Bir görümce meselesi

Eş ailesiyle arada her zaman mesafe olması gerektiğine inanırım.
Mesafe iyidir ve kimseyi üzmez
Her sey ayarında olmalı bana göre

Mesela arkadaşınızla tartışsanız görüşmezsiniz olur biter. Ama eş ailesiyle oyle olmuyor hatta bu yüzden eşinizle aranız dahi bozuluyor. Gereksiz şeyler yanı
Kesinlikle katılıyorum.En iyisi mesafe.Geç akıllandım.

Derlerya nerde çokluk orda b.kluk. Okurken bunaldim. Onca insanın bir evde iciçe, virüs ortaminda ne işi var . 3 görümce ,kaynana ,kayinpeder ,3 tane gelin ,kocaları ,varsa çocukları . hangi ülke veya şehirdesiniz bilmiyorum ama benim komşum olsaniz şikayet ederdim.
Valla keşke şikayet eden biri olsaydı.bana da bahane olurdu en azından.Gidip gelmek zorunda kalmazdım bu kadar.

Elin insaniyla "kardes gibi olmak" olayina ben inanmiyorum. İstisnalar olabilir ama yetişkin ve mecburi akraba oldugun insanla kardeslik zor, kaldi ki zaten onlar 3 kiz kardeşmiş, belki yalniz olsa bir nebze, sizi ne yapsinlar yani?

Abarti abarti kendinizi öne atmissiniz hep yaranmak için, bunu kabul etmezsiniz ama icten oyle bence.

Benim kardesim yok ama kardes gibi buyudugum kuzenim var. Aramizda 2 yaş var ve butun cocukluk, ergenlik, genclik birlikte gecti. Birbirimizle kavga edince ben onun annesine(halama) gidip anlatma geregi duymadim mesela, o da anlatmazdi. Ne kavgalarimiz oldu...
Kardes gibi olmadiginiz buradan belli.

Ona gore davranin sizde.
Belirttim zaten yorumlarda hiç kardeşim olmadığı için belki öyle olur sandım hep memnun etme çabasına girdim
ama kardeşin olmayanla kardeş gibi olunmuyormuş bunu anladım.

Baştan o kadr ilgiye gerek yoktu bence , mesafe iyidir . Kardeş gibi olmak diye bir şey yok maalesef . Zatrn gerekeni söylemişsiniz özür dileyip gereksiz elti durumu olmuş bence en güzel cvp bu saatten sonra mesafe koymak ve eskisi gibi davranmamak hepsi bu bakalım onlar size gelecek mi ondan snra konusursunz yine gelmezler ise böyle devam bence bunu fırsata çevirin aranıza mesafe koyun olsun bitsin .. kv fln anlatmaya da gerek yok bence..
Evet vazgeçtim zaten anlatmaktan buradaki yorumlardan sonra.Ama kendisi gidip herkese anlatmış dün öğrendim.Sessiz kaldım.Bu saatten sonra görmezden gelmek en iyisi olacak sanırım

Evet vazgeçtim zaten anlatmaktan buradaki yorumlardan sonra.Ama kendisi gidip herkese anlatmış dün öğrendim.Sessiz kaldım.Bu saatten sonra görmezden gelmek en iyisi olacak sanırım
Boşverin anlatan söylenen şikayet eden taraftır siz de görmüş oldunuz koyun mesafenizi olsun bitsin merhaba merhaba bundan snra bir şeyinizi De anlatmayın küs olmayın ama yakında olmayın .. Görme duyma uzak dur en iyi cvp bu emin ol . Yarın öbür gün aaa sen uzaklaştın derseler bundan sonra böyle olması daha iyi de gül geç .. eşin biliyordur zaten başkasının bilmesine gerek yok neden uzak durduğunu..

