Bir derdim var; Kayınvalidem

Şunu yaptım bunu yaptım hizmet ettim yemek yaptım bla bla bla yapmasaydınız. Yapana ödül verildiğini görmedim henüz . Hatır gönülse düşündüğünüz ondan kv ve eşinize de lazım. Net bir duruşunuz olmadıkça daha çok hizmet edersiniz.

Onu bende yapabilirdim hanımefendi,ama ben annesiz büyüdüm ve çocuklarımın da o sıkıntı ile büyümesini istemedim.. gerçekten ikinci evlilik ve arada çocukların olması insani bir değil bin defa düşündürüyor..herkes aynı fikirde yazmış..bitaneside n'olacak canim o sözde dememiş haklılar çünkü,inanın bende yıllardır bunun ağırlığını bir türlü atamadım üzerimden..fakat hem eşinizi sevip, hem çocuklarım😔🥺beni hicbirzaman ayrılmaya götürmedi..ne uğruna kimin uğruna bozayim yuvamı dedim,belki onları sevindiricem..umrunda bile olmaz yuv dagilsa..ki onun için çocuklarımı annesiz babasız büyütmeye değmez..zaten hatasının farkında olsa,oda bı gözyaşı ile helallik alıp,özür dilerdi..dilemedi..adaletin tecelli edeceği bir yer var elbet.
Ben size ayrılın yada boşanın diye bir şey yazmadım zaten hanımefendi, o lafı söylediğinde cevabınızı vermeliydiniz dedim sadece.

Cevap verdiğiniz takdirde , eşiniz mi sizi boşayacak anneme nasıl laf söylersin diye anlamadım ki kayınvalideye ağzının payını vermekle ,çocuklarınız annesiz babasız büyümesi falan ne alaka, eşiniz dememiş ki size o lafı boşanın diyim.

Kayınvalidenizi karşınıza alamama sebebinizi anlayamadım ben o yüzden.

Ben size ayrılın yada boşanın diye bir şey yazmadım zaten hanımefendi, o lafı söylediğinde cevabınızı vermeliydiniz dedim sadece.

Cevap verdiğiniz takdirde , eşiniz mi sizi boşayacak anneme nasıl laf söylersin diye anlamadım ki kayınvalideye ağzının payını vermekle ,çocuklarınız annesiz babasız büyümesi falan ne alaka, eşiniz dememiş ki size o lafı boşanın diyim.

Kayınvalidenizi karşınıza alamama sebebinizi anlayamadım ben o yüzden.
Hanımefendi siz hayatı uzayda filan mı yaşıyorsunuz?,kayinvalidemi karşıma alırım tabiki..oyle bı alirimki kimse gik diyemez ama!!ama bunun sonucu nereye varır, eşimin annesi sonuçta..sonrasi nolucak,esrimin bendn uzaklaşmasına kopmasına kadar gidebilme ihtimali ile yazdım onu..işin ucu boşanmalar bile oluyr teşekkür ederim yinede her cvbnz için hepinize..dediğim gibi dertleşme anlık iç dökmeydi benimkisi..

İtici de ne kelime.. onur kırıcı aşağılayıcı..fakat evlendigim insanin annesi 😔
Çok sabırlısın gerçekten sakın kendinde bir kusur arama, ben senin kadar saygılı davranamazdım, eşin fikri sabit birine benziyor çocuklar da var ayrılman da zor, tek yol kadının gelmemesini sağlamak, yoksa eşine kalsa habire çağırır

İkinci çocuğumu elime aldım ve eşim inanın bu olaylar dışında çok iyi biridir yuvamı dağıtmak istemedim.. ve onu çok seviyorum..sadece dertleşmek için yazdım
Meditasyon yap ve gözünün önüne kayınvaliden ve kendi evin arasına kocaman bi duvar olduğunu ve kayınvalidenin o duvarı aşamadığını uzun uzun hayal et. Bunu gerekiyorsa günlerce tekrarla 😉 inan konuşup kendinizi yormaya gerek yok kendiliğinden gelmemeyi seçecektir 😁 test edildi ✅

