Bir Çocuk Bu Kadar Zor Olmamalı !!!

Juvaderm

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2016
2.589
2.346
32
Sevgili arkadaşlar Allah canlarını sağ etsin iki tane çocuğum var bir 3.5 yaşında diğeri ise 25 aylık ikiside erkek...İlki yaramaz bir çocuktu ikincisi doğmadan önce bize gelenler hep yaka silkip bana kolaylıklar dileyip giderlerdi...İkincisi doğdu hayatım tamamen değişti eşim ilkini götürüp gezdiriyordu bende kafamı dinliyordum ama eşim ikisini götüremediği için biri benle mutlaka kalıyor ne anne var ne kayınvalide yani ben hiç kafamı dinleyemezden hale geldim birde ikinci çocuğum aşırı yaramaz ve zor bir çocuk aynı zamanda tuhaf bir çocuk...Hiç yerinde durmaz bir yerde oturur görsem hastamı acaba diye düşünürüm...TV telefon asla izlemez.Oyuncaklarla asla oynamaz..Sürekli peşimde tuvalete gidecek olsam benden önce gider mutfakta bir yalnız iş yapamam,birde inatçı mesela bişeyi ister vermem hemen ağlamaya başlar veririm bu kez almaz yine ağlar almadığı için yukarı kaldırırım bu kez yine ağlar..Dün mesela parktan sonra markete uğradık sakız dedi sakız aldık verdik eline ağlamaya atmaya başladı aldık rafa koyduk yine ağlamaya başladı aman nasıl ağlama sanki dövdük başka susun diye eline bişeyler sıkıştırdık ağladı attı aldık yerlerine koyduk yine ağladı eve gelene kadar ağladı rahat 45 dk ağlamıştır susturmaya çalışalım diyorum kucağıma alıyorum kendini yerlere atıyor vuruyor...rahatlasın başını yanağını okşuyorum bu kez daha çok ağlıyor.Yemek sofrasında asla durmaz mama sandalyesine 3 tane kemer yaptık yine oturturamadık her yemekte burnumuzdan getiriyor ya bişeylrr kırıp dağıtıyor ya kalkacam deyip çığlık çığlığa ağlıyor iki senedir bir kere sofrada huzur bulamadık..İki kardeşin kavgaları desen zaten bitiriyor beni büyük oğlan küçüğe sürekli vuruyor...Büyük oğlanda birde reflü var kabız oluyor kusuyor,hasta oluyor kusuyor,ağlıyor kusuyor,gülüyor kusuyor,koşturuyor kusuyor,kusmuksuz yerimiz kalmadı halılar koltuklar yataklar siliyorum yinede kusmuk kusmuk kokuyor...Kafayı yemek üzereyim alora diye bir hap var bitkisel sakinleştirici yok arkadaşlar iki kere alıyorum üst üste onun faydası yok diyorum ki bağırmayayım sakin olayım akşama doğru çileden çıkartıyorlar artık kendime vakit ayıramıyorum Allah var eşim çok yardımcı yeri gelir altlarını değiştirir yemeklerini yedirir uyutur gezdirir ama yetmiyor kalbim pır pır ediyor akşama kadar yapmayın etmeyin diyorum bir gram laf dinlemiyorlar yapma dediğim herşeyi yapıyorlar..Bir akıl fikir verin arkadaşlar benim çocuklar sizcede aşırısı değiller mi yoksa normalmi...

Yaşları gereği normal

Aralarında yaş farkı az iki erkek çocuğu böyle oluyor

Küçük zaten 2 yaş sendromunda

Büyük dediğin henüz 1,5 yaşında ilken abi olup sen büyüksün denilen küçük bebek olduğu için 2 yaş sendromu dahi yaşayamamış bir çocuk