23 yaşında.Özür diledikten sonra babasının odası mı sanki girmeseydi oda dediği için bu kadar zoruma gitti aslında.

aslında bu sözde sorunuza gidecek bir durum yok

olanı söylemiş doğruyu söylemiş

bunalmıştır evde o kadar kişi, odasında başkaları yatıyor vs

hatta annesi rahatsız demişsiniz de evde kp var kv var 23 yaşında küçük görümce var size ne gerek var

yani sizin yaşınızı bilemiyorum da 23 yaşında evin kızı olsam "anama ben bakamıyorum da mı gelini getiriyorlar" derim

mesafe iyidir, o da bunalmış, tavrı hoş olmasa da küçük büyük durumuna değil de olaya göre değerlendirmek lazım

o sizin odanıza girseydi "aman Allah ım giremez, mahremiyet" nidaları havada uçuşurdu, o da sizi o an istememiş demek ki odada ablası ile ne konuşuyorsa

büyütmeyin ama mesafenizi de koyun

yani bu tam kapanmada gidip kv evinde kalmak aynı sitede diye kuzene oturmaya gitmek falan olmaması gereken şeyler

şimdi dahi bu kadar gidip geliyorsanız bu tarz yasaklar olmayınca daha da içli dışlı olursunuz, çocuk çocuk olunca da "gitme, kalıverler" artar

size de bir ders olmuş, kimsenin ablası, kızı vs değilsiniz, siz o evin gelini yani oğullarının eşisiniz

oğullarının eşi statünüz bir gün sona ererse yedi kat el olursunuz, bu nedenlerle de çok anlam yüklemeyin

zaten neden görümceleriniz için bu kadar ekstra efor sarfettiniz, onu yaptım bunu yaptım.. ellerini sıcak sudan soğuk suya sokturmadım tarzında. böyle böyle fazlaca yüz göz olmuşsunuz. bırakın evinize geldiğinde sigarasını da almayıverin. bende eşimin kardeşlerini çok severim ama öz kardeşim olamazlar nihayetinde. kayınvalideniz hasta diye yatıya kalmışsınız evin içinde 50 tane insan var kv,kp,büyük görümce,küçük görümce.. bir de eltileri öpmüş etmiş onlar evde mi bilemiyorum. yani bir rahatsızlıkta bu kadar toplanıyorsunuz bir de kv rahatsızken aynı sitede de komşuluk oynuyorsunuz. kız da bunalmış, kapıyı açınca söylenivermiş. madem öz kardeşiniz kadar seviyorsunuz buna da alınmayıverin. he yok bana bir şey diyemez derseniz de bir dahakine kvnize telefonda geçmiş olsun der, kalmaya gitmezsiniz

