Kurtuldum!!!

Evinde yuvasında gözü olanı sizin tutmanız gerekmiyor, isteyen aslanlar gibi duruyor zaten. Millette ne huysuz karılar var, kaç tanesinin kocasının çevresi kadın satıcısı, pavyoncu kaynıyor, kaç tanesi esr*r çekiyor karısını hırpalıyor, kaç tanesi çocuklarının oyuncakları arasında karısının yatağında elin karılarıyla oynaş tutuyor?

İşte bu. Kaygınız burda. Olmaması gereken yerde. O çocuklar ne olursa olsun bu herifi baba diye sevecek bu bir gerçek. Sizi hayli hayli severler. İnsanlar neleri neleri yutup affediyor. Bakın isterse dünya üstünüze gelsin sizi suçlasın, siz zarar görüyor musunuz? İş bitti. Çok beğenen de kendine alsın bu herifi.
Olayların içindeyken fark edemediğim de buydu. Yapayalnız çaresiz mecbur hissediyor insan. Bebeklerin sağlık durumları bile korkutuyordu. İkizlerden biri ilk ameliyatını henüz 2 kiloya ulaşamadan oldu. Çaresiz hissedebileceğim ne varsa yaşadım. Uzaklaşmadan göremedim malesef. Tüm bağlardan kurtulduğumda kendime geldim. Geç miydi? Belki. Ama dibine kadar görüp acaba dedirtecek hiçbir şey de kalmamış oldu.

Evinde yuvasında gözü olanı sizin tutmanız gerekmiyor, isteyen aslanlar gibi duruyor zaten. Millette ne huysuz karılar var, kaç tanesinin kocasının çevresi kadın satıcısı, pavyoncu kaynıyor, kaç tanesi esr*r çekiyor karısını hırpalıyor, kaç tanesi çocuklarının oyuncakları arasında karısının yatağında elin karılarıyla oynaş tutuyor?

İşte bu. Kaygınız burda. Olmaması gereken yerde. O çocuklar ne olursa olsun bu herifi baba diye sevecek bu bir gerçek. Sizi hayli hayli severler. İnsanlar neleri neleri yutup affediyor. Bakın isterse dünya üstünüze gelsin sizi suçlasın, siz zarar görüyor musunuz? İş bitti. Çok beğenen de kendine alsın bu herifi.
Annesi güçlü durduğunda yenilmeyecekler. Evet bir çok konuya eksik başlayacaklar. Ama dibine kadar gördük artık. Eski hayatımız sadece cehennem. Yenisi böyle olmayacak. Olmaması gereken yer olduğunu düşünmemiştim o zamanlar. Bitmeyen olaylar döngüsünün içinde yanlışa yanlış demenin suçluluğuna inandırıldığım bir dönemdi. Şimdi ben de inanamıyorum bunlara susmama. Çok daha erken fark etmeliydim

Olayların içindeyken fark edemediğim de buydu. Yapayalnız çaresiz mecbur hissediyor insan. Bebeklerin sağlık durumları bile korkutuyordu. İkizlerden biri ilk ameliyatını henüz 2 kiloya ulaşamadan oldu. Çaresiz hissedebileceğim ne varsa yaşadım. Uzaklaşmadan göremedim malesef. Tüm bağlardan kurtulduğumda kendime geldim. Geç miydi? Belki. Ama dibine kadar görüp acaba dedirtecek hiçbir şey de kalmamış oldu.
Lütfen tedavinizi aksatmayın. Hayat aynı ağır tecrübeyi tekrar yaşayacak kadar uzun değil, siz de o kadar güçlü değilsiniz.

Lütfen tedavinizi aksatmayın. Hayat aynı ağır tecrübeyi tekrar yaşayacak kadar uzun değil, siz de o kadar güçlü değilsiniz.
Terapilerim güzel gidiyor. Bırakmayı düşünmüyorum. Yaşanılan tecrübeyi tekrar yaşamak tecrübe değil yanlışa sürüklemek oluyor. Sanırım sandığınızdan daha güçlü durdum. Yanlışlardan arınıp hayatıma ve çocuklarıma bakıyorum

Yarısına kadar okudum. Bi kadın olarak niye bu kadar kendini ezdirdin küçük düşürdün anlamadım ? Adamın sizi evliliğin en başından itibaren istemediği bariz belliymiş siz zorlamışsınız resmen.

Yarısına kadar okudum. Bi kadın olarak niye bu kadar kendini ezdirdin küçük düşürdün anlamadım ? Adamın sizi evliliğin en başından itibaren istemediği bariz belliymiş siz zorlamışsınız resmen.
Beni deliler gibi sevdiğini bensiz yaşayamayacağını söylüyordu. Birbirimiz olmadan yaşayamayacağımızı benim sakin bir insan olursam mutlu bir evliliğimizin olacağını. Evi ve yuvası için çok kötü bir hayatı bırakıp işinde gücünde sadece benim ve çocukları için çabaladığını. Eski kötü alışkanlıklarından kurtulduğunu ama benim yetinmeyen bir insan olduğumu

Zorladığım herhangi bir konu da yoktu aslında. Yanlış yapıyorsun dedim. Yanlışı yapanın benim olduğuma inandırdı. Karısını çok seven bir adammış. Ama ben yetinmesini bilmeyen sürekli fazlasını isteyen ve mutlu olmayan bir kadınmışım. Evet yanlışlar yaptım ama beni öfkelendirdiğin için yaptım diyordu. Çocuklarımı ve seni seviyorum dediği için inandım ve bizi seviyor sandım

Zorladığım herhangi bir konu da yoktu aslında. Yanlış yapıyorsun dedim. Yanlışı yapanın benim olduğuma inandırdı. Karısını çok seven bir adammış. Ama ben yetinmesini bilmeyen sürekli fazlasını isteyen ve mutlu olmayan bir kadınmışım. Evet yanlışlar yaptım ama beni öfkelendirdiğin için yaptım diyordu. Çocuklarımı ve seni seviyorum dediği için inandım ve bizi seviyor sandım
Dükkan açılışına çağırmamış gitmişsiniz. Evden çık git benim evim demiş gitmemişsiniz üstüne boşanma davası açmış adam siz büyükleri arayıp yanlış yapıyor demişsiniz. Eski sevgilisi elele tutustugunuzu görmesin diye elinizi bırakmış gitmiş yani adam sevmediğini istemediğini daha nasıl belli etsin ?

Dükkan açılışına çağırmamış gitmişsiniz. Evden çık git benim evim demiş gitmemişsiniz üstüne boşanma davası açmış adam siz büyükleri arayıp yanlış yapıyor demişsiniz. Eski sevgilisi elele tutustugunuzu görmesin diye elinizi bırakmış gitmiş yani adam sevmediğini istemediğini daha nasıl belli etsin ?
Dükkan açılışının sadece bir satış olduğunu gelip herkes gibi kahve içip gitmemi söyledi. Ben de öyle yaptım. Kahvemi içip gittim ve bunun için gittiğim kurdele kesimine kalmadığım burnundan getirdiğim için suçladı. Eski sevgilisi değilmiş ben kırkançlık yapmışım sadece sigara içmek için elimi bırakmış. Ama ben ona bile tahammül edemeyen biriymişim. Boşanma davasını açtığında imam nikahlı olarak aynı evde yaşayacağımızı söyledi ya da kötü bir hayat yaşayacakmış. Örnekleri buymuş imam nikahlı yaşayınca kadınlar kavga edemiyormuş. Ben de büyüklerini arayıp boşanacağımı ama onunla nikahsız yaşayacak biri olmadığımı söyledim. Zaten sonrasında da evi terk ettim

Dükkan açılışının sadece bir satış olduğunu gelip herkes gibi kahve içip gitmemi söyledi. Ben de öyle yaptım. Kahvemi içip gittim ve bunun için gittiğim kurdele kesimine kalmadığım burnundan getirdiğim için suçladı. Eski sevgilisi değilmiş ben kırkançlık yapmışım sadece sigara içmek için elimi bırakmış. Ama ben ona bile tahammül edemeyen biriymişim. Boşanma davasını açtığında imam nikahlı olarak aynı evde yaşayacağımızı söyledi ya da kötü bir hayat yaşayacakmış. Örnekleri buymuş imam nikahlı yaşayınca kadınlar kavga edemiyormuş. Ben de büyüklerini arayıp boşanacağımı ama onunla nikahsız yaşayacak biri olmadığımı söyledim. Zaten sonrasında da evi terk ettim
Seni kurdele olayı sigara olayı vs. hepsinde kullanmış resmen. Sen haklısın kim olsa senin yerinde aynısını yapardı ama öyle gözünü boyamış ki sen bile kendini suçlu görmüşsün. Evi terk etmekle en iyisini yapmışsın. Hakkında hayırlısı olsun.

Seni kurdele olayı sigara olayı vs. hepsinde kullanmış resmen. Sen haklısın kim olsa senin yerinde aynısını yapardı ama öyle gözünü boyamış ki sen bile kendini suçlu görmüşsün. Evi terk etmekle en iyisini yapmışsın. Hakkında hayırlısı olsun.
Malesef bu kadar uzamasının nedeni de bana bir şekilde kendimi suçlu hissettirmeyi başarması olmuştu her seferinde. Özel eşyalarımı dahi almadan çıkıp gittim o evden. Gittiğim için sonra yine suçladı. Kovdurtan benmişim evini yuvasını seven kadın gitmezmiş.

