bir an önce kurtulmak mı sürünsün mü

bennetton

Guru
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2012
208
107
merhaba kızlar.daha önceki konuarımdan hatırlayan vardır eşim ile ayrı yaşıyorum.evi terk etti bir buçuk ay oldu. dün ilk defa aradı anlaşmalı boşanalım dedi şartlarını söyle dedi. ama ailem çekişmeli boşan sürünsün diyor.ben de süreci ben yaşayacağım siz değil diyorum anlaşmalı şartlarımı kabul ederse boşanmak istiyorum.bir evimiz var ortak ama o ev için bileziklerimi verdim alınırken kalanı için kredi çekildi daha sonra eş kişisinin babası ölünce kalan mirasla kredi borcu kapandı.arabam var bu da evlilik içinde alındı yarısını o koydu yarısını ben.avukatım diyor ki miras kişiseldir eğerki eşiniz bunu ispat ederse siz zaten evden bilezik hakkınız kadar alacaksanız diyor.keza araba alınırken de para koyduğunu ispatlarsa arabadan da hak talep eder diyor.5 yaşında kızım var bir tane. benim derdim kızımla başımı sokabileceğim bir ev almak apart da olsa ufak da olsa.arabamın ben de kalıp bu şartları sunup boşanmak istiyorum.çekişmeli de tanık delil çok önemli imiş. bir de biz il değiştirdik o ildeki altınlarımın bolzulduğu sarrafa komşulara ulaşmam çok zor.delil işi sadece ailem tanık olur.ekonomik psikolojik şiddet alasını yaşadım.kızımı istemedi kızına hiç oyuncak almaz kızının kreş parasını ödemezdi cimri idi evin bütün yükü üstümde idi.sadece fatura öderdi.kişilik bozukluğu vardı

tüm bunları ispat edebileceksiniz çekişmeli boşanın. Ama kızınız yıpranır işin içine velayet konusu da girebilir. Ben anlaşmalıdan yanayım açıkcası.

Çekişmeli de ailenin eşinin sürüneceğini sanması ilginç..
Mahkemeler 2-3 bin nafaka veriyor max burada bir sürü konu var anlaşmalı boşanın şartlarınızı kabul edecek belki.
Çekişmeli de pirince giderken bulgurdan olmakta var

Çekişmeli de ailenin eşinin sürüneceğini sanması ilginç..
Mahkemeler 2-3 bin nafaka veriyor max burada bir sürü konu var anlaşmalı boşanın şartlarınızı kabul edecek belki.
Çekişmeli de pirince giderken bulgurdan olmakta var
evet ailem sürünsün diyor sana bunca şey yaşattı adam zaten pinti bir malulen emekli psikolojik rahatsızlıktan dolayı emekli maaşı ile ne kadar nafaka verecekse artık aileme bunu anlatamıyorum kardeşim falan evlenir birini bulur üzülürsün senden hemen ayrılınca diyor benden giden kişi kime bela olmuş umrumda mı

Aileniz biraz drama queen.

Erkekler hiç de boşanırken ister anlaşmalı ister çekişmeli sürünmüyorlar.

Ataerkil toplumlar erkeğin çıkarlarına göre dizayn edilmiştir.

Evlenirken de boşanırken de olan kadına olur.

Ailenizin Avrupadan gelmiş gibi davranması ilginç.

Anlaşmalıya çevirin ama haklarınızı alarak çevirin.

Hak herşeyin sizin üzerinize olması değil ev ve arabanın ortadan ikiye bölünmesi yani.

Aileniz fazla dizi izliyor. İstediğiniz şartları karşılıyorsa düşsün yakanızdan. Çekişmeliye giderse kaybınız daha büyük olabilir

merhaba kızlar.daha önceki konuarımdan hatırlayan vardır eşim ile ayrı yaşıyorum.evi terk etti bir buçuk ay oldu. dün ilk defa aradı anlaşmalı boşanalım dedi şartlarını söyle dedi. ama ailem çekişmeli boşan sürünsün diyor.ben de süreci ben yaşayacağım siz değil diyorum anlaşmalı şartlarımı kabul ederse boşanmak istiyorum.bir evimiz var ortak ama o ev için bileziklerimi verdim alınırken kalanı için kredi çekildi daha sonra eş kişisinin babası ölünce kalan mirasla kredi borcu kapandı.arabam var bu da evlilik içinde alındı yarısını o koydu yarısını ben.avukatım diyor ki miras kişiseldir eğerki eşiniz bunu ispat ederse siz zaten evden bilezik hakkınız kadar alacaksanız diyor.keza araba alınırken de para koyduğunu ispatlarsa arabadan da hak talep eder diyor.5 yaşında kızım var bir tane. benim derdim kızımla başımı sokabileceğim bir ev almak apart da olsa ufak da olsa.arabamın ben de kalıp bu şartları sunup boşanmak istiyorum.çekişmeli de tanık delil çok önemli imiş. bir de biz il değiştirdik o ildeki altınlarımın bolzulduğu sarrafa komşulara ulaşmam çok zor.delil işi sadece ailem tanık olur.ekonomik psikolojik şiddet alasını yaşadım.kızımı istemedi kızına hiç oyuncak almaz kızının kreş parasını ödemezdi cimri idi evin bütün yükü üstümde idi.sadece fatura öderdi.kişilik bozukluğu vardı
Miras malı kişiseldir, ödemenin oradan geldiğini de kolayca ispatlar hak elde edemezsiniz, adil olan da bu zaten.
Çocuk var, çekişmeli olarak gerilim yükseldikçe ileride baba-çocuk iletişimini nasıl sağlayacaksınız?

Artık herkes, kadın-erkek farketmez, henüz evi ayırınca bile hayatına birini alıyor, bir de dava açsa, sorun edecek insan azdır. Yani aileniz ne tarz bir sürünme planlıyor bilmiyorum.

Kız kardeşiniz yarın bir gün evlenirse demiş, siz de benden gitsin umrumda olmaz, ben kurtulayım demişsiniz. Bu nedenle yukarıda yazdıklarınız doğruysa anlaşmalı olarak boşanıp kurtulmaya bakın, en azından evlenirse vs size ayak bağı olmaz.

Çocuk olduğu için özellikle, gerekirse tüm paranıza kıyın, sağlam bir avukat tutun. Boşanma sonrası yanlış adımları toplamak çok ama çok zor, baştan doğru adımlarla yeni hayatınızı kurgulayın.

Evin yarısını ve arabayı iste veriyorsa anlaşmalı boşan. Çekişmeli boşan demesi kolay o süreç evde bir de ortak çocuk varken çok zor

Avukatın gazıyla çekişmeli açtım ve bir sürü hem benden hem karşıdan para çıktı arada çocuk mağdur oldu 7 ayda pes ettim anlaşmaliya cevirdim siz sanıyor musunuz tek karşı taraf sürünüyor yine olan kadına ve daha da kötüsü çocuğun haklarına oluyor

X