Bir garip evliliğim

Aileden başka birinin üzerine yapmayı eşim istemedi...Bunu bende teklif ettim emin olun..Yarın öbürgün bana birşey olsa insan hali bütün herşeyin benim çocuklarıma kalacak olması da beni rahatsız etti..İnsan hali sonuçta...Elbette ki maddi hesaplaşmalar bende zaten bunu yazmıştım siz bulmuş gibi yazmanızda çok manidar olmuş gerçekten:)))

Evet eşimle aynı evde kalmak istemediler böyle benimle baş başa daha mutlu olduklarını sürekli bu düzene girmek istemediklerini belirttiler...

Tek memnun olmama sebebi bu değil elbette kendi evinde kaldığı zaman giyecek kıyafeti olmaması(tüm eşyaları burda)yemek içmek temizlik vb vb gibi bir sürü ayağı var elbette bu işin...Yalnızlığı bende seviyorum ama kalamıyorum vaktim yok bunda anormal bir durum yok bence...Ben onun kişilik yapısını ifade ettim ..
Yeni birsey bulmuş gibi yaptığımı nereden çıkardınız?

Herşeyin bir cevabı varsa sizde yaşayın gitsin o zaman. En ufak bir olumsuz düşünceyi kabul etmiyorsanız herşey mükemmel demektir.

Yeni birsey bulmuş gibi yaptığımı nereden çıkardınız?

Herşeyin bir cevabı varsa sizde yaşayın gitsin o zaman. En ufak bir olumsuz düşünceyi kabul etmiyorsanız herşey mükemmel demektir.

Siz olumsuz düşünce bildirmiyorsunuz ki :)Kendinizi öyle sanıyorsunuz..Forumda attığınız tüm mesajlarda aynı havada..Herkese yarım akıllı demekten öteye geçmemişsiniz..Sizin yorum yapma şekliniz böyle zaten bunu gördük...Bir tane olumlu mesajınız yok neredeyse tüm forumlarda...Onun sapı bunun kökü demişsiniz herkese...Eşiniz aslında zaten şöyleydi ama sizde böyleydiniz ya da o öyle demedi aslında sizde böyle yaptınız falan filan.Ben konumu yazdım siz detayda ne yaşadığımızı bilebilirmisiniz?Ben ayrılmak isterken bu düzeni sürdüremicem diye eşimin hayır ben seni kaybetmek istemiyorum evlenmek istiyorum dediğini biliyormusunuz mesela?Hani sizin eşiniz bunu kabul etmeseniz evlenmezdi derken neye dayanarak yorum yapıyorsunuz anlamadım...Bir sürü olumlu ve olumsuz yoruma teşekkür ettim az önce gördünüz umarım...

ay hayalimdeki hayat
bir kaç gün göreceğim masrafları karşılayan
görmediğim için özlediğim kavga etmediğim koca
olur mu ki :KK53: :KK53:

Siz olumsuz düşünce bildirmiyorsunuz ki :)Kendinizi öyle sanıyorsunuz..Forumda attığınız tüm mesajlarda aynı havada..Herkese yarım akıllı demekten öteye geçmemişsiniz..Sizin yorum yapma şekliniz böyle zaten bunu gördük...Bir tane olumlu mesajınız yok neredeyse tüm forumlarda...Onun sapı bunun kökü demişsiniz herkese...Eşiniz aslında zaten şöyleydi ama sizde böyleydiniz ya da o öyle demedi aslında sizde böyle yaptınız falan filan.Ben konumu yazdım siz detayda ne yaşadığımızı bilebilirmisiniz?Ben ayrılmak isterken bu düzeni sürdüremicem diye eşimin hayır ben seni kaybetmek istemiyorum evlenmek istiyorum dediğini biliyormusunuz mesela?Hani sizin eşiniz bunu kabul etmeseniz evlenmezdi derken neye dayanarak yorum yapıyorsunuz anlamadım...Bir sürü olumlu ve olumsuz yoruma teşekkür ettim az önce gördünüz umarım...
Ne kadar kötü bir üyeymisim ben öyle,hay Allah.

Siz eşinizle çocuklarla birlikte bir düzen kuralım, onları bu duruma alıştırmaya çalışalım yoksa evlenmeyelim diye bir şart kossaydınız yine de evlenebilir miydiniz yani? Cevabı evetse ben yanlış yorumlamışım, olumsuz bakış acimla demek ki. Pardon.

Malesef adam gayet memnun değil en azından haftada 2 gün kaldığı bir eve 5.000 lira harcadığı için en başta...Kendileri yapamıyor diye bir cümleyi nerde kullanmışım atarmısınız? Cidden merak ettim.Burda bahsettiğim toplum baskısıydı.Neden evlenmiyorsunuz gibi sorulardan bahsediyorum.Evlenince de böyle düzen olur mu sorularından bahsettim...
Evet işte tam olarak bu..Herkesinki gibi değil.Sorun burda...Tabloya uymak zorundasın yoksa tü kaka oluyorsun..Malesef..Esas travmatik olan bu bence...

Sana kimse tu kaka demiyor bence.. ama isine gelmeyen yorumlari tersliyorsun gibi geldi.. kaldi ki bence farkli bakis acilari iyidir.. olmaz boyle evlilik diyende oldu tebrik edende..

