Yine eşim ve yine derdim var...

Niye bizi insan yerine koymayan iki kelam etmeyen insanlara hizmet ediyoruz? Cafede ücret ödeyerek aldığımız şeyleri getiren garsona bile teşekkür ediyoruz , yeri geliyor şakalaşıyoruz. Böyle sizi insan yerine koymayanlara hizmet edince karşı taraf oturup ben ayıp ettim diye düşünmüyordur bile. Hayal onlar sadece. Orada dengeyi sağlaması gereken erkektir. Kadının hizmeti değil.
İşte orası da öyle benimki biraz farklı stres olursa felç olma ihtimali var . O yüzden kardeşiyle arasını bozmasini benim için istemiyorum

Siz önceki konunuzda da bu evlilik ve adam için çok fedakarlık yaptım demiştiniz. Maalesef kızlarımıza örnek olsun buralar yapmayın. Değmiyor çünkü. Siz hem fedakar hem nahif birisiniz sanırım. Elinize maşayı alın biraz ki kocanız kendine çeki düzen versin. Kaybetme korkusu oluşsun biraz yoksa bu adam sizi daha çok üzer gibi ben diyeyim maalesef.
Kesinlikle değmiyor..
Aşırı sinirlenmedigim sürece kimseye kırıcı olmak istemem.
Yakinen tanıyan herkes her zaman naif olduğumu söyler..
Fakat bir tabir var ya eşime ben bir türlü yaranamadım..
Yanlış anlaşılmasın, hiç bir şeyi yaranmak için yapmadım..
Koşulsuz sevdiğim için her şeye mücadele ettim.
Hiç bir şeyimiz kolay olmadı.
Evlilik birliğimizi kurmak için inanılmaz bir mücadele verdik...
Şimdi olsa yapar mıyım? Elbette ki yapmam..
Çünkü ben, koşulsuz şartsız eşimin yanında oldum.
Parasızken de işler tepetaklak geldiğinde de, manevi olarak sınanirken de ondan da tek beklentim sevgi saygı ve kıymet bilmesiydi.
Şimdi siz sorsaniz kendisine dünyada ondan iyi koca yok 🙄

Ve zoruma giden herkes beni çok sever, sayarken, eşimin beni geçimsiz ve huysuz olarak görmesi.
Yani bir şeylere baş kaldırıyorsan haklı olsan da geçimsiz oluyorsun..
Kusura bakmayın kafanızı şişirdim..
Artık maşayi elime alma vaktim geldi geçiyor sanıyorum 😊

Hayırlı akşamlar hanımlar..
Sizinle bir konu hakkında konuşmak istiyorum..
Akıl danışmaya ihtiyacım var..
Eşim, ablasi ile görüşmüyordu.. Sürekli borç adı altında para almış ve hiç birini geri ödememiş..
Ve başka talepleri de olduğu için ailecek, zarara uğradığını düşünerek görüşmeyi kesmiş..
Ben tanıştığımda böyleydi..
Sonra bir şeyler oldu, ben görüşmelerine vesile oldum.. Eşim istiyordu çünkü..
Neyse 1 yıl kadar süre ile evimize hafta da bir kaç kez geldi gitti bu sürede çok falsosu oldu ama oralı olmadık açıkçası..
Ve bu görüşmeler olurken eşi görüşmüyordu bizimle..
Sonra bir gün gelmek istiyorum diye haber verdi ve geldi.. Bana hiç konuşmadı..
Evime geldi ve bana konuşmadı.
Akabinde, yine geldi ve konuşmadı.. Bir kaç kez bu tekrarladı. Kafasını çeviriyor, beni görmezden geliyordu..
Tabi ben çok sinirlendim. Ama hiç bir şey demedim ve muhatap olmadım..
Kısa zaman sonra kızının nişanı vardı, davet ettiler.. Eşimle gittik ve yine orda da konuşmadılar karı koca..
Onlar öyle, diğerleri fısırdasmalar, tuhaf tuhaf hareketler, bakışlar..
Hayatımda kendimi hiç bu kadar kötü hissetmemiştim..
Onlardan çok eşime kızdım. Çünkü ben gitmek istemiyorum dediğim halde beni o ortama soktu..
Sonra duyduk ki, diğer kardeşleri benimle konuşmak istemediği için oda konuşmak istemiyormus..
Ama evime geliyor 🥴

O zamandan bu yana hiç görüşmedik..
Neredeyse bir yıl olacak.
Şimdi düğünleri var ve yine davet edildik.
Ben gitmek istemiyorum ve yine sessiz bir baskı altındayım...
Doğruyu söylemek gerekirse, eşimden beklediğim, sen hiç bir şey yapmadın.. Kendisi küsmüş madem, kendi bilir diyerek yanımda durmasıydi..
Onu yine yapmadı..
Üstelik eşime dedim ki lütfen beni zorlama.. Ben istemiyorum ama çok istiyorsan isen evlensinler, evine gider hediyesini veririz..
Beni onlarla aynı ortama sokma rica ediyorum dedim..
Fakat anlayan yok..
Siz olsanız gider misiniz?
Gitmem. Şartlar ne olursa olsun gitmem.

Bazi seyler anlamiyorum. Insanlar toksik siz görüsmelerine vesile oluyorsunuz...niye? Sonra evinize geliyor bir kac defa (!) Yüzünüze bakmiyor sizde tepki yok. Nisana gidiyorsunuz adam yerine koyan yok. Sizden yine tepki yok. Cidden insanlarin size saygi duymamasina sasiriyormusunuz? Ilk önce öz saygı her zaman. Esinizde iş yok bu konuda madem: gitmeyeceksiniz evinize de almayacaksiniz. Esiniz görüsmeye merakliysa buyursun gitsin. Ne ev hediyesi Allah askina bir de.

X