Benim sorunum kayınvalidem, açıkçası nereden başlayacağım bilemiyorum,12 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var bu ikinci evliliğim ilki,akraba evliliği ve gerçekten aile baskısı ile olan zor bir surecti..neyse,kayinvalidmle ayrı şehirlerde yaşıyoruz,baştan beri bana pek sıcak bakmadılar,yani ikinci evlilik ve oğulları bekar..ama yinede kabullendiler hiçbir sorun yoktu..gelgelelim hersene bizleri ziyarete gelirler karıkoca,geldiklerinde 1 ay dururlar, .kayınvalidem biraz soğuk bir kadın pek konuşmaz diyologa girmez espri yapmaz,esprine pek gülmez..onunla baştan beri hiç yıldızımız uyuşmadi ama eşimin annesi.. ilk cocugum oldu bu arada annem yok brnim..kayınvalidem geldi yardım diye,kocasıyla..ama ne yardım ilkgun çorba morba bisiler, gelen giden gorsun diye yaptı ama sonraki zamanlar baktım tüm gün karıkoca oturuyorlar, TV seyretme gece yarılarına kadar dizi izleme brn bı yan odada çocuk sabaha kadar ağla ağla perişan artık o hale geldimki bı an önce gitseler de,bendede bı yemek telaşı olmasa modindayim.. gerçekten evin hem işi hem yemeği lohusalihimin 2 gunu başladı dert değil ayağa kalkiyrum ama,bir yandan gece uyutmayan bir bebek..hiç anlayışlı olmadılar,çok uzun konu..ikinci çocuğumu aldım elime yine geldiler,bende o sıra taşınma aşamasındayım,ev yerle bir öyle zamana denk geldki herşey ben bir yandan koli dolduruyor bı yandan bebek bakıyor bı yandan evde yemek yapıyorum hiç abartmıyorum.. kayinvalidmle kayinpederim halinden gayet memnun ama..e hizmet önlerinde..sanarsiniz onlar lohusa..daha 8 aylık çalışırken eve geliyorum, evde tüm gün oturan yemek hiç yapılmamış, kayınvalidem den bahsetmiyorum bile..uzun konular..ben tez canlı bir insanım,o bana göre çok ağır.. anlıyorum onuda..yapmayabilir ama yanıma elalem uzunca kaldı gelinin yanında desinler diye geliyor,iki evladimdada burnumdan geldi..bende gitmelerini kucukce ima ettim..dedigime diyeceğine pişman ettiler tüm gün ağladı eşim gelene kadar,eşim gordu tabi onun yanına gitti öyle bişi demek istememiştir dedi,ve ertesi günü bende ona şöyle dedim,neden tüm gün ağlıyorsun anne,ya beni bıraksa oğlun ayrılsak iyimi olur dediğimde sen alissmissin koca degistirmeye dedi ve bende tüm bağlar koptu 😔🤦artık silinmeyen bir iz...sonra ben özür diledim ayağına gittim hep eşim icin, ona gitmelerini ima ettigimden esim dilettirdi.gelgelelim yıllar geçti ve kayinpederim öldü,55 yaşında dul kaldı..haliyle bizim aramız çok iyi değildi zaten, ama saygı gereği esiimi de çok sevdiğimden hep alttan aldım yüzüne güldüm ama içim hep buruk..şimdi kayınvalidem in kızı var kışları ona gider ve sonra yanıma gelir çocukları görmek için..brn bu kalislarini artık kaldıramıyorum evi var gül gibi ve maaşı var,kızı heryil şikayet eder gibi eşimi suçluyor annemle ilgilenmiyor sn cagirmiyorsun vs vs..bende annesinin. Sağlığı yerindeykrn ve geçmişte kapanmamış bunca yara varken uzun uzun kalmalarını artık gerçekten kaldıramıyorum ve bunu eşime de söylüyorum artık..o beni suçluyor..sadece misafir gelip gidecek diyor, brn gelmesini değil, 1 aya yakın kalmasını istemiyorum artık diyorum,gelsin gitsin tabiki ama..zaten samimyetyim yok ve çok soğuk oda bende çünkü anlayissizligindan yoruldum,keske kızım diye sarilsa,bunu senin için aldım gibi konuşsa veya yaptığım yemeğe a çok güzel olmuş nasıl yaptın dese hiccc😔bende inanın sogugum ve onu sevemiyorum birturlu sadece saygı duyuyorum..böyle yapınca da kendimi kötü hissediyorum misafir sevmiyorsun kendi kendime diyorum.. o onun annesi diyorum.. kuruyorum kafamda devamlı..çok üzülüyorum 😔 ama sebepsiz değil hiçbiri😔ne yapabilirim bilmiyorum onu sevmek isterdim ama oda bunun için hiç cabalamadi 😔🤦
Bi cinnet herseyi cozer.
Siz kocam için diyorsunuz ama o hiç karım için demiyor.
Sizi önemsemeyen insanlar için ezilmekten vazgecin

