Bir gün mutlu olacağız diye nereye kadar sabreder insan?

Bir gün mutlu olacağız dye mi 😳 böyle bir adamla bir gün mutlu olacağınıza inanıyor musunuz? Adam sanki zorla evlendirilmiş de hıncını almaya çalışır gibi davranıyor. Sanmıyorum ama bu adam biiiiir gün düzelirse siz ne hale geleceksiniz o zamana kadar. İnsan kendisini doğuran büyüten ana babasının lafını bu kadar çekmez. El oğlunun bunca eziyetine katlanmak neden? Yazık size…

Eşinizin konuşamama daha doğrusu karşısındakine sorunlarını anlatamama olayı var anladığım kadarıyla.
Adam bir şeyler anlatmak istiyor ama bunu böyle kabalıkla yapmaya çalışıyor. Demek ki bir destek alması gerek. Karşılıklı küserek hiçbir yere varamazsınız. İçinde anlatmak istediği bir şey var. Mesela; yarın gitmeni istemiyorum deyip güzelce konuşur normal insanlar ama eşiniz bunu bilmiyor, siz de pek iletişimli değilsiniz gibi. O yüzden ikiniz de tek başınıza terapiye gidin sonra beraber gidin derim.
Nasıl anlatacağını bilmediği bir şeyler var. Psikolog buna destek olacak.

Evde anlaşamıyorsunuz, tatile birlikte gitmiyorsunuz, dışarı çıksanız bile kavga ediyorsunuz. Bence çok açık ve net anlaşamıyorsunuz. Öyle birinizin kötü birinizin iyi olması ile ilişkili bir durum değil. Bence çocuğunuz da yokken ayrılık seçeneğini değerlendirmelisiniz. Sonu zaten ayrılık en azından çocuk heba olmaz.

Eşinizin konuşamama daha doğrusu karşısındakine sorunlarını anlatamama olayı var anladığım kadarıyla.
Adam bir şeyler anlatmak istiyor ama bunu böyle kabalıkla yapmaya çalışıyor. Demek ki bir destek alması gerek. Karşılıklı küserek hiçbir yere varamazsınız. İçinde anlatmak istediği bir şey var. Mesela; yarın gitmeni istemiyorum deyip güzelce konuşur normal insanlar ama eşiniz bunu bilmiyor, siz de pek iletişimli değilsiniz gibi. O yüzden ikiniz de tek başınıza terapiye gidin sonra beraber gidin derim.
Nasıl anlatacağını bilmediği bir şeyler var. Psikolog buna destek olacak.
Evet kesinlikle kendini ifade edemeyip saldırıyor.

Bir gün mutlu olacağız dye mi 😳 böyle bir adamla bir gün mutlu olacağınıza inanıyor musunuz? Adam sanki zorla evlendirilmiş de hıncını almaya çalışır gibi davranıyor. Sanmıyorum ama bu adam biiiiir gün düzelirse siz ne hale geleceksiniz o zamana kadar. İnsan kendisini doğuran büyüten ana babasının lafını bu kadar çekmez. El oğlunun bunca eziyetine katlanmak neden? Yazık size…
Çok severek evlendik. O da çok seviyordu güya. Ama düşman oldu şimdi bana. Bir insan hiç mi çözüme yanaşmaz. Huzursuz da olmuyor.

Kendimi ifade edemiyorum değil aslında etmeme fırsat vermiyor. Sataşıyor ve konuşturmuyor. Savunmaya izin vermiyor deli gibi suçluyor. Yani ne yapacağımı şaşırmış durumdayım.
Bunu sadece sizin için demedim. Ikiniz için de yani. Siz deyince sanki sadece size demişim gibi anlaşılıyor. Karşılıklı suçlama-savunma şeklindeki bir konuşma ile konuyu tatlıya bağlayabilmek pek mümkün değil zaten. Eşinize de bence deyin ki: " Bak canım seninle şöyle güzel, sağlıklı bir şekilde iletişim kuramıyoruz. Birbirimizi kırıp döküyoruz çoğu zaman. Ve de bu durum beni çok yıprattı. Birbirimizi suçlayarak hiçbir yere varamayız, herhangi bir sorunu çözemeyiz. En iyisi bir profesyonelden destek almak. Seninle birlikte çift terapisine gidelim istiyorum. Sen ne düşünürsün bu konuda?". Çözülmeyecek şeyler değil lakin, ikinizin de hatalarını kabullenip sorunlarınızı aşmaya istekli olmanız lazım. Sen hatalısın, yok sen hatalısın ben bir şey yapmadım ki gibi yaklaşımlardan uzak.

X