Bir atanma konusu

Bu zamana kadar aklınız nerdeydi, eğitin çocuğunuzu Fatmagülün abisi gibi olmasın. Konuya yazanlar da zaten çocuk yalnız kalsın dememiş, etüt merkezi, 2 saat yanında kalacak bakıcı veya başka çözüm bulursunuz, 2 saat için koca adamın çalışmaması abes demişler. Herkes nasıl yapıyorsa yaparsınız bir yolunu bulursunuz herkes KVye anneye çocuk baktırmıyor ki. Eşiniz ne iş yapıyor?
Kusura bakmayın genel olarak siz 2 yetişkini de birbirinden acaip gördüm, biriniz 2 saat çalışmamak için tüm gün evde oturuyor, öbürü bilmediği etmediği bir yeri tercihlerine yazıyor. Bu kafayla düzen bozmayın bence orda sizi apacaip bir hayat bekliyor sankim
Yok yahu ben kafamda senaryo olarak böyle düşündüm en kötü durumda. Hani hic bi care bulamazsak en kötü o bakar. Cunku hic boyle birsey tecrube etmedigimiz için aklimiza diger olasiliklar net gelmiyor. Cocuk icinde şunu diyebilirim texas ta yaşıyor ama kişiliği resmen bu. Ben bile oyle kibar naif degilim ama kendi ruhu bu neyleyim :/

İşte boğazlıyan da bu sartlar var mıdır hic bilemedim. Google dan bakıp duruyorum anca ama belki burda oralari bilen vardır.

Okullara baktım hep kucuk kucuk 100 150 ogrencili okullar tabii ki bende eşimin evde olmasını istemiyorum o bile ne kadar dayanabilir ki hayatinda hiç evde oturmamış. Max 2 ay fln issiz kaldı çalıştığı yer iflas edince. Bu benim hiç bilmedigim bir yol o yüzden benim aklıma gelmeyip diger insanların deneyip gördüğü tecrubeleri duymak icin açtım konuyu
Kurulu bir düzeniniz, karı koca çalıştığınız işleriniz ve okula giden bir çocuğunuz varken; hiç gitmediğiniz, görmediğiniz bir yeri atanmak üzere yazmanız çok saçma.

Yok yahu ben kafamda senaryo olarak böyle düşündüm en kötü durumda. Hani hic bi care bulamazsak en kötü o bakar. Cunku hic boyle birsey tecrube etmedigimiz için aklimiza diger olasiliklar net gelmiyor. Cocuk icinde şunu diyebilirim texas ta yaşıyor ama kişiliği resmen bu. Ben bile oyle kibar naif degilim ama kendi ruhu bu neyleyim :/

Abimiz ne iş yapıyor orda bulunacak bir şey mi?
Şaştım kaldım Esencılıs ocuğu böyle olur mu kardeşim bence siz yetiştirememişsiniz, annem de öyle bir yerden geliyor kadın bitirim kadın bir fırtına :halay: siz bu işi bilmiyorsunuz iddialıyım:KK8:

Abimiz ne iş yapıyor orda bulunacak bir şey mi?
Şaştım kaldım Esencılıs ocuğu böyle olur mu kardeşim bence siz yetiştirememişsiniz, annem de öyle bir yerden geliyor kadın bitirim kadın bir fırtına :halay: siz bu işi bilmiyorsunuz iddialıyım:KK8:
Bacım arkadaşınin adı dilan diyelim icinde lan hecesi var diye adını söyleyemeye cekinir kabalık mi yapıyorum diye. Ciddi ciddi bunu sordu bana çocuk ya.