Merhabalar, size nasıl deli olduğuma inandırıldığımı anlatacağım. Bir yaşında ikiz bebeklerimde eşyalarımı bile almadan o evden nasıl kaçtığımı anlatacağım. İnanılmaz hızlı başladı her şey. Nişanlıyken tanırım dedim aileler işin içine girsin hem uymazsa biter gider derkeeen babamın geçirdiği felaket kaza sonrası nişanlım ailemi kucaklamış her anlamda kahramanımız olmuştu. Büyük hayranlık duyuyordum kendisine. Kısa sürede tamam dedim evlenmeye bu yüzden. Balayı sabahı telefonunda arkadaşına gönderdiği şaka mesajı görünce bütün balayım ziyan oldu. Kıza fazla süslenip gelme düğünde kafamı karıştırma demiş. Bu sadece bir şakaymış çocukluk arkadaşıymış beraber büyümüşler ve ben korkunç kıskanç bir insanmışım. İlk ayımızın sonunda flört döneminde kıskandığım kızın dükkanının önünden geçerken elimi bırakıp koşarak gitti ve ben de bozulup geriden yürüdüm yol boyu, sinirlenip küfür ederek beni kovduğu yetmemiş gibi aileleri çağırıp kendi klübe eğlenmeye gitti. Sadece sigara içmek için elimi bırakmış çünkü benim kıskançlığımış kuruyormuşum. Aileler tartıştı tabi bu nasıl şey diye. Sonra alkollü gelip bence babanın evine git biraz sakinleştiğinde gelirsin dedi. Bir kaç gün sonra geldi ve gayet suçlayıcı ama o da fevri davranmış ama suçlu değilmiş aslında ben çok kıskanç ve çekilmez olduğum için kavgacıymışım ama seviyormuş düzelecekmişim. Yeni evlenmişsin ne olduğunu anlayamadan saçma sapan suçluluğuma inandırıldım inanılmaz profesyonelce. Döndürdü beni eve toparlayabilir miyiz diye düşünürken meğer hamileymişim. Kıyamadım ki ikizmiş. Pandemide tanıştığımız için arkadaşlarını ortamını anlayabilme şansım olmadı. Uyaranlar da olmuştu da ben çok inanmıştım kendisine. Dedim ki bu adam aile ne biliyor ailesine sahip çıktı benim ailemi de ailesi saydığı onlar için ultra fedakar davrandığı bir dönem vardı çünkü. Kötü şeyler de yapmış zamanında ama ailesi için kendini feda etmiş kendi çocuklarını hiç ziyan eder mi???!!!!! Tesadüfi bir şekilde çevresindekilerin kadın sattığını öğrendim. Tabi bana bunu söyleyen kişinin bende gözü olduğunu bizi ayırmak için yaptığını söyleyip gidip eski iş arkadaşımı tehdit etti. Ve tabi zaten sorguluyor ve çevreden kopmadığını biliyordum. Ben koptum ama sana yaranamıyorum diyordu. Her gece meyhaneye gitmeyince kopmuş oluyormuş. Yapabilir miyim bu adamla diye düşünüyordum ama 4 buçuk aylık hamile olduğumu da düşünürsek bu çevre bu adamla olur mu sorgularken tartışmada cevap vermediğim için kriz geçirip boğazıma saldırdı aldıracaksın o çocukları diye. Kendi içime kapanıp nasıl terk edeceğimi düşünürken yine o ortamdan birileriyle rakıya gidince tamam dedim. Bas git kızım bakarsın sen çocuklarına. Hemen klüplere gitmiş şampanyalar patlatılmış adına anonslar. Oh be buymuş dönmem artık haklıydım dedim. Sonra ise ben sadece iş arkadaşıyla yemeğe gittiği için evi terk eden çocukları babasız bırakmak isteyen kavgacı düşüncesiz evine yuvasına sahip çıkmayan kadın oldum. Yaptığı asla kötü bir şey yokmuş. Kötü çevresinden arınan işine gücüne bakan adamı arkadaşıyla rakıya gittiği için terk eden. Hadi kızım bi bak bakalım belki suçu yoktur. Bir günü yoktu hiç hep işeri vardı hep eşine ayıracağı bir günü olmadı. İstanbul’a falan giderdi işleri için ama eşine ayıracak bir günü yoktu kavgacıymışım da ben üstelik. İşlerine bakmazsa bana ve çocuklarımıza nasıl bakacakmış bir de. Orta halli bir evde oturuyorduk bebeklerin beşiklerini bile bir tanıdık vermişti. Onu kullanıyorum hala. Her kavgada evi mutlaka terk eder otellerde kalır eğlenir sonra hiçbir şey yokmuş benim hatalarımı affetmiş gibi geri dönerdi. Bi gece abisini aradım yaptığı yasadışı işler olduğunu söyledim. Kaçak silah gibi. Kavga ettiğimizi meyhanede olduğunu. Boşanın kardeşim diyip kapadı. Sonra bir kaç gün geçince ben yine seni affettim hiçbir şeey olmamış gibi devam edeceğim diyip beni affettiğini evine döndüğünü söyledi. Bir gün de eşim beni aradı Almanya’dan bir kadınla iş yemeğine çıkacaklarını kadının 40 milyon dolarını yurtdışından bitcoinle getireceklerini tamamen yasal bir iş olduğunu sonra dırdır yapmayacağımı falan. İnanmadım da bakalım kızım bu sefer ne çıkacak altından dedim. 60 yaşında kadınlarla eğlenmeye gitmiş arkadaşlar tabi ki böyle bir para yokmuş. Kadının akrabasından öğrendim. Bana söyleyen kadını da mutluluğumuzda gözü olmakla bizi kıskanmakla suçladı bizi ayırmak için karımı gaza getiriyorsun mezarıma bile gelme demiş. Önce öğrendiğim için işine engel olmakla suçladı. Sonra baskıcı olduğumu özgür kalmak için yalana onu benim mecbur bıraktığımı daha sonra 60 yaşında kadınlarla eğlendiği kadar benimle eğlenemediği için benimle evli kalsa ne kalmasa ne olduğunu. Ne varmış kıskanacak kadınlar 60 yaşındaymış aldatmamış ya! Çocuklarım yeni küvözden çıkmıştı bu olay olduğunda. Bu arada çok erken bir doğum yaptım 1’er kilo doğdu çocuklarım 3 aya yakın yattılar küvözde. Ailesi de bana sırtını döndü her kavgamızda beni değersizleştirip papağan kadar değeri yok diyip sadece beni kötülediği için. Çocuklarıma kavuştum ama yalnızdım ve çaresiz en çok. Kendi ailem de çok yaklaşmak istemedi hatta bana haksızlıklar dahi yaptılar. Kimsesizdim yani. Kavgalar çıkarıp sürekli giden sürekli beni suçlayan bir eş. İki minnacık bebek ve hiçbir şey bilmeyen ben. O kadar küçüklerdi ki sürekli elimi karınlarına koyuyordum nefes aldıklarını hissedebilmek için. Sonra bir yılbaşında arkadaşları ve eşleri toplandık. Planları yapmışlar erkekler yılbaşı ertesi gezecek. Eşler evde çocuk bakacak. Neden önceliğiniz aileleriniz değil diye sordum adet böyleymiş. Benim bunu sormam onu küçük düşürmüş. Onların eşleri onlara bir şey demiyormuş. Bize ayırdığı bir gün olmayınca sordum ben de sormaz olaydım. Erkekler toplanıp esrar içtiler. Şaka yapıyor sandım yapmaz bunu. Çoluğu çocuğu evde. Şakayla karışık keserim seni dedim ve çocukların yanına gittim. Hepsini evden kovmamak için. Zaten adım kavgacı şeytan diyor çağır polisi alsın bunları. Sakin kal kızım sakiiiin geçecek. Her gece sanayiye gidiyordu işlerim var diye 10-11lerde gelir ne içtiği de belli olmazdı. Adam esrarkeş çıktı ve ben bunu çocuklar doğduktan çok sonra öğrendim. Adım kavgacıya çıktı da çözümü yok. Yine bir kavga bu sefer de onların eşleri kabul ediyor sen çekilmez bir insansın senin kavgaların yüzünden sakinleşebilmek için içiyorum yoksa kendimi kontrol edemem diye korkuyorum dedi. Allahım dayanamıyorum. Eve gel nolur diyorum kimsem yok yardım et bu çocukların sana ihtiyacı var. Elinde telefon görmüyor bile çocukları. Diyorum ki ilgine ihtiyaçları var. Sana ne sen benim çocuklarımla ne kadar ilgileneceğimi belirleyemezsin. Kavgacısın…Abisiyle ortak dükkan açtılar. Açılışa çağırmadı yani herkes gibi gel çayını kahveni iç git dedi. Kurdele bile kesilmeyecekmiş. Meğer ben gelmeyeyim diyeymiş. Gittim dükkana sokmadı dışarıda duralım ben çok daraldım diye. Bozuldum eve döndüm. Rezil etmişim eve dönmekle onu. Kurdele kesimine neden kalmamışım. Ben her şeyi onun burnundan getirmişim. Onun aklına stresten gelmemiş beni dükkana sokmak defalarca içeri girip çıkmasına rağmen. Boşanıyoruz tamam. Büyük kavga ettik çocuklarını al git diyerek kovdu evden. Gitmeyince kendisi gitti. Sonra döndü benim hatamı bağışlayarak. Ailesi de beni istemiyor Abisi kocamın eski flörtünü dükkana almak istemiş çalışan olarak. Ben de saf haberim yok eski flörtü olduğundan. Öğrenince dedim ne iş? Bunda kıskanılacak bir şey yokmuş sevgili dahi olmamışlar. Yeter artık ben adam olmuyormuşum bıkmış kıskançlıklarımdan boşanacakmış benden. Hatta bunu arkadaşımın söylediğini tahmin edip boşandıktan sonra onunla yatmakla da tehdit etti beni onun gözü varmış evliliğimizde benle ayrılıp onunla yatsınmış da görecekmişim ben onlara uyup boşandığım için pişman olacakmışım. Tabi bu boşanma tehditi en büyük kozuydu onun. Cenaze vardı bir gün nerdesin ne zaman geliyorsun dedim yetişemeyiz işlerim var dedi. Kapadık tekrar aradım dedim ki ya ne işin var daha bi saat var yetişiriz belki. O kadar dışarı çıkmıyoruz ki beraber cenazeye beraber