Bir Derdim Var!

Ben de 18 yasindayken 1 65 boy 85 kiloydum.Yasadigin seylerin bazilarin bende yasadim.Zaten halimden memnun degildim ,bir de insanlarin asagilayici laflari beni o kadar uzuyordu ki anlatamam.Zayiflamak istiyordum ama bir turlu yapamiyordum.

Benim kirilma noktam , alisverise gittigimde alicagim kiyafeti benim yasinda kizi olan kadin aldi ben alamadim bana olmamisti. O gun karar verdim zayiflamaya, bir sene de tam 27 kilo verdim. Bana zayifla diyenlerin agzi yine kapanmadi, bu seferde cok zayifladin yakismiyor demeye basladilar.
Bana sagligin icin zayifla diyenler de oldu, dalga gecerek soyleyenler de ..
Ben de simdi size soyluyorum, sagliginiz ve kendiniz icin zayiflayin .Yaparsiniz hic de zor degil .

Ayrıca bu yaşta diyet yaparsan bu kilolar bir iki sene sonra misliyle geri gelir.Bak bir de şu var sabah aç karnına aile hekimine git kan ver tiroidine kanına vs.. baktır.Tiroid de çok kilo aldırıyor.

Çok haklısınız, ben de ondan korkuyorum. İlerledikçe verememekten, versem bile sarkmaktan... Babamın seveni çok ancak kendisi gelen misafirlerin yanına bile gitmez. :) İlginiz için çook teşekkürler. :)
Zayiflama gruplari var sende gelsene beraber veririz 6.takimdayim ben mesela

Bak canım kardeşim yaşındasın.
Okudum sonuna kadar senin için üzüldüm. Annene öfkelendim.
Kilo almaya meyilliydin kilo alıyordun,mutfağın tekeli annendeydi,diyetisyene götürmedi /gotüremedi peki sana sağlıklı alternatifler hazırlayıp destek olsaydı keşke. Gerekiyorsa oturup seninle salata yeseydi,atıyorum hamur işi,tatlı vs yapmasaydı,meyveye yönlendirseydi seni. İnan bana yapabileceği çok şey vardı senin kilo vermene destek olmak adına. Bu anlamda annene öfkelendim.
Bugüne dönersek,artık gencecik bir insansın. Bak yaşın o kadar müsait ki kilo vermeye,şu an azmetsen kolayca kısa sürede verirsin.
Kendin için yap bunu.
Kim ne dedi kim bana nasıl baktı diye değil,sadece kendin için yap.
Diyetisyene gidebilirsin,sporada vakit ayırırsan kolayca verirsin. Kilo verdikçe daha da hırslanacaksın inan bana.
Sık sık yiyebilirsin ,acıkıyor olabilirsin ama yediklerinin niteliği önemli olan.
Her acıktığında abur cubura sarılma mesela. Meyve ye,1 bardak tarçınlı süt iç canın tatlı istiyorsa,1 avuç kavrulmamış kuruyemiş ye yada. İnanki daha tok hissedersin.
Yeter ki iste. Yapabilirsin.
Bunu da hayatının her döneminde kilo almaya çok meyilli,asla gönlünce yemek yiyememiş,yiyince kolayca kilo almış biri olarak yazıyorum. Bünyen müsaitse kilo almaya,azıcık fazla caba sarfetmelisin ama inan mükafatı güzel olur.

Güzel sözleriniz, nasihatiniz için çok teşekkür ederim. Haklısınız, önceliğim iyi bir üniversite kazanmak olmalı. Bir diyetisyene gitmeyi artık iyice kararlaştırdım. İlginiz için sağolun. :)

Kilo vermemi destekledi, tek sorun böyle sevilmediğimi hissettikçe isyan bayrağını çekerek dediklerinin tam tersini yapmamdı. Çok haklısınız, azmederek başarabilirim bunu, sihirli bir değnek maalesef ki değmeyecek. İlginiz için müteşekkirim, sağolun. :)