Benim sorunum kayınvalidem, açıkçası nereden başlayacağım bilemiyorum,12 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var bu ikinci evliliğim ilki,akraba evliliği ve gerçekten aile baskısı ile olan zor bir surecti..neyse,kayinvalidmle ayrı şehirlerde yaşıyoruz,baştan beri bana pek sıcak bakmadılar,yani ikinci evlilik ve oğulları bekar..ama yinede kabullendiler hiçbir sorun yoktu..gelgelelim hersene bizleri ziyarete gelirler karıkoca,geldiklerinde 1 ay dururlar, .kayınvalidem biraz soğuk bir kadın pek konuşmaz diyologa girmez espri yapmaz,esprine pek gülmez..onunla baştan beri hiç yıldızımız uyuşmadi ama eşimin annesi.. ilk cocugum oldu bu arada annem yok brnim..kayınvalidem geldi yardım diye,kocasıyla..ama ne yardım ilkgun çorba morba bisiler, gelen giden gorsun diye yaptı ama sonraki zamanlar baktım tüm gün karıkoca oturuyorlar, TV seyretme gece yarılarına kadar dizi izleme brn bı yan odada çocuk sabaha kadar ağla ağla perişan artık o hale geldimki bı an önce gitseler de,bendede bı yemek telaşı olmasa modindayim.. gerçekten evin hem işi hem yemeği lohusalihimin 2 gunu başladı dert değil ayağa kalkiyrum ama,bir yandan gece uyutmayan bir bebek..hiç anlayışlı olmadılar,çok uzun konu..ikinci çocuğumu aldım elime yine geldiler,bende o sıra taşınma aşamasındayım,ev yerle bir öyle zamana denk geldki herşey ben bir yandan koli dolduruyor bı yandan bebek bakıyor bı yandan evde yemek yapıyorum hiç abartmıyorum.. kayinvalidmle kayinpederim halinden gayet memnun ama..e hizmet önlerinde..sanarsiniz onlar lohusa..daha 8 aylık çalışırken eve geliyorum, evde tüm gün oturan yemek hiç yapılmamış, kayınvalidem den bahsetmiyorum bile..uzun konular..ben tez canlı bir insanım,o bana göre çok ağır.. anlıyorum onuda..yapmayabilir ama yanıma elalem uzunca kaldı gelinin yanında desinler diye geliyor,iki evladimdada burnumdan geldi..bende gitmelerini kucukce ima ettim..dedigime diyeceğine pişman ettiler tüm gün ağladı eşim gelene kadar,eşim gordu tabi onun yanına gitti öyle bişi demek istememiştir dedi,ve ertesi günü bende ona şöyle dedim,neden tüm gün ağlıyorsun anne,ya beni bıraksa oğlun ayrılsak iyimi olur dediğimde sen alissmissin koca degistirmeye dedi ve bende tüm bağlar koptu 😔🤦artık silinmeyen bir iz...sonra ben özür diledim ayağına gittim hep eşim icin, ona gitmelerini ima ettigimden esim dilettirdi.gelgelelim yıllar geçti ve kayinpederim öldü,55 yaşında dul kaldı..haliyle bizim aramız çok iyi değildi zaten, ama saygı gereği esiimi de çok sevdiğimden hep alttan aldım yüzüne güldüm ama içim hep buruk..şimdi kayınvalidem in kızı var kışları ona gider ve sonra yanıma gelir çocukları görmek için..brn bu kalislarini artık kaldıramıyorum evi var gül gibi ve maaşı var,kızı heryil şikayet eder gibi eşimi suçluyor annemle ilgilenmiyor sn cagirmiyorsun vs vs..bende annesinin. Sağlığı yerindeykrn ve geçmişte kapanmamış bunca yara varken uzun uzun kalmalarını artık gerçekten kaldıramıyorum ve bunu eşime de söylüyorum artık..o beni suçluyor..sadece misafir gelip gidecek diyor, brn gelmesini değil, 1 aya yakın kalmasını istemiyorum artık diyorum,gelsin gitsin tabiki ama..zaten samimyetyim yok ve çok soğuk oda bende çünkü anlayissizligindan yoruldum,keske kızım diye sarilsa,bunu senin için aldım gibi konuşsa veya yaptığım yemeğe a çok güzel olmuş nasıl yaptın dese hiccc😔bende inanın sogugum ve onu sevemiyorum birturlu sadece saygı duyuyorum..böyle yapınca da kendimi kötü hissediyorum misafir sevmiyorsun kendi kendime diyorum.. o onun annesi diyorum.. kuruyorum kafamda devamlı..çok üzülüyorum 😔 ama sebepsiz değil hiçbiri😔ne yapabilirim bilmiyorum onu sevmek isterdim ama oda bunun için hiç