gitmek bile olağanüstü. Allaaaaahh ben kimmişiiiim bana hesap mı verecekmiş işleri varmış işlerine hep engel oluyormuşum al çocuklarını defol git. Sen git dedim eve geldi kavga ettik eşyalarını önüne attım sen gideceksin dedim. Ev benim eşyalar benim al çocuklarını git dedi. Gitmedim. Sonra boşanma davasını açtı. Biz boşanacağız sen benim nikahıma güvenip artistlik yapıyorsun boşandıktan sonra çocuklarının babasız büyümesini istemiyorsan imam nikahlı bu evde beraber yaşayabiliriz dedi. Ev falan da tutmuş bu defa otel kesmedi. Tabi ben büyük saydığı kimler varsa tek tek arıyorum anlatıyorum diyorum ki yanlış yapıyor. Boşanacağım ama onunla nikahsız yaşamam bunun dönüşü yok. Ama sen de kocanla hep kavga ediyorsun hak ediyorsun cevabını aldım. Çocuklarımı almakla tehdit etti beni deliymişim kafam kaçıyormuş psikolojim bozukmuş. Ben de esrar kullandığını polise söylemekle tehdit ettim sonra denetimlisi vardı eski hayatından kalma bir cezaymış evlendikten sonra kesinleşti. Neyse bi daha mı denesek çocuklar ne olacak ailem destek olur mu yapamadık olmadı. Çünkü boşanma onun büyük kozuydu. Tamam dedim bu kez çünkü her tepesi attığında al çocuklarını git canıma tak etti. Dönüşü de yoktu. Artık nefes alamıyor (alamadığımı sanıyordum acillik oldum) ve kusuyordum ikiz çocuk annesi 50 kilo bile değilim bu arada. Asıl boşandıktan sonra gördüm ama her şeyi. Meğer aldatılmışım arkadaşlar. Çıkardığı kavgalar bu yüzdenmiş rahat ediyordu arayan soran yok. Onu evde hazır bekleyen var canı istediğinde zaten suçluluğuna inandırabileceği. Büyük kavgalarımız oldu boşandıktan sonra. Ben senin için kötü bir hayatı bırakmıştım şimdi çok daha kötü bir hayatım olacak çocuklarının böyle bir babasının olmasının suçlusu sensin dedi alır çocuklarımı giderim bu şehirden dedim. Gidemeyeceğimi o da biliyordu. Nafaka olarak sadece bez ve mama parası veriyor 2 çocuğa 6bin, üç beş eksiğini de alabilirsem ne ala. Mamaya her hafta zam geldiğini bebeği olanlar bilir. Ha evliyken aldığı telefona kadar parasını istedi. Alabileceğim bir şeyi yoktu üzerine kirasını bile kardeşinin hesabından ödemiş hep. Aman lanet olsun kendi eşyalarımı bile almadan çıkmıştım. Bi çoğunu çöpe atmış. Sonra bana kendimi yetersiz ve değersiz hissettirmeye devam etti. Ultra lüks bir eve taşındı. E bu adamın parası varmış!? Bize yokmuş. Tabi bizim konuştuğumuz bir dönem oldu bana yine kendimi suçlu hissettirdiği her gece evdeyim ben senden başkasıyla görüşmedim hiç seni özlüyorumlar ama sen değer bilmedin bu sana cezalar meğer bizim evimizde benim çocuklarımın oyuncakları daha yerdeyken başka kadınlarla sevişiyormuş. Acaba düzelir mi umuduyla biz tekrar birlikteyken. Bu arada acaba eksiklik cinsellik miydi falan demeyin arkadaşlar eksiklik onun karakteriydi. Fazlasıyla iyiydim çünkü onun için hem çekicilik hem güzellik hem de diğer bütün konularda iki bebeğe rağmen dikkat çekici ve alımlıyım çünkü üstelik bunu sergilemeye gerek duymadan. Malesef ki aldatıldığım kadın yanımdan dahi geçemez ama aldatma zaten buna bakmıyor. Bununla boşandıktan sonra tanışmışlar evliyken kim bilir kimler vardı kaçıp kaçıp gittiği işlerinin bitmediği. Kadınla İstanbullara yemeklere gitmeler İstabul’a cenazeye gitmişler. Beni buradaki cenazeye götürmemek için evi terk eden adam. En ağırı da çocuğuna beşik almayan adam kadın için yuvarlak yatak yaptırmış özel siparişle. Kadının evine de yaptırmayı teklif etmiş. Biz boşanalı 2 ay oldu ve 1 aydır beraberlermiş tabi benimle de görüşüyordu ben yedeğiymişim. Benim yanıma gelirken kadına saçma sebeplerden kavga çıkarıyormuş arayıp sormasın diye. Bana ise kendimi son derece yetersiz kavgacı psikolojisi bozuk hasta hissettiriyordu. Çocuklarına hak ettiği hayatı yaşatmak istiyorsan bana vereceksin lüks evler lüks arabalar bu yüzdenmiş boşanınca çıktı ya da kapatması olacağım arkadaşlar açık açık teklif etti. Eski kayınvalidem göz hassasiyeti için verdiğim güneş gözlüğüyle nispet yapmıştı yeni deniz ve havuz manzaralı evinden. Perdesini pazardan almıştım kardeşimden aldığım borç para ile onun için bile ne kavgalar etti benimle. Eski kaynanam durumuna hikaye atıp çeyizleri, bunlar kalmış yazmış. Ben hiçbir eşyamı alamadan gitttim o evden. Eski görümcem şutlandığımı benden kurtulduğu için göbek atmalı videoyla göndermeler yapmıştı. Kendileriyle herhangi bir tartışmam ya da konuşmam bile olmadı. Bu düşmanlığı anlamak için de hiç çabam olmadı. Mümkün de değil çünkü anlamak. Boşandıktan sonra bile dehşet bir psikolojik baskı vardı üzerimde bana iyi davranırsan çocuklarımla ilgilenirim uzak durursan da ben de kendimi geri çekerim. Şeytan görsün yüzünü. Engelleyip kurtulamıyorsun da. Çocuklarına uzak durmasının sebebi benmişim. Ya da kapatmam olacaksın babasız büyümesinler!!!! Kadının çocuğu için oda ayırmış kendi evinde. Benim çocuklarım hasta olduğunda aramıştım bi kere ne yaparsan yap velayeti sende demişti klübe gitmiş sonra. Babalık yapmamakla da tehdit etmişti beni. Sonra vazgeçemem onlardan diyip sen beni bilmiyor musun ben elalemin çocuğuna kıyamam. E sen kendikilerine kıydın ya?? Şimdilik alıyor her hafta. Engelledim kendisini. Beni aldatan kadınla yüzleştiğimde söylemişti kadına video atmış çocuklar yerde kendi kendine babaları telefondaymış. Ah benim canım çocuklarım. Anneniz kurtuldu siz de büyüyünce bu adamın gerçek yüzünü görür kurtarırsınız kendinizi. Zaten o zamana kadar o sizi kullanmayı da bırakır. Alçak adam benim bütün çaresizliklerimi denedi beş parasız bırakmak kötü baba olmak hatta baba olmamak hepsi için kendimi bir şekilde suçlu hissettirerek üstelik. Keşke çok daha erken boşansaydım. Yeni hayatımı çoktan kurmuş bu kadar çirkinliği yaşamadan çekip gitmiş olurdum. Sanırım dibine kadar gördüm ama ne değersiz ne çaresiz hissetmiyorum artık. Aksine gücümü gördüm sürekli suçlandığın kasti yetersiz hissettirildiğin ortamdan çıktığında kendine geliyorsun. Yere batsın her şeyi diyorsun. Bu arada beni aldattığı kadın psikoloğuymuş. Onu da zaten herkes biliyormuş parası için yanında ve mesleğini defalarca kez kötüye kullanan biri olduğunu. Aldatıldığımı öğrendiğim gün gittikleri o leş meyhaneye gidip hak ettiği tokadı attım bütün çevresinin önünde hak ettiğin veda öpücüğün olsun uğruna çok çabaladın diyip hak ettiği küfürler eşliğinde. Atladığım kısımlar da vardır mutlaka. Öyle çok ki. Şimdilik alıyor çocukları haftada bir. Kendi doğacak çocuğuna beşik almayıp başkasının çocuğuna oda ayıran ve aldattığı kadına özel yatak yaptıran adamın haftada bir baba olduğunu ne zamana kadar hatırlayacağını göreceğiz. Ama size şunu söyleyeceğim. Yalvarırım beni kurtar ben deliymişim beni tedavi et benim çocuklarım var onlara kimse benim gibi bakamaz diye gittiğim terapistim bana sarılmıştı ve üstesinden geleceğiz söz veriyorum demişti. Geldik arkadaşlar kusmalarım bitti nefes darlığım gitti ve inanılmaz umut dolu musmutlu bir insan oldum. Üstelik ilaçsız. İlaç kullanırsam bunu ileri sürüp çocuklarımı almakla da tehdit etmişti çünkü. Yeter ki iyileşeyim diyordum kötü bir anne olursam ya hastaysam ve çocuklarımı kötü büyütsem diye. Uzman olan benim senin ilaçlık bir şeyin yok demişti. Sahiden yokmuş. Beni hasta olduğuma inandıran kötüler varmış etrafımda. Ben çok mutluyum arkadaşlar. Sanki yaşamaya evliliğimde ara vermiştim elim kolum bağlıydı da çözülmüş gibi sanki hayat en güzel haliyle yeniden başlamış gibi mutluyum çocuklarımla. Bazen hayatımız sadece kötülerden uzaklaştığımız için bile öyle güzelleşir. İyi olmak yetmiyor arkadaşlar. Kötüden uzak kalmak gerekiyor. Unutmadan evet çocuklar için erkendi ama onlar benim çocuklarım asla keşkem yok ben yeterim!!!!
Okurken strese girdim, nefes alamadım, kriz geçirdim. Ablacım sen bu adama nasıl dayandın? Sende ki nasıl bir sabır? 50kez katil olurdum yada öldürülürdüm böyle bir adam hayatımda olsaydı. Umarım çeke çeke bir köşede geberir gider. Gücüne sabrına hayran kaldım. Seni bu saatten sonra ne yıkabilir ne düşürebilir çok ama çok büyük helal olsun. Çoçuklarınla beraber çok güzel bir hayat sizinle olsun. 🧿