SonbaharNefesi ,
sizin yeme bozukluğunuzun altında psikolojik nedenler var, boyunuz gayet iyi ama kilonuz fazla, önce psikolojik destek almanızı öneriyorum, yeme bozukluğunun altındaki nedenleri bulup yüzleşmeniz lazım, anlatımınıza bakılırsa aile ve akrabaların size verdiği tepkilere karşılık cevap vermediğiniz ve üzüldüğünüz için yiyorsunuz, bu da midenizin genişlemesine ve zamanla daha çok yemenize neden olmuş bence, imkanınız varsa bir terapiste gitmelisiniz, oradan buradan bulacağınız diyet listelerine göre değil de bir diyetisyen kontrolünde günlük diyet listesi oluşturup o listeye uyarsanız ve düzenli spor yaparsanız kilo verirsiniz, diyeti sporla birlikte yapın, diyet yaparak ideal kilonuza ulaşırken spor yapmazsanız bu seferde vücutta sarkma vb sorunlar yaşarsınız, azmederseniz ve bir hedef koyarsanız sağlıklı bir şekilde kilo vermeniz mümkün, motivasyon için sitedeki kilonuza uygun diyet grubuna ve spor gruplarına katılabilirsiniz.

https://www.kadinlarkulubu.com/forum/forums/diyet-gruplari.236/
https://www.kadinlarkulubu.com/forum/forums/spor-ile-saglikli-yasam.178/

bak dediğin ne kadar dogru . ozmanlar 40 bedenmişim dedin ne güzlmişim . simdide güzlsin seni ezmeleeinw izin veremessin bu hayatı kendine zehir etme. ben diyetisyenim kilolu oldugum dönemlerde oldu suandada cok fit sayılmam agızları torba degilki büzesin .

bana bile bir ton tavsiyede bulunurlar . bu en basta irade ve istek meselesi .sonra gercektwn düzen saglıklı yöntem meselesi.

bi hasta gelmişti bana nezamndan beri kilolusun dedim dogustan dedi .2.5 kilo dogmus ikizinden 300 gram fazla ve hep bunu diye diye ailesi kendini kilolu kabul etmiş almıs alırkende arkında olmamaıs.

sana tavsiyem ilk bir pskologa git veya kitaplar oku yayınlar izle . youtubeda beyhanbudak var pskolog vidyoları izle. sonrada diyetisyene git eger devletteki tatmin etmesse özele git cünkü devlette cok sıra var oyuzden tatmin etmeyebilir

Diyetisyene gitmeyi kafama koydum, umutluyum ki, kilo vereceğim ve sonunda buraya başarı öykümü yazabileceğim. Galiba artık benim de bir şeyleri başarma zamanım geldi. Spor merkezi uzak olduğu ve derslerime vakit ayırmam gerektiği için kaydım olduğu halde gidemiyorum, evde bir şeyler yapmaya çalışacağım. İlginiz için çok teşekkür ederim. :)

Diyetisyen olmanız zayıf olmanızı gerektirmez ki zaten, başkalarına yardımcı olmak ve ilgi duyduğunuz bir alan olduğu için seçtiniz muhtemelen, örneğin kaç doktor aksini söylemesine rağmen sigara kullanımını bırakıyor ya da zararlı olduğuna inandıkları gıdaları? Çevrenizdekiler tereciye tere satmak tabirini sonuna kadar yaşatmış olmalı size.
Psikoloji aslında her şeyin başı, haklısınız. İnandığımız şeyler vücut dengemizi etkiliyor. Biyoenerji uzmanı olan birisi, kilo almadığına inandığı ve bu bilinçle yemek yediği için kilo almadığını söylemişti. Dediklerinizi yapacağım, psikolog tavsiyenizi önceden uygulamıştım, hem psikolog hem psikiyatrist. Pek yararlı olmadı, ama kendi kendimi iyileştirdiğime inanıyorum, buraya yazarken biraz da rahatlamak için yazdım. Diyetisyen de burada bir özel beslenme merkezi var yakınımda, oraya gideceğim. :) İlginiz için çok teşekkür ederim. :)

Canısı hepsini okuyamadım affet!
Spor yapıyormusun. İp atla, yürüyüş yap, koş..bende ergenliğimde tombiş bir şeydim. Bana tulumba tatlısı dedi diye kızkardeşim odama kapanıp ağlamıştım. Bazanda kızınca şişgo! Diyordu. Bende spor yapıp zayıfladım bir daha diyemedi. Tabi bu yıllar önceydi. Şimdi kendisi azıcıkda olsa kilo almaya çalışıyor ama alamıyor, çok sıska hiç yuvarlak bir şeysi yok. Böyle yazdığımı bilse çok kızardı bana.

