Bir demokraside, devlet başkanlığı sarayında oturmanın faturası

Akp nin değilmiş saray kim gelirse o oturacakmış vb cümleler çok saçma. Konu o değilki konu akpden başka kimsenin o sarayı yaptırmayacağı gerçeği. Çok mu gerekliydi yani bu ülke için kocaman saray. Boşa masraf hem de benim vergilerimle falan yapılmış bakalım ben istiyor muyum

Ne kılıçdaroğlunun ne bahçelinin oraya oturmasını istemem. Umarım da bunlar bir gün doyup giderse yerine gelecek her kimse sarayı reddeder..

Yarıya kadar okudum ama sıkıldım bıraktim.Ben yurt dışından ornek verince -"Aaaa onlar yapiyo diye dogru olmak zorundami !!!"
diyenleri yorum yazanlari hatirladm birden neyseee....

Ben de yarıya kadar okudum sıkıldım. İçim sıkıldı. Onların yediklerini düşündükçe fenalık bastı. Yurtdışı diye doğru olmak zorunda değil. Ama hep tayyipçiğinizi amerikayla kıyaslayıp amerkan başkanı da sarayda yaşıyor diyordunuz ya. Dünyayı yöneten devletle kıyaslıyordunuz. Onların sarayını da görm işte :)

Bu iki kesimde de var Medcezir.. Bir taraf karalamaya çalışıyor diğer taraf Atatürk adı altında , sözde ona sığınarak eylemlerde bulunuyor.
Atatürk ' ün Altı ok kavramlarından hangisi esas anlamda işliyor şuanda. Ya da kim esas olarak Onun gibi benimseyip konuşuyor.

Atatürk'ün adını kurduğu parti kullanıyor olabilir. Bende partinin her hareketini açıklamasını onaylamıyorum. Bazılarını ilkelere ayrı buluyorum. Ama buna sığınarak, 'Her iki kesimde yapıyor yea.' diyerek kimse Atatürk'ü malum şahısa benzeterek, devletin malını har vurup harman savurmakla itham edemez. Yukarıdaki mesajımda o arkadaşa 'salağa anlatır gibi' anlattım, hiç bilmediğini varsayarak. Ama eminim ki o da onun o mesajını beğenenlerde Atatürk'ün nasıl bir vatansever olduğunu çok iyi biliyorlar. Buna rağmen bazı şeyler onu hırsızlıkla itham eden bir yazıyı beğenmeye itiyor. Belki trollük belki başka birşey bilemiyorum. Tansiyonumuz yükseliyor evet ama yine de arada böyle mesajları gördüğümüz iyi oluyor. Buradakileri de tanıyoruz böylece.

Atatürk'ün adını kurduğu parti kullanıyor olabilir. Bende partinin her hareketini açıklamasını onaylamıyorum. Bazılarını ilkelere ayrı buluyorum. Ama buna sığınarak, 'Her iki kesimde yapıyor yea.' diyerek kimse Atatürk'ü malum şahısa benzeterek, devletin malını har vurup harman savurmakla itham edemez. Yukarıdaki mesajımda o arkadaşa 'salağa anlatır gibi' anlattım, hiç bilmediğini varsayarak. Ama eminim ki o da onun o mesajını beğenenlerde Atatürk'ün nasıl bir vatansever olduğunu çok iyi biliyorlar. Buna rağmen bazı şeyler onu hırsızlıkla itham eden bir yazıyı beğenmeye itiyor. Belki trollük belki başka birşey bilemiyorum. Tansiyonumuz yükseliyor evet ama yine de arada böyle mesajları gördüğümüz iyi oluyor. Buradakileri de tanıyoruz böylece.

Malum şahıs var o malum şahıs bu ulkenin CUMHURBASKAN'i hitaplariniza dikkat edin ...

Her iki kesimde yapıyor ama yea şeklinde yazmadım ki ben. Bu yazdığın cümle bir diğerini savunur.
Ben daha farklı bir noktaya değindim.
Evet kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
Onaylamayabilir , farklı bakabilir. Buna kimse karışamaz.
Ancak hakaret boyutuna kimse taşımamalı, taşıyamaz.

Her iki kesimde yapıyor ama yea şeklinde yazmadım ki ben. Bu yazdığın cümle bir diğerini savunur.
Ben daha farklı bir noktaya değindim.
Evet kimse kimseyi sevmek zorunda değil.
Onaylamayabilir , farklı bakabilir. Buna kimse karışamaz.
Ancak hakaret boyutuna kimse taşımamalı, taşıyamaz.

Bu iki kesimde de var Medcezir.. Bir taraf karalamaya çalışıyor diğer taraf Atatürk adı altında , sözde ona sığınarak eylemlerde bulunuyor.