Allahım sizi kurtarmış. O insan diyemeyeceğim ciddi hasta adamı da bildiği gibi yapsın

Okurken strese girdim, nefes alamadım, kriz geçirdim. Ablacım sen bu adama nasıl dayandın? Sende ki nasıl bir sabır? 50kez katil olurdum yada öldürülürdüm böyle bir adam hayatımda olsaydı. Umarım çeke çeke bir köşede geberir gider. Gücüne sabrına hayran kaldım. Seni bu saatten sonra ne yıkabilir ne düşürebilir çok ama çok büyük helal olsun. Çoçuklarınla beraber çok güzel bir hayat sizinle olsun. 🧿
İnanır mısınız hala benim onları mumla arayacağımı söylüyorlarmış. Dehşet bir kafa yapıları var. O mumlar karanlıkta yolunu kaybedenlere lazım olur biz ışıldıyoruz. Sanki yüzümün rengi duruşum yürüyüşüm bile değişti, kusmalarım geçti nefes darlığım son buldu. Şükürler olsun evlatlarımla geziyor tozuyor ve çok da güzel gidiyoruz. Çok mutlu oldum yorumlarınıza. Motivasyonumu gerçekten arttırıyor. Daha güzel günlerimizi de paylaşacağız 💜🙏🏻

Kurtulmana çok sevindim. Ve terapi seni çok pozitif etkilemiş. Harikasın 👍

Umarım bende kurtuldum diye konu açabilirim buraya. Dava açtım bekliyorum çünkü. Boşanma tarihimi ikinci doğum günüm diye kutlayacağım.

