Bir derdim var lütfen akıl verin

gshusus81

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
16 Mayıs 2023
16
4
28
Merhabalar kızlar bir derdim var lütfen akıl verin eşimle bir buçuk yıldır evliyiz şuan 8 aylık hamileyim eşimin ailesi sürekli bizimle bişeyler yapmak istiyorlar ama sürekli evlerine çağırıyorlar pikniğe gitmek istiyorlar ve bu çok sık tekrarlandığı için baydı gına geldi eğerki benim ailem bu kadar çağırsa emin olun eşimde istemez ben hamileyim hareketlerim kısıtlı eşimin ailesi köye gittiler 1 haftalığına yine kalmaya çağırıyorlar ama ben istemiyorum eşime bunu anlatmaya çalışıyorum ama nafile zaten hamilelik psikolojisi felan inanılmaz sinir oluyorum zaten bize felan asla faydaları yok ilk torun bir ihtiyacınız var mı diye sormuyorlar almıyorlar yani zaten gıcık oldum bide sürekli bizimle bişeyler yapmak istemeleri sinir bozucu arada olsa sıkımtı yok ama sürekli oluyor alıştırmak istemiyorum eğerki her çaüırdıklarında gidersek dahada alışacaklar lütfen akıl verin

Pısırık ailesine karşı koyamaz ne derlerse tamam diyor dünden razı gitmeye
O zaman canım geçmiş olsun şimdiden neden dersen ailesiyle arasındaki mesafeyi koruyacak gerektiğinde lafı söyleyecek olan eşiniz. Eşinizi karşınıza alıp konuşun yoksa doğumda birbirinizden hiç çıkmazsınız çekersin.

eşinize izah etmeye çalışın çok yoruluyorum hamilelikte halsizim içimden gelmiyor dışarı çıkmak vs. diye. Ya da çağırdıklarında siz söyleyin anne baba yanlış anlama hiç gelesim yok yoruluyorum şu hamilelik sürecim bi bitsin inşallah görüşürüz bol bol vs. gibi tatlı dille. Ben de 1 buçuk yıldır evliyim hiç hayır diyemiyorum. görümcelerim vs çağırdığında da hep gidiyorum. Ama farkettim ki hayır diyebilenler saygı görüyor gerçekten ve tatlı dille yapıyorlar bi daha cesaret edemiyor kimse bi şey demeye. şuan aynı durumdayım ama hamile olsam söylerdim sanırım. Keyfim yok kusura bakmayın bulantılarım var falan derdim.

Biz kayinvalidemlerle cok yakin oturuyoruz ama ayda bir anca gidiyoruz ya da oyle onlar bize geliyolar esim istemiyor yoruluyorum iste dinlenecegim diyor ayip oluyo kendi anne babasina. Iste her erkek farkli.. Halbuki aralari da o kadar iyidir yani

Merhabalar kızlar bir derdim var lütfen akıl verin eşimle bir buçuk yıldır evliyiz şuan 8 aylık hamileyim eşimin ailesi sürekli bizimle bişeyler yapmak istiyorlar ama sürekli evlerine çağırıyorlar pikniğe gitmek istiyorlar ve bu çok sık tekrarlandığı için baydı gına geldi eğerki benim ailem bu kadar çağırsa emin olun eşimde istemez ben hamileyim hareketlerim kısıtlı eşimin ailesi köye gittiler 1 haftalığına yine kalmaya çağırıyorlar ama ben istemiyorum eşime bunu anlatmaya çalışıyorum ama nafile zaten hamilelik psikolojisi felan inanılmaz sinir oluyorum zaten bize felan asla faydaları yok ilk torun bir ihtiyacınız var mı diye sormuyorlar almıyorlar yani zaten gıcık oldum bide sürekli bizimle bişeyler yapmak istemeleri sinir bozucu arada olsa sıkımtı yok ama sürekli oluyor alıştırmak istemiyorum eğerki her çaüırdıklarında gidersek dahada alışacaklar lütfen akıl verin
Bunun tek ve kesin çözümü eşin elbette.
Kibarca , onu kırmadan üzmeden kendi düşüncelerini sohbet eder gibi paylaşmalı tavrını belli etmelisin.
Gerçekten eşin seni seviyor , değer veriyorsa bu duruma bir kısıtlama getirecektir ve senin yanında olacaktır.
Aksi bir durumda zaten sorun ailesinde değil eşin de demektir.

Aylar geçmiş ama belki baskasina faydasi olur. Bu durumda ne yapsaniz esiniz ve ailesi size dinlemez, onlara katilmiyorsunuz diye ayiplanir ve suclanirsiniz. Bunu doktor yani ciddiye aldiklari bir otorite söylemeli. Esinizi cok sıkmayın, hamile o, rahat birakin, darlamayin, yormayin diye doktor söylemeli. Doktorunuzla konusun. Hatta dogumdan sonra da man dikkat edin falan desin. Siz hic karışmayın. Böyle zor konularda hep dinlenen bir otorite kullanin.

Zaten son aydasin naza al kendini ayyyyy belimmmm diyip at kendini yataklara o sekilde alip seni götürecek deil ya insan sonucta

Aaaaaa eski konuymus umarim yolarda dogum yapmamis kadin

X