Kadın in evi var, daha genç ama Allâh böyle kadınları fazla yaşatmasın diyeceğimde günâha girerim, gitsin evinde otursun maaşıda vardı daha muhtaç değilken böyle sevgisini kaçırırsa ilerde Allâh korusun muhtaç olsa hiç olmazsa yüzü olur gelmeye ama yok oğlu evlenince gelin onlar için hizmetli gözüyle bakıyorlar, toplum olarak cahil ve kültürsüz milletiz en güzeli hiç kırmadan güzel bir dil ile eşiniz le konuşun inşallah anlayışla karşılar aranız bozulmaz zaten kadının biraz ayarı bozuk sizin önceki hayatınızı yüzünüz çarpıyor utanma ve ar yoksunu . Allâh yardımcınız olsun inşallah

Kadın in evi var, daha genç ama Allâh böyle kadınları fazla yaşatmasın diyeceğimde günâha girerim, gitsin evinde otursun maaşıda vardı daha muhtaç değilken böyle sevgisini kaçırırsa ilerde Allâh korusun muhtaç olsa hiç olmazsa yüzü olur gelmeye ama yok oğlu evlenince gelin onlar için hizmetli gözüyle bakıyorlar, toplum olarak cahil ve kültürsüz milletiz en güzeli hiç kırmadan güzel bir dil ile eşiniz le konuşun inşallah anlayışla karşılar aranız bozulmaz zaten kadının biraz ayarı bozuk sizin önceki hayatınızı yüzünüz çarpıyor utanma ve ar yoksunu . Allâh yardımcınız olsun inşallah
Çok teşekkür ederim anlayışlı içten cevabınız için 🌼