Merhabalar, size nasıl deli olduğuma inandırıldığımı anlatacağım. Bir yaşında ikiz bebeklerimde eşyalarımı bile almadan o evden nasıl kaçtığımı anlatacağım. İnanılmaz hızlı başladı her şey. Nişanlıyken tanırım dedim aileler işin içine girsin hem uymazsa biter gider derkeeen babamın geçirdiği felaket kaza sonrası nişanlım ailemi kucaklamış her anlamda kahramanımız olmuştu. Büyük hayranlık duyuyordum kendisine. Kısa sürede tamam dedim evlenmeye bu yüzden. Balayı sabahı telefonunda arkadaşına gönderdiği şaka mesajı görünce bütün balayım ziyan oldu. Kıza fazla süslenip gelme düğünde kafamı karıştırma demiş. Bu sadece bir şakaymış çocukluk arkadaşıymış beraber büyümüşler ve ben korkunç kıskanç bir insanmışım. İlk ayımızın sonunda flört döneminde kıskandığım kızın dükkanının önünden geçerken elimi bırakıp koşarak gitti ve ben de bozulup geriden yürüdüm yol boyu, sinirlenip küfür ederek beni kovduğu yetmemiş gibi aileleri çağırıp kendi klübe eğlenmeye gitti. Sadece sigara içmek için elimi bırakmış çünkü benim kıskançlığımış kuruyormuşum. Aileler tartıştı tabi bu nasıl şey diye. Sonra alkollü gelip bence babanın evine git biraz sakinleştiğinde gelirsin dedi. Bir kaç gün sonra geldi ve gayet suçlayıcı ama o da fevri davranmış ama suçlu değilmiş aslında ben çok kıskanç ve çekilmez olduğum için kavgacıymışım ama seviyormuş düzelecekmişim. Yeni evlenmişsin ne olduğunu anlayamadan saçma sapan suçluluğuma inandırıldım inanılmaz profesyonelce. Döndürdü beni eve toparlayabilir miyiz diye düşünürken meğer hamileymişim. Kıyamadım ki ikizmiş. Pandemide tanıştığımız için arkadaşlarını ortamını anlayabilme şansım olmadı. Uyaranlar da olmuştu da ben çok inanmıştım kendisine. Dedim ki bu adam aile ne biliyor ailesine sahip çıktı benim ailemi de ailesi saydığı onlar için ultra fedakar davrandığı bir dönem vardı çünkü. Kötü şeyler de yapmış zamanında ama ailesi için kendini feda etmiş kendi çocuklarını hiç ziyan eder mi???!!!!! Tesadüfi bir şekilde çevresindekilerin kadın sattığını öğrendim. Tabi bana bunu söyleyen kişinin bende gözü olduğunu bizi ayırmak için yaptığını söyleyip gidip eski iş arkadaşımı tehdit etti. Ve tabi zaten sorguluyor ve çevreden kopmadığını biliyordum. Ben koptum ama sana yaranamıyorum diyordu. Her gece meyhaneye gitmeyince kopmuş oluyormuş. Yapabilir miyim bu adamla diye düşünüyordum ama 4 buçuk aylık hamile olduğumu da düşünürsek bu çevre bu adamla olur mu sorgularken tartışmada cevap vermediğim için kriz geçirip boğazıma saldırdı aldıracaksın o çocukları diye. Kendi içime kapanıp nasıl terk edeceğimi düşünürken yine o ortamdan birileriyle rakıya gidince tamam dedim. Bas git kızım bakarsın sen çocuklarına. Hemen klüplere gitmiş şampanyalar patlatılmış adına anonslar. Oh be buymuş dönmem artık haklıydım dedim. Sonra ise ben sadece iş arkadaşıyla yemeğe gittiği için evi terk eden çocukları babasız bırakmak isteyen kavgacı düşüncesiz evine yuvasına sahip çıkmayan kadın oldum. Yaptığı asla kötü bir şey yokmuş. Kötü çevresinden arınan işine gücüne bakan adamı arkadaşıyla rakıya gittiği için terk eden. Hadi kızım bi bak bakalım belki suçu yoktur. Bir günü yoktu hiç hep işeri vardı hep eşine ayıracağı bir günü olmadı. İstanbul’a falan giderdi işleri için ama eşine ayıracak bir günü yoktu kavgacıymışım da ben üstelik. İşlerine bakmazsa bana ve çocuklarımıza nasıl bakacakmış bir de. Orta halli bir evde oturuyorduk bebeklerin beşiklerini bile bir tanıdık vermişti. Onu kullanıyorum hala. Her kavgada evi mutlaka terk eder otellerde kalır eğlenir sonra hiçbir şey yokmuş benim hatalarımı affetmiş gibi geri dönerdi. Bi gece abisini aradım yaptığı yasadışı işler olduğunu söyledim. Kaçak silah gibi. Kavga ettiğimizi meyhanede olduğunu. Boşanın kardeşim diyip kapadı. Sonra bir kaç gün geçince ben yine seni affettim hiçbir şeey olmamış gibi devam edeceğim diyip beni affettiğini evine döndüğünü söyledi. Bir gün de eşim beni aradı Almanya’dan bir kadınla iş yemeğine çıkacaklarını kadının 40 milyon dolarını yurtdışından bitcoinle getireceklerini tamamen yasal bir iş olduğunu sonra dırdır yapmayacağımı falan. İnanmadım da bakalım kızım bu sefer ne çıkacak altından dedim. 60 yaşında kadınlarla eğlenmeye gitmiş arkadaşlar tabi ki böyle bir para yokmuş. Kadının akrabasından öğrendim. Bana söyleyen kadını da mutluluğumuzda gözü olmakla bizi kıskanmakla suçladı bizi ayırmak için karımı gaza getiriyorsun mezarıma bile gelme demiş. Önce öğrendiğim için işine engel olmakla suçladı. Sonra baskıcı olduğumu özgür kalmak için yalana onu benim mecbur bıraktığımı daha sonra 60 yaşında kadınlarla eğlendiği kadar benimle eğlenemediği için benimle evli kalsa ne kalmasa ne olduğunu. Ne varmış kıskanacak kadınlar 60 yaşındaymış aldatmamış ya! Çocuklarım yeni küvözden çıkmıştı bu olay olduğunda. Bu arada çok erken bir doğum yaptım 1’er kilo doğdu çocuklarım 3 aya yakın yattılar küvözde. Ailesi de bana sırtını döndü her kavgamızda beni değersizleştirip papağan kadar değeri yok diyip sadece beni kötülediği için. Çocuklarıma kavuştum ama yalnızdım ve çaresiz en çok. Kendi ailem de çok yaklaşmak istemedi hatta bana haksızlıklar dahi yaptılar. Kimsesizdim yani. Kavgalar çıkarıp sürekli giden sürekli beni suçlayan bir eş. İki minnacık bebek ve hiçbir şey bilmeyen ben. O kadar küçüklerdi ki sürekli elimi karınlarına koyuyordum nefes aldıklarını hissedebilmek için. Sonra bir yılbaşında arkadaşları ve eşleri toplandık. Planları yapmışlar erkekler yılbaşı ertesi gezecek. Eşler evde çocuk bakacak. Neden önceliğiniz aileleriniz değil diye sordum adet böyleymiş. Benim bunu sormam onu küçük düşürmüş. Onların eşleri onlara bir şey demiyormuş. Bize ayırdığı bir gün olmayınca sordum ben de sormaz olaydım. Erkekler toplanıp esrar içtiler. Şaka yapıyor sandım yapmaz bunu. Çoluğu çocuğu evde. Şakayla karışık keserim seni dedim ve çocukların yanına gittim. Hepsini evden kovmamak için. Zaten adım kavgacı şeytan diyor çağır polisi alsın bunları. Sakin kal kızım sakiiiin geçecek. Her gece sanayiye gidiyordu işlerim var diye 10-11lerde gelir ne içtiği de belli olmazdı. Adam esrarkeş çıktı ve ben bunu çocuklar doğduktan çok sonra öğrendim. Adım kavgacıya çıktı da çözümü yok. Yine bir kavga bu sefer de onların eşleri kabul ediyor sen çekilmez bir insansın senin kavgaların yüzünden sakinleşebilmek için içiyorum yoksa kendimi kontrol edemem diye korkuyorum dedi. Allahım dayanamıyorum. Eve gel nolur diyorum kimsem yok yardım et bu çocukların sana ihtiyacı var. Elinde telefon görmüyor bile çocukları. Diyorum ki ilgine ihtiyaçları var. Sana ne sen benim çocuklarımla ne kadar ilgileneceğimi belirleyemezsin. Kavgacısın…Abisiyle ortak dükkan açtılar. Açılışa çağırmadı yani herkes gibi gel çayını kahveni iç git dedi. Kurdele bile kesilmeyecekmiş. Meğer ben gelmeyeyim diyeymiş. Gittim dükkana sokmadı dışarıda duralım ben çok daraldım diye. Bozuldum eve döndüm. Rezil etmişim eve dönmekle onu. Kurdele kesimine neden kalmamışım. Ben her şeyi onun burnundan getirmişim. Onun aklına stresten gelmemiş beni dükkana sokmak defalarca içeri girip çıkmasına rağmen. Boşanıyoruz tamam. Büyük kavga ettik çocuklarını al git diyerek kovdu evden. Gitmeyince kendisi gitti. Sonra döndü benim hatamı bağışlayarak. Ailesi de beni istemiyor Abisi kocamın eski flörtünü dükkana almak istemiş çalışan olarak. Ben de saf haberim yok eski flörtü olduğundan. Öğrenince dedim ne iş? Bunda kıskanılacak bir şey yokmuş sevgili dahi olmamışlar. Yeter artık ben adam olmuyormuşum bıkmış kıskançlıklarımdan boşanacakmış benden. Hatta bunu arkadaşımın söylediğini tahmin edip boşandıktan sonra onunla yatmakla da tehdit etti beni onun gözü varmış evliliğimizde benle ayrılıp onunla yatsınmış da görecekmişim ben onlara uyup boşandığım için pişman olacakmışım. Tabi bu boşanma tehditi en büyük kozuydu onun. Cenaze vardı bir gün nerdesin ne zaman geliyorsun dedim yetişemeyiz işlerim var dedi. Kapadık tekrar aradım dedim ki ya ne işin var daha bi saat var yetişiriz belki. O kadar dışarı çıkmıyoruz ki beraber cenazeye beraber gitmek bile olağanüstü. Allaaaaahh ben kimmişiiiim bana hesap mı verecekmiş işleri varmış işlerine hep engel oluyormuşum al çocuklarını defol git. Sen git dedim eve geldi kavga ettik eşyalarını önüne attım sen gideceksin dedim. Ev benim eşyalar benim al çocuklarını git dedi. Gitmedim. Sonra boşanma davasını açtı. Biz boşanacağız sen benim nikahıma güvenip artistlik yapıyorsun boşandıktan sonra çocuklarının babasız büyümesini istemiyorsan imam nikahlı bu evde beraber yaşayabiliriz dedi. Ev falan da tutmuş bu defa otel kesmedi. Tabi ben büyük saydığı kimler varsa tek tek arıyorum anlatıyorum diyorum ki yanlış yapıyor. Boşanacağım ama onunla nikahsız yaşamam bunun dönüşü yok. Ama sen de kocanla hep kavga ediyorsun hak ediyorsun cevabını aldım. Çocuklarımı almakla tehdit etti beni deliymişim kafam kaçıyormuş psikolojim bozukmuş. Ben de esrar kullandığını polise söylemekle tehdit ettim sonra denetimlisi vardı eski hayatından kalma bir cezaymış evlendikten sonra kesinleşti. Neyse bi daha mı denesek çocuklar ne olacak ailem destek olur mu yapamadık olmadı. Çünkü boşanma onun büyük kozuydu. Tamam dedim bu kez çünkü her tepesi attığında al çocuklarını git canıma tak etti. Dönüşü de yoktu. Artık nefes alamıyor (alamadığımı sanıyordum acillik oldum) ve kusuyordum ikiz çocuk annesi 50 kilo bile değilim bu arada. Asıl boşandıktan sonra gördüm ama her şeyi. Meğer aldatılmışım arkadaşlar. Çıkardığı kavgalar bu yüzdenmiş rahat ediyordu arayan soran yok. Onu evde hazır bekleyen var canı istediğinde zaten suçluluğuna inandırabileceği. Büyük kavgalarımız oldu boşandıktan sonra. Ben senin için kötü bir hayatı bırakmıştım şimdi çok daha kötü bir hayatım olacak çocuklarının böyle bir babasının olmasının suçlusu sensin dedi alır çocuklarımı giderim bu şehirden dedim. Gidemeyeceğimi o da biliyordu. Nafaka olarak sadece bez ve mama parası veriyor 2 çocuğa 6bin, üç beş eksiğini de alabilirsem ne ala. Mamaya her hafta zam geldiğini bebeği olanlar bilir. Ha evliyken aldığı telefona kadar parasını istedi. Alabileceğim bir şeyi yoktu üzerine kirasını bile kardeşinin hesabından ödemiş hep. Aman lanet olsun kendi eşyalarımı bile almadan çıkmıştım. Bi çoğunu çöpe atmış. Sonra bana kendimi yetersiz ve değersiz hissettirmeye devam etti. Ultra lüks bir eve taşındı. E bu adamın parası varmış!? Bize yokmuş. Tabi bizim konuştuğumuz bir dönem oldu bana yine kendimi suçlu hissettirdiği her gece evdeyim ben senden başkasıyla görüşmedim hiç seni özlüyorumlar ama sen değer bilmedin bu sana cezalar meğer bizim evimizde benim çocuklarımın oyuncakları daha yerdeyken başka kadınlarla sevişiyormuş. Acaba düzelir mi umuduyla biz tekrar birlikteyken. Bu arada acaba eksiklik cinsellik miydi falan demeyin arkadaşlar eksiklik onun karakteriydi. Fazlasıyla iyiydim çünkü onun için hem çekicilik hem güzellik hem de diğer bütün konularda iki bebeğe rağmen dikkat çekici ve alımlıyım çünkü üstelik bunu sergilemeye gerek duymadan. Malesef ki aldatıldığım kadın yanımdan dahi geçemez ama aldatma zaten buna bakmıyor. Bununla boşandıktan sonra tanışmışlar evliyken kim bilir kimler vardı kaçıp kaçıp gittiği işlerinin bitmediği. Kadınla İstanbullara yemeklere gitmeler İstabul’a cenazeye gitmişler. Beni buradaki cenazeye götürmemek için evi terk eden adam. En ağırı da çocuğuna beşik almayan adam kadın için yuvarlak yatak yaptırmış özel siparişle. Kadının evine de yaptırmayı teklif etmiş. Biz boşanalı 2 ay oldu ve 1 aydır beraberlermiş tabi benimle de görüşüyordu ben yedeğiymişim. Benim yanıma gelirken kadına saçma sebeplerden kavga çıkarıyormuş arayıp sormasın diye. Bana ise kendimi son derece yetersiz kavgacı psikolojisi bozuk hasta hissettiriyordu. Çocuklarına hak ettiği hayatı yaşatmak istiyorsan bana vereceksin lüks evler lüks arabalar bu yüzdenmiş boşanınca çıktı ya da kapatması olacağım arkadaşlar açık açık teklif etti. Eski kayınvalidem göz hassasiyeti için verdiğim güneş gözlüğüyle nispet yapmıştı yeni deniz ve havuz manzaralı evinden. Perdesini pazardan almıştım kardeşimden aldığım borç para ile onun için bile ne kavgalar etti benimle. Eski kaynanam durumuna hikaye atıp çeyizleri, bunlar kalmış yazmış. Ben hiçbir eşyamı alamadan gitttim o evden. Eski görümcem şutlandığımı benden kurtulduğu için göbek atmalı videoyla göndermeler yapmıştı. Kendileriyle herhangi bir tartışmam ya da konuşmam bile olmadı. Bu düşmanlığı anlamak için de hiç çabam olmadı. Mümkün de değil çünkü anlamak. Boşandıktan sonra bile dehşet bir psikolojik baskı vardı üzerimde bana iyi davranırsan çocuklarımla ilgilenirim uzak durursan da ben de kendimi geri çekerim. Şeytan görsün yüzünü. Engelleyip kurtulamıyorsun da. Çocuklarına uzak durmasının sebebi benmişim. Ya da kapatmam olacaksın babasız büyümesinler!!!! Kadının çocuğu için oda ayırmış kendi evinde. Benim çocuklarım hasta olduğunda aramıştım bi kere ne yaparsan yap velayeti sende demişti klübe gitmiş sonra. Babalık yapmamakla da tehdit etmişti beni. Sonra vazgeçemem onlardan diyip sen beni bilmiyor musun ben elalemin çocuğuna kıyamam. E sen kendikilerine kıydın ya?? Şimdilik alıyor her hafta. Engelledim kendisini. Beni aldatan kadınla yüzleştiğimde söylemişti kadına video atmış çocuklar yerde kendi kendine babaları telefondaymış. Ah benim canım çocuklarım. Anneniz kurtuldu siz de büyüyünce bu adamın gerçek yüzünü görür kurtarırsınız kendinizi. Zaten o zamana kadar o sizi kullanmayı da bırakır. Alçak adam benim bütün çaresizliklerimi denedi beş parasız bırakmak kötü baba olmak hatta baba olmamak hepsi için kendimi bir şekilde suçlu hissettirerek üstelik. Keşke çok daha erken boşansaydım. Yeni hayatımı çoktan kurmuş bu kadar çirkinliği yaşamadan çekip gitmiş olurdum. Sanırım dibine kadar gördüm ama ne değersiz ne çaresiz hissetmiyorum artık. Aksine gücümü gördüm sürekli suçlandığın kasti yetersiz hissettirildiğin ortamdan çıktığında kendine geliyorsun. Yere batsın her şeyi diyorsun. Bu arada beni aldattığı kadın psikoloğuymuş. Onu da zaten herkes biliyormuş parası için yanında ve mesleğini defalarca kez kötüye kullanan biri olduğunu. Aldatıldığımı öğrendiğim gün gittikleri o leş meyhaneye gidip hak ettiği tokadı attım bütün çevresinin önünde hak ettiğin veda öpücüğün olsun uğruna çok çabaladın diyip hak ettiği küfürler eşliğinde. Atladığım kısımlar da vardır mutlaka. Öyle çok ki. Şimdilik alıyor çocukları haftada bir. Kendi doğacak çocuğuna beşik almayıp başkasının çocuğuna oda ayıran ve aldattığı kadına özel yatak yaptıran adamın haftada bir baba olduğunu ne zamana kadar hatırlayacağını göreceğiz. Ama size şunu söyleyeceğim. Yalvarırım beni kurtar ben deliymişim beni tedavi et benim çocuklarım var onlara kimse benim gibi bakamaz diye gittiğim terapistim bana sarılmıştı ve üstesinden geleceğiz söz veriyorum demişti. Geldik arkadaşlar kusmalarım bitti nefes darlığım gitti ve inanılmaz umut dolu musmutlu bir insan oldum. Üstelik ilaçsız. İlaç kullanırsam bunu ileri sürüp çocuklarımı almakla da tehdit etmişti çünkü. Yeter ki iyileşeyim diyordum kötü bir anne olursam ya hastaysam ve çocuklarımı kötü büyütsem diye. Uzman olan benim senin ilaçlık bir şeyin yok demişti. Sahiden yokmuş. Beni hasta olduğuma inandıran kötüler varmış etrafımda. Ben çok mutluyum arkadaşlar. Sanki yaşamaya evliliğimde ara vermiştim elim kolum bağlıydı da çözülmüş gibi sanki hayat en güzel haliyle yeniden başlamış gibi mutluyum çocuklarımla. Bazen hayatımız sadece kötülerden uzaklaştığımız için bile öyle güzelleşir. İyi olmak yetmiyor arkadaşlar. Kötüden uzak kalmak gerekiyor. Unutmadan evet çocuklar için erkendi ama onlar benim çocuklarım asla keşkem yok ben yeterim!!!

