Bir cinnete bakar diyorsunuz ya o cinnet nasıl geçirilir?

Hayır ben yanlıs anlamıs oluyorum hep ne hikmetse gerizekalı biri değilim afedersiniz ama her seye bi bahanesi var suan bile onlarla alakalı bi sebeple ağlıyorum her dakikam olay gitmek istiyorum artık ben ağladıkça bebeğim huzursuz oluyor :KK43:
Aaaaa ama siz de.
Ben ne dendiğini anlayacak yaştayım , kendini böyle kurnaz görmeye devam edersen seninde yanlış anlayacağın kelimeler dökülür ağzımdan diyeceksiniz ve gerçekten de dökeceksiniz o kelimeleri.
Sen yanlış anladın manipülasyon tabi ki orada.
Ben sana hakaret ettim , evet laf soktum demez sonuçta.
Onların silahlarını onlara karşı kullanacaksın.
Değmez göz yaşlarına. Kalk toparlan yavrum elini yüzünü yıka. ✨

Ya ben çocuğu olan bir insanın, hangi bahane ile olursa olsun bu kadar pasif olup kendini çocuğunun yanında ezdirmesini kabul etmıyorum. Sizi üzen insanların ziyaretine gitmeyin, isteyen ağlasın ayilsin bayılsın, isteyen küssün. Biraz eşinize karşı dik olun ya. Bu olaylar beni ve bebeğimi etkiliyor, bu davranışlar oldukça gitmeyecegim de. Soru sormuyorum, izin almıyorum, kararımı bildiriyorum diyeceksin. Bu.

Öncelikle eşiniz arkanızda mı
Yani herhangi bir şey deseniz ve birileri olayı büyütse bu sonuca göğüs gerebilir misiniz yoksa eşiniz sizi suçlar mı ya da siz kendinizi suçlar mısınız?

Bazen prangalar zihnimizdedir.
Önce siz ne istediğinize karar verin
Gerçekten görüşmemek mi istiyosunuz yoksa bir gün kıymetinizin anlaşılacağı gibi bir beklentiniz var mı

Ve genel olarak böylesiniz belli ki
En sık eş ailesiyle görüştüğünüz için onlara cevap veremiyor gibi hissediyorsunuz ama biri markette sıranızı alsa ona da ses çıkaramayacak gibisiniz bence.

Kaçmayın, pratik yapın bence burada.
Çünkü sınırını koruyabilmek böyle böyle öğreniliyor.
Çünkü buradan kaçsanız iş yerinde, markette, arkadaşlarınızla vs orda burda da hak ihlaline ses çıkaramayacaksanız bunun bir mantığı yok.

Yavaştan cevaplayın.
Dış görünüşüze laf varsa benim kocam halimden memnun/kendimi seviyorum/ anne sen de iyice zayıfladın/kilo aldın/ kısaldın vs deyin.
Sonra ne var bunda şaka yaptım, ağzımı açsam suç dersiniz.

Kendime inanamıyorum bu tavsiyeyi verdiğim için ama böyle tiplerin bundan anladıklarını bilebilecek kadar büyüdüm, büyüttüler :)
Mesela benim de cinnetim bu, derim kendime.
Cinnet illa yıkıp dökmek değildir.

Son düzenleme:
İşte yapmamaktan anlamazlar şirret denir ya öyle malesef ben yeri geldiğinde güzelce cevabımı verebilmek istiyorum çekinmeden göz teması kurarak :KK43:
bir patlama noktası var sonrasında istesende sessiz kalamıyorsun ama zaman lazım henüz hamsın acı senı zamanla yontacak

Bence kaale almıyor nasılsa kimsem yok burada gözüyle bakıyor cok uzaktayım herkesten cünkü ama artık doldum taşıyorum
O zaman ilk eşine kavga et. Seni sürükleyemesin ailesinin yanına kendi gidiyorsa gitsin. Sana yapılanlara göz yumup birde adam diye geziyor mu ortalıkta?

Sürekli akrabalarına bizi götürme cabaları bizle her yere gelmek istemeleri sıkıldım bunaldım artık gram mutlu değilim🥺

Müsait değiliz şu an seni sonra arasam iş yapıyordum. Arayınca hemen açma 2-3 saat tel sessizde kalmış de.
Kilo ile ilgili yorum yapınca eşin için demek ki X böyle seviyormuş bak.
Genel konular için ben sevmiyorum ben istemiyorum, ben böyle seviyorum, ben böyle beğendim. Yarım ağız değil gayet açık ve net olacaksınız. Israr edince bile ben istemiyorum dedim ya ya da ben böyle seviyorum dedim ya gibi üstüne basa basa ben ben diyeceksiniz.

Cinnet kendiliğinden gelir ama çevredeki insanları susturmanın en etkili yolu hazır cevap olmak. 33 yıllık hayatımda hep sessiz sakin bir insan oldum ama iş hayatında bunun aptallık olarak algılandığını farkedince değiştim herkese gereken tepkiyi göstermeye başladım bu sosyal çevreme de yansıdı gereksiz konuşamalara tahammül etmiyorum artık

Aynanın önünde durun orda siritin bildiğin dudak ucuyla sırıtın prova yapın.Sonra bişey dediklerinde aynen böyle sırıtın her laflarına bayılıyorum sizin şakacı tavırlarıniza neşeli ailem benim diyin.Ben yapmıştım bı sure sonra dalgamı geçiyorum ciddimiyim anlayamadiklari için kestiler uğraşmayı.Yalniz eşin ailesine çok bağlıysa işin zor anne kuzuları evlenilmeyecek erkekler listesinde birinci sırada anneyi sevmek aileyi saymak başka denge kuramayip eşi ezmek başka

Merhabalar yeni evli sayılırım. Hala eşimin ailesine gram alışamadım dedikodu cok seven sürekli birileri ile alay eden tipler asla mutlu değilim yanlarında ayrıca ben biraz içe kapanığım hani hazırcevap derler ya öyle olamıyorum asla.
Sizden yardım istiyorum kızlar nasıl cevaplarını verebilirim cünkü her seye burun sokmayı seven yorumları olan türden hepsi.
Ben biraz çekingenim göz teması kuramamak da var ama bunu kırmak istiyorum.
Bu halimi gördükçe saf sanıp daha cok sindiriyolar beni. Bunu nasıl yenebilirim? Teşekkürler şimdiden hepinize🌸
Senin cinnette değil ,ozguvene , kendini ifade edebilmeye, sosyallesmeye ve hayır demeyi öğrenmeye ihtiyacın var. Daha insanlarla göz teması kurmuyorsun nasıl cinnet gecireceksin ?

Görüşme sıklığını azaltın. Ben de yıllarca daha beterine maruz kaldım. Böyle alttan alttan laf sokarken onlar siz cinnet geçirirseniz haksız olursunuz. Ben ne dedim ki derler, psikolojisi bozuk derler. Yeni gelin olunca insan eşine bile minnoş minnoş anlatıyor derdini. Onlara da anlatınca anlayacaklar sanıyor insan. Halbuki seni gayet de anlıyorlar. Bile isteye kaşıyorlar.
Bir süre sonra o minnoş gelin gidiyor piton a dönüşüyorsunuz. Sararken boğuyorsunuz. Onların ki kedi tırmığı bile olmuyor.
Hazır cevap bir anda olunmaz ama sınırlarınızı bir anda koyabilirsiniz. Malum onlar kalabalık sen teksin. Eşin de konduramıyordur, havaya ölee bakıyordur. Zamanla alt yapı varsa o da anlamaya başlıyor sizin yerinize cevap veriyor.

X