Şiddet,Tahammülsüzlük ve Manipülatif Kişilik

En başından bu yana sinyal vermiş bu evlilik olmaz diye, keşke düğün öncesi koysaymışsın tekmeyi.

Ama tokatlar hakaretler bile yetmemiş sana. Ah ah.

Bunların hepsi geçecek, pişman olup kapına dönecek ama sen eski sen olmayacaksın, sakın o pis adama kanayım falan deme, anneni dinle.

Bu yaşadıklarını da üstünü kapatarak çözemezsin, psikoloğunu sakın bırakma.

Bundan sonra hep mutlu ol inşallah.

Hahahahah... haklısınız galiba. Gerçekten de çok içselleştirmişti o figürü bana. Benim harika bir anne olduğumu söylüyordu hep. Ben de ne bileyim mutlu oluyordum o küçük bir çocuk gibiyken çok masumdu sanki. ama bu da benim ayarlarımı bozmuştur ,doğrudur yani. Deve olayı... nerem doğru ki zaten

Aşkolsun, dediğim gibi biraz tecrübesizliğinize denk gelmiş sadece.Bakmayın asıp kesmesi ben olsam ilk tokatta şöyle yapardım ben olsam 100 metre öteden tanırdım demesi kolay ama biraz şans işi bu işler. Şans işi olmasa bile şöyle birşey var. Daha şüpheci ve güvensiz bir insan olsanız belki bu ilişkiye hiç başlamazdınız. Ama süpheci olmakta insana bazı başka fırsatlar kaybettirebilir

En başından bu yana sinyal vermiş bu evlilik olmaz diye, keşke düğün öncesi koysaymışsın tekmeyi.

Ama tokatlar hakaretler bile yetmemiş sana. Ah ah.

Bunların hepsi geçecek, pişman olup kapına dönecek ama sen eski sen olmayacaksın, sakın o pis adama kanayım falan deme, anneni dinle.

Bu yaşadıklarını da üstünü kapatarak çözemezsin, psikoloğunu sakın bırakma.

Bundan sonra hep mutlu ol inşallah.
ağladığını çok pişman olduğunu görmek istiyorum. Ben o kadar ağlarken ne kadar da soğuk kanlıydı... Hatalarımın nasıl farkındayım ama çok geç... Ailem borçlandı, her telefon edişimde annem ağlıyormuş yine ne oldu yavruma diye 10 aydır uyuyamıyormuş ben iyi miyim diye... işte bunları ödeyemem ben asıl. bana olan bir şey yok olan anneciğime oldu...canım benim.

Ben okurken ise şuna takıldım o kadar acı sorun yaşayıp neden bebek?? bir de eğer bebeğiniz olsa ne olacaktı?

Şimdi hem eğitimi yarım bırakmış, hem de bebekli ve sorunlu bi eski kocayla daha da çok yükünüz olacaktı.

geçmiş olsun.

ağladığını çok pişman olduğunu görmek istiyorum. Ben o kadar ağlarken ne kadar da soğuk kanlıydı... Hatalarımın nasıl farkındayım ama çok geç... Ailem borçlandı, her telefon edişimde annem ağlıyormuş yine ne oldu yavruma diye 10 aydır uyuyamıyormuş ben iyi miyim diye... işte bunları ödeyemem ben asıl. bana olan bir şey yok olan anneciğime oldu...canım benim.

Sen yaralarını sarıp yeniden çiçek açmaya başlayınca annende unutacak herşeyi merak etme.

Sadece bu adamdan kurtul, eğitimine yoluna bak. Dünya ne güzelmiş, yaşamak ne güzelmiş meğer diyeceksin hatta karşına seni hakeden biri çıktığında olması gereken buymuş göz göre göre neler etmişim kendime diyeceksin.

Geçecek herşey, bırak kendi çukurunda ne hali varsa görsün, ağlayıp pişman olsa kaç yazar.