Lan da demiyor bir kufur ismi var adının hecesinde diyor. Kapımızın önünde cocuklar her gun ana avrat dumduz gidiyor onlari duydukca şok geciriyor 🤪

İstanbula tayin alma hakkı varken alın 4 sene çalışır istediğiniz küçük bir ile tayin olursunuz kızınızda daha büyümüş olur şuan düzen bozmanız çok mantıksız. İstanbuldaki memurlar nasıl işe gidip geliyorsa öyle yapacaksınız binlerce insan çalışıyor. Kocanızın gidince iş bırakması yozgat gibi gelişmemiş bi yerde yeniden düzen kurmanız çok daha zor ki kocanız ne alaka iş bırakcak saçma orasıda. Ben yerinizde olsam memuriyeti kaçırmam istanbulda devam ederim 4-5 sene. Deprem konusuna gelince nereye giderseniz gidin olacak olan oluyor kıbrıstan gelen sporcu çocuklar mesela kıbrısta yaşıyorlardı maça diye geldiler depreme yakalandılar bunun nerde nasıl olacağı belli değil deprem olmaz başka bir afet olayı olur bunlara göre şekil almak sağlıksız düşünceler. Siz istanbulda mevcut şartları iyileştirmeye bakın sonra izmit sakarya bursa bolu düzce gibi çevre illere geçersiniz
Ben bu yorumu çok haklı buldum şu an. Istanbulda başlayıp 2 3 seneye sakin bir yere kaçmak en iyi senaryo sanırım, teşekkür ederim

merhaba herkese uzzuun zaman sonra ne yapacağımı bilmediğim bir konuda fikir almaya geldim.

ben 33 yasinda 9 yaşında kızı olan bir anneyim. Şu an özel sektörde çalışıyorum home office. Fakat bir mucize oldu ve kamuya memur olarak atandım. Istanbul da yaşıyorum 25 yıldır hatta ayni mahalleden dahi çıkmadım ikamet olarak. Atandığım yer ise yozgat boğazlıyan.

Hiç görmedim gitmedim. Sadece atanmış olmak için tercihlerime yazdım. Nasılsa gelmez, gelmezse de üzülmem zaten evden çalışmaya kendi çocuğuma bakmaya devam ederim diyordum. Olursa olur olmazsa devam mantığı.

Şimdi atandim ve ne yapacağıma karar veremiyorum hem istanbul un kaosundan, deprem korkusundan, mültecisi fln derken kaçıp gitmek istiyorum hem de 700 km öteye kasabadan hallice bi yere ailemi sürüklemek beni çok korkutuyor.

Kızıma orda eşimin bakması gerek. Kimsemiz olmayacak orda. 9 yaş evde yalnız olmak icin zaten küçük ustelik bilmedigi bi yerde onu yalnız bırakıp ruh sağlığını bozamam. Eşimin canına minnet. Simdi hadi desem valiz toplar.

Ama alışır mıyız pişman mı oluruz ne halt ederiz fikrim yok. Eşim çocuğa baksa 1-2 sene ev beyi olmasi demek bu. O kadar evde duran adam zaten bir daha çalışmayı istemez bence.

Benim ailem ise çocuğa biz bakalim siz gidin kafasında. Bu buyuk fedakarlik aslinda evet ama kızıma tam ergenlik öncesi bu kaosu yaşatmak hic mantıklı gelmiyor. Anneler beni anlar.

Ama iş olarakta yozgatta ne kadar yoğun olabilir ki, istanbul un kalabalığına kiyasla diyorum. Engelli kadrodan atandım bu arada. Bir defalık tayinimi işe baslamadan yaşadığım sehre alma hakkım var. Bunu yapmak en mantıklısı fakat istanbulun neresine düşerim, trafikte gunde kac saat gider ben o tempoya nasil dayanırım orası muamma.

Istanbulda kalirsam kizima okul saatleri dışında yine annem bakacak. Cıft maas girecek eve. Duzenimiz bozulmayacak. Ama içimdeki istanbuldan defolup gitme duygusunu ancak istanbullular anlar. Hep gitmeyi hayal ettim ama hic yozgat i tahmin edemedim.

Depremden çok korkuyorum, varoşlarda yaşıyorum bildiginiz esenyurt, bagcilar misali. Ayda bir birileri vurulur bir aksiyon bir manyaklık duzeni.