Merhaba kızlar çok sinirli olduğum için bu bir iç dökme konusudur.Fikrinize ihtiyacım var.Fikrini yazanlara şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻
3 yıldır evliyim bu zamana kadar hiç bir görümcemle bir problem yaşamamıştım.gerçekten kendi öz kardeşim gibi severim üçünü de.Eksikleri olunca kapatırdım evime gelmeleri için ısrar eder en güzel ortamları kurmaya çalışırdım sabahlara kadar yanlarında otururdum.evdekilerde kavga ettiklerinde zorla alır evime götürürdüm sakinleşsinler diye.Sigarasına kadar alırdım evimde eksiklik yaşamasınlar diye.Hatta iki kere büyük hata yaptığı için kayınbabam üzerine yürümüştü görümcemin önüne geçtim sırf zarar görmesin diye darbeleri bana geldi onu korumak isterken.
Bugün gerçekten kimseye iyilik yapmamak gerektiğini öğrenmiş oldum.Kaynanamlardaydım ve akşam eşimin kuzenine oturmaya gidecektik(aynı sitede oturuyorlar)Ordan kendi evime geçecektim kaynanam rahatsızdı bundan dolayı yatıda kalmıştım. eşimin pijamaları görümcemin odasındaydı kaynanam onları da al belki giyer evde kalmasın dedi .onları almak İÇİN odasına girmek zorunda kaldım kapıyı çaldım ve içeri girdim pijamayı almak İÇİN.Büyük görümcem ve kendiside odasındaydı.Odaya girdiğim gibi görümcem YETER YA ODAMA NİYE GİRİYORSUNUZ İŞGAL ETTİNİZ ODAMI BU NE YAAA ÇIKIN ARTIK ODAMDAN DİYE bağırmaya başladı.Bende “odanı yemedim eşimin pijamalarını alıyorum”dedim ve odadan çıktım.yolda yanıma geldi “özür dilerim ben onu sana değil annemelre sinirlendiğim için söyledim”falan dedi.Bend kime sinirlendiysen gidip ona patla madem lafın bana değildi kimeyse ona söyle”dedim.Diğer görümcem olayı sorunca anlattım kendisine çok hak verdi bana büyük saygısızlık etmiş dedi.lavaboya kalkmıştım içeri girdiğimde ortamda sessizce ikisinin bu konuyu konuştuğunu gördüm.Büyük görümcem bana bu terbiyesizliği yapana kızıyordu.Oda beni gördüğü gibi sesini duyacağım kadar yükselterek “öfff oda girmeseydi o zaman odama babasının odası mı sanki” dedi.Ortamda hiç bir şey demedim ama ters bakıp duyduğumu belli ettim.Sonra diğer iki eltime aşkım canım bebeğim deyip öpmelere başladı.Bastıra bastıra söylüyordu bu kelimeleri.sonra kalkıp diğer odaya geçti.Diğer görümceme “ona,söylediği şeyi çok iyi duydum benim için bitti o” dediğimi söyle dedim.Oda çok sinirlenmişti kardeşinin tavrına gidip birdaha kızdığını duydum.
O kadar zoruma gitti ki bu olanlar kimseye emek verilmeyeceğini anladım gerçekten.kayınbabama sanki babasının odası mı diye bir cümle kullandığını söylesem kızına gerçekten çok büyük tepki göstereceğinden eminim ama konu ona uzasın istemiyorum.
Yarın kaynanamı arayıp durumu anlatmayı düşünüyorum.Çünkü görümcem benden yaşça küçük ve onu ciddiye alıp onunla tartışmaya bile girmek istemiyorum.Sizce kaynanama tavrımı göstermeli miyim ?
Demekki çokta emek vermemek lazımmış..