Sana kimse tu kaka demiyor bence.. ama isine gelmeyen yorumlari tersliyorsun gibi geldi.. kaldi ki bence farkli bakis acilari iyidir.. olmaz boyle evlilik diyende oldu tebrik edende..
Bir kaç satır geriye dönerseniz olumlu/olumsuz tüm yorumlara teşekkür ettim.Zaten harika bir düzen olduğunu düşünsem bu konuyu açmazdım.Ben çözüm arıyorum…

Bir kaç satır geriye dönerseniz olumlu/olumsuz tüm yorumlara teşekkür ettim.Zaten harika bir düzen olduğunu düşünsem bu konuyu açmazdım.Ben çözüm arıyorum…

yani çok yorucu bir düzen bence de
çocuklar da illaki birbirlerine kaynaşırlar gibi geliyor
keşke biraz aynı evde yaşamaları için fırsat tanısanız
sonra illaki her ebeveyn kendi çocuğuyla özel vakit geçirirdi.

Ne güzel işte her ikiniz de çocuklardan vazgeçmeden onlarin istediklerini(gönüllerini) yapıp aynı zamanda birlikte bir bir hayat kurabilmissiniz kimsenin şikayeti de olmadigina göre ikinci cocuklu olup ikinci evliliği yapanlara rol model teşkil ediyorsunuz ...

Yok :)))
Her ikimizde hafta sonu çocuklarla beraberiz..Ben hafta içide bir kaç gün çocukllarla beraberim...Eşim bu süreçte kendi evinde yalnız kalıyor..Ben hiç kalmıyorum.Mesela ben şimdi çocuklarıma beraberim..Eşim yarın işe gideceği için mecburen akşamdan çocuğunu bırakıyor ve evinde yalnız kalıyor.Ben değil o yalnız kalmak durumunda kalıyor...Ama bundan rahatsız değil yani hiç bir zaman şikayet etmez...
Enteresan. Cocuklarla eşiniz hic karsilasmiyor desek yeridir. Kimse kimsenin cocugunu gormuyor, herkes gorusme sürelerinde kendi öz cocuguyla kaliyor. Her iki tarafin da cocugu yoksa o gun, siz ozmn bir araya geliyorsunuz..

Ama boyle evlilik olmaz bence, araya sogukluk girer. Ozmn niye evlendim karımla uyuyamayacaksam,sarilamayacaksam demez mi? Cinsellik bile cocuklarin durumuna gore sekillenecek. Maddiyattan ziyade evlilik mantigina ters bence.

Ben de 4 ay once ikinci evliligimi yaptim.
Dayali doseli ev kurduk.
Ikiz ogullarim 6 yasinda, esimin oglu da 13 yasinda(haftaici annesiyle kalio cocuk, haftasonu bizde kaliyor) biz hep, birarada olalim cocuklrin da duzeni olsun/kaynassin/aileortami olsun dedik.
Ikizlerimin ve esimin oglunun ayri odalari var. Cocuk da rahat etsin,benimsesin diye.
O ergen oldugu icin bazen asi olabiliyor,gormezden geliyorum bende bazi seyleri. Zaten 2 gunlugune geliyor.
Ayri evlerde duracaksak niye evlendik ki? Cocuklarim esime alisamasaydi ,sorun gorseydim evlenmezdim..
Eski esim sorun cikardi basta, elin adamiyla ayni evde kalamazlar bana ver cocuklari benle kalsinlar dedi. Itiraz ettim,ikna ettim. O da ikna oldu sonra. Sorun yok simdilik.
Ama cocuk varsa 2.evlilik de zor. Bazen cocuklarin gurultusu,yemegi dokmesi,plani bozmalari vs sorun olabiliyor. Ama bunlarin olabilecegini dusunerek evet diyoruz zaten.

Fikrim, ayri ev cocuklar icin belki iyi olabilir ama kari_koca icin sogukluk getirir. Aliskanlik olur. Sonradan fulya'ya gerek de yok aslinda kafa dinliyim olur adı. Herkes birbirine yabanci kalır. Kimse birbirini tanimadan buyumus olacak, paylasim olmayacak. Aile ortami,onun sicakligi bambaska.. kendinize de yazik olur. Siz esinizle arada sirada gorumekle mutlu musunuz?
Adam, cocuklarinla kalman icin sana ev acmis gibi olmus. Arada cocuktan firsat bulursam ugrarim yanina gibi.. boyle bir evlilik.. soguk,paylasimsiz, kagit ustunde evlilik gibi.. yada uzatmalari oynayan ciftlerin yasadigi gibi...
Evleri ayirmayin kuzum,aksine birlestirin. Gulusleriniz isitsin o evin icini,birbirini seven insanlarin enerjisini yansitsin eviniz.
Kendi fikrim..

Mutluluk, huzur,sevgi sizinle olsun..

Evet bunu defalarca yaptık..Neler neler...Kahvaltılar,bowling,denize gitmek,sinema,piknik..Çokta iyi zaman geçirdiler dediğiniz gibi kanka modundalar..Ama ta ki çocuk annesine dönene kadar :))Orda film bitiyor...
Benim esimin eski esi de oyle malesef.cocugu dolduruyor bence de. Sevgiliyken bana 'abla' diyen cocuk, biz evlenince 'teyze' demeye basladi. 10 yaş ustu buyugumsun sonucta dedi.

Kahvaltiya yakin bir ile gittik. Cocugun annesi 3 sefer aradi nerdesin naptin gel artik ,yelegini giydin mi usutme vsvs diye aradi nutuk cekti.
Simdi cocuk buz gibi. Ama biz sevgiliyken gayet iyiydi aramiz. Annesi doldurdu bence bak evlendiler,sana uvey kardes de gelir, bak ev de aldilar... sen de hala gideyim diyorsun diyordur belki de.

Bu eski eş kadinlar ignelerini bırakiyorlar mutlaka.
Cocugu dusunmuyorlar hırslari ugruna

X