Bir derdim var, yardımmmmm 🙏🏼

Tabiki de normal değil, bende farkındayım.. Zaten öyle de oldu kısa vadede çok mutluydum kalan 2 buçuk sene kan kustum..

Bende garanti bu cevabı bekliyordum sağ ol. İnsanları bu kadar basitleştirmeyin ya rica ediyorum. Her insanın anlatamadığı şeyler vardır o yüzden bazı şeylere kendini mecbur hisseder! Ya gerçekten insanları yargılmadan önce bir derdini sorun neden böyle yapıyorsun diyin, belki gerçekten içinde sakladığı ve kimselere anlatamadığı derdi var diye buralarda kendine yardım arıyordur. Her şeye rağmen iyi yanlarını görmeye zorluyordur kendini. Olan biten bir kaç olay yüzünden kendini mecbur hissediyordur olamaz mı ? Her insan belki bazı şeyleri kolay hazmedemiyordur, kaldıramıyordur, sizcede bu bir ihtimal değil mi ?

Kusura bakmayin ben olaya sizin gozunuzden bakamayacagim. Su durumda gercekten kendimi ailenizin yerine koyuyorum. Ben cocuklarim
daha iyi bir hayat yasasinlar, iyi egitim
alsinlar diye ulkemi birakip gurbetci olayim. ne sartlarda calisip cocuklarimi okutayim, onlar benim yasadigim hayati yasamasinlar mutlu olsunlar diye dusuneyim. ama cocugum gitsin sacma sapan bir adamin pesinde butun gelecegini karartsin. kendinize bahaneler uretmeyin bosuna, turkiye de yasayan bir hemcinsim kendimi mecbur hissediyorum dese anlarim, turkiyedeki toplum baskisi insanlari bunu dusunmeye itiyor malesef. ama siz Almanya da buyumus ya da bir suredir yasayan biri olarak ben bu adamla bir seyler yasadim kendimi mecbur hissediyorum diyorsunuz sasirmamak eldedegil. cok gec olmadan bu sacma iliskinin etkisinden kurtulmanizi diliyorum. umarim aileniz bu iliskiden haberdar olduklarinda sizi bu yanlistan dondurebilirler.

Benim arkadasimin basina geldi universite 4. Sınıftaydı babadi falan ogrendi annesi zaten biliyordu ama o sira arkadasimin yaptigi baska biseylere sinirlendigi icin babasinida doldurdu galiba istemediler ayrilcaksin yada okulu birakip evlenceksin vs dediler ayrilmadi ama ayrilmis gibi yapti neredeyse 1 yil falan ve arada zaman gecti gecen ay sozlendi cocukta kizin ailesinin tavrina ragmen arkasinda durdu iliskisinin malesef her erkek yapmiyo ters yapanlarda var yani(cocugun yasi daha buyuktu alttan derslerini vermek icin kizin okudugu okuldaydi ev falan tutmustu kendine) suan 5. Sinifta ve ailesinide ikna etmiski sözlendi bu yil okulu bitcek zaten yani bi sure ortaligin sakinlesmesini bekleyin bence sizde sakin olun ve ailenize onemli bi problem olmadikca yansitmamanizi öneririm cunku biz unutuyoruz onlar unutmaz üzüldüğünüzü

Arkadaşım senin yaşadıklarının benzerlerini yaşadım. 3-4 yıl sürdü ama keşke sürmeseydi dedim. Bizde de tam tersiydi o yurtdışından erasmusla gelmiş ben türkiyedeydim. Başlarda çok iyiydi vs ama sonraları Facebook şifremi almalar, tüm ailemi kuzenlerimi vs listemden silmeler, fotoğraf koymama karışmalar vs. Aşırı kıskançlıklar ama kendisinde tam tersiysi, bende aynı şekilde ondan talep ettiğimde kesinlikle silmezdi kız arkadaşlarını vs ve en yakın arkadaşı da kızdı, benim erkek arkadaşım olmasına kızar kıskanır ama kendisinin en yakın arkadaşı kızdı ve o en zor zamanlarında yanında olmuş vs fasa fiso ama sevgili derecesinde bir bağlılık vardı kıza karşı, ben bir erkeğin evine gitmiş biri değilim ama kendisi kız arkadaşını evine çağırır ve bunu kndince normal karşılardı, arkadaşıyla alışverişler vs yapardı vs vs fiskosen ufak bir tartışmada engellerdi, keyfi yerine geldiğinde özlediğinde engeli kaldırırdı, birde aileme meydan okudu ailem istemiyordu okulumuz bitmediği için ayrıca onun bana olan davranışlarını farkettikleri ve güvenmedikleri için ama ben aptallık edip senelerce konuşmaya devam ettim ve sonunda beni sevmediğini ben mantığına uyduğum için benimle evlenmek istediğini vs söyledi iş bulamadı vs. ben de artık bu kadar hakarete vs dayanamadım ve hayatımdan tamamen çıkardım. İyiki de çıkarmışım. Bence sennde hayatından çıkarmalısın. Çünkü yaşadıklarında kendimi gördüm az da olsa ve kesinlikle silip atınca unutacaksın. Her yerden engelle. Onunla ilgili herşeyi sil ve ailene güven. Emin ol ne olursa olsun ailen senin arkanda olacak. Balık baştan kokar, bu da aynı şekilde. Başta ne olduğunu belli etmiş koşarak uzaklaş. Hayatının tadını çıkar ve sürekli dua et. Emin ol ayrılınca daha çok mutlu olacaksın. Ve karşına daha iyi insanlar çıkacak.