Ben okurken ise şuna takıldım o kadar acı sorun yaşayıp neden bebek?? bir de eğer bebeğiniz olsa ne olacaktı?

Şimdi hem eğitimi yarım bırakmış, hem de bebekli ve sorunlu bi eski kocayla daha da çok yükünüz olacaktı.

geçmiş olsun.
Çok afedersiniz ama yazdınız diye söylüyorum o bebek de isteyerek olmadı. Çok dikkat ettiğim halde oldu. (Affınıza sığınıyorum)

Sen yaralarını sarıp yeniden çiçek açmaya başlayınca annende unutacak herşeyi merak etme.

Sadece bu adamdan kurtul, eğitimine yoluna bak. Dünya ne güzelmiş, yaşamak ne güzelmiş meğer diyeceksin hatta karşına seni hakeden biri çıktığında olması gereken buymuş göz göre göre neler etmişim kendime diyeceksin.

Geçecek herşey, bırak kendi çukurunda ne hali varsa görsün, ağlayıp pişman olsa kaç yazar.
Ben evden giderken ve dava açacağımı söylerken çok rahattı, pişman olacağını sanmıyorum. Hiç huzurum yok, sensiz huzur bulrum defol git filan diyordu. Ama ağlayacağı, pişman olup yalvaracağı fikri beni çok rahatlatıyor... onu acı çekerken görmek istiyrum ve o çok değer verdiği kıyamadığı paracıklarını devlete ödemek zorunda kalmasını, çaldığı zamanıma karşılık o parasıyla kitaplar almayı çok istiyorum..onun gibi sadist olmamışımdır değil mi :KK43:

oyyy ne kadar uzun yazmışsınız.
okumadım okunacak gb degil.
ama bir anda herşey bukadar kolay çabuk degişmiş olamaza.
ya sizin beklentiniz fazla ya aşk gözünüzü kör etmiş olmalı.
birde hep şöyle yetiştirildim böyle büyüdümleri bırakın siz büyüdünüz öyle yazmışsınız.
hayatın gerçekleri ile savaşarak başarı elde edebilirsiniz.
uzmanına gidin destek alın hem panik atak hende psikolojik destek.
yardıma ihtiyacınız var

oyyy ne kadar uzun yazmışsınız.
okumadım okunacak gb degil.
ama bir anda herşey bukadar kolay çabuk degişmiş olamaza.
ya sizin beklentiniz fazla ya aşk gözünüzü kör etmiş olmalı.
birde hep şöyle yetiştirildim böyle büyüdümleri bırakın siz büyüdünüz öyle yazmışsınız.
hayatın gerçekleri ile savaşarak başarı elde edebilirsiniz.
uzmanına gidin destek alın hem panik atak hende psikolojik destek.
yardıma ihtiyacınız var
Psikoloğa gitmenin ayıp bir yanı yok gideceğim elbette. Başa geleni çeken bilir. Okumamak sizin tercihiniz. Ama içimi dökerken dileyen okusun diye dökmüşümdür. Okumadıysanız yorum da yapmayınız.

Çok afedersiniz ama yazdınız diye söylüyorum o bebek de isteyerek olmadı. Çok dikkat ettiğim halde oldu. (Affınıza sığınıyorum)
anladım. yazdıklarınızdan naif bi yapınız olduğunortaya çıkıyor. Kurtulmuşsunuz, mümkünse yüzüne bile bakmayın bi daha...

Ben evden giderken ve dava açacağımı söylerken çok rahattı, pişman olacağını sanmıyorum. Hiç huzurum yok, sensiz huzur bulrum defol git filan diyordu. Ama ağlayacağı, pişman olup yalvaracağı fikri beni çok rahatlatıyor... onu acı çekerken görmek istiyrum ve o çok değer verdiği kıyamadığı paracıklarını devlete ödemek zorunda kalmasını, çaldığı zamanıma karşılık o parasıyla kitaplar almayı çok istiyorum..onun gibi sadist olmamışımdır değil mi :KK43:

Sen kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle yap. Ama demişti dersin; kapında yalvaracak!

