yataktan çıkarken stresle basıyorum yere Allah'ın cezası adam ya

bizim su basan komşu öyle yaptı ve yaz ortasıydı resmen kıvrandı herkes günlerce ama bir kişi de cesaret edip açamadı vanayı :)

zaten sizin yaptırmanızı bekliyor ki,

Mahkeme ile tehdit edin. Tehdit ile de kalmayın ama yapacağınızı bilsin.
Şimdiye kırk kez yasal yollara başvurmuştum.

Sigorta o bu diyosunuz da eğer sigortanız olsaydı sigorta masrafları karşılayacak apartmana rücu edecekti. Yönetici bir kez ödesin bakalım o rücuyu, o zaman yapıyor mu yapmıyor mu..

Ay çok teşekkürler kızlar hepinizin soyledikleri aklımda. Sabah cevap yazmış geçen hafta aradım müsait değildi gelemedi bugün bidaha ariycam demiş. Tesisatçı da yan komşunun tanıdığı zaten. O da arayacak bugün. Duruma göre söylediğiniz şekillerde hukuki olarak devam edicez sürece.

X