Kardeşim vala seni tebrik ederim… o kadar zor ki şu anlattıkların aynısın laciverdini yaşıyorum. Nişanlanmadan önce çok güzel bi firmada çalışıyordum çok elit herkesin üst tabaka olduğu sırf kendine yediremediğinden beni doldurdu şirketekinlere işi bıraktırdı tabi ben anlamadım çiçekler böcekler bi takla atmadığı kaldı a desem b olmuyordu o kadar hülyalardaydım sonra nişanlıydık başladı manipülasyonlara ben kıskanmışım delimişim arkadaşlarıyla arabalarda dolaşıp turlamalar nerdesin diyince işim var olmalar cevap vermemeler küfürler ama öyle böyle değil en son bi tokat vay o zamanda çarşıya gidicez köpek gibi gittim sanki hiç bişey olmamış seviyorum çünkü yapmaz bi daha öyle sanıyorum orda bide annemi kötü bellediler kadın sadece nişan hatırası olsa iyi olur ama şeref sizin şerefiniz istediğinizi takın dedi diye çarşıda mı söylenirmiş onların şerefine altın mı yetermiş kavga dövüş yaptık nişanı ben tabi dayan kızım üzerinden 3 ay geçti patladım attım nişanı benden kötüsü olmadı ben tahrik ediyormuşum adamı hastaysam hastaneye yatacakmışım adamın karı kız ayağı yokmuş günahını alıyormuşum ulan herşey karı kız mı bir küfür ediyor ne anam kalıyor ne Allahım ama öyle olmazmış kol kırılırmış yen içinde kalırmış atmıcakmışım nişanı neyse bunlar bana köpek çekti bende hiç aramadım işime gücüme baktım kpss kazandım polislik parkurlarına girdim kazandım üzerinden 6 ay geçti bu geldi mi it gibi ben sensiz yapamıyorum evlenelim ben yazarken utanıyorum salaklığıma yanayım kaçtım valahide kaçtım bak dedim son sınavım var polis olcam öyle gelirim seninle tamam dedi göndermedi imzayı atana kadarmışşşşş kaynanamda kaldım 1 ay burnumdan geldi ailem küstü bir ay geçti bi güzelde dayaklar başladı küfürler manipülasyonlar devam hadi düzelti biraz kendini evimize çıktık ailemle barıştım hamile kaldım düşük tekrar hamile kaldım kürtaj en sonunda hamile kaldım bebekte anomoli çıktı kaybettim topladık kendimizi ben ama benlikten çıktım sürekli onun istediğini yapan kavga çıkmasın diye Altan alan ezik bi tip oldum sadece onunla değil ailesiyle baş ediyordum ben karşılık vermediğim için kavga çıkmıyordu ama düzeldi sandım bide dedim çocuk yaparsam toparlanır bazı şeyler ki dünyanın en saçma düşüncesiymiş ben Çat hamile kaldım geçen gün saldırdı gene ağzıma yüzüme ailemle tehdit etti gitmedim korktum sindirdi pislik beni en son aileme anlatım herşeyi ilk defa beni bırakmadılar bi süre onların yanında kaldım aradı köpek gibi gene geldi eve getirdi ama şimdide para vermicem o eski rahat günler yok sana artık anan baban göndersin diyip beni terbiye etcek aklı sıra 4 aylık hamileyim biliyor nasıl iş bulucam manipüle ediyor bitmicek biliyorum ben anladım ki bi insan neyse o dur kimseyi değiştirmeye çalışıp acabalarla yola çıkmayın ben burdan bi şekilde kurtulcam çıkıcam sondayım şuan hissediyorum bebeğimin akıbeti ne olur bilmiyorum Allah ömür verdikçe asla onu bırakmam seni cesaretinden gücünden dolayı tebrik ederim bana yapabileceklerimi hatırlattığın içinde teşekkür ederim 🙏🏻

