Bir haftadır geçmeyen boğaz ağrısı.

Böyle bir salgın var beni önce ağrı yakaladi sonra gribe çevirdi 1 günde sardı ertesi gün rahatlamistim
Bal zencefil limon
Ihlamur ve ada çayı beni rahatlatmisti
Gecmis olsun

Bunda kas ağrısı olmuyor. Önce boğaz yanması sonra baş ağrısı dahil oluyor o kadar. Ama tabi konu sahibi covid testi yaptırırsa daha iyi olur.
Ben neremle okuduysam 😅

Benim de boğaz ağrım yoktu, 3-4 gün sonra eklendi, şu anda kaslarının sanki her yerim ağrıyor tat koku hiç bişey yok :/ çok sinir bozucu

Çünkü bundaki ağrı boğazın üst kısmında değil. Ben ilk başladığında boğazıma kuru bir kağıt yapışmış gibi demiştim. Acayip bir yanma yapıyor. Bademciklerde bir şey yok, daha aşağıda gibi hissediyorsunuz, bir ara ses tellerimde galiba demiştim. Hatta ses tellerime bir şey oldu sandım. Daha önce hiç yaşanmamış bir yanma ve kuruluk yapıyor. Griplerde olduğu gibi değil. İçmedigim bitki çayı kalmadı. Hiç mi bir işe yaramaz diyor insan.
Ya çok umutsuzluk veriyor gibi konuşuyorum ama durum bu. Geçecek. Siz bagisikliginizi kuvvetlendirmeye çalışın. Kemik suyu çorba yapın mümkünse.
Bahsettiğiniz spreyi biliyorum
Evde gargarası var ama hiç bir işe yaramadı.

Ben neremle okuduysam 😅

Benim de boğaz ağrım yoktu, 3-4 gün sonra eklendi, şu anda kaslarının sanki her yerim ağrıyor tat koku hiç bişey yok :/ çok sinir bozucu
Geçmiş olsun size de.
Ben hasta olunca, bir yandan da iyi oldu bağışıklık sistemim bir çalıştı deyip avuttum kendimi. 😂
İnşallah siz de birkaç güne atlatırsınız.

yaklaşık 15 gündür aynı durumdayim, bogaz acisi yok ama genzim burnum tıkalı, kızimda aynı durumda.
okulunda ki cocuklarında bir çogu aynı durumda, değişik bir hastalik.
tam oh be bugun acildi gecti diyorum ertesi gün tekrar ediyor mevsimsel alerji tavan durumda.
bu hafta dr a gidip hem kizim icin hem kendim icin alerjik rinit aşısını soracağım

Aynısı bende de var. Ağrısı kulaklarıma vuruyor ama ben ve eşim temaslıydık. İkimizde doktora gittik . Ben ilaç istemedim zaten doktor da yazmadı. Gidip direk test istiyorum dedim. Temaslıyım ve temaslı olduğum kişinin elini öpmüştüm ( cıvid olduğunu bilmiyordum) . Eşimde bende test olduk negatif çıktı. Eşime ilaç verdiler ama o da pek etki etmedi.

İnşallah sizde covid değilsinizdir.

2 defa covid oldum
2.si aynı dediğiniz gibiydi doktor antibiyotik iğne verdi bogazin çok kötü dedi yaptırdım ama geçmedi sonra acile gittim dedim ki bana covid testi yapin ben covid oldum galiba doktor iğne hemen etki etmeyebilir bir hafta sürer bazen dedi yine de test yapıldı ve pozitif geldi yani ben bir 10 gün falan çektim o boğaz ağrısını

Çok geçmiş olsun, topikte hasta olduğunu yazan herkese şifa diliyorum.
Boğaz ağrıları ve enfeksiyonları için karanfil suyu önerebilirim ama alerjisi olanlar, hamileler ve emzirenler ayrıca küçük çocuklara denemeyin zira karanfilin bilindik bir zararı olmasa bile kimde nasıl bir etki yaratacağı belli olmaz, daha önce karanfil suyu içenlere kullandıkları ilaçlarla etkileşimi var mı yok mu diye kontrol ederek içmelerini öneririm ama hiç içmemiş olanlar gargara olarak kullansa daha iyi olur.

1 su bardağı suya 8-9 tane karanfil atıp 10-15 dakika kadar kaynatın, karışım ılınınca gargara yapın, karanfil keskin aromalı bir baharat olduğundan ağzınızda acılık ve uyuşma hissi olacaktır endişe etmeyin.

Daha önce karanfil suyu tükettim bir yan etkisini görmedim diyenler verdiğim tarifi içine 1 çay kaşığı bal ve birkaç damla limon karıştırarak sıcak olarak tüketebilir.

Vicks de tavsiye edebilirim ama cilde direkt sürüldüğünde içeriğindeki okaliptüs yağına alerjik reaksiyon gösterme ihtimaline karşı ya temiz bir beze, tülbente sürüp cildinize temas etmeyecek şekilde boğazınıza sarın veya sıcak suya 1 tatlı kaşığı vicks atıp karıştırın ve buharını soluyun, burun tıkanıklığına, sinüslerin açılmasına, öksürüğün hafiflemesine ve boğaz ağrısına iyi gelir, ayrıca böcek sokmaları, baş ağrılarında da faydası var.