Merhaba kızlar çok sinirli olduğum için bu bir iç dökme konusudur.Fikrinize ihtiyacım var.Fikrini yazanlara şimdiden teşekkür ederim 🙏🏻
3 yıldır evliyim bu zamana kadar hiç bir görümcemle bir problem yaşamamıştım.gerçekten kendi öz kardeşim gibi severim üçünü de.Eksikleri olunca kapatırdım evime gelmeleri için ısrar eder en güzel ortamları kurmaya çalışırdım sabahlara kadar yanlarında otururdum.evdekilerde kavga ettiklerinde zorla alır evime götürürdüm sakinleşsinler diye.Sigarasına kadar alırdım evimde eksiklik yaşamasınlar diye.Hatta iki kere büyük hata yaptığı için kayınbabam üzerine yürümüştü görümcemin önüne geçtim sırf zarar görmesin diye darbeleri bana geldi onu korumak isterken.
Bugün gerçekten kimseye iyilik yapmamak gerektiğini öğrenmiş oldum.Kaynanamlardaydım ve akşam eşimin kuzenine oturmaya gidecektik(aynı sitede oturuyorlar)Ordan kendi evime geçecektim kaynanam rahatsızdı bundan dolayı yatıda kalmıştım. eşimin pijamaları görümcemin odasındaydı kaynanam onları da al belki giyer evde kalmasın dedi .onları almak İÇİN odasına girmek zorunda kaldım kapıyı çaldım ve içeri girdim pijamayı almak İÇİN.Büyük görümcem ve kendiside odasındaydı.Odaya girdiğim gibi görümcem YETER YA ODAMA NİYE GİRİYORSUNUZ İŞGAL ETTİNİZ ODAMI BU NE YAAA ÇIKIN ARTIK ODAMDAN DİYE bağırmaya başladı.Bende “odanı yemedim eşimin pijamalarını alıyorum”dedim ve odadan çıktım.yolda yanıma geldi “özür dilerim ben onu sana değil annemelre sinirlendiğim için söyledim”falan dedi.Bend kime sinirlendiysen gidip ona patla madem lafın bana değildi kimeyse ona söyle”dedim.Diğer görümcem olayı sorunca anlattım kendisine çok hak verdi bana büyük saygısızlık etmiş dedi.lavaboya kalkmıştım içeri girdiğimde ortamda sessizce ikisinin bu konuyu konuştuğunu gördüm.Büyük görümcem bana bu terbiyesizliği yapana kızıyordu.Oda beni gördüğü gibi sesini duyacağım kadar yükselterek “öfff oda girmeseydi o zaman odama babasının odası mı sanki” dedi.Ortamda hiç bir şey demedim ama ters bakıp duyduğumu belli ettim.Sonra diğer iki eltime aşkım canım bebeğim deyip öpmelere başladı.Bastıra bastıra söylüyordu bu kelimeleri.sonra kalkıp diğer odaya geçti.Diğer görümceme “ona,söylediği şeyi çok iyi duydum benim için bitti o” dediğimi söyle dedim.Oda çok sinirlenmişti kardeşinin tavrına gidip birdaha kızdığını duydum.
O kadar zoruma gitti ki bu olanlar kimseye emek verilmeyeceğini anladım gerçekten.kayınbabama sanki babasının odası mı diye bir cümle kullandığını söylesem kızına gerçekten çok büyük tepki göstereceğinden eminim ama konu ona uzasın istemiyorum.
Yarın kaynanamı arayıp durumu anlatmayı düşünüyorum.Çünkü görümcem benden yaşça küçük ve onu ciddiye alıp onunla tartışmaya bile girmek istemiyorum.Sizce kaynanama tavrımı göstermeli miyim ?
Bence kaynana göstermeye grk yok çünkü küçük diyosun soğuk davrandıkca anlar ztn hatasını kaynana diğer görümcen bu durumdan bahsetmezmi benimde üç görümcem var ve üçüylede samimiyetim az böyle dha iyi ne onlar karışıyor ne de ben

23 yaş da çok büyük, olgun bir yaş değil ki. Ergenlikten yeni çıkmış derim ben ona. Anlık patlamış küfür yok hakaret yok, sinirlenmiş tepki vermiş. Böyle bir şeyi büyütmeye gerek var mı? İçinizden gelmiyorsa artık iyilik vs yapmayın sigarasına kadar almayın ama iyice dallandırıp budaklandırmaya gerek yok.

O kızınca odanı yemedim demeniz de kaba bir laf mesela bence. Eğer bunu gülerek söylemediyseniz sizin söylediğiniz odanı yemedim lafı da hoş değil.

23 yaş da çok büyük, olgun bir yaş değil ki. Ergenlikten yeni çıkmış derim ben ona. Anlık patlamış küfür yok hakaret yok, sinirlenmiş tepki vermiş. Böyle bir şeyi büyütmeye gerek var mı? İçinizden gelmiyorsa artık iyilik vs yapmayın sigarasına kadar almayın ama iyice dallandırıp budaklandırmaya gerek yok.

O kızınca odanı yemedim demeniz de kaba bir laf mesela bence. Eğer bunu gülerek söylemediyseniz sizin söylediğiniz odanı yemedim lafı da hoş değil.
Çık odamdan diye bağıran birine nasıl bir tepki verebilirdim ki ?

X