Boyles
Merhabalar, size nasıl deli olduğuma inandırıldığımı anlatacağım. Bir yaşında ikiz bebeklerimde eşyalarımı bile almadan o evden nasıl kaçtığımı anlatacağım. İnanılmaz hızlı başladı her şey. Nişanlıyken tanırım dedim aileler işin içine girsin hem uymazsa biter gider derkeeen babamın geçirdiği felaket kaza sonrası nişanlım ailemi kucaklamış her anlamda kahramanımız olmuştu. Büyük hayranlık duyuyordum kendisine. Kısa sürede tamam dedim evlenmeye bu yüzden. Balayı sabahı telefonunda arkadaşına gönderdiği şaka mesajı görünce bütün balayım ziyan oldu. Kıza fazla süslenip gelme düğünde kafamı karıştırma demiş. Bu sadece bir şakaymış çocukluk arkadaşıymış beraber büyümüşler ve ben korkunç kıskanç bir insanmışım. İlk ayımızın sonunda flört döneminde kıskandığım kızın dükkanının önünden geçerken elimi bırakıp koşarak gitti ve ben de bozulup geriden yürüdüm yol boyu, sinirlenip küfür ederek beni kovduğu yetmemiş gibi aileleri çağırıp kendi klübe eğlenmeye gitti. Sadece sigara içmek için elimi bırakmış çünkü benim kıskançlığımış kuruyormuşum. Aileler tartıştı tabi bu nasıl şey diye. Sonra alkollü gelip bence babanın evine git biraz sakinleştiğinde gelirsin dedi. Bir kaç gün sonra geldi ve gayet suçlayıcı ama o da fevri davranmış ama suçlu değilmiş aslında ben çok kıskanç ve çekilmez olduğum için kavgacıymışım ama seviyormuş düzelecekmişim. Yeni evlenmişsin ne olduğunu anlayamadan saçma sapan suçluluğuma inandırıldım inanılmaz profesyonelce. Döndürdü beni eve toparlayabilir miyiz diye düşünürken meğer hamileymişim. Kıyamadım ki ikizmiş. Pandemide tanıştığımız için arkadaşlarını ortamını anlayabilme şansım olmadı. Uyaranlar da olmuştu da ben çok inanmıştım kendisine. Dedim ki bu adam aile ne biliyor ailesine sahip çıktı benim ailemi de ailesi saydığı onlar için ultra fedakar davrandığı bir dönem vardı çünkü. Kötü şeyler de yapmış zamanında ama ailesi için kendini feda etmiş kendi çocuklarını hiç ziyan eder mi???!!!!! Tesadüfi bir şekilde çevresindekilerin kadın sattığını öğrendim. Tabi bana bunu söyleyen kişinin bende gözü olduğunu bizi ayırmak için yaptığını söyleyip gidip eski iş arkadaşımı tehdit etti. Ve tabi zaten sorguluyor ve çevreden kopmadığını biliyordum. Ben koptum ama sana yaranamıyorum diyordu. Her gece meyhaneye gitmeyince kopmuş oluyormuş. Yapabilir miyim bu adamla diye düşünüyordum ama 4 buçuk aylık hamile olduğumu da düşünürsek bu çevre bu adamla olur mu sorgularken tartışmada cevap vermediğim için kriz geçirip boğazıma saldırdı aldıracaksın o çocukları diye. Kendi içime kapanıp nasıl terk edeceğimi düşünürken yine o ortamdan birileriyle rakıya gidince tamam dedim. Bas git kızım bakarsın sen çocuklarına. Hemen klüplere gitmiş şampanyalar patlatılmış adına anonslar. Oh be buymuş dönmem artık haklıydım dedim. Sonra ise ben sadece iş arkadaşıyla yemeğe gittiği için evi terk eden çocukları babasız bırakmak isteyen kavgacı düşüncesiz evine yuvasına sahip çıkmayan kadın oldum. Yaptığı asla kötü bir şey yokmuş. Kötü çevresinden arınan işine gücüne bakan adamı arkadaşıyla rakıya gittiği için terk eden. Hadi kızım bi bak bakalım belki suçu yoktur. Bir günü yoktu hiç hep işeri vardı hep eşine ayıracağı bir günü olmadı. İstanbul’a falan giderdi işleri için ama eşine ayıracak bir günü yoktu kavgacıymışım da ben üstelik. İşlerine bakmazsa bana ve çocuklarımıza nasıl bakacakmış bir de. Orta halli bir evde oturuyorduk bebeklerin beşiklerini bile bir tanıdık vermişti. Onu kullanıyorum hala. Her kavgada evi mutlaka terk eder otellerde kalır eğlenir sonra hiçbir şey yokmuş benim hatalarımı affetmiş gibi geri dönerdi. Bi gece abisini aradım yaptığı yasadışı işler olduğunu söyledim. Kaçak silah gibi. Kavga ettiğimizi meyhanede olduğunu. Boşanın kardeşim diyip kapadı. Sonra bir kaç gün geçince ben yine seni affettim hiçbir şeey olmamış gibi devam edeceğim diyip beni affettiğini evine döndüğünü söyledi. Bir gün de eşim beni aradı Almanya’dan bir kadınla iş yemeğine çıkacaklarını kadının 40 milyon dolarını yurtdışından bitcoinle getireceklerini tamamen yasal bir iş olduğunu sonra dırdır yapmayacağımı falan. İnanmadım da bakalım kızım bu sefer ne çıkacak altından dedim. 60 yaşında kadınlarla eğlenmeye gitmiş arkadaşlar tabi ki böyle bir para yokmuş. Kadının akrabasından öğrendim. Bana söyleyen kadını da mutluluğumuzda gözü olmakla bizi kıskanmakla suçladı bizi ayırmak için karımı gaza getiriyorsun mezarıma bile gelme demiş. Önce öğrendiğim için işine engel olmakla suçladı. Sonra baskıcı olduğumu özgür kalmak için yalana onu benim mecbur bıraktığımı daha sonra 60 yaşında kadınlarla eğlendiği kadar benimle eğlenemediği için benimle evli kalsa ne kalmasa ne olduğunu. Ne varmış kıskanacak kadınlar 60 yaşındaymış aldatmamış ya! Çocuklarım yeni küvözden çıkmıştı bu olay olduğunda. Bu arada çok erken bir doğum yaptım 1’er kilo doğdu çocuklarım 3 aya yakın yattılar küvözde. Ailesi de bana sırtını döndü her kavgamızda beni değersizleştirip papağan kadar değeri yok diyip sadece beni kötülediği için. Çocuklarıma kavuştum ama yalnızdım ve çaresiz en çok. Kendi ailem de çok yaklaşmak istemedi hatta bana haksızlıklar dahi yaptılar. Kimsesizdim yani. Kavgalar çıkarıp sürekli giden sürekli beni suçlayan bir eş. İki minnacık bebek ve hiçbir şey bilmeyen ben. O kadar küçüklerdi ki sürekli elimi karınlarına koyuyordum nefes aldıklarını hissedebilmek için. Sonra bir yılbaşında arkadaşları ve eşleri toplandık. Planları yapmışlar erkekler yılbaşı ertesi gezecek. Eşler evde çocuk bakacak. Neden önceliğiniz aileleriniz değil diye sordum adet böyleymiş. Benim bunu sormam onu küçük düşürmüş. Onların eşleri onlara bir şey demiyormuş. Bize ayırdığı bir gün olmayınca sordum ben de sormaz olaydım. Erkekler toplanıp esrar içtiler. Şaka yapıyor sandım yapmaz bunu. Çoluğu çocuğu evde. Şakayla karışık keserim seni dedim ve çocukların yanına gittim. Hepsini evden kovmamak için. Zaten adım kavgacı şeytan diyor çağır polisi alsın bunları. Sakin kal kızım sakiiiin geçecek. Her gece sanayiye gidiyordu işlerim var diye 10-11lerde gelir ne içtiği de belli olmazdı. Adam esrarkeş çıktı ve ben bunu çocuklar doğduktan çok sonra öğrendim. Adım kavgacıya çıktı da çözümü yok. Yine bir kavga bu sefer de onların eşleri kabul ediyor sen çekilmez bir insansın senin kavgaların yüzünden sakinleşebilmek için içiyorum yoksa kendimi kontrol edemem diye korkuyorum dedi. Allahım dayanamıyorum. Eve gel nolur diyorum kimsem yok yardım et bu çocukların sana ihtiyacı var. Elinde telefon görmüyor bile çocukları. Diyorum ki ilgine ihtiyaçları var. Sana ne sen benim çocuklarımla ne kadar ilgileneceğimi belirleyemezsin. Kavgacısın…Abisiyle ortak dükkan açtılar. Açılışa çağırmadı yani herkes gibi gel çayını kahveni iç git dedi. Kurdele bile kesilmeyecekmiş. Meğer ben gelmeyeyim diyeymiş. Gittim dükkana sokmadı dışarıda duralım ben çok daraldım diye. Bozuldum eve döndüm. Rezil etmişim eve dönmekle onu. Kurdele kesimine neden kalmamışım. Ben her şeyi onun burnundan getirmişim. Onun aklına stresten gelmemiş beni dükkana sokmak defalarca içeri girip çıkmasına rağmen. Boşanıyoruz tamam. Büyük kavga ettik çocuklarını al git diyerek kovdu evden. Gitmeyince kendisi gitti. Sonra döndü benim hatamı bağışlayarak. Ailesi de beni istemiyor Abisi kocamın eski flörtünü dükkana almak istemiş çalışan olarak. Ben de saf haberim yok eski flörtü olduğundan. Öğrenince dedim ne iş? Bunda kıskanılacak bir şey yokmuş sevgili dahi olmamışlar. Yeter artık ben adam olmuyormuşum bıkmış kıskançlıklarımdan boşanacakmış benden. Hatta bunu arkadaşımın söylediğini tahmin edip boşandıktan sonra onunla yatmakla da tehdit etti beni onun gözü varmış evliliğimizde benle ayrılıp onunla yatsınmış da görecekmişim ben onlara uyup boşandığım için pişman olacakmışım. Tabi bu boşanma tehditi en büyük kozuydu onun. Cenaze vardı bir gün nerdesin ne zaman geliyorsun dedim yetişemeyiz işlerim var dedi. Kapadık tekrar aradım dedim ki ya ne işin var daha bi saat var yetişiriz belki. O kadar dışarı çıkmıyoruz ki beraber