Başınız ağrıdığında doktor bunun grip soğuk algınlığı gibi üst solunum yoluna bağlı bir ağrı olduğu teşhisini koymuşsa ve ağrı kesici önermişse, baş ağrınız ağrı kesiciye rağmen geçmiyorsa, ensenize başınızın başlangıç noktasına buz koyup 1-2 dakikayı geçmeyecek şekilde kompres yapın, bunu 15-20 dakika kadar devam ettirin.

Aynı şikayetleri bir kaç yıl önce ben de yaşadım. Kaç doktora gittim, üşütmüşsün şu ilaçları iç, ıhlamur, nane limon iç, portakal mandalina ye tevsiyelerinde bulundu hepsi de, geçmedi, geçmediği gibi kronikleşip iki haftada bir tekrarlamaya başladı.

En son bir KBB uzmanı önerdiler, kadın bakar bakmaz faranjit bu, kullandığın ilaçlar iyice tetiklemiş, buzlu su iç, dondurma ye, sonra da dahiliyede reflüye baktır dedi. Tavsiyeleri sonucunda bir kaç güne geçti. Reflü olduğumu ve nane, portakal, mandalinanın reflüyü, sıcak içeceklerin de faranjiti tetiklediğini, bu nedenle de kısır döngüye girdiğimi öğrenmiş oldum böylece. Reflüye bir baktırın derim.

Ağustos ayında 2.kere cvid oldum. Boğaz ağrısı, taşikardi, ateş ve baş ağrısı ile 3 gün resmen beni hayattan kopardı. Sonrasında test yaptılar pozitif geldi. Ardından birkaç aydır ara ara boğazımda bıçak saplanır gibi ağrı olmaya başladı. En son bir doktora gittiğimde lenflerimde enfeskyon olduğunu söyledi. Tedavisi uzun sürebiliyormuş. 1 aylık yoğun antibiyotik tedavisi gördüm. Lenf enfesiyonuna yönelik. 2.hafta şikayetlerim bıçak gibi kesildi. Birde sağlam bir kbb uzmanına görünün ve lenflerinize baktırın.

Kızlar Selamm,

Ağrıdan çıldırmak üzereyim. Pazartesi günü boğazım acımaya başladı. Hani grip soğuk algınlığı öncesi boğaz yanar gribe çevirir ya öyle.

Dedim grip oluyorum. Yok gribe falan dönmedi ama nasıl şiddetli bir boğaz ağrısı. Yanma, kuruma, boğulurcasına kuru öksürük bazen öğürtecek kadar. Kulaklarıma, göğsüme vuruyor ağrı.

Doktora gittim. Soğuk algınlıgı dedi ve bir gargara ve soğuk algınlığı ilacı verdi. Kesinlikle iyi gelmiyor. Gece asla uyuyamıyorum. Boğazım sürekli kuruyor ve öksürerek uyanıyorum, tıkanıyorum.

Bu sabah burnum tukalı uyandım, ayrıca şiddetli baş ağrımda var.
Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süren bir boğaz ağrısı ile karşı karşıyayım.

İki doktora gittim bu arada ikiside soğuk algınlığı diyor. Çok yoruldum geçmiyor 😩
Yemin ederim bu ben benim 2ekimden beri ağrıyor gecmek bilmiyor doktora gitim lenf şişmesi USG. Çekti orada birşeyler ama çok korkuyorum kulagima vuran agri genel cerrahi gitim USG istedi KBB git bı sıkıntı yok gibi dahilye gittim kanlara baktı birşey yok dedi ama sterden karnım ağrıyor .dilim ağrıyor halsizim çok yani hiç bir şey yapamaz hale geldim kizima bakamıyorum kanserim diye ağlamaya başladım son olarak KBB gidecem ayın 9da halen devam eden ağrı ve öksürük gerçekten çok korkuyorum inşallah birseyimzde yoktur

Kızlar Selamm,

Ağrıdan çıldırmak üzereyim. Pazartesi günü boğazım acımaya başladı. Hani grip soğuk algınlığı öncesi boğaz yanar gribe çevirir ya öyle.

Dedim grip oluyorum. Yok gribe falan dönmedi ama nasıl şiddetli bir boğaz ağrısı. Yanma, kuruma, boğulurcasına kuru öksürük bazen öğürtecek kadar. Kulaklarıma, göğsüme vuruyor ağrı.

Doktora gittim. Soğuk algınlıgı dedi ve bir gargara ve soğuk algınlığı ilacı verdi. Kesinlikle iyi gelmiyor. Gece asla uyuyamıyorum. Boğazım sürekli kuruyor ve öksürerek uyanıyorum, tıkanıyorum.

Bu sabah burnum tukalı uyandım, ayrıca şiddetli baş ağrımda var.
Hayatımda ilk defa bu kadar uzun süren bir boğaz ağrısı ile karşı karşıyayım.

İki doktora gittim bu arada ikiside soğuk algınlığı diyor. Çok yoruldum geçmiyor 😩
İnternette bakiyom 2ekimden beri hepsi saçma sapan şeyler ve ben de sanki öyle hastayım gibi doğru düzgün hiç yemek yemiyom 9 Kasım iple çekiyorum

Merhaba konu sahibi nasıl oldunuz acaba?
Benimde 5 gündür geçmeyen Faranjit öksürük durumum var.
Antibiyotik kullanmama rağmen şikayetlerim geçmiyor ve çok halsizim.
Kan tahlilimde de enfeksiyon çıktı.

X