Bıngıldağın erken kapanması

ilayda06

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
13 Haziran 2023
3
2
27
Bebeğim bir aylık olmak üzere ve bıngıldağı normale göre daha küçük 1 cm. Başına böyle birşey gelen var mı normalde daha büyük olması ve en erken 3 ayda kapanması gerekiyormuş.tedirğin oldum başına gelen varsa fikirlerini paylaşırsa sevinirim

Bebeğim bir aylık olmak üzere ve bıngıldağı normale göre daha küçük 1 cm. Başına böyle birşey gelen var mı normalde daha büyük olması ve en erken 3 ayda kapanması gerekiyormuş.tedirğin oldum başına gelen varsa fikirlerini paylaşırsa sevinirim
Benim bebegimin kafasinin arkasinda duzlesme var. Bingildagi erken kapandigi icin oldugundan supheleniyoruz yarin ultrason cekilcek ben de endise icinde bekliyorum sonucu. 5.5 aylik oglum bingildagi 0,5 acik gibi dedi dr.

Bizim de 1 aylık kontrolümüzde bıngıldağın çok küçük olduğunu söyledi doktorumuz. Kafa büyümesini yakından takip edeceğiz dedi. Geçen 5 aylık kontrolümüzde kapanmış gibi dedi . Ama baş büyümesinde şimdiye kadar bir sıkıntı olmadı şükür. İçinizi ferah tutun. Siz ve doktorunuz takipte kalın sadece.

Doğduğumuz da bile bingildagimiz varla yok arasi ydi baş büyümesine dikkat edeceğiz dediler bende evde hep ölçtum düzenli büyümeye devam etti çok şükür.. Bazi doktorlar d vtaminini kesiyormus hemen kapanmasın diye ama bizim ki kesmedi

Benim kızımın kafası persentilde altlarda ama dil gelisimi ve motor gelisimi önde gidiyor doktor sizin kafa yapinızda küçük o yüzden korkmayın dedi.suan 19 aylik anne su ver yada anne bak çiçek şeklinde basit cümleler kuruyor

Merhaba. Benim bebegim 2 bucuk aylik. İlk dogdugunda hemen kafasina bakmistim o zaman da kucuktu bingildagi. Ancak ne hastanede ne de kontrolde oldugumuz dr hic kucuk falan demedi ben kendim oyle fark etmistim. Gecen asi icin saglik ocagina gittigimizde dr bingildagi erken kapaniyor dedi. Korkuttu acikcasi beni. Ama hani dogdugundan beri kuculme olsa anlicam ama hep ayniydi. Kendi dr umuza sordum bas cevresini takip ediyoruz herhangi bir sey yapmana gerek yok dedi. D vit e de devam et dedi ama kullanmak istemiyorum ben. Bingildagi kucuk olup oyle sabit kalan var mi yoksa zamanla illa kuculmeye egilim mi olur, korkuyorum erken kapanacak diye😔

Merhaba. Benim bebegim 2 bucuk aylik. İlk dogdugunda hemen kafasina bakmistim o zaman da kucuktu bingildagi. Ancak ne hastanede ne de kontrolde oldugumuz dr hic kucuk falan demedi ben kendim oyle fark etmistim. Gecen asi icin saglik ocagina gittigimizde dr bingildagi erken kapaniyor dedi. Korkuttu acikcasi beni. Ama hani dogdugundan beri kuculme olsa anlicam ama hep ayniydi. Kendi dr umuza sordum bas cevresini takip ediyoruz herhangi bir sey yapmana gerek yok dedi. D vit e de devam et dedi ama kullanmak istemiyorum ben. Bingildagi kucuk olup oyle sabit kalan var mi yoksa zamanla illa kuculmeye egilim mi olur, korkuyorum erken kapanacak diye😔
D vitaminini önceden kesiyorlardı küçük bıngıldakta artık kesilmiyor. Bence tavsiyem siz de kullanmaya devam edin çünkü d vitamininin kemik gelişi için önemi büyük kafatası da bunun bir parçası. Bıngıldak küçük diye vermezseniz asıl önemli olan kafa büyümesini de olumsuz etkileyebilirsiniz.

D vitaminini önceden kesiyorlardı küçük bıngıldakta artık kesilmiyor. Bence tavsiyem siz de kullanmaya devam edin çünkü d vitamininin kemik gelişi için önemi büyük kafatası da bunun bir parçası. Bıngıldak küçük diye vermezseniz asıl önemli olan kafa büyümesini de olumsuz etkileyebilirsiniz.
Ben de sizin gibi dusunuyorum ama bir yandan da cekiniyorum. En azindan haftada uce mi indirsem diye dusundum

Ben de sizin gibi dusunuyorum ama bir yandan da cekiniyorum. En azindan haftada uce mi indirsem diye dusundum
Benim bebeğiminde bıngıldağı çok küçüktü 1 haftalık kontrolde söyledi doktorumuz. 5 aylık kontrolde kapanmış gibi bişey dedi artık . 15 günlükten itibaren aksatmadan vermeye devam ettim hep çok şükür her ay kafa büyümesi oldu .

Benim bebeğiminde bıngıldağı çok küçüktü 1 haftalık kontrolde söyledi doktorumuz. 5 aylık kontrolde kapanmış gibi bişey dedi artık . 15 günlükten itibaren aksatmadan vermeye devam ettim hep çok şükür her ay kafa büyümesi oldu .
Simdi kac aylik? Herhangi bir sorun olmadi ama dimi. Hep derlerdi bingildak ne kadar acik kalirsa beyin zeka gelisimi o kadar devam eder diye. Dogru degil miymis o zaman

mehrunnisa mehrunnisa 4 gün sonra 6 aylık olacak , kafa büyümesi ve nörolojik gelişimi ayı ile uyumlu oldu hep çok şükür. Bıngıldağın küçük yada kapalı olması kafa büyümesinde alert olunması için anlamlı sadece. Onun dışında bir anlamı yok.

D vitaminini kesin
Doktor kesmedi mi

X