cenazeye beraber gitmek bile olağanüstü. Allaaaaahh ben kimmişiiiim bana hesap mı verecekmiş işleri varmış işlerine hep engel oluyormuşum al çocuklarını defol git. Sen git dedim eve geldi kavga ettik eşyalarını önüne attım sen gideceksin dedim. Ev benim eşyalar benim al çocuklarını git dedi. Gitmedim. Sonra boşanma davasını açtı. Biz boşanacağız sen benim nikahıma güvenip artistlik yapıyorsun boşandıktan sonra çocuklarının babasız büyümesini istemiyorsan imam nikahlı bu evde beraber yaşayabiliriz dedi. Ev falan da tutmuş bu defa otel kesmedi. Tabi ben büyük saydığı kimler varsa tek tek arıyorum anlatıyorum diyorum ki yanlış yapıyor. Boşanacağım ama onunla nikahsız yaşamam bunun dönüşü yok. Ama sen de kocanla hep kavga ediyorsun hak ediyorsun cevabını aldım. Çocuklarımı almakla tehdit etti beni deliymişim kafam kaçıyormuş psikolojim bozukmuş. Ben de esrar kullandığını polise söylemekle tehdit ettim sonra denetimlisi vardı eski hayatından kalma bir cezaymış evlendikten sonra kesinleşti. Neyse bi daha mı denesek çocuklar ne olacak ailem destek olur mu yapamadık olmadı. Çünkü boşanma onun büyük kozuydu. Tamam dedim bu kez çünkü her tepesi attığında al çocuklarını git canıma tak etti. Dönüşü de yoktu. Artık nefes alamıyor (alamadığımı sanıyordum acillik oldum) ve kusuyordum ikiz çocuk annesi 50 kilo bile değilim bu arada. Asıl boşandıktan sonra gördüm ama her şeyi. Meğer aldatılmışım arkadaşlar. Çıkardığı kavgalar bu yüzdenmiş rahat ediyordu arayan soran yok. Onu evde hazır bekleyen var canı istediğinde zaten suçluluğuna inandırabileceği. Büyük kavgalarımız oldu boşandıktan sonra. Ben senin için kötü bir hayatı bırakmıştım şimdi çok daha kötü bir hayatım olacak çocuklarının böyle bir babasının olmasının suçlusu sensin dedi alır çocuklarımı giderim bu şehirden dedim. Gidemeyeceğimi o da biliyordu. Nafaka olarak sadece bez ve mama parası veriyor 2 çocuğa 6bin, üç beş eksiğini de alabilirsem ne ala. Mamaya her hafta zam geldiğini bebeği olanlar bilir. Ha evliyken aldığı telefona kadar parasını istedi. Alabileceğim bir şeyi yoktu üzerine kirasını bile kardeşinin hesabından ödemiş hep. Aman lanet olsun kendi eşyalarımı bile almadan çıkmıştım. Bi çoğunu çöpe atmış. Sonra bana kendimi yetersiz ve değersiz hissettirmeye devam etti. Ultra lüks bir eve taşındı. E bu adamın parası varmış!? Bize yokmuş. Tabi bizim konuştuğumuz bir dönem oldu bana yine kendimi suçlu hissettirdiği her gece evdeyim ben senden başkasıyla görüşmedim hiç seni özlüyorumlar ama sen değer bilmedin bu sana cezalar meğer bizim evimizde benim çocuklarımın oyuncakları daha yerdeyken başka kadınlarla sevişiyormuş. Acaba düzelir mi umuduyla biz tekrar birlikteyken. Bu arada acaba eksiklik cinsellik miydi falan demeyin arkadaşlar eksiklik onun karakteriydi. Fazlasıyla iyiydim çünkü onun için hem çekicilik hem güzellik hem de diğer bütün konularda iki bebeğe rağmen dikkat çekici ve alımlıyım çünkü üstelik bunu sergilemeye gerek duymadan. Malesef ki aldatıldığım kadın yanımdan dahi geçemez ama aldatma zaten buna bakmıyor. Bununla boşandıktan sonra tanışmışlar evliyken kim bilir kimler vardı kaçıp kaçıp gittiği işlerinin bitmediği. Kadınla İstanbullara yemeklere gitmeler İstabul’a cenazeye gitmişler. Beni buradaki cenazeye götürmemek için evi terk eden adam. En ağırı da çocuğuna beşik almayan adam kadın için yuvarlak yatak yaptırmış özel siparişle. Kadının evine de yaptırmayı teklif etmiş. Biz boşanalı 2 ay oldu ve 1 aydır beraberlermiş tabi benimle de görüşüyordu ben yedeğiymişim. Benim yanıma gelirken kadına saçma sebeplerden kavga çıkarıyormuş arayıp sormasın diye. Bana ise kendimi son derece yetersiz kavgacı psikolojisi bozuk hasta hissettiriyordu. Çocuklarına hak ettiği hayatı yaşatmak istiyorsan bana vereceksin lüks evler lüks arabalar bu yüzdenmiş boşanınca çıktı ya da kapatması olacağım arkadaşlar açık açık teklif etti. Eski kayınvalidem göz hassasiyeti için verdiğim güneş gözlüğüyle nispet yapmıştı yeni deniz ve havuz manzaralı evinden. Perdesini pazardan almıştım kardeşimden aldığım borç para ile onun için bile ne kavgalar etti benimle. Eski kaynanam durumuna hikaye atıp çeyizleri, bunlar kalmış yazmış. Ben hiçbir eşyamı alamadan gitttim o evden. Eski görümcem şutlandığımı benden kurtulduğu için göbek atmalı videoyla göndermeler yapmıştı. Kendileriyle herhangi bir tartışmam ya da konuşmam bile olmadı. Bu düşmanlığı anlamak için de hiç çabam olmadı. Mümkün de değil çünkü anlamak. Boşandıktan sonra bile dehşet bir psikolojik baskı vardı üzerimde bana iyi davranırsan çocuklarımla ilgilenirim uzak durursan da ben de kendimi geri çekerim. Şeytan görsün yüzünü. Engelleyip kurtulamıyorsun da. Çocuklarına uzak durmasının sebebi benmişim. Ya da kapatmam olacaksın babasız büyümesinler!!!! Kadının çocuğu için oda ayırmış kendi evinde. Benim çocuklarım hasta olduğunda aramıştım bi kere ne yaparsan yap velayeti sende demişti klübe gitmiş sonra. Babalık yapmamakla da tehdit etmişti beni. Sonra vazgeçemem onlardan diyip sen beni bilmiyor musun ben elalemin çocuğuna kıyamam. E sen kendikilerine kıydın ya?? Şimdilik alıyor her hafta. Engelledim kendisini. Beni aldatan kadınla yüzleştiğimde söylemişti kadına video atmış çocuklar yerde kendi kendine babaları telefondaymış. Ah benim canım çocuklarım. Anneniz kurtuldu siz de büyüyünce bu adamın gerçek yüzünü görür kurtarırsınız kendinizi. Zaten o zamana kadar o sizi kullanmayı da bırakır. Alçak adam benim bütün çaresizliklerimi denedi beş parasız bırakmak kötü baba olmak hatta baba olmamak hepsi için kendimi bir şekilde suçlu hissettirerek üstelik. Keşke çok daha erken boşansaydım. Yeni hayatımı çoktan kurmuş bu kadar çirkinliği yaşamadan çekip gitmiş olurdum. Sanırım dibine kadar gördüm ama ne değersiz ne çaresiz hissetmiyorum artık. Aksine gücümü gördüm sürekli suçlandığın kasti yetersiz hissettirildiğin ortamdan çıktığında kendine geliyorsun. Yere batsın her şeyi diyorsun. Bu arada beni aldattığı kadın psikoloğuymuş. Onu da zaten herkes biliyormuş parası için yanında ve mesleğini defalarca kez kötüye kullanan biri olduğunu. Aldatıldığımı öğrendiğim gün gittikleri o leş meyhaneye gidip hak ettiği tokadı attım bütün çevresinin önünde hak ettiğin veda öpücüğün olsun uğruna çok çabaladın diyip hak ettiği küfürler eşliğinde. Atladığım kısımlar da vardır mutlaka. Öyle çok ki. Şimdilik alıyor çocukları haftada bir. Kendi doğacak çocuğuna beşik almayıp başkasının çocuğuna oda ayıran ve aldattığı kadına özel yatak yaptıran adamın haftada bir baba olduğunu ne zamana kadar hatırlayacağını göreceğiz. Ama size şunu söyleyeceğim. Yalvarırım beni kurtar ben deliymişim beni tedavi et benim çocuklarım var onlara kimse benim gibi bakamaz diye gittiğim terapistim bana sarılmıştı ve üstesinden geleceğiz söz veriyorum demişti. Geldik arkadaşlar kusmalarım bitti nefes darlığım gitti ve inanılmaz umut dolu musmutlu bir insan oldum. Üstelik ilaçsız. İlaç kullanırsam bunu ileri sürüp çocuklarımı almakla da tehdit etmişti çünkü. Yeter ki iyileşeyim diyordum kötü bir anne olursam ya hastaysam ve çocuklarımı kötü büyütsem diye. Uzman olan benim senin ilaçlık bir şeyin yok demişti. Sahiden yokmuş. Beni hasta olduğuma inandıran kötüler varmış etrafımda. Ben çok mutluyum arkadaşlar. Sanki yaşamaya evliliğimde ara vermiştim elim kolum bağlıydı da çözülmüş gibi sanki hayat en güzel haliyle yeniden başlamış gibi mutluyum çocuklarımla. Bazen hayatımız sadece kötülerden uzaklaştığımız için bile öyle güzelleşir. İyi olmak yetmiyor arkadaşlar. Kötüden uzak kalmak gerekiyor. Unutmadan evet çocuklar için erkendi ama onlar benim çocuklarım asla keşkem yok ben yeterim!!!!
böylesi bir adamin duzelmesini beklemek hata zaten iyikide ayrilmisiniz kendi cocuguna karisina olmayan biri baskasinada olmaz inanin kisa surer mutlulugu Allah sizi evlatlariniza bagislasin kocaman bir dunyanin icersindeyiz herkesin kiyameti kendi evinde derdi rahmetli babannem gercektende oyle ama kimi kocadan cekiyor kimi kadindan kimi cocuktan allah herkesin yardimcisi olsun

X