Bir iki yola okula başlarlar uzanan kendinize zaman ayırabilirsiniz

Bu yaz için de ev içi havuz öneririm oynasınlar su ile

Sevgili arkadaşlar Allah canlarını sağ etsin iki tane çocuğum var bir 3.5 yaşında diğeri ise 25 aylık ikiside erkek...İlki yaramaz bir çocuktu ikincisi doğmadan önce bize gelenler hep yaka silkip bana kolaylıklar dileyip giderlerdi...İkincisi doğdu hayatım tamamen değişti eşim ilkini götürüp gezdiriyordu bende kafamı dinliyordum ama eşim ikisini götüremediği için biri benle mutlaka kalıyor ne anne var ne kayınvalide yani ben hiç kafamı dinleyemezden hale geldim birde ikinci çocuğum aşırı yaramaz ve zor bir çocuk aynı zamanda tuhaf bir çocuk...Hiç yerinde durmaz bir yerde oturur görsem hastamı acaba diye düşünürüm...TV telefon asla izlemez.Oyuncaklarla asla oynamaz..Sürekli peşimde tuvalete gidecek olsam benden önce gider mutfakta bir yalnız iş yapamam,birde inatçı mesela bişeyi ister vermem hemen ağlamaya başlar veririm bu kez almaz yine ağlar almadığı için yukarı kaldırırım bu kez yine ağlar..Dün mesela parktan sonra markete uğradık sakız dedi sakız aldık verdik eline ağlamaya atmaya başladı aldık rafa koyduk yine ağlamaya başladı aman nasıl ağlama sanki dövdük başka susun diye eline bişeyler sıkıştırdık ağladı attı aldık yerlerine koyduk yine ağladı eve gelene kadar ağladı rahat 45 dk ağlamıştır susturmaya çalışalım diyorum kucağıma alıyorum kendini yerlere atıyor vuruyor...rahatlasın başını yanağını okşuyorum bu kez daha çok ağlıyor.Yemek sofrasında asla durmaz mama sandalyesine 3 tane kemer yaptık yine oturturamadık her yemekte burnumuzdan getiriyor ya bişeylrr kırıp dağıtıyor ya kalkacam deyip çığlık çığlığa ağlıyor iki senedir bir kere sofrada huzur bulamadık..İki kardeşin kavgaları desen zaten bitiriyor beni büyük oğlan küçüğe sürekli vuruyor...Büyük oğlanda birde reflü var kabız oluyor kusuyor,hasta oluyor kusuyor,ağlıyor kusuyor,gülüyor kusuyor,koşturuyor kusuyor,kusmuksuz yerimiz kalmadı halılar koltuklar yataklar siliyorum yinede kusmuk kusmuk kokuyor...Kafayı yemek üzereyim alora diye bir hap var bitkisel sakinleştirici yok arkadaşlar iki kere alıyorum üst üste onun faydası yok diyorum ki bağırmayayım sakin olayım akşama doğru çileden çıkartıyorlar artık kendime vakit ayıramıyorum Allah var eşim çok yardımcı yeri gelir altlarını değiştirir yemeklerini yedirir uyutur gezdirir ama yetmiyor kalbim pır pır ediyor akşama kadar yapmayın etmeyin diyorum bir gram laf dinlemiyorlar yapma dediğim herşeyi yapıyorlar..Bir akıl fikir verin arkadaşlar benim çocuklar sizcede aşırısı değiller mi yoksa normalmi...
Çocuk büyütmek gerçekten zor. Tek söyleyebileceğim şu: Çocuklar her istedikleri anında olduğunda da huzursuz olabiliyorlar ve sürekli yapma, etme duyan çocuklar daha çok inatlaşıyor ve alıngan oluyor. Onun yerine çocuğa daha olumlu yaklaşıp gaz verilmesi gerekiyor ve hatalarını görmezden gelmek gerekiyor çünkü hatalar yaptıkça olgunlaşıp yavaş yavaş kendi sınırlarını oluşturuyorlar, böylece annelere bağımlılık da git gide azalıyor.

Bana göre 2 çocuk arasında en az 4_5 yıl olmalı.hem anne hem çocuk için.neyse bunu geçelim😀
Benim kızımda birşey isterdi,almam; ağlardı. .sonra verirdim,gene ağlar almazdı. Tamam vermiyorum,yada almayacağız dediğimde gene ağlardı😀aynı sizinki gibi.saatlerce ağlar;inat eder,istediği halde almazdı. Zamanla bu huyu geçti yaklaşık 4_5 yaş civarında.hala aynı tavrı var ama eskisi gibi değil (6.5 yaşında) ben alıştım artık.size kolay gelsin😁

Normal canım. " eskiden çocuklar boylemiydi höt dedin mi susardı, bir şey istemezdi, ağlamazdı, " gibi mahalle baskısıyla karşılaştığımız için çocuklarımızı anormal zannediyoruz ama o yaştaki çocukların öyle yapması çok normal.

Birkaç yil sonra geçecek durumlar buyuduklerinde bunlari hatirlamazsiniz. Ama ben sizde ki cesarete hayran kaldim cocuklar arasi 1.5 yas var niye bu kadar acele ettiniz 2. Cocuk icin. Cocuk yaparken ruhen bedenen bunlara hazir olmaliyiz ki bu sekilde ilk cocuginda ilgisinden kisiyorsunuz .onlara da ayri yazik oluyor .cidden yipranmaniz normal. Ben evlenir evlenmez ozellikle esimin cok istegiyle hamile kaldim. Kizim 8 yasindayken 2. Bebegime hamile kaldim niye mi ben hazir degildim kendimi yipratmak istemedim cok da iyi yapmisim diyorum ya cocuk buyutmek zor ama sartlar uygunken de cok keyifli.
Destek alin mutlaka ben burada en çok Size uzuldum

Allah sabır versin gerçekten neymiş öyle okurken daha bitmedi mi dedim.... Tövbe tövbe. İkisi de çok ufakmış ama büyüğü kreşe verme şansınız yok mu ? Bir nebze de olsa dinlenirdiniz. Tüm gün 1000 liraya gidiyor yeğenim kuzenim çok rahatladı. En azından enerjisini atıyor, vurma, kırma bitti. Kardeşine daha düzgün vakit ayırırdınız. Baba gelince küçüğü verir, büyükle ilgilenirdiniz. Bir de hastaneye gittiniz mi hiç ne diyorlar bu duruma?

