Bir cinnete bakar diyorsunuz ya o cinnet nasıl geçirilir?

Yok o öyle bi şey değil gelince tutamazsın. Daha tam bardak taşmamış..
Tam olarak sorun nedir yani ne yapıyorlar? Tatlı dille laf söyledikleri için cinnet elde kalabilir şu an için. Kıvama getirmek lazım
Hani fena denir ya tam öyle birisi kv herseyi iyi göstererek yapıyor ortaya söyleyerek gülerek ben net biriyim ve bu durumda hönk diye kalıyorum

Mesela güleryüzle dediklerini yaptırma cabasındalar ya da dış görünüşümle ilgili bi kusuru defalarca dile getirmeler her şeye dahil olmaları
Beğenen beğendi bunun hiç önemi yok diyebilirsin, tamam siz öyle yapın diyebilirsin, hatta bir şey söylemen de gerekmez sadece yapma.

Aslında mesela bir konuyu 15 kere soruyor bilmediğinden değil insanın içini geçirmeyi nabız yoklamayı sevdiğinden suratımla belli ediyorum ağızkenarı cevap veriyorum ama ısrarla devam yanlıs anlamayın iyi niyetinden yapmıyor biliyor huyumu üstüme gelmek için yapıyor bir de bu sehirde kimsem yok aile akraba vs tümden ele almaya calısıyorlar

Bazen suratımızla belli ettiğimizi sanıyoruz ama karşı tarafa geçmiyor. Eğer doğrudan iletişim kurmayı tercih ediyorsanız (ben mesela kurmuyorum. eşim üstünden hallediyorum canımı sıkan bir durum varsa. ama bunun sebebi benim yapı olarak biraz sert ve dobra olmam. eşim de bunu bildiği için beni çok muhatap etmez ailesiyle) dümdüz söyleyeceksiniz. "Bu soruyu 15 kez sordun, cevabı unuttuysan sana nörologdan randevu alayım" diyeceksin. Bebeğini büyütürken müdahale ediyorsa "sen kendi doğurduğunu büyütmüşsün, ben sorarsam fikrini söyle, yoksa karışma benim işime" diyeceksin. Dış görünüşünüze laf ettiklerinde "kaç yaşında insanlarsınız, hiç mi nezaketten payınızı almadınız" diyeceksin. İki defa sert çıksan bir daha ses edemezler zaten.

Yalnız burada anahtar unsur eşiniz. Siz kendinizi savunduktan sonra karşınıza geçip "vay senim benim anneme böyle mi dedin" diyecek bir eşiniz varsa zaten geçmiş olsun.

Beğenen beğendi bunun hiç önemi yok diyebilirsin, tamam siz öyle yapın diyebilirsin, hatta bir şey söylemen de gerekmez sadece yapma.
İşte yapmamaktan anlamazlar şirret denir ya öyle malesef ben yeri geldiğinde güzelce cevabımı verebilmek istiyorum çekinmeden göz teması kurarak :KK43:

Tüm sorun burda. Siz önce eşinizi yontmalısınız.
Bunu nasıl yapabilirim peki sonu bosanma gözüküyor ikili ilişkimde sorun olmamasına rağmen yani Allah affetsin onlar olmasa gerçekten bir tartısmamız yok

Bazen suratımızla belli ettiğimizi sanıyoruz ama karşı tarafa geçmiyor. Eğer doğrudan iletişim kurmayı tercih ediyorsanız (ben mesela kurmuyorum. eşim üstünden hallediyorum canımı sıkan bir durum varsa. ama bunun sebebi benim yapı olarak biraz sert ve dobra olmam. eşim de bunu bildiği için beni çok muhatap etmez ailesiyle) dümdüz söyleyeceksiniz. "Bu soruyu 15 kez sordun, cevabı unuttuysan sana nörologdan randevu alayım" diyeceksin. Bebeğini büyütürken müdahale ediyorsa "sen kendi doğurduğunu büyütmüşsün, ben sorarsam fikrini söyle, yoksa karışma benim işime" diyeceksin. Dış görünüşünüze laf ettiklerinde "kaç yaşında insanlarsınız, hiç mi nezaketten payınızı almadınız" diyeceksin. İki defa sert çıksan bir daha ses edemezler zaten.

Yalnız burada anahtar unsur eşiniz. Siz kendinizi savunduktan sonra karşınıza geçip "vay senim benim anneme böyle mi dedin" diyecek bir eşiniz varsa zaten geçmiş olsun.
İşte bunları söyleyebilmek istiyorum korkak mı dersiniz içine kapanık mı dersiniz bilmiyorum o şekilde büyüdüm ve bunu başaramıyorum nasıl söyleyebilirim değişmek istiyorum

İşte yapmamaktan anlamazlar şirret denir ya öyle malesef ben yeri geldiğinde güzelce cevabımı verebilmek istiyorum çekinmeden göz teması kurarak :KK43:
Terapi al, ya da bolca özgüven ve başa çıkma konulu videolar izle, sessiz kalarak çözebileceğin şeyler değil, sen de şakayla sokuşturmayı öğrenmelisin. Yoksa ruh sağlığından olacaksın. Bir de çevre edinmeye çalış, komşularla falan görüş, çocuğu parka çıkardığında birileriyle sohbet etmeyi dene, buna yatkın çok insan var, başlayanı devam ettirmeye çabala yeter

o cinnet anı geldiğinde kimseye nasıl olcak diye sormana gerek kalmaz merak etme 😁 daha cinnetin gelmemiş belliki

Bunu nasıl yapabilirim peki sonu bosanma gözüküyor ikili ilişkimde sorun olmamasına rağmen yani Allah affetsin onlar olmasa gerçekten bir tartısmamız yok

Eşinizle konuşuyor musunuz? Mutsuz olduğunuzu, eğer böyle devam ederse patlayacağınızı ve işlerin kötü bir yere gideceğini söylediniz mi?

Herkese boşan dediğimizi iddia edenler utanır mı sanmam 🤣
Herkes bu kısmı ss alsın
t1302.gif

Eşinizle konuşuyor musunuz? Mutsuz olduğunuzu, eğer böyle devam ederse patlayacağınızı ve işlerin kötü bir yere gideceğini söylediniz mi?
Söyledim sanırım ciddiye alınmıyorum işte pasif olduğumdan sanırım

X