Benzer şeyler yaşamışız. Benim annem hala kabul etmez ama. Bana yardımcı olmak, beni zayıflatmak için dalga geçtiklerini savunurlar hep. Ben hala affedemiyorum sanırım. Bu aralar yeniden başladım kilo vermeye çalışmaya. İstersen birbirimize destek olmaya çalışabiliriz.

Yardımcı olmakla yaptıklarının hiçbir uyuşan tarafı yok ne yazık ki. Ah bir bilseler aslında hayatlarımızda nelere sebebiyet verdiklerini... Çok sevinirim elbette. İki beyin ve irade her daim bir tanesinden üstündür. :)

Hepsini okudum. Kilolu olmak bi zorunluluk değil. Ben de biraz kilo aldım sonra evde internetten vs diyetler yaptım hem çok zor diyetler hem de bi b.ka yaramıyor. Sonra kaliteli bi diyetisyene gittim, şoktaydım, deliler gibi yiyor her hafta 3-4 kilo veriyordum. 1 buçuk ayda tıka basa doyarak 11-12 kilo verdim.
Ben değil sadece yakınımdaki bi çok inian beni görüp gitti hepsi memnun kaldı.
Diyetisyen çok önemli.
Ben 1 diyetisyen tanıdığım için en iyisi benimki sanıyor olabilirim ama kuzenim bi kaç kişiye gitmiş en yapılabilir diyet onunkiymis.
Sizde bi araştırın övülen bi diyetisyene gidin ve inanın.
6 sene üstüme yapışan kilolar kısa zamanda gitti sizin de gider.
Instagramda 40kilonasilgider di sanırım onu takip edin.

Yakınımda bir diyetisyen var özel beslenme merkezi açmış, kendine ait. Oraya gidecektim, gidenleri paylaşmış, hayli yavaş kilo vermiş herkes, kimse doyduğundan, doymadığından da bahsetmemiş. Emin olamadım şimdi. Burada pek seçeneğim de yok bunun için...

Benim diyetisyen 10 gunde 11 kilo verenler falan paylaşıyor. Biri de benim arkadaşın kardeşi o da sizin gibi üni hazırlık. 100 kusurlerden 70lere düştü. Bi süre sonra spor yatırmaya başlıyo sarkma vs olmuyor.
Hangi şehir ?

Bir diyetisyen ve sağlıklı bir şekilde hızlı kilo verdiriyor? Samsundayım, lütfen burada olsun o diyetisyen.

Çok güzel bir haber, diyet yapmak kadar kendinize ve kilo vereceğinize inanmanız da önemli, kendinize güvenin, başarabilirsiniz.

Senin psikiyatrise değil öncelikle iyi bir diyetisyene ihtiyacın var . 40 kilo çok fazla Sağlığın da olumsuz etkilenir sen farkında olmadan . Samsun merkezde iyi bir diyetisyen bul 2 sene içinde tığ gibi olursun merak etme brnim öyle kaç tane arkadasım vardı aynı senin durumunda şiödi manken gibi hepsi görsen tanıyamazsın bile . Ams bilinçsiz kendi kendine kilo vermeye çalışma sakın iyi bir doktor Şart .

Bu arada ideallerini sevdim çok çslış başarılı ol guzel bir mesleğin olsun bu Tür üzüntülerle senin ziyan etme bu sene iyi çalış guzel bir okul kazan gerisi gelecek insn bans .

Baban için de çok üzüldüm inşallah en tez zamanda sağlığına kavuşur .

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…