Onun yaptıklarının yanında senin bu düşüncelerin mi sadistlik?

siz konu açıyorsanız yorum hakkı hepimizde oluyor.
yaptıgınız yorum çok saçma geldi bana başa gelen bilir derken nedemek istediniz yol gösterme çabamı anlamadınız galiba.

Sen kendini nasıl iyi hissedeceksen öyle yap. Ama demişti dersin; kapında yalvaracak!

Onun yaptıklarının yanında senin bu düşüncelerin mi sadistlik?
Şimdi şurada bir bayan demiş ki yetiştirilme tarzı kelimesini filan bırak diye. Bu benim meziyetim değil ailemin bir meziyetiydi. Annem çok özen gösterdi bizi yetiştirirken herkesin annesinin yavrusuna gösterdiği gibi. Ama kimi insan var temsil ettiği kişiliği ortada, aldığı terbiye ortada. Ben sadistlikle büyümedim, kimseye de sadistlik yapmadım. Ama yaşadıklarım üstüne düşündüğüm şeyleri sevmiyorum. Eşim dediğim o insandan öylesine midem bulanıyor ki hareketleri, nefreti, o anlamsız kini... ona benzemekten korkuyorum. Benim bir kedim vardı örneğin, gereksiz uzatmıyorumdur inşallah, eşim kedimle bile uğraşıyordu, Ankaradaki hayvanla bile uğraşıp kıskanıyordu hayvanı. Eve gelince ondan bile soğumuşum gibiydi, aileme beni yabancılaştırmış , herşeyden soyutlamaya çalışmış. Onun kıvranmasını, acı çekmesini, hatta birinin onu fena benzetmesini istiyorum. Oysaki çok isterdim Allahtan bulsun diyip bu ona benzer hareketleri yapmamayı.

Şimdi şurada bir bayan demiş ki yetiştirilme tarzı kelimesini filan bırak diye. Bu benim meziyetim değil ailemin bir meziyetiydi. Annem çok özen gösterdi bizi yetiştirirken herkesin annesinin yavrusuna gösterdiği gibi. Ama kimi insan var temsil ettiği kişiliği ortada, aldığı terbiye ortada. Ben sadistlikle büyümedim, kimseye de sadistlik yapmadım. Ama yaşadıklarım üstüne düşündüğüm şeyleri sevmiyorum. Eşim dediğim o insandan öylesine midem bulanıyor ki hareketleri, nefreti, o anlamsız kini... ona benzemekten korkuyorum. Benim bir kedim vardı örneğin, gereksiz uzatmıyorumdur inşallah, eşim kedimle bile uğraşıyordu, Ankaradaki hayvanla bile uğraşıp kıskanıyordu hayvanı. Eve gelince ondan bile soğumuşum gibiydi, aileme beni yabancılaştırmış , herşeyden soyutlamaya çalışmış. Onun kıvranmasını, acı çekmesini, hatta birinin onu fena benzetmesini istiyorum. Oysaki çok isterdim Allahtan bulsun diyip bu ona benzer hareketleri yapmamayı.

Acın çok taze daha, şaşkınlığın herşeyden uzaklaşmış olman çok normal, çünkü herşey güzel olsun diye kendinden çok şey feda ettin. Geçecek ama hepsi, ben bu dünyada yapılan kötülüklerin cezasını bu dünyada alındığını düşünüyorum. Sen merak etme, yaralarını sar, azıcık zaman ver kendine.

Acın çok taze daha, şaşkınlığın herşeyden uzaklaşmış olman çok normal, çünkü herşey güzel olsun diye kendinden çok şey feda ettin. Geçecek ama hepsi, ben bu dünyada yapılan kötülüklerin cezasını bu dünyada alındığını düşünüyorum. Sen merak etme, yaralarını sar, azıcık zaman ver kendine.
Çok teşekkür ederim...

