Bir evlilik, bir ihanet

Yani ? Danışanlarının hikayelerini yayınlaması etik olmamasına rağmen sözde aldığı izin!! formlarıyla şahsi menfaat elde etmiş kadının dizilerini izlemeye ara verin. Belli ki etkileniyorsunuz.
Ay o dizileri insanlar nasıl izliyor anlamıyorum ben. Ara sıra annemde maruz kalıyorum afakanlar basıyor, krize giriyorum, insanları tokatlamak istiyorum.

Ülkedeki herkesin bu kadar gergin ve depresif olmasının sebebi izledikleri şeyler bence.

Yani ? Danışanlarının hikayelerini yayınlaması etik olmamasına rağmen sözde aldığı izin!! formlarıyla şahsi menfaat elde etmiş kadının dizilerini izlemeye ara verin. Belli ki etkileniyorsunuz.
2 günlük dizi ile 10 sene yaşanmışlık. Bilemedim kıyaslama nasıl yapılır

Ay o dizileri insanlar nasıl izliyor anlamıyorum ben. Ara sıra annemde maruz kalıyorum afakanlar basıyor, krize giriyorum, insanları tokatlamak istiyorum.

Ülkedeki herkesin bu kadar gergin ve depresif olmasının sebebi izledikleri şeyler bence.

Sanırsın İsviçre de yaşıyoruz , memlekette üzülecek hiç bir şey yok , insanlar insani duyguları yerinde mi , başkalarının derdine üzülebiliyorlar mı diye izliyorlar sanki.

Kk daki konulardan belli gidişat. Herkes tvden aldığı diplomayla!! psikolojik teşhis koyuyor millete.

Yani işin açıkçası arkadaşım da olsa babam da olsa 7 kat yabancı da olsa hayatta hiç kimseyi yargılamam. Haklısın veya haksızsın demem. Anlamaya çalışırım. Evet yurt dışında İskandinav ülkesinde yaşıyorum. Burda insanlar yargı dağıtmıyor en azından.

2 günlük dizi ile 10 sene yaşanmışlık. Bilemedim kıyaslama nasıl yapılır

10 senelik yaşanmışlığı siz mi yaşadınız ? Bomboş bir hikaye anlatmışsınız. Arkadaşınız : 18 yaşında reşitken , aile baskısıyla evliliğe zorlanıyorsa neden yurtdışında ilgili makamlara başvurmadı ?

Yani işin açıkçası arkadaşım da olsa babam da olsa 7 kat yabancı da olsa hayatta hiç kimseyi yargılamam. Haklısın veya haksızsın demem. Anlamaya çalışırım. Evet yurt dışında İskandinav ülkesinde yaşıyorum. Burda insanlar yargı dağıtmıyor en azından.

Yargılamıyorsanız , anlamaya çalışıyorsanız ; konu açmaktaki amacınız nedir ? Türkiye den onay mı lazım oldu ?

Her şeyi anaya babaya bilmem neye bağlıyoruz. Herkes üstündeki sorumluluğu böyle atıyor. Ben hiç çok mutlu çocukluk geçirmiş biriyle tanışmadım. Ya annesinden ya babasından dayak yemiş, baskı görmüş, kötü çocukluk geçirmiş bir dolu insan var. Zorla evlenip 2 çocuk yapmıyoruz. Aldatmıyoruz.
Yurtdışında yaşayan biri oradaki haklarını da biliyordun. Ayrılıp yardım alıp çalışıp yaşabilirdi. Bakın istediğinde çok da aykırı davranabiliyormuş demek ki. Boşanmak aldatmaktan daha mı kötüydü? Akrabaları silmemiş mi? Girip saçma sapan yerlerde lak lak yapıp başkalarıyla tanışmayı biliyorsa, şimdi ne yapacağını da kendi düşünsün.

Kim yargı dağıttı size bu konuda? Annesi kötüymüş, sıkıntı çekmiş, zorla evlendirilmiş (yersen), adamı sevmemiş, gidip aldatmış. Eee ne yapalım? Bize ne bunlardan? Ne yazmamızı istediniz tam olarak? Bir soru sormamışsınız, bir yardım talep etmemişsiniz hatta konunuza bakınca yorum bile istememişsiniz gibi. Ne istiyorsunuz gerçekten?

Ha kocasını sevmiyorsa aldatmış iyi yapmış adam da hak etmiş falan mı diyelim? Ne diyelim?

Çok kısa anlatmışsınız!!!, bir yayıneviyle anlaşıp hikayeyi yayınlamayı düşünür müydünüz ? 😒

30 yaşına gelmiş insanlar kendi yaptıkları için bahane bulmamalı. Hadi millete yalan söylüyorsunuz , bari kendinize dürüst olun.

Arkadaşınız veya bir arkadaş ekolüyle!!! anlattığınız her kimse ; yaptığının ardında duracak.

Her şeyden korkan insan başkasıyla konuşurken nasıl korkmuyor ?

Hangi yurtdışıymış bu , insan gibi ayrılmaya korkuyor ancak başkasıyla konuşmaya korkmuyor.

Kim yargı dağıttı size bu konuda? Annesi kötüymüş, sıkıntı çekmiş, zorla evlendirilmiş (yersen), adamı sevmemiş, gidip aldatmış. Eee ne yapalım? Bize ne bunlardan? Ne yazmamızı istediniz tam olarak? Bir soru sormamışsınız, bir yardım talep etmemişsiniz hatta konunuza bakınca yorum bile istememişsiniz gibi. Ne istiyorsunuz gerçekten?