Simdi bana siz olsaydiniz ne yapardınız bunu anlatın lutfen, zira benim beynim bitti.
Öncelikle hayırlı olsun, neye karar verirseniz o da sizin için en hayırlısı olsun :)
Üç dört sene dişimi sıkarım tayin hakkım olunca geri başka yere giderim diyorsanız memuriyet güzel bir seçenek tayin hakkınız ne zaman oluşursa süreler değişiyor çünkü :)
İstanbul ile Yozgat kıyaslamasına girmeye lüzum yok, bir kere çevre değişecek, alışkanlıklar, uyum, insan bunların alayı değişecek.
Ama İstanbul maddiyatına göre Yozgat sizi zorlamaz bu da bir gerçek.
Kendi halinde sessiz küçücük bir il Yozgat, kararnameniz çıktı ise veya başlama süreniz bence havalar iyice bozmadan bir Yozgat'a haftasonu gözlemlemek için gelin. Bakın öyle karar verin. Kişiye göre değişir kimi için mükemmel kimi için kötü yer gelebilir hem Yozgat hem İstanbul

Bacım arkadaşınin adı dilan diyelim icinde lan hecesi var diye adını söyleyemeye cekinir kabalık mi yapıyorum diye. Ciddi ciddi bunu sordu bana çocuk ya.

Lan da demiyor bir kufur ismi var adının hecesinde diyor. Kapımızın önünde cocuklar her gun ana avrat dumduz gidiyor onlari duydukca şok geciriyor 🤪

İsviçreye falan yatılı okula götürün bence küçük matmazeli, siz de artıık Bağcılarda mıı yaşarsınız Yozgata mı gidersiniz ne yaparsanıız :halay:

Ben yukarda bir hanfendinin düşüncesini cok mantıklı buldum şu an. Cocuk kendine yetene kadar istanbul, istanbulda uzaga atanirsam şehir ici tasinirim. Hatta belki günes gören evim olur istanbulda 😃 o sureye kadar ölmez de sağ kalırsak sanırım tayinimi yozgat degil de bir canakkale bir izmir gibi emeklilik sehirlerine aldırır bir de oyle denerim.

Insan stres altında olunca bunları da akıl edemiyormus bakın 😄

Hepinize teşekkür ederim. Bi tanesiniz

Ben bu yorumu çok haklı buldum şu an. Istanbulda başlayıp 2 3 seneye sakin bir yere kaçmak en iyi senaryo sanırım, teşekkür ederim
Zaten sürekli bi personel değişimi oluyor illa geçersiniz sakin alt bölgelere hiç riske girmeyin şehir mekan çocuk düzeni derken ne güzel mis gibi atanmışsınız. Hangi sektördesiniz?

Kızımız tek başına yapamaz evde biz işteyken. Bildiğimiz tanıdığımız kimse yok orada. Onunla kalması gerek
Kizinizdan neden bebekmis gibi bahsediyorsunuz ?
9 yaşına gelmiş yahu okulu var bu çocuğun okula gidecek.
Okul olmasa kursa gider hobileri olur vs.
Ayrıca Yozgat merkeze gidip gelmek zor değilse merkezde oturup git gel yapabilirsiniz.

Zaten sürekli bi personel değişimi oluyor illa geçersiniz sakin alt bölgelere hiç riske girmeyin şehir mekan çocuk düzeni derken ne güzel mis gibi atanmışsınız. Hangi sektördesiniz?
Adalet bakanlığına atandım memur olarak. Ne yapicam orda o da belli değil. Keşke mubasir yapsalar beni 😄 ya da yaz kızım olsam

Tebrik ederim ne güzel atanmışsınız
Senelerce bunun için dirsek çürütüyor insanlar kıymetini bilin bence
Boğazlıyan küçük bir ilçe ama kötü de değil diyorlar
Ayrıca Kayseriye çok yakın gezmek için alışveriş için oraya gelirsiniz

Ben yukarda bir hanfendinin düşüncesini cok mantıklı buldum şu an. Cocuk kendine yetene kadar istanbul, istanbulda uzaga atanirsam şehir ici tasinirim. Hatta belki günes gören evim olur istanbulda 😃 o sureye kadar ölmez de sağ kalırsak sanırım tayinimi yozgat degil de bir canakkale bir izmir gibi emeklilik sehirlerine aldırır bir de oyle denerim.