Her iki taraf birbirini karalıyor diye kimsenin Atatürk'e laf etmesini hoş göremem. Ben ne okuduğumu biliyorum. Cümleni birebir yazacak değilim. Özetle anladığımı yazdım. Sen daha farklı neye değinmiştin? Tam açıkla da öğrenelim.

Yazımda bahsettiğim malum şahsın o olduğunu nerden anladınız?

Mustafa Kemal Ataturk'le Recep Tayyip Erdogani karsilastiriyordnuz yanlis degilim demi? Maluum şahıs die baska neye diyceksniz?

Salaga kelimesini sabahki uyeye dediniz .

cimcimegfb .!.:
Malum şahıs var o malum şahıs bu ulkenin CUMHURBASKAN'i hitaplariniza dikkat edin ...
Evet bence de etsin. Hakaret falan sanıp dava açarlar sonra. İleri demokrasimiz böyle bizim işte ya. Ama bu konuda bahsedilen Amerika da mesela obamayla ilgili komedi programları falan baya baya şaka yapıyor bazıları ağır oluyor hatta. Hatta adamlar kendileri o tür programlara da katılıyor şakalar yapıyor gülüyor falan kaldırıyor oba yapılan şeyleri de. Halkta başka özelliklerini de görmüş oluyor. Yalnız bizim ileri demokraside aman ha dikkat... uyardığınız iyi olmuş üyeyi

Mustafa Kemal Ataturk'le Recep Tayyip Erdogani karsilastiriyordnuz yanlis degilim demi? Maluum şahıs die baska neye diyceksniz?

Salaga kelimesini sabahki uyeye dediniz .

Cumhurbaşkanının adı geçmiyor yazımda. O sizin anladığınızdır. 'Malum şahıs' herkesi niteleyebilir.

Kimse salak degil. Ben sadece neyse onu soyledm. Gerisi size kalmis..

Buradan bakınca salak olmanızdan daha ziyade ne kadar kraldan çok kralcı olduğunuzu görüyorum. Bir paragraf yazımda tüm anafikri es geçip, birine hitap ediş şeklimi sorgulamanız? Malum şahıs sandığınız kişiyse ne yapacaktın, şikayetle mi tehdit edecektin beni? :KK70:

Hepiniz kanun uygulayıcısı oldunuz öptüğümün memleketinde, hakaret avına çıktınız. Biraz daha radarları aç, belki bir tane yakalarsın canım. Hadi malum şahısla beraber seni de öpüyorum. Hepinizi öptüm.

Abarttimi dusunmuyorum .. malum şahıs die hitap edemez kimse bu ülkenin cumhurbaskanina ,,

Neden edemez? Hakaret değil bir şey değil. Cezai bir yaptırımı yok, suç da değil.
Malum şahıs=Belli kişi demek.
Sen mi karar vereceksin bu hitabın kullanılıp kullanılmayacağına?

Salak demek vay be banli tabi gelip cvp veremez saydirin arkasından.
Adalet bu ışte !

Salak demek vay be banli tabi gelip cvp veremez saydirin arkasından.
Adalet bu ışte !

Ben banlanmadan önce yazmıştım. Okumuştur. Yada gelince okur. Sen takılma efide. Kimsenin arkasında kalmaz yazdıklarım.

Neden edemez? Hakaret değil bir şey değil. Cezai bir yaptırımı yok, suç da değil.
Malum şahıs=Belli kişi demek.
Sen mi karar vereceksin bu hitabın kullanılıp kullanılmayacağına?

Pink bu ulkenin kurucusuna nsil laf edilemiyorsa , bu ulkenin cumhurbaskanininada edilemez bunda anlamiycak birsey yok. Su anda Cumhurbaskani Tayyip Erdogan bu ulkenin kurucusunun bulundugu konumda dikkat ediniz .. ben bunu anlatyorum . Ne burada gorursem Ataturk 'e laf ettiririm nede Cumhurbaskanimiza ...

Pink bu ulkenin kurucusuna nsil laf edilemiyorsa , bu ulkenin cumhurbaskanininada edilemez bunda anlamiycak birsey yok. Su anda Cumhurbaskani Tayyip Erdogan bu ulkenin kurucusunun bulundugu konumda dikkat ediniz .. ben bunu anlatyorum . Ne burada gorursem Ataturk 'e laf ettiririm nede Cumhurbaskanimiza ...

Öncelikle arkadaş da yazmış bende tekrar yazayım. Malum şahıs hakaret değildir. Herkesi niteleyebilir.

Atatürk'e laf etmezsin ama edilen lafı beğenirsin.

Ben banlanmadan önce yazmıştım. Okumuştur. Yada gelince okur. Sen takılma efide. Kimsenin arkasında kalmaz yazdıklarım.
Banliyken yazılmış msj saatlere bakın.umarım kalmaz dediğiniz gibi olur .

X