Ha kocasını sevmiyorsa aldatmış iyi yapmış adam da hak etmiş falan mı diyelim? Ne diyelim?

"Kişi yaptığının ardında duracak" dediğim için belki bana diyordur.

İskandinav ülkesinde yaşayıp ortadoğu zihniyetiyle yetişmiş bir insana söylenecek hiç bir şey yok. Evlenmeseymiş. Hadi o oldu, mutsuzsa boşansın. Buradan beklentiniz ne? Yok o çok dert ettiyse kendi üye olup konu açsın. Yani avrupada doğup büyüyüp onca imkan arasında işsiz güçsüz ve eğitimsiz kalmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum.

3-5 çocuk daha yapsın bunca sorunun arasında üremekte ne bileyim 😅

Nasıl başlasam bilemedim...
Konu aslında en yakın arkadaşım, çocukluk arkadaşım, kardeşim. O benim tek dert ortağım oldu.. Kendisi depresyonda yillarca depresyon ve bunalım yaşıyor açıkçası. Özetle anlatmaya çalışacağım. Çok zor bir çocukluk dönemi geçirdi. Aynı mahallede büyüdük. Yurt dışında yaşıyoruz bu arada. Tek çocuk annesi aşırı sinirli ve baskıcı bir tipti zaten sürekli çalışan bir kadın babası büyüttü diyebiliriz. Annesiyle babası arasında 20 yaş fark vardı. Adam yaşlı hasta ama çok merhametli birisiydi. kadın resmen kendini adamın bakımına adamış. Kısacası yıllar yolları kovaladı liseden mezun olduk ben üniversiteye devam ettim o yıllar babası hastaydı vefat etti. Aynı sene kızı turkiyede nişanlanmış annesi. Uzaktan bir arabasıyla. İyi aile diyerekten. Zaten kıza göz koymuşlar yıllar evvelinden. Iki sene nişanlı kaldılar. Uzaktan. Ayrılmak istedi sevmiyorum dedi ama annesi işte evlenmeyip ne yapacaksın vs vs bir sürü şey. Sesinini de çıkaramaz zavallım ağzı var dili yok desem yeri. Neyse dedi belki annemin baskısından kurtulurum fln vs. Hayır işin en tuhaf kısmıda Türkiyeden gelirken kızın parmağından yüzüğü çekmiş bir sene baba tarafından gizlemisler. Ya dedim neden ses çıkaramıyorsun hayır müdahale de edemiyorum ki. Nişanlısı da nasıl bir adamsa sürekli kavga ediyorlar kız sevmediğini belli ediyor yok sanki basireti bağlanmış gibi ayrilamadilar. Sonuçta bu adam yurt dışına geldi aynı o evde yaşadılar arkadaşım kocası ve annesi. Neden ayrı eve cikmadilar derseniz burda kiralık ev öyle Türkiye gibi değil bir sistem var ülke genelinde firmaya yazilabiliyorsun 18 yaşında mesela zamanla işte ev çıkarsa talep ediyorsun. Yine annesi yazdirmamis Zaten ozamnalr öyle evlilik düşüncesi falan da yoktu ne biliyim arada kaynadı herhalde. Çok kızdım ya ezdirme kendini bu kadar dedim. Gerekirse devlete sığınırsın bu memleketde yardım ederler dedim. Yok dedi korkarım bir tek annem var akrabalar düşman olur vs. Nasıl aklına girdiyse kızın. Aynı sene oğlu oldu çok ağır depresyon geçirdi ilaçlar doktorlar özel tedaviler vs vs sonra akrabası ev almış oraya zar zor kiraya çıktılar. Kız yalvardı resmen abi ne olur yardım et bu evde sığınamiyoruz. Ayrı eve çıktılar annesiyle derdi bitmedi ztn kadın kızın hayatıyla oynadı resmen. O evde de bir kızı oldu. Gel zamn git zmn ev satın aldılar. Mutsuz mecburiyet dayatılan hayatı yaşamak zorunda kaldı. Yıllar yılları kovaladı sürekli toplumdan geri çekip ailesiyle kendisiyle bogusmaktan başka bir şey yapamadı zannederken internette bugünlerde meşhur olan kırmızı odada yorum yaparken birisiyle tanışmış ... Inanılır gibi değil. Aslaaaa yapmam dediği şeyi yaptıAptal gibi maddi manevi yardımda bulunmuş. Eşi affetti bir şekilde devam ediyorlar. Kız zaten perişan çocuklarıyla ilgileniyor. (aslında kendisi yazacaktı bunları ama kötü olduğu için bana yazdırdı.)
Biz napam ??

İskandinav ülkesinde yaşayıp ortadoğu zihniyetiyle yetişmiş bir insana söylenecek hiç bir şey yok. Evlenmeseymiş. Hadi o oldu, mutsuzsa boşansın. Buradan beklentiniz ne? Yok o çok dert ettiyse kendi üye olup konu açsın. Yani avrupada doğup büyüyüp onca imkan arasında işsiz güçsüz ve eğitimsiz kalmayı nasıl başarıyorlar anlamıyorum.
Biz ne belgeler sunuyoruz vize almak icin bunlar şak diye gidip oranın da kalitesini bozuyor. Gerçekten çok tuhaf bir hayattayız.

Ay arkadaşınızın enerjisi o kadar dipte ki, şu an resmen bir el boğazımı sıkıyor. Böyle hayat olmamalı. Ne yapıp edip biraz hayat enerjisini arttırsın.

X