Sonuç?O en yakın arkadaşıyla şimdi sevgili mi,?Hep öyle olur ya..

Sonuç?O en yakın arkadaşıyla şimdi sevgili mi,?Hep öyle olur ya..
O en yakın arkadaşım dediği kızla araları bozuldu ve arkadaşlıkları bitti. Hatta çoğu arkadaşım kankam dediği kişilerle arası bozuldu. Ama benden kaynaklı değil kendi yanlış seçimlerinden. Ruhsal problemleri de vardı. Ayrıldıktan sonra ne yaptı bilmiuorum.

herkese anlatamadığınız şeyi anladım sanırım, yanlış şeyler yapmış olabilirsiniz, sonuçta bekarsınız korkmayın, bir hatayı başka hatalarla örtmeye çalışırsanız emin olun birkaç yıl içinde daha büyük sorunların içinde bulacaksınız kendinizi
teyzeniz müdahale ediyorsa sizi gerçekten sevdiği içindir yazmak için geldim, şu cevabınızı görünce ilk cümleyi de yazma gereği hissettim.
Yaşınız ilerledikçe hatanızı ve ailenizin sizi ne kadar çok önemsediğini göreceksiniz, maalesef biz ne yazsak boş, bu yüzden ayrılıyorum konudan

Kavgamizin sebebi okadar da önemli değil dedigin sebepler seni aldatmassi, sana kufurler etmesi mi?
Ailenin sozunu dinle. Pişman olursun bu adamla evlendigine

Bak bugün iyi günümdeyim, sorayım. Neden böyle bir herife mecbur hissediyorsunuz? Biz müneccim değiliz değil mi? Hep böyle oluyor, biri bir konu açıyor az ters, olumsuz bir yorum görse basıyor böyle yaygarayı, hiç bişey bilmiyosunuuuuz diye. Bilmiyorsak anlatın, yok derseniz açmayın konu monu. İki olumsuz yorum kaldıramayacaksanız neden açarsınız?

Hicbirimiz mukemmel degiliz. Hatalar da bizim icin. Bu adamla birseyler yasadin diye omur boyu kölelige imza atma. Onunla beraber olsan da sen yine ayni sensin, birsey degismedi. Seni oldugun gibi kabul edecek bir suru erkek var. Lutfen kendin ve gelecegin icin bitir bu iliskiyi, ayril.

Hemen evlen. Bulamazsin bidaha böyle birini. Hem evlendikten sonra istediğin gibi değiştirirsin adamı. Ha bide üstüne hemen çocuk yaparsan süper mutlu bi ailen olur.

Hemen soralım, ne itiyor sizi bu düşüncelere ve kararlara ? Diğer yorum sahibelerine verdiğiniz cevaplara göre sizin tanımınızla bir "mecburiyet". Nedir bu mecburiyet, yüzde 99 ihtimalle kendinizi hiçbir şekilde hazır hissetmediğiniz halde bu adamla cinsel ilişkiye girmiş olmak. Sonra bence kalıcı sonuçları olan kararlar vermeseniz sizin için daha iyi olacak dediğimde beni sizi basitçe yargılamakla itham ediyorsunuz.

Sevgili konu sahibesi, konuyu bi kendinizden uzaklaştırın, dışarıdan objektif bakalım beraber.

Cinsel ilişkiye "mecburiyet" anlamı yükleyecek bi kadın kaç yaşına gelmiş, ne kadar egitim almış olursa olsun bu konu özelinde yeterince olgunlaşmamıştır, cahildir, o yüzden de kendine zarar vermemek adına bu konuyu kafasında daha dogru bi yere oturtana kadar böyle bi şey yaşamaması kendi hayrınadır.