Benim sorunum kayınvalidem, açıkçası nereden başlayacağım bilemiyorum,12 yıllık evliyim ve 2 çocuğum var bu ikinci evliliğim ilki,akraba evliliği ve gerçekten aile baskısı ile olan zor bir surecti..neyse,kayinvalidmle ayrı şehirlerde yaşıyoruz,baştan beri bana pek sıcak bakmadılar,yani ikinci evlilik ve oğulları bekar..ama yinede kabullendiler hiçbir sorun yoktu..gelgelelim hersene bizleri ziyarete gelirler karıkoca,geldiklerinde 1 ay dururlar, .kayınvalidem biraz soğuk bir kadın pek konuşmaz diyologa girmez espri yapmaz,esprine pek gülmez..onunla baştan beri hiç yıldızımız uyuşmadi ama eşimin annesi.. ilk cocugum oldu bu arada annem yok brnim..kayınvalidem geldi yardım diye,kocasıyla..ama ne yardım ilkgun çorba morba bisiler, gelen giden gorsun diye yaptı ama sonraki zamanlar baktım tüm gün karıkoca oturuyorlar, TV seyretme gece yarılarına kadar dizi izleme brn bı yan odada çocuk sabaha kadar ağla ağla perişan artık o hale geldimki bı an önce gitseler de,bendede bı yemek telaşı olmasa modindayim.. gerçekten evin hem işi hem yemeği lohusalihimin 2 gunu başladı dert değil ayağa kalkiyrum ama,bir yandan gece uyutmayan bir bebek..hiç anlayışlı olmadılar,çok uzun konu..ikinci çocuğumu aldım elime yine geldiler,bende o sıra taşınma aşamasındayım,ev yerle bir öyle zamana denk geldki herşey ben bir yandan koli dolduruyor bı yandan bebek bakıyor bı yandan evde yemek yapıyorum hiç abartmıyorum.. kayinvalidmle kayinpederim halinden gayet memnun ama..e hizmet önlerinde..sanarsiniz onlar lohusa..daha 8 aylık çalışırken eve geliyorum, evde tüm gün oturan yemek hiç yapılmamış, kayınvalidem den bahsetmiyorum bile..uzun konular..ben tez canlı bir insanım,o bana göre çok ağır.. anlıyorum onuda..yapmayabilir ama yanıma elalem uzunca kaldı gelinin yanında desinler diye geliyor,iki evladimdada burnumdan geldi..bende gitmelerini kucukce ima ettim..dedigime diyeceğine pişman ettiler tüm gün ağladı eşim gelene kadar,eşim gordu tabi onun yanına gitti öyle bişi demek istememiştir dedi,ve ertesi günü bende ona şöyle dedim,neden tüm gün ağlıyorsun anne,ya beni bıraksa oğlun ayrılsak iyimi olur dediğimde sen alissmissin koca degistirmeye dedi ve bende tüm bağlar koptu 😔🤦artık silinmeyen bir iz...sonra ben özür diledim ayağına gittim hep eşim icin, ona gitmelerini ima ettigimden esim dilettirdi.gelgelelim yıllar geçti ve kayinpederim öldü,55 yaşında dul kaldı..haliyle bizim aramız çok iyi değildi zaten, ama saygı gereği esiimi de çok sevdiğimden hep alttan aldım yüzüne güldüm ama içim hep buruk..şimdi kayınvalidem in kızı var kışları ona gider ve sonra yanıma gelir çocukları görmek için..brn bu kalislarini artık kaldıramıyorum evi var gül gibi ve maaşı var,kızı heryil şikayet eder gibi eşimi suçluyor annemle ilgilenmiyor sn cagirmiyorsun vs vs..bende annesinin. Sağlığı yerindeykrn ve geçmişte kapanmamış bunca yara varken uzun uzun kalmalarını artık gerçekten kaldıramıyorum ve bunu eşime de söylüyorum artık..o beni suçluyor..sadece misafir gelip gidecek diyor, brn gelmesini değil, 1 aya yakın kalmasını istemiyorum artık diyorum,gelsin gitsin tabiki ama..zaten samimyetyim yok ve çok soğuk oda bende çünkü anlayissizligindan yoruldum,keske kızım diye sarilsa,bunu senin için aldım gibi konuşsa veya yaptığım yemeğe a çok güzel olmuş nasıl yaptın dese hiccc😔bende inanın sogugum ve onu sevemiyorum birturlu sadece saygı duyuyorum..böyle yapınca da kendimi kötü hissediyorum misafir sevmiyorsun kendi kendime diyorum.. o onun annesi diyorum.. kuruyorum kafamda devamlı..çok üzülüyorum 😔 ama sebepsiz değil hiçbiri😔ne yapabilirim bilmiyorum onu sevmek isterdim ama oda bunun için hiç cabalamadi 😔🤦

Yapmayın yemek. Ben çocukları gezdircem diyip yürüyüşe diye çıkın dışarda yiyin. Onlarda ne yaparsa yapsın.