Çok gecmıs olsun hamile misin hala hepsını okumaya calıstım ama arada atladıgım.yerler oldu tabı. Asla vazgecme kararından hemen do.una kadr al o aciz yaratıgın

Bence çok tuhaf bu bir ilişki için. Tam toparlayamayacağım muhtemelen yazacaklarımı ama
1. Anne-oğul ilişkisinde oğlan yaramazlık yapan anne de gerektiğinde cezalandıran, gerektiğinde affeden konumundadır. Yani anne oğul ilişkisi otorite bakımından dengesiz bir ilişkidir. Üstünüzde durmadan otorite kurmaya çalışması, o "sen bir erkekle nasıl konuşulacağını bilmiyorsun" öfkelenmesi hem bundan hem muhtemelen kendi annesiyle ilgili içine attığı ciddi sorunları olmasından kaynaklanıyor bana göre.

2. Anne oğlunun gözünde kusursuzdur ve her zaman fedakardır. Yerine koyduğu anne figüründe de çocukluğunda gördüğü kusursuz yetişkini ve fedakarlıkları bekler, bulamayınca hayal kırıklığına uğrar.

Yani siz tecrübesizliğinizden anlamamışsınız ama bence iyi günlerinizde de manyakmış bu adam. Ne güzel kaçıp kurtulmuşsunuz bir daha aynı yoldan bile geçmeyin. Bir de bir psikologla görüşmeyi ihmal etmeyin.
sizin fikirleriniz cuk oturdu benim x esim sürekli annesi ile beni karşılaştırır, onun annesi gibi olmamı isterdi gerçekten iki yüzlülükte nirvana yapmış insanları tanımak zordur bu işler şansdır lütfen büyük konuşmayın insanın başına hic ummadığı şeyler gelebilir
Siz psikolog derstegi ile genceciksiniz atlatırsınız bir an önce bazı şeyler yaşlanınca çekilmiyor
hep iyi ki ayrılmışım en doğru kararı vermişim diyeceksiniz ilerde ayrıca bu tecrübe ile doğru adamı bulunca da hep şükredeceksiniz...
Sevgi ile kalın ve şükür namazı kılın

sizin fikirleriniz cuk oturdu benim x esim sürekli annesi ile beni karşılaştırır, onun annesi gibi olmamı isterdi gerçekten iki yüzlülükte nirvana yapmış insanları tanımak zordur bu işler şansdır lütfen büyük konuşmayın insanın başına hic ummadığı şeyler gelebilir
Siz psikolog derstegi ile genceciksiniz atlatırsınız bir an önce bazı şeyler yaşlanınca çekilmiyor
hep iyi ki ayrılmışım en doğru kararı vermişim diyeceksiniz ilerde ayrıca bu tecrübe ile doğru adamı bulunca da hep şükredeceksiniz...
Sevgi ile kalın ve şükür namazı kılın

Bende aynısını dedim bir sonraki mesajımda büyük konuşmayla ilgili. Şimdi okuyunca sanki biz görsek 100 metre öteden ne mal olduğunu anlarmışız gibi geliyor konu sahibinin eski kocasının ama hiç belli olmuyor bu işler. Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın.

Bende aynısını dedim bir sonraki mesajımda büyük konuşmayla ilgili. Şimdi okuyunca sanki biz görsek 100 metre öteden ne mal olduğunu anlarmışız gibi geliyor konu sahibinin eski kocasının ama hiç belli olmuyor bu işler. Allah herkesi iyi insanlarla karşılaştırsın.
sizden ziyade bekar olan genç arkadaşlara dedim bazı şeyler hiç belli olmuyor. Doğru zamanlarda doğru tercihler olsun her zaman hayatımızda, yanlış tercihlerimizin hepsi de bizi doğru tercihe götürsün.
Bir tane hayatımız var ve üzülmek ve nefret etmek için çok kısa...

Darp raporu almadınız mı hala .Kapıya polis çağırıp ,onlar nezaretinde olmalıydı.Bu ne bicim bir yaratık .YARATIK .

X