Normal canım. " eskiden çocuklar boylemiydi höt dedin mi susardı, bir şey istemezdi, ağlamazdı, " gibi mahalle baskısıyla karşılaştığımız için çocuklarımızı anormal zannediyoruz ama o yaştaki çocukların öyle yapması çok normal.
Katılıyorum. Eskiden çocukları salarlardı bağa bahçeye, akşam yorgunluktan bayılırlardı. Şimdi bir kaç metrekare evde ne yapsınlar. Çocuklar normal ve enerjilerini atmaları lazım...

Bence iyi bir psikolojikla görüşün. Çocuk çocukluğunu yapıyor ama sizin sabrıniz yoksa yol gösterir.

Bende alora kullanıyorum.😅😃 Başka türlü çekiliyorlar bazen.

Benim oğlum da böyleydi, fazlası vardır eksiği yok.
Normal anormal olayı değil de, sakin munis çocuklar değiller, yoksa normal bence, bende öyle büyüttüm, sadece zor çocuklar.

Büyüdükçe düzeliyorlar.
İki tane arka arkaya olmuş, Allah sağlık sabır versin.
Bize de ikinci gelince göreceğim neler olacak..

Allah yardimciniz olsun demeye geldim.benimde 3 yasindaki kizim oyle surekli agliyor.ben careyi o aglarken onunla muhattap olmamakla buldum.cunku kesintisiz 1 saat agliyor ve ne yapsam durmuyor

Nasil cesaret ettiniz valla bravo
İlk cocugu yaramaz olan annelerin ikinciyi nasil hemen yaptigina hayret ediyorum,ben yapamadim valla. 4 aylikkenden beri zarzar her halta aglayan bagiran bir oglum var,4 yas 9 aylik oldu cok da degismedi yani simdi de bizi sinirlendirmek icin elinden geleni yapiyor cileden cikiyorum,sabrediyorum resmen sinir hastasi oldum. O yuzden size onerim yok maalesef. Tek care bence bakici bulmak ve bulasikcilik dahi olsa girip bir yerde calismak,evden uzak kalmak

Yalnız değilsiniz. Benim kizim da öyleydi. Allahım.. yıllarda markete gitmedim ben eşim liste ile alışveriş yapardı giysi alışverişlerini ben yapardım eşim kıza bakardı. Dışarı çıkmak gezmek oturup bir kahve içmek eski bir rüya gibiydi. Sofraya tuz şeker karabiber koyamazdık alıp bütün yemekleri rezil ederdik hele müdahale et bakalim çıldırırdı. Doktora da götürdüm akrabam hocaya da okuttum. Yok çocuk sabah günaydını çığlıklarla başlardı.3 yaşında kreşe verdim ve büyük ölçüde sakinleşti sonra 1 yıl evde kaldı benimle sonra anasınıfı derken şimdi gören inanamıyor. Eskiden görenler acırdı halime babamlar filan 1 saat bakamazlardı durmazdı. Ama şimdi nasıl olgun nasıl sakin anlatamam. Zaman içinde sakinlesiyorlar. Sizin 2 tane tabi çok daha zor. Ama hep böyle kalmayacak emin olun. Bu bir süreç geçip gidiyor sonra.

O yaşlardaki bir çocuk annesi olarak bence normal değil. Çevremde de hiç görmedim bence çocuklara disiplinli davranılmalı kurallardan taviz verilmemeli bir yerde hata yapılmış ki bu çocuklar bu kadar söz dinlemeyen ve iç huzuru olmayan çocuklar olmuş.
Demek istediğim biz dört dörtlük ebeveynleriz değil belki bizim çocuklarımız daha egitilmeye müsait uyumlu çocuklardır ama bu çocuklarin yetiştirilmesinde de bir yerlerde hata yapıldığı aşikar.

Bence büyüğü kreşe verin.
Hatta arada günü bakıcı, oyun ablası vs. ayarlayabilirseniz çok iyi olur. En azından siz kendinize biraz zaman ayırmış olursunuz, belki çocuklar da yabancı kişinin yanında o kadar yaramazlık yapmaya utanıp biraz olgunlaşırlar. Nedense aileye bu kadar şımarıyorlar gibi geliyor bana.

X