Insan stres altında olunca bunları da akıl edemiyormus bakın 😄

Hepinize teşekkür ederim. Bi tanesiniz
izmir e gelin isterseniz 🥲 şu an beğenilmek ilçelerde bile kiralar 20 bin tl bandında. gidin küçük bir ile mis gibi yaşayın. mesela benim eşim iç anadolunun bir ilinden. ailesinin yaşadığı kasabada kiralar 3 bin tl bandında. ben mesela memurum o kasabada da şu anki yerimde de aynı maaşı alacaktım ama o ilçede yaşasam 3 bin tl kira verecektim vs vs. yani duruma maddi yönden de bakabilirsiniz bir tik. İstanbul un bir başka ilçesine tasinsaniz çıksanız tayininiz kira ücretlerini de göz önünde bulundurun derim. beni baglasaniz istanbulda durmam. haaa yaşayan bağımlı olan çok kendilerince haklılar. yaşasam ultra lüks sitelerin villaların içinde başımla beraber. İstanbul a can kurban. ama ki ahırda bozma (afedersiniz) sıkışık tepisik Afgan Suriyelilerin içinde tövbe ki yaşamam. kararınız oldukça zor ama ne mutlu ki sonu güzel olacak. memur olmak bence çok güzel garanti maaş. mis gibi. iyi seçimler

Adalet bakanlığına atandım memur olarak. Ne yapicam orda o da belli değil. Keşke mubasir yapsalar beni 😄 ya da yaz kızım olsam
Allah kolaylık versin eğer ki hizmetli olarak atandiysaniz yapacağınız iş temizlik oluyor ilçelerde. nerden mi biliyorum😊

Tebrik ederim ne güzel atanmışsınız
Senelerce bunun için dirsek çürütüyor insanlar kıymetini bilin bence
Boğazlıyan küçük bir ilçe ama kötü de değil diyorlar
Ayrıca Kayseriye çok yakın gezmek için alışveriş için oraya gelirsiniz
Teşekkür ediyorum cidden zor atanmak, insanlar kendini heba ediyor bu yolda. Yani boğazliyan yazmasam belki ben de atanamayacaktım. Son tercihlerimde yazdim hani burası olmasa hiç olmayacaktı diyeyim kısaca.

Teşekkür ediyorum cidden zor atanmak, insanlar kendini heba ediyor bu yolda. Yani boğazliyan yazmasam belki ben de atanamayacaktım. Son tercihlerimde yazdim hani burası olmasa hiç olmayacaktı diyeyim kısaca.
Allah hakkınızda hayırlısı versin

izmir e gelin isterseniz 🥲 şu an beğenilmek ilçelerde bile kiralar 20 bin tl bandında. gidin küçük bir ile mis gibi yaşayın. mesela benim eşim iç anadolunun bir ilinden. ailesinin yaşadığı kasabada kiralar 3 bin tl bandında. ben mesela memurum o kasabada da şu anki yerimde de aynı maaşı alacaktım ama o ilçede yaşasam 3 bin tl kira verecektim vs vs. yani duruma maddi yönden de bakabilirsiniz bir tik. İstanbul un bir başka ilçesine tasinsaniz çıksanız tayininiz kira ücretlerini de göz önünde bulundurun derim. beni baglasaniz istanbulda durmam. haaa yaşayan bağımlı olan çok kendilerince haklılar. yaşasam ultra lüks sitelerin villaların içinde başımla beraber. İstanbul a can kurban. ama ki ahırda bozma (afedersiniz) sıkışık tepisik Afgan Suriyelilerin içinde tövbe ki yaşamam. kararınız oldukça zor ama ne mutlu ki sonu güzel olacak. memur olmak bence çok güzel garanti maaş. mis gibi. iyi seçimler
Ayy evet izmir antalya fln hepten uçtu. Istanbul zaten ayyuka çıktı. Benim şansım kendi evim olması. Sanssizligim evin varoşlarda olması 😃

X