Ben sizi anlamadım.birseylerden şikayet ediyorsunuz ama hiç uğraşmıyorsunuz ve gururunuzda yok..eşim için eşim için diyip duruyorsunuz.sizden boşanır diye çok mu korkuyorsunuz?madem lohusasiniz neden kalkıp yemek yapıyorsunuz.soyle dışarıdan getirsinler..şöyle eşine ev taşımak için şirketler var.gelsin taşısınlar.. kayinvalidebe görev ver..yapmazsa o değil sen nazlanırsın...
Size sen koca değiştirmeye alışmışsın demiş.. mesela bunu esiniz biliyor mu merak ettim.firsat bu fırsat söyleyip bağları koparacaktınız...

Kusura bakmayın suç sizde.İyiliğiniz için söylüyorum kırılmayın sakın ama geline değer veriyorum logusa oldugu icin yardima gidiyorum deyip aksama kadar TV izleyen kaynanayı ikinci kez eve sokmak büýük hata.Kocaniza deyin ben hasta logusayken bakmadi vicdani olmayani ben neyleyim?Sizi özür dileten kocaniza da Allah merhamet versin.Beğenmiş evlenmiş sizle. Ezdirmemeli artık.Ha madem esiniz sizi koruyamiyor siz kendinizi ezdirmeyin.Ev sizin hayat sizin.İstemediginiz kisiler gelmesin.

ya beni bıraksa oğlun ayrılsak iyimi olur dediğimde sen alissmissin koca degistirmeye dedi
Hadsiz!
Kendi kızıda varmış hiç ayrılabileceği evlenenileceği aklına gelmiyo mu ya hiç mi ilahi adaletten korkmuyolar.Bu nasıl bir söz.

Ayrıca anlamıyorum şu kaynanaları ne olucak ayrılınca.Düzeni yuvası var işte daha ne çomak sokuyosun.Yaptıkların anca huzursuz eder evliliği bundan nasıl haz alırsın.

Birde evinde kızında takıl işte kız anneleri imtina eder ama erkek anneleri maşallah

Pardon ama yapmasaydiniz. Lohusayken kalkip hizmrt mi edilir. Gerekirse ekmek arasi yeyip yatsaydiniz halim yok deseydiniz mecbur ya yapardi ya da giderdi. Işten gelince yemek yoksa da esinz sorsaydi niye yapmadin diye ya da gun oncesi anne yarin şunlari yapar misin ozledim falan deyip yaptirsaydi.

Pislik kadin bu arada terbiyesiz . Yine gelir kalirlar 1 ay belli. 1 ay idare edilir. esinize deyin size destek olsun esiniz iyiyse onun hatrina. Ama o dediği lafa gore de eve alinmaz. O dedigi lafa eşiniz ne dedi ya da kayinpederiniz

Eşim için demişsin de eşin senin için ne yapıyor? Ben lohusayken istemememe rağmen kayınvalidem çayımı doldurup getirirdi, tabi o da çok istediğinden değil de eşimin yanında yapardı, eşim sen yapma annem yapar dediği için, o da çay getirerek abartiyordu istemediğimi bile bile.. kv tarafindan bakınca da yapsan da yaranilmiyosun 😁

Biri bana, hele de bu kişi eşimin annesi ise, bana koca değiştirmeye alışıksın dese yemin ederim yaşadığımız ortamı başına geçiririm, taş üstünde taş koymam. Edepsiz kadın. Bunu yaptığım için de bana kırılacak olan kırılsın, eşim de bana hak vermeyecekse o da defolsun gitsin. Benden önce eşimin annesine tepki göstermesi gerek ne demek yani karısının namusuna dil uzatmış oluyor. Senin oğlun sevmiş evlenmiş bikere sen oğlunun tercihine saygı duymuyorsun en baştan. özür dilemekle ona kendini haklı hissettirmişsiniz. Çok yazık olmuş.

X