Ve bazı kadınlar o kadar şanssız ki toplum baskısı, aile baskısı, bu baskılara direnecek maddi ve manevi imkanların olmaması sebebiyle ömür boyu kafalarında sağlıklı bi yere oturtamıyorlar bu cinsellik konusunu. (Vajinismus nedir, insanlar kendilerine şiddet uygulayan kocalarından dul kadın olmamak icin nasıl boşanamazlar da bütün hayatları zindan olur, bin tane farklı sorun sayarım size hepsinin temeli bu, hatalı cinsellik algısı.)

Halbuki siz yaşadığınız ülke, ailenizin duruşu, egitim ve maddi imkanlar yönünden bu olumsuz koşulların bi kısmından muafsınız belli ki. Ona rağmen geldiğiniz noktaya bi bakın.

Sizin geçmişinize gitsek, siz yine bu anlatım tarzınızla buraya bi konu açsanız "erkek arkadaşım benimle fiziksel anlamda yakınlaşmak istiyor ama benim kuşkularım var vs." diye, ben size birebir aynı cümleleri yazarım. Siz bu aşamada cinsellik nedir, hayatın hangi aşamasında cinsel olarak aktif olunmalıdır konusunu şimdilik hiç düsünmeyin, bu konuda kalıcı kararlar vermeyin derim. Siz de bana yine alınır, kızarsınız. Ama işte sonuç da ortada malesef.

Şimdi yine aynı noktadasınız, kendi ic dünyanızda hata olarak tanımladıgınız bir yaşanmışlığı hazmedemediğiniz için çok daha ağır sonuçları olan bi hataya koşuyorsunuz.

Mantığınızın sebebini bahanelerle bastırıyorsunuz. Burada hiç tanımadığınız insanlardan alacagınız objektif yorumları bile bastırıyorsunuz zira ilk konunuzda adamın size yaptıgı eziyetleri bir bir anlatıyorsunuz, sonra baktınız insanlar bahanelerinizi paylaşmıyor ikinci konuyu acıyorsunuz ama icerik tamamen degişmiş. Böyle bir durumda nacizane fikrim ilk yorumumda neyse o çok üzgünüm, burada en naif ya da en sert haliyle size hata yapıyosun diyen insanlar da aileniz de sizi tanıyor ama siz kendinizi tanımıyorsunuz malesef.

neden sevmediğini ona göre olmadığınızı söyledi önce bunu bi açıklayınca erkekler ağzına geleni boşuna konuşmaz vardır mutlaka bir sebebi
Ben 50 bin tane dengesiz ağzına geleni boş boş söyleyen kadını bırak kadını insan ezmeyi çok seven erkek gösterebilirim.....adamlar ağzına geleni konuşmaz sadece .. Dengeyi bozup dengesizsin moduna getiren erkek çokkkk malesef....

bosuna konuşmaz derken başka biri vardir ve kurtulmaya çalışıyordur anlamında söyledim

bosuna konuşmaz derken başka biri vardir ve kurtulmaya çalışıyordur anlamında söyledim
Bende size demiyorum aslında aynı görüşü paylaşıyoruzsadece konu sahibi bilmeliki bir erkeğin kurtulmak istediği kadın olmak (özellikle düşman başına dediğim bu tarz bir erkeğin) değil böyle erkeklerden kurtulabilmeyi akleden kadın gerçek kadındır.... Gerisi fotokopi... Kimsede alınmasın gerçekler acıtır bazen fazla acıtır... Neyse ben niye yazıyorum ya bitik konu bu Cemre Hanım ben size güzellikler diliyorum sevgiler ben engelliyorum konuyu

Konuyu net okusanız böyle bir öneride bulunmasınız iyiki benim kızımın siz gibi arkadaşları yok.. İşte bir genç kızın hayatı nasıl kaydırılıra örnek bir önerme.... O kız damdan atlamış siz atlamayın konu sahibi

Ben ailesinin neden karsi cikmadigindan bahsetmedigi icin bilmiyorum, arkadasimin basina geleni anlattim cunku onlarin kafa yapisi sadece sevgilisi olamaz seklindeydi o sekilde anladigim icin yasanilan durumu yazdim, kiz derslerine odaklandi eskisi kadar gorusmedi yani sinirlerinin gecmesini bekledi. Sinirlendikleri konu kredi kartindan harcama yapmis annesinin anneside kizip cok simardi bu gibisin3 babasına soylemis, babasida bu islere karsi oldugu icin karsi cikmislar hanfendi bahsetmediği icin ayni gibi dusundum zaten durum bu sekildeyse zaman gecmesini bekleyebilirsiniz demek istemistim hemen yok boyle arkadasi olmasin kizimin falan gerek yok yabi ben neyin dogru ve yanlis olabilecegini ayirt edebilecek sevideyim. Hanfedinin konusunda bahsettigi kadarina yorum yapmak istedim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…