Bir demokraside, devlet başkanlığı sarayında oturmanın faturası

Özelden devam edelim istersen , yüreğin yeterse para istemez. Ne diyon olur mu ?
Sana sormak lazim.. Benim kartlar acik, dusuncelerim herkesin malumu.. Yuregin gercekleri haykirmaya yetecek mi?

Ozele gerek yok, polemige giriyorsa bile polemik ban cezasindan afaroz oldu..:KK66:

Sana sormak lazim.. Benim kartlar acik, dusuncelerim herkesin malumu.. Yuregin gercekleri haykirmaya yetecek mi?

Ozele gerek yok, polemige giriyorsa bile polemik ban cezasindan afaroz oldu..:KK66:

Şuan derdim ban değil. Bugün için bu konuyu uzatmamak burada. Gerek yok.
Özelden devam edeceksen edersin yoksa paranla başka avukat bul.
İyi geceler.

07 Ekim 2015 Çarşamba 11:26
2014 yılında HDP'ye saldıran gruplara 'İt sürüleri' dediği için açılan davadan beraat eden Sakık'a, 2015 Nevruz'unda yaptığı açıklama nedeniyle yargılandığı davadan ceza verildi.
sirri-sakik-a-beraat-ettigi-sozlerden-bu-kez-7752999_x_1118_o.jpg

Ağrı belediye Başkanı DBP'li Sırrı Sakık, HDP binasına 'Mustafa Kemal'in askerleriyiz' sloganları ile saldıran gruplar hakkında 2014 nevruzunda söylediği 'it sürüleri' sözü nedeniyle 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde yargılandığı davada beraat etti. Aynı sözleri 2015 nevruzunda da tekrarlayan Sakık, bu kez yargılandığı 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nce 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama' suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

"İT SÜRÜLERİ, MUSTAFA KEMAL'İN GENARELİ OLSANIZ NE YAZAR"

Sırrı Sakık, BDP'nin Muş Milletvekili ve Ağrı Belediye Başkan adayı olduğu dönemde 21 Mart 2014 günü Ağrı Hani Baba Caddesi'ndeki belediye otoparkında düzenlenen nevruz mitinginde yaptığı konuşmasında, "Kürtlere karşı zulüm politikaları uyguladılar, Ağrı'da isyanlar, Dersim'de katliamlara neden oldular. Gidip katliamları yapanlar Mustafa Kemal'in askerleri ve İsmet İnönü'ydü. İt sürüleri, siz Mustafa Kemal'in değil askerleri generali olsanız ne yazar. Haddinizi bileceksiniz bu halka saygı göstereceksiniz" dedi.

AYNI SÖZLERİ TEKRARLADI

Belediye Başkanı Sakık, 18 Mart 2015 günü yapılan Nevruz programında da da yine aynı benzer konuşmalarına yer verdi. Sakık şunları söyledi:

"Demiştim ki ey oradaki çeteler. Siz Mustafa Kemal'in askeri değil generali olsanız ne yazar. İt sürüleri. Bundan dolayı ve 30 Mart, 1 Haziran seçimlerindeki o yenilgiden dolayı Adalet Bakanı bizzat talimat veriyor ve hakkımda dava açılıyor. Buradaki polisler, çekim yapanlar, not tutanlara aynı şeyi tekrarlıyorum. Onlar it sürüsüdür, onlar bu halka düşmandırlar."

2014'TEKİ KONUŞMASINDAN BERAAT ETTİ

Sakık'ın 2014 yılı Nevruz konuşması nedeniyle hakkında Ağrı 2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Hakim karşısına çıkan Sakık, bu sözleri Fethiye'de parti binalarını basan kişilere hitaben söylediğini belirtti. Mustafa Kemal ve İsmet İnönü'ye saygısının sonsuz olduğunu söyleyen Sakık, askerlere karşı bir hakaretinin olmadığını, siyasetçi olduğunu aktardı.

2'nci Asliye Ceza Mahkemesi'nde 22 Mayıs 2015 günü görülen karar duruşmasında Sakık, hakkında açılan davadan beraat etti. Mahkeme gerekçeli kararında, sanığın 'Mustafa Kemal'in askerleri değil generalleri olsa ne yazar' şeklinde sarfettiği cümlede hedefinin devletin askeri teşkilatı olmayıp, saldırıyı yapan gruba yönelik olduğu işaret edildi.

İKİNCİ DAVADA CEZA ALDI

Sırrı Sakık hakkında, geçen Temmuz ayında bu kez 2015 yılında yaptığı konuşma nedeniyle 3'üncü Asliye Ceza Mahkemesi'nde aynı suçtan dava açıldı. 5 Ekim günü yapılan ilk celsede Sırrı Sakık, 'Türkiye Cumhuriyeti hükümetini, yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılama' suçundan 9 ay hapis cezasına mahkum edildi. Mahkeme, sanığın geçmişi, sosyal ilişkileri, fiilden sonraki ve yargılama sürecindeki davranışları, cezanın sanığın geleceği üzerindeki olası etkilerini dikkate alarak verilen ceza 1/6 oranında indirim yaparak cezayı 7 ay 15 gün hapis cezasına düşürdü.

BERAAT BEKLERKEN, CEZAYA ŞAŞIRDI

Beraat ettiği sözlerinden ikinci kez açılan dava ile ceza aldığını bildiren Sırrı Sakık, yaptığı açıklamada şöyle dedi:

"Siyasal faaliyet kapsamında yaptığım konuşmanın yargılama konusu edilmesine karşı, sözlerimin arkasında olduğunu belirtmek üzere, aynı konuşmayı 2015 yılı seçim çalışmaları kapsamında tekrar ettim. Hakkımda beraat kararı çıktıktan sonra yeniden dava açıldı. Aynı sözlerden ötürü ikinci defa yargılanmam konusunda bakanlığın izin vermesi hayli şaşırtıcıydı. Buna rağmen yargının, ilk davada olduğu gibi beraat kararı vereceği ve kendi kararını bertaraf etmeyeceği beklentisindeydik. Fakat yanıldık çünkü yargı, hakkımda daha önce beraat ettiğim sözlerim nedeniyle hapis cezası verdi. Paraya çevirme ve erteleme taleplerimizi uygun görmedi. Daha da ilginci, bilirkişi incelemesi bile yapmadan kararı ihdas etti ve aynı kararda dosyanın Genelkurmay'a gönderilmesine de karar verdi. Oysa Genelkurmay bu davada ne taraf ne de başka bir sıfata sahip. Yargıyı siyasal süreçlere bu şekilde müdahil haline getirenler bilsinler ki hata ediyorlar. Bizim mücadelemiz birkaç aylık hapis cezalarıyla vazgeçilecek bir mücadele değildir. Bizim davamız aynı zamanda demokrasi ve hukuk devleti davasıdır."

http://www.haberler.com/sirri-sakik-a-beraat-ettigi-sozlerden-bu-kez-ceza-7752999-haberi/

Bu konu bos kalmis mesla sirri sakika laf edilmemis hic neyse ben tekrardan siyasetten bi gidim , sinirlerm yipraniyor..

Pink bu ulkenin kurucusuna nsil laf edilemiyorsa , bu ulkenin cumhurbaskanininada edilemez bunda anlamiycak birsey yok. Su anda Cumhurbaskani Tayyip Erdogan bu ulkenin kurucusunun bulundugu konumda dikkat ediniz .. ben bunu anlatyorum . Ne burada gorursem Ataturk 'e laf ettiririm nede Cumhurbaskanimiza ...

Ah be cimcime şu gereksiz hassasiyetleriniz olmasa keşke

Bu konu bos kalmis mesla sirri sakika laf edilmemis hic neyse ben tekrardan siyasetten bi gidim , sinirlerm yipraniyor..
Madem cok dusunuyorsunuz, siz edin. Buraya yazacaginiza sevgili partinize yazin, yaptirim uygulasinlar. Mesela Sirri'nin sevgili kardesi Namik Sakik'in milletvekili aday listesinden cikartilip partinizden ihrac edilmesini talep ederek ise baslayabilirsiniz..

Madem cok dusunuyorsunuz, siz edin. Buraya yazacaginiza sevgili partinize yazin, yaptirim uygulasinlar. Mesela Sirri'nin sevgili kardesi Namik Sakik'in milletvekili aday listesinden cikartilip partinizden ihrac edilmesini talep ederek ise baslayabilirsiniz..

5 parmağın 5 i bir değil biri hainken diğeri ülkesini seviyor demek ki. Kardeşiyle aynı olacak diye bir kural mı var?

Ayıca daha 1 saat önce oy kullananlar deşifre ediliyor diye bir kisi sizlaniyordu tam nickini hatirlayamiyoru siz değilsinizdir ins çünkü biraz önce siz de aynisini yaptiniz. tek tek ak partilileri saptayip gönderme yapmaya başlamışsınız

5 parmağın 5 i bir değil biri hainken diğeri ülkesini seviyor demek ki. Kardeşiyle aynı olacak diye bir kural mı var?

Ayıca daha 1 saat önce oy kullananlar deşifre ediliyor diye bir kisi sizlaniyordu tam nickini hatirlayamiyoru siz değilsinizdir ins çünkü biraz önce siz de aynisini yaptiniz. tek tek ak partilileri saptayip gönderme yapmaya başlamışsınız

Tek tek Akpartilileri mi saptiyorum? Onlar gizleniyorlar miydi ki?:KK53:

Demek Sirri Sakik HDPli oldugu icin PKKli ve vatan haini, ama kardesi AKP de siyaset yapmayi sectigi icin vatansever, he mi?:confused: Armut dibine dusermis, tam AKP kafasi.. Sizin reis de buna benzer laflar eder arasira, alkolikler de oyunu AKPye verirse alkolik sayilmazlarmis ya.. O hesap..:KK14:

Tek tek Akpartilileri mi saptiyorum? Onlar gizleniyorlar miydi ki?:KK53:

Demek Sirri Sakik HDPli oldugu icin PKKli ve vatan haini, ama kardesi AKP de siyaset yapmayi sectigi icin vatansever, he mi?:confused: Armut dibine dusermis, tam AKP kafasi.. Sizin reis de buna benzer laflar eder arasira, alkolikler de oyunu AKPye verirse alkolik sayilmazlarmis ya.. O hesap..:KK14:

Yo millet terör çığırtkanlığı yaparken biz nedn gizlenelim...:KK39:
Her topikte özellikle ak partilileri bulup yazdığınız için söyledim siz zaten gayet iyi biliyorsunuz yaptığınz şeyi...
Evet aynen de yazdığım gibi düşünüyorum sırtını terör örgütüne dayamış partiye mensup olan hain, sadece siyasi parti olan ak partiye mensup olan vatan sever.:KK47:

Alkolik te her yerde alkolik ne alaka ak parti zemzemle yıkamıyor millet arınmıyor :KK70:

Son düzenleme:
Yo millet terör çığırtkanlığı yaparken biz nedn gizlenelim...:KK39:
Her topikte özellikle ak partilileri bulup yazdığınız için söyledim siz zaten gayet iyi biliyorsunuz yaptığınz şeyi...
Evet aynen de yazdığım gibi düşünüyorum sırtını terör örgütüne dayamış partiye mensup olan hain, sadece siyasi parti olan ak partiye mensup olan vatan sever.:KK47:

Alkolik te her yerde alkolik ne alaka ak parti zemzemle yıkamıyor millet arınmıyor :KK70:
Bugun Akpartili olarak sen ve 1sen ile yazistim. Girll'e ve Rabiaya cevap yazdim. Diger partilerden de Oky, Nurten, Pelinyaman'le yazistim. Mune ve Kazenle de yazistim tabii.. Bu kisilerin hepsi de AKP saflarina katildiysa haberim yok..:KK53:

Sirtini teror orgutune dayamis olanlar hain de teror orgutunun her istedigini yerine getiren, bu ugurda Turkum demeyi suc haline getirenler, Turk bayraklari ile sokaga cikanlari gozaltina alanlar ne oluyor?:KK14:Ben soyleyim: onlar da vatan haini oluyorlar..

REisin duymasin, kizar sonra sana.. AKP ye oy verenlerin alkolik sayilmadigi onun lafidir..:KK70:

Lafi acilmisken, yakinda "Ne mutlu Turkum diyene!" diye biten andimiz okullara geri gelecek diye dusunuyorum. Cunki AKP ruzgar nerden eserse o tarafa hizmet eder. Cozum surecinin cilki ciktigina gore, tek basina iktidar olup cozum surecini buzdolabindan geri getirmekten umudunu kestigi gun andimizi geri getirecektir. Takiyyeciler..

Zaten atatürkte osmanlının paralı askerliğinden gelip oturduğu başbakanlık cumhurbaşkanlığı koltuklarında, çitfliklerde, yatlarda yalılarda kardeşine aldırdığı! köşklerde, halk kıtlık içinde inlerken yaşadığı o şaşahalı hayatı cebinden ödediya Onun için ondan sonra gelenlerde hep onun izinden gitti ülke halkı refah içinde yaşarken baştakiler sersefil oldu, Erdoğandan öncekiler şimdi hep borç içinde aç yaşıyorlar☺️☺️
Ülke yönetenler keyfine bakıp ülkeyi hiç soymadı, hatta açlıkmış kıtlıkmış kuyruklarda can vermekmiş nemaymış keymiş vb vb şeyleri bu ülke vatandaşları hiç yaşamadı
Bu Erdoğan geldi halk açlıktan kırılıyor kuyruklarda can veriyor nema key adı altında maaşlardan haraç kesiliyor, kendide sarayda yaşıyor zaten o sarayıda kendine tapulatmış, ölürkende yanında götürcekmiş ahaha hey ALLAHIM ya...

o sarayda ne kadar oturduğu vaya ölürken götürüp götürmeyeceği değil sorun çarpıtıyorsunuz
nasıl yapıldığı, ne şartlar altında yapıldığı, nereye yapıldığı sorun
hiç gördünüzmü sarayı, nerde ne kadar ağaç katledildi AOÇnin civarında ne kadar yer katledildi
bide götüreydi ölünce
ha götürecekse de yerine katlettiği binlerce ağacı geri dikip te gitsin bir zahmet
herşeyi geçtim devlet mezarlığının yolunu kapatıp gazi mahallesinden küçücük bir yol koydular
ha bu arada devlet mezarlığının büyük çoğunluğu istiklal şavaşında şehit komutanların mezarları var

Bugun Akpartili olarak sen ve 1sen ile yazistim. Girll'e ve Rabiaya cevap yazdim. Diger partilerden de Oky, Nurten, Pelinyaman'le yazistim. Mune ve Kazenle de yazistim tabii.. Bu kisilerin hepsi de AKP saflarina katildiysa haberim yok..:KK53:

Sirtini teror orgutune dayamis olanlar hain de teror orgutunun her istedigini yerine getiren, bu ugurda Turkum demeyi suc haline getirenler, Turk bayraklari ile sokaga cikanlari gozaltina alanlar ne oluyor?:KK14:Ben soyleyim: onlar da vatan haini oluyorlar..

REisin duymasin, kizar sonra sana.. AKP ye oy verenlerin alkolik sayilmadigi onun lafidir..:KK70:

( gayet okunur bir şekilde yazmaya çalıştım ins basarabilmişimdir..)

Siyasi görüşümüz farklı çünkü dünyaya bakış açımız, mantığımız farklı. Mantık dediğin şey pek bilmezsiniz ama insandan insana değişir, birine iyi geleni başka biri iyi görmeyebilir. Mesela dinde bile bu vardır dindara inanmamak mantıksız gelirken dinsize inanmak mantıksız gelir ama kesin olan tek bilim matematiktir. Matematik yalan söylemez. Ama sizler matematiğe bile yalan söyletmiş insanlarsınız.
% 52 alan adama istenmeyen, terörist muamelesi yaparak. % 40 alan partiye kaybetmiş muammelesi yaparak, her seferinde % 25 alan partiye kazanan muammelesi yaparak matematiğe yalan söyletiyorsunuz...
Matematiksel olarak baktığımız da kazanan da kaybeden de belli, sizlerin öğretmen olanları her sınavda 100 alan öğrenciyi 1 sınavda 95 aldı diye kaybeden ilan edebilir. Her sınav 20 alan öğrenciyi 1 sınavda 25 aldı diye başarılı da ilan edebilir. ...
Biz ak partililere her seferinde bilimden uzak diye hakaret eden siz en kesin olan matematik bilimine işte bu kadar uzaksınız :KK70:

Son yerdeki uslub bozuklugumu silip yonetimide bildirdim . Kendime yakistiramadigim için .. malum ak partililere de koyun surusu deniyor .

Son düzenleme:

Siyasi görüşümüz farklı çünkü dünyaya bakış açımız, mantığımız farklı. Mantık dediğin şey pek bilmezsiniz ama insandan insana değişir, birine iyi geleni başka biri iyi görmeyebilir. Mesela dinde bile bu vardır dindara inanmamak mantıksız gelirken dinsize inanmak mantıksız gelir ama kesin olan tek bilim matematiktir. Matematik yalan söylemez. Ama sizler matematiğe bile yalan söyletmiş insanlarsınız.
% 52 alan adama istenmeyen, terörist muamelesi yaparak. % 40 alan partiye kaybetmiş muammelesi yaparak, her seferinde % 25 alan partiye kazanan muammelesi yaparak matematiğe yalan söyletiyorsunuz...
Matematiksel olarak baktığımız da kazanan da kaybeden de belli, sizlerin öğretmen olanları her sınavda 100 alan öğrenciyi 1 sınavda 95 aldı diye kaybeden ilan edebilir. Her sınav 20 alan öğrenciyi 1 sınavda 25 aldı diye başarılı da ilan edebilir. ...
Biz ak partililere her seferinde bilimden uzak diye hakaret eden siz yobazlar en kesin olan matematik bilimine işte bu kadar uzaksınız :KK70:

ben birtek şunu merak ediyorum herşeyi geçtim nasıl yapılmış kim seçmiş artık onları sorgulayamaz oldum
brtekunu merak ediyorum,dinimizde israf haram edilmişken hoşgörü ön plandayken ve bu gibi örnekler daha çoğalır bu yaşam şekilleri normal mi
bu kadar insan açken çocuğuna ekmek alamazken hiç mi vicdan azabı çekilmez hiç bunları sorgulamıyor musunuz

Biz ak partililere her seferinde bilimden uzak diye hakaret eden siz yobazlar en kesin olan matematik bilimine işte bu kadar uzaksınız :KK70:

Mantik degismez cimcime. Dini ornek vererek yanlis arguman secmissin, dinler dogmadir, inancta mantik aranmaz, sorgulanmaz. onun disinda dogma olmayan herseyde mantik mevcuttur, disina ciktiginda hata yaparsin.

Senin matematik eksik olmus biraz. Istenmeyen adam secmen sayisinin % 88 inin % 52 sini alarak cumhurbaskani oldu. % 100u baz almadiginda % 52 havada kalir, Turkiyenin % 52sini temsil etmez yane.. Siyasette duz matematikten onemli olgular da var tabii.. Iste o yuzden AKP % 40 da alsa kaybetmistir, CHP % 25 de alsa kazanmistir. Bir onceki genel secimlere gore 9 puan dusurmus bir partiye kazandi denemez. Meclisin de bir matematigi var, onu da hesapla istersen.. Kimin sandalyesi artmis, kiminki azalmis gibi..:KK66: Kim kazanmis, kim kaybetmis daha iyi anlasilir.. Secimin arkasindan mecliste sandalye kaybetmeye butun dunyada secim kaybi denilir. Kaybetmese idi gene secim diye tutturmaz, tek basina iktidar olmaya devam ederdi di mi? Iste bu da isin mantik kullanilmasi gereken tarafi..:KK66:
Artik mantiga, matematige kim daha uzak onu bilemicem canimcim..:KK53:

Bu iki kesimde de var Medcezir.. Bir taraf karalamaya çalışıyor diğer taraf Atatürk adı altında , sözde ona sığınarak eylemlerde bulunuyor.
Atatürk ' ün Altı ok kavramlarından hangisi esas anlamda işliyor şuanda. Ya da kim esas olarak Onun gibi benimseyip konuşuyor.

Yani? SOnuc? Yukarıdaki suursuzun yazdıgı suursuz mesaja ve ona gelen begenilere tepki verme hakkımı alıyor mu elimden bu bahsettigin durum?

Yani? SOnuc? Yukarıdaki suursuzun yazdıgı suursuz mesaja ve ona gelen begenilere tepki verme hakkımı alıyor mu elimden bu bahsettigin durum?

Senin mesajına muhalefet değildi mesajım.
Burası oyle bir hal aldı ki farklı görüşte başka biri ona yazsa hemen gardını alıyor ?
Med komşularımın yüzde doksan dokuzunun akp karşıtı olan bir yerde oturuyorum..
Hepside görüşümü biliyor. Ben biliyorum onlarınkini.
Muhabbetlerimiz çok sıcak, yakın ilişkilerimiz var.
Kk hatunlarının siyaseti beni hayrete düşürüyor artık.
Tepkileri ellerinde koşuyorlar.
Kendi oy verdiği partiyi desteklemiyor aksine amacı oy vermediğini yerden yere vurmak.

Bu yemek yarışmasında da görülüyor. Kim kimin arkadaşıysa ona oy veriyor.

Mantik degismez cimcime. Dini ornek vererek yanlis arguman secmissin, dinler dogmadir, inancta mantik aranmaz, sorgulanmaz. onun disinda dogma olmayan herseyde mantik mevcuttur, disina ciktiginda hata yaparsin.

Senin matematik eksik olmus biraz. Istenmeyen adam secmen sayisinin % 88 inin % 52 sini alarak cumhurbaskani oldu. % 100u baz almadiginda % 52 havada kalir, Turkiyenin % 52sini temsil etmez yane.. Siyasette duz matematikten onemli olgular da var tabii.. Iste o yuzden AKP % 40 da alsa kaybetmistir, CHP % 25 de alsa kazanmistir. Bir onceki genel secimlere gore 9 puan dusurmus bir partiye kazandi denemez. Meclisin de bir matematigi var, onu da hesapla istersen.. Kimin sandalyesi artmis, kiminki azalmis gibi..:KK66: Kim kazanmis, kim kaybetmis daha iyi anlasilir.. Secimin arkasindan mecliste sandalye kaybetmeye butun dunyada secim kaybi denilir. Kaybetmese idi gene secim diye tutturmaz, tek basina iktidar olmaya devam ederdi di mi? Iste bu da isin mantik kullanilmasi gereken tarafi..:KK66:
Artik mantiga, matematige kim daha uzak onu bilemicem canimcim..:KK53:

Öncelikle ben dini örnek vermedim, dindar ile dinsizin mantığını örnek verdim.
Kalan %12 hep sizden tabi:) matematiği çarpıtmayın bari. Ben kim gelişme gösterdi veya kim başarı oranını yükselti demedim dikkat edersen kim kazandı dedim! Anlamaman normal aslında çünkü matematiğe bile 1920 lerden kalma at gözlükleriniz ile bakıyorsunuz. Dünyada iktidarlar hep oy kaybetmiştir ve muhalefet hep oy kazanmıştır çünkü normal olan bu. Siz aynı kalmayı kazanmak görüyorsunuz birşey diyemem. Size göre onca rakibe ve olumsuzluğa rağmen 13 yıllık yıpranmaya rağmen %40 alıp iktidar olabilmek icin 20 milletvekili arayan parti kaybetmiş ama 13 yılda yerinde sayan iktidar olabilmek icin değil 10-20 mv 2 partiye ihtiyaç duyan kazanmış ise bana size laf anlatmak yerine deveye Hendek atlatmak düşer....

Senin mesajına muhalefet değildi mesajım.
Burası oyle bir hal aldı ki farklı görüşte başka biri ona yazsa hemen gardını alıyor ?
Med komşularımın yüzde doksan dokuzunun akp karşıtı olan bir yerde oturuyorum..
Hepside görüşümü biliyor. Ben biliyorum onlarınkini.
Muhabbetlerimiz çok sıcak, yakın ilişkilerimiz var.
Kk hatunlarının siyaseti beni hayrete düşürüyor artık.
Tepkileri ellerinde koşuyorlar.
Kendi oy verdiği partiyi desteklemiyor aksine amacı oy vermediğini yerden yere vurmak.

Bu yemek yarışmasında da görülüyor. Kim kimin arkadaşıysa ona oy veriyor.

Tabi canim hatta yazı yazimindan ilkokul 3. Sınıf yazim bicimi de derler , sen daha iki kelimeyi bir araya getiremiyorsun derler derlerde derler .. ciks olmadi bkn: ( bu konuda saraylim ile yazistigim mesajlara gayet düzgün .. sadece ozgurce yazmayi seviyorum. Illa noktasi , virgulune bakip bakip kıçını , başını düzeltmek gibi bir gayem yok .. okuyamiyorsan yazaimi tartışmaya girme bu kaaa... :KK45::KK47:

Tabi canim hatta yazı yazimindan ilkokul 3. Sınıf yazim bicimi de derler , sen daha iki kelimeyi bir araya getiremiyorsun derler derlerde derler .. ciks olmadi bkn: ( bu konuda saraylim ile yazistigim mesajlara gayet düzgün .. sadece ozgurce yazmayi seviyorum. Illa noktasi , virgulune bakip bakip kıçını , başını düzeltmek gibi bir gayem yok .. okuyamiyorsan yazaimi tartışmaya girme bu kaaa... :KK45::KK47:

Evet o işin hakaret boyutu. Konuyu değil yazanı hedef alıyorlar.

Yazım şeklin çok aklımda değil ama eğer biliyorsan az buçuk o şekilde yazman daha iyi olur. En azından ona takılmadan anlatmak istediklerini anlamaya çalışırlar. Bende biliyorlarsa kişiler, Türkçeye , elinden geldiğince dikkat edilerek yazılması taraftarayım.

Bu arada işin diğer yüzü; Türkçeye tam uygun cümle kur ama ara da laf sok, bu olur. Hatta çetrefilli edebiyat yap.
Bazıları da noktaya virgule azamî dikkat ediyor ama cümlenin başı nerede sonu nerede zor anlaşılıyor. Amaç sadece muhalefet olmak. Bir